MSI Spatium M580 FROZR

Technologia

29.03.2024 15:23

Takiego szybkiego dysku jeszcze nie widzieliśmy. Oto MSI Spatium M580 FROZR!

Komputery Newsy Podzespoły
3
0
0
3
0

MSI kontynuuje rozwój w dziedzinie podzespołów komputerowych, wprowadzając na rynek nowy dysk SSD PCIe 5.0 – Spatium M580 FROZR. Ten model stanowi ewolucję po poprzedniku M570 Pro FROZR, oferując jeszcze wyższą przepustowość danych.

Technologia PCIe 5.0 oferuje znaczącą przewagę nad starszymi standardami, takimi jak PCIe 4.0, 3.0, a zwłaszcza SATA, w kontekście przepustowości danych. Rozwój nowych kontrolerów pamięci i samych kości pamięci umożliwia osiąganie imponujących szybkości i nie chodzi tu już wyłącznie o odczyt i zapis sekwencyjny.

Specyfikacja

Centralnym elementem M580 FROZR jest zaawansowany kontroler PHISON E26, współpracujący z najnowszymi kośćmi pamięci 3D NAND o 232 warstwach. Takie połączenie komponentów umożliwia osiągnięcie sekwencyjnej prędkości odczytu i zapisu na poziomie do 14,6 GB/s i 12,7 GB/s. Wzmocnienie wydajności zapewnia również współpraca z pamięcią podręczną DRAM i SLC, co przekłada się na szybki dostęp do danych i wyższą responsywność urządzenia.

MSI Spatium M580 FROZR
Niezwykle szybki MSI Spatium M580 FROZR zasługuje na Twoją uwagę

Sprawdź też: MSI Spatium M570 PRO Frozr 2 TB – flagowy dysk PCIe 5.0!

MSI Spatium M580 FROZR wyposażono w szereg funkcji zwiększających niezawodność i integralność danych, w tym LPDC, ECC oraz E2E Data Protection. Producent zapewnia pięcioletnią gwarancję na dysk, więc o trwałość martwić się nie musimy.

Odkryj dyski SSD od MSI

System chłodzenia FROZR, znany z kart graficznych MSI Gaming, znalazł zastosowanie również w dyskach, oferując efektywne odprowadzanie ciepła dzięki pasywnemu radiatorowi z gęsto rozmieszczonymi finami i trzema ciepłowodami. Takie rozwiązanie może obniżyć temperaturę o 20 stopni Celsjusza, zapewniając optymalne warunki pracy bez konieczności używania wentylatorów. I jest to niejako odpowiedź na wymagania graczy, którzy nie byli zbytnio zadowoleni z wentylatorów w tym komponencie.

MSI Spatium M580 FROZR
Odkryj wszystkie zalety, które kryje w sobie MSI Spatium M580 FROZR!
-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Zarządzanie dyskiem ułatwia oprogramowanie MSI Center, znane użytkownikom sprzętu tej marki. Umożliwia ono monitorowanie stanu dysku SSD oraz korzystanie z narzędzi, takich jak Actiphy do tworzenia kopii zapasowych.

Sprawdź też: MSI Spatium M390 – recenzja. Czy budżetowy dysk SSD ma sens?

3
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *