rok 2021 w google

Rozrywka

08.12.2021 12:19

Google podsumowało 2021 rok. Tego szukaliśmy najczęściej

Newsy Online
7
0
0
7
0

Google to zdecydowanie najpopularniejsza wyszukiwarka internetowa, dlatego jej wyniki stanowią cenne źródło informacji o tym, czym żyliśmy w Polsce w mijającym roku. Euro 2020, Krzysztof Krawczyk i spis powszechny to tylko kilka spośród tematów, które nurtowały nas najmocniej.

Coroczny wpis na blogu Google Polska, w którym firma publikuje podsumowanie najczęściej wyszukiwanych haseł w minionym czasie, przyciąga uwagę wielu zaciekawionych internautów. To właśnie z tego zestawienia dowiadujemy się, jakie tematy okazały się najciekawsze dla najszerszego grona mieszkańców Polski. Zdecydowana większośc wyników nie powinna być dla nikogo zaskoczeniem, wszak były to tematy bliskie praktycznie każdemu z nas.

Google: te tematy najszybciej zyskiwały na popularności

W najistotniejszej kategorii, czyli tematach, które najszybciej zyskiwały na popularności, wygrał turniej piłkarski Euro 2020. Stało się tak mimo faktu, że nasza reprezentacja odpadła już w fazie grupowej, jako jedna z najgorszych drużyn turnieju.

Drugie miejsce to imię i nazwisko piosenkarza, który zajął je, niestety, z uwagi na śmierć. Krzysztof Krawczyk, bo właśnie o nim mowa, nie był jednak jedyną osobą, o której informacji szukaliśmy w tragicznych okolicznościach. Na piątym miejscu znalazł się dziennikarz Kamil Durczok. Tragicznego końca, na całe szczęście, uniknął Christan Eriksen. Z uwagi na zatrzymanie krążenia w meczu Euro 2020, znalazł się na dziewiątym miejscu.

Trzecie, czwarte i siódme miejsce to wydarzenia, które dotyczyły bezpośrednio niemal wszystkich Polaków. Spis powszechny (3 miejsce) był obowiązkowy dla każdego, witryna Pacjent gov (4 miejsce) służyła do sprawdzania wyniku testu na Covid-19, umówienia na szczepienie i pobrania certyfikatu UCC, a loteria szczepionkowa (7 miejsce) wywoływała nadzieję na atrakcyjną nagrodę.

Dziesiątkę haseł, które najszybciej zyskiwały na popularności w Polsce, uzupełniła rozrywka w postaci serialu Squid Game (6 miejsce) i poszukiwane w sklepach w całym kraju lody Ekipy (10 miejsce). Troszczyliśmy się również o los ludzi, podczas przemian politycznych jakim uległ Afganistan (8 miejsce).

O tym się mówiło

Tematy, o których media donosiły najczęściej, co naturalne, dotyczyły kwestii politycznych, społecznych i zdrowotnych. Zestawienie zdominował spis powszechny, a kolejne miejsca na podium zajął Afganistan oraz szczepienia Covid-19. Pojawiały się również doniesienia o pojedynczych incydentach, takich jak zablokowanie Kanału Sueskiego czy awaria Facebooka. Oczywiście, pisano również o wydarzeniach na granicy Polski z Białorusią. Kolejne miejsca to informacje o losach polskiej koncesji dla stacji TVN24, konkursie chopinowskim, nowym ładzie i podatku cukrowym.

google tematy o których się mówiło
Spis powszechny okazał się najpopularniejszym tematem. | fot. Google

Co w świecie rozrywki?

Google podzieliło wyszukiwania treści rozrywkowych na cztery główne kategorie: muzycy i zespoły muzyczne, filmy, seriale i memy. W pierwszej z nich, zdecydowanym zwycięzcą okazał się Mata. Za jego plecami znaleźli się zwycięzcy tegorocznej Eurowizji – Maneskin i Young Leosia.

google muzycy i zespoły muzyczne
Pierwsze miejsce Maty – dzięki Patoreakcji? | fot. Google

Kategorię filmy zdominowała kolejna próba ekranizacji powieści Franka Herberta – Diuna, która wyprzedziła polskie Dziewczyny z Dubaju i Small World. W serialach, bez zaskoczenia, dominował Squid Game. Kolejne miejsca przypadły produkcjom Bridgertonowie oraz Ginny and Georgie.

google zestawienie filmy
Diuna – informacji o tym filmie szukaliśmy najczęściej. | fot. Google

Wśród memów palmę pierwszeństwa dzierżą wydarzenia polityczne. Fraza memy Kukiz opowiada o wydarzeniach sejmowych, w wyniku których, za sprawą właśnie Pawła Kukiza, doszło do reasumpcji głosowania. Memy po meczu to odniesienie do fatalnego występu reprezentacji na Euro 2020, a memy Najman to pokłosie konfliktu celebryty z Krzysztofem Stanowskim.

 zestawienie memy
Polityka, sport i celebryci rządzą memami. | fot. Google

Bardziej szczegółowe statystyki dostępne są na blogu Google Polska. A jak Wy zapamiętacie rok 2021? Komentarze pozostają do dyspozycji.

Sprawdź też: Google jednak pracuje nad zegarkiem Pixel Watch. Fitbit, Fossil i Galaxy Watch w jednym?

7
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *