powerpoint online microsoft

Poradniki

20.01.2023 15:45

Jak działa PowerPoint Online? Poznaj aplikację od Microsoftu

Online Programy i aplikacje
5
1
0
5
1

Od ponad 10 lat użytkownicy internetu mogą korzystać z platformy Microsoft 365, która wcześniej nazywała się Office 365. Dostępny jest na niej na przykład Microsoft PowerPoint Online. Jak dokładnie działa aplikacja PowerPoint Online?

Nie ma co ukrywać, że PowerPoint to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych aplikacji na całym świecie, jeśli chodzi o te stworzone z myślą o wykonywaniu prezentacji. Zapewnia on całkiem sporo różnych funkcji, dzięki którym prezentacje są ciekawe i nie są zbyt monotonne. Jak więc działa PowerPoint Online i czy czymś się różni od zwyczajnego PowerPointa?

PowerPoint Online – do czego służy?

To, jak działa i do czego służy aplikacja Microsoft PowerPoint Online, jest dość proste. Aplikacja ta pozwala na tworzenie prezentacji składających się z różnych slajdów, na których można prezentować zdjęcia, tekst, a także różne materiały interaktywne, filmy bądź wykresy. W ten sposób można przedstawić wszystkie najważniejsze informacje, na przykład w trakcie biznesowego spotkania. 

Działanie aplikacji Microsoft PowerPoint Online nieco się jednak różni od zwyczajnego PowerPointa, który jest częścią pakietu aplikacji od Microsoftu. Jest on po prostu znacznie prostszy i w aplikacji Microsoft PowerPoint Online nie znajdziemy tylu funkcji, co w tej pobieranej na komputery czy też laptopy. 

Czy PowerPoint Online jest darmowy?

Istnieją dwie wersje aplikacji Microsoft PowerPoint online. Jedna jest częścią pakietu Office 365, który można wykupić i w ten sposób otrzymać również miejsce w chmurze OneDrive i kilka innych usług z oferty Microsoftu, dzięki którym korzystanie z całego pakietu jest łatwiejsze i dużo przyjemniejsze.

W pakiecie Microsoft 365 znajduje się wiele różnych programów
Pakiet Microsoft 365 to sporo przydatnych aplikacji!

Aby skorzystać z aplikacji PowerPoint online za darmo, nie trzeba jednak martwić się o żadne opłaty, na co wskazuje sam fakt tego, że ma być on przecież darmowy. Konieczne jest jednak spełnienie jednego warunku. Aby móc korzystać w przeglądarce z Microsoft PowerPoint Online, trzeba wpierw założyć konto na platformie Microsoftu. Warto to jednak zrobić, gdyż w ten sposób otrzymujemy dostęp nie tylko do PowerPointa, ale też do darmowych wersji aplikacji Word, a także Excel, czyli trzech najważniejszych i najczęściej używanych aplikacji z tych wchodzących w skład pakietu Office.

Sprawdź też: Prezentacja w PowerPoint – jak zrobić prezentację w Microsoft PowerPoint szybko i efektownie? 

Czy warto mieć pakiet Microsoft 365?

Do niedawna pakiet ten nazywał się Office 365, lecz dziś znamy już go jako właśnie Microsoft 365. Sama nazwa nawiązuje do modelu, w jakim jest on sprzedawany, gdyż Microsoft 365 to usługa działająca na podstawie subskrypcji opłacanej w systemie rocznym bądź miesięcznym. 

kody rabatowe morele

To, czy warto mieć pakiet Microsoft 365, zależy od naprawdę wielu rzeczy. Przede wszystkim od tego, na jaki pakiet się zdecydujemy. Jeśli mowa o pakietach osobistych, to postawienie na nie pozwala na uzyskanie dostępu do wielu aplikacji oraz usług, a także na sporą ilość miejsca w chmurze OneDrive. Zazwyczaj Microsoft oferuje około 1 TB miejsca na użytkownika. 

Microsoft 365 to także pakiety biznesowe. Przedsiębiorcy coraz chętniej się na nie decydują, gdyż pozwalają na przeniesienie pracy do chmury i umożliwienie pracy zdalnej w bardzo wygodny sposób. Ponadto w ramach pakietów biznesowych ma się gwarancję otrzymywania najnowszych wersji aplikacji, a także ogromną ich ilość, gdyż w ramach pakietów biurowych Microsoft 365 udostępnia się praktycznie wszystkie aplikacje i usługi Microsoftu.

5
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *