1. Scroll
  2. /
  3. Poradniki
  4. /
  5. Instrukcja jak zmienić nazwisko na FB

Poradniki

1 miesiąc temu

Instrukcja jak zmienić nazwisko na FB

Online
2
0
0
2
0

Zmianę nazwiska może wymusić zmiana stanu cywilnego. Jak zatem zmienić nazwisko na FB? Z czym się to wiąże? Jakie są ograniczenia? Wyjaśniamy.

Jak zmienić nazwisko na FB z poziomu komputera?

Zmiana imienia i nazwiska na Facebooku jest bardzo prosta. Wystarczy, że z poziomu komputera klikniesz prawy górny róg witryny oraz wybierzesz opcję Ustawienia. Następnie przejdź do pola imię i nazwisko, po czym wpisz nowe dane. W kolejnym kroku włącz opcję Sprawdź zmianę, która po zaakceptowaniu Twojego wniosku poprosi Cię o podanie hasła. Pozostanie wyłącznie zapisanie ustawień. Musisz jednak pamiętać, iż wpisywanie informacji niezgodnych z prawdziwymi prawdopodobnie skończy się utratą konta lub jego tymczasowym zablokowaniem.

Jak zmienić nazwisko na fb?

Wiesz już, jak zmienić imię i nazwisko na FB, ale co zrobić, jeżeli portal odrzuci Twój wniosek? Jeśli przy opcji Sprawdź zmianę występuje błąd, prawdopodobnie została złamana któraś z zasad określających dozwoloną nazwę. Wpisując dane, nie powinno się używać symboli, cyfr, nietypowego układu liter (np. duża, mała, duża), słów czy zwrotów w miejscu imienia (np. Szanowna Pani Kowalska) oraz obraźliwych określeń. Zabrania się też podszywania pod instytucje. Co więcej, nie zmienisz danych wcześniej niż w przeciągu 60 dni od ostatniej aktualizacji. 

Jeśli zastanawia Cię również, jak zmienić nazwisko po ślubie na FB – dokonasz tego dokładnie tak samo, co każdej innej aktualizacji danych. Postępuj więc zgodnie z powyższą instrukcją. Jeżeli napotkasz problemy lub Facebook odrzuci Twoją prośbę, wypełnij specjalny wniosek o ich zmianę. Nazwę można bowiem aktualizować trzy razy, a po wyczerpaniu limitu konieczna będzie oficjalna akceptacja. Ma to na celu uniknięcie sytuacji, gdzie użytkownicy stale zmienialiby swoje dane na fałszywe. 

Administratorzy strony, gdy tylko zapoznają się z otrzymanym formularzem, mogą poprosić o wysłanie im kopii dokumentu potwierdzającego nowe nazwisko. Jeżeli odmówisz wskazania jego kopii, najpewniej otrzymasz decyzję odmowną w kwestii zmiany swoich danych wyświetlanych na Facebooku. Pamiętaj, że wpisane przez Ciebie nazwisko (albo imię), o którego aktualizację wnioskujesz, musi być identyczne z widniejącym na dokumencie tożsamości.

Sprawdź: Ciemny tryb na Facebooku i Messengerze – jak go włączyć? Dlaczego „czarny Facebook” cieszy się popularnością?

Jak zmienić nazwisko na FB na urządzeniu mobilnym?

Zmiana danych przy pomocy komputera okazała się naprawdę łatwa. A jak zmienić nazwisko na FB na telefonie? Sprawa jest równie prosta. Wystarczy, że otworzysz aplikację i klikniesz trzy kreski w prawym górnym rogu, oznaczające Menu. W otwartym tak panelu znajdź i dotknij zakładkę Ustawienia i prywatność. Otworzy się pasek Ustawienia, który należy kliknąć. Kolejny krok to wejście w Informacje osobiste oraz informacje o koncie, a następnie Imię i nazwisko. Tam znajdziesz odpowiednie pola do wypełnienia, a następnie podgląd zmian.

Zasady zapisu nowych danych poprzez aplikację mobilną (niezależnie od tego, czy używasz smartfona, czy tabletu) są dokładnie takie same, co w przypadku zmiany przez komputer. Możesz dokonać jej raz na 60 dni, pamiętając, że imię, a także nazwisko nie powinny zawierać znaków interpunkcyjnych, obraźliwych słów ani losowych wyrazów. Zmieniając dane, nie wolno podszywać się pod inne osoby lub instytucje. Facebook pod wpływem podejrzenia wskazania fałszywych danych prawdopodobnie poprosi Cię o ich potwierdzenie dokumentem tożsamości.

Zanim zmienisz podstawowe dane na koncie FB – o czym trzeba pamiętać?

Wiesz już, jak zmienić nazwisko na FB. O czym jeszcze, poza wymienionymi wcześniej ograniczeniami, należy pamiętać? Twoje dane powinny przede wszystkim być prawdziwe. Facebook wymaga bowiem wskazania tych, którymi rzeczywiście się przedstawiasz, mających potwierdzenie w posiadanych przez Ciebie dokumentach tożsamości. Jedyna opcja zaprezentowania na profilu facebookowym towarzyszącego Ci pseudonimu to wpisanie go po przejściu do ustawienia: Inne imiona i nazwiska oraz oznaczenia pola Typ nazwy jako nick – wówczas zostanie on wymieniony w nawiasie.

Sprawdź: Ukrywanie listy znajomych na Facebooku. Jak to zrobić?

Serwis dopuszcza również użycie zdrobnienia jako pierwszego lub drugiego imienia. Nawet jeżeli w dowodzie widnieje więc Jakub, na Facebooku możesz widnieć jako Kuba lub Kubuś. Zmieniając imię, nazwisko czy pseudonim pamiętaj o tym, że profil przeznaczony jest do użytku osobistego. Jeśli chcesz, by reprezentował firmę lub organizację – utwórz jej stronę (fanpage). Wszelkie dodatkowe wątpliwości bez wątpienia rozwieją Standardy społeczności opublikowane przez Facebook w Centrum pomocy serwisu.

2
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.