modulator głosu

Poradniki

10.10.2021 18:02

Jak pobrać i zainstalować modulator głosu w swoim smartfonie? Jaką aplikację wybrać?

Programy i aplikacje Telefony i tablety
22
7
0
22
7

Modulator głosu to sposób na super zabawę i eksperymenty z brzmieniem własnej mowy. Współczesna technologia pozwala korzystać z tego narzędzia również na smartfonach. Gdzie szukać aplikacji zmieniających głos i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Czym jest modulator głosu?

Modulator głosu, zwany również zmieniaczem, to narzędzie umożliwiające przekształcenie głosu za pomocą nakładania nań określonych efektów dźwiękowych. Zmiany są możliwe na przykład w obrębie barwy, wysokości czy tonu mowy. Głos można również przekształcać tak, by stwarzał on wrażenie należącego do kogoś zupełnie innego niż osoba posługująca się modulatorem – dla przykładu, mężczyzna może zmienić głos na brzmiący kobieco, a osoba młoda może udawać starszą.

modulator głosu
Źródło: hogatoga.com

Komu najbardziej może przydać się zmieniacz głosu?

Zmieniacz głosu to urządzenie bardzo uniwersalne – trudno przypisać mu jedno dedykowane zastosowanie. Chętnie posługują się nim osoby pracujące z głosem, na przykład twórcy podcastów, słuchowisk czy innego rodzaju programów. Dzięki temu narzędziu mogą oni poprawić jakość brzmienia swojej mowy lub, w przypadku autorów treści wymagających odgrywania różnych ról, wcielić się w określoną postać, na przykład dziecka.

Sprawdź też: Podpowiadamy, jak wyłączyć pocztę głosową w telefonie – wyłączenie poczty głosowej u najpopularniejszych operatorów

Dla większości osób modulator głosu może pełnić przede wszystkim funkcję rozrywkową. Z jego pomocą można na przykład zrobić żart swoim znajomym. Dla innych zaś bardzo ciekawym doświadczeniem może być możliwość obserwowania, jak pod wpływem kolejnych nakładanych efektów dźwiękowych zmienia się ich głos.

Zmieniacz głosu na smartfonie. Jak korzystać z efektów dźwiękowych na urządzeniu mobilnym?

Najwcześniejsze modele zmieniaczy głosu we współczesnym ich pojmowaniu produkowane były jako osobne urządzenia lub komponenty, umieszczane na przykład w słuchawce telefonicznej. Wraz z rozwojem technologii użytkowej, możliwości modyfikacji dźwięku zyskały również komputery oraz urządzenia mobilne.

Szczególnie ciekawe możliwości w tym zakresie daje instalacja aplikacji z modulatorem głosu na smartfonie – zmieniacz w tej postaci nie tylko jest zawsze pod ręką, ale i możemy używać go podczas nagrywania filmików dla znajomych lub wykonywania połączeń telefonicznych.

Zmieniacz głosu na smartfonie
Źrodło: dobreprogramy.pl

Czego potrzebujesz? Modulator głosu można pobrać ze wszystkich większych bibliotek aplikacji mobilnych, takich jak Sklep Play, App Store czy AppGallery, wystarczy więc znaleźć zmieniacz oferujący interesujące Cię funkcje i zgodny z wersją oprogramowania Twojego urządzenia. Instalacja i konfiguracja aplikacji zajmą chwilkę – po ich ukończeniu będzie można już korzystać z nowego narzędzia, zarówno w celu zastosowania przy bieżących rozmowach, jak i modyfikowania już nagranego głosu.

Czy modulatory głosu na smartfony są płatne?

W najpopularniejszych sklepach z aplikacjami możesz znaleźć zarówno pozycje darmowe, jak i płatne. Decydując się na te pierwsze, musisz jednak być gotowy na liczne reklamy oraz mikropłatności. By uniknąć wątpliwości, przed użyciem programu koniecznie sprawdź też zamieszczone przez twórców informacje, dostępne w jego opisie.

aplikacja do modulowania głosu
Źródło: videosolo.org

Należy również pamiętać, że aplikacje umożliwiające stosowanie efektów dźwiękowych podczas rozmowy na żywo działają w modelu płatnym – użytkownik uiszcza zapłatę za kredyty, które wykorzystuje do przeprowadzania połączeń, lub płaci w formie miesięcznej subskrypcji. Jeżeli zależy Ci na bezpłatnym dostępie do efektów, szukaj raczej aplikacji modyfikujących nagrany już wcześniej dźwięk.

Modulatory i efekty dźwiękowe – co potrafią najciekawsze aplikacje i czym sugerować się przy wyborze?

Współcześni użytkownicy smartfonów lubią mieć przydatne narzędzia zawsze pod ręką – zainstalowanie modulatora głosu w postaci aplikacji na urządzeniu mobilnym jest nie tylko wygodne, ale i proste oraz szybkie. Wystarczy skorzystać z bogatej oferty najpopularniejszych sklepów z aplikacjami – Sklepu Play oraz App Store.

Twórcy zadbali o umieszczenie w najpopularniejszych smartfonowych wersjach modulatorów głosu wielu ciekawych funkcji, wśród których jest na przykład możliwość zmieniania mowy w oparciu o własnoręcznie dobierane przez użytkownika tony lub generowanie głosu z określonym efektem na podstawie dostarczonego przez korzystającego tekstu. Wyposażone w te opcje pozycje są dla Ciebie, jeśli cenisz sobie wielofunkcyjność produktu i możliwie jak najbogatsze możliwości manipulacji dźwiękiem.

Niemal każdy nowy modulator głosu posiada obecnie również opcję udostępniania, najczęściej z możliwością wyboru wielu platform. Wybrane przekształcone nagrania niekiedy można też z poziomu aplikacji ustawić jako dzwonek połączenia, alarmu lub sygnał powiadomienia. Opcje te mogą przypaść do gustu użytkownikom, którzy cenią sobie możliwość personalizacji dźwiękowej strony urządzenia w oryginalny sposób.

modulatory na telefon
Źródło: pl.ccm.net

Jakie popularne efekty audio znajdziemy w aplikacjach? Mowa bardzo często może zostać zamieniona między innymi w głos robota, kosmity, zombie lub innego fantastycznego potwora. Z pomocą modulatora możemy udawać głos przeciwnej płci lub tymczasowo zmienić sobie wiek, korzystając z efektu głosu dziecka lub starszej osoby. Dużą popularnością cieszą się aplikacje dające możliwość symulowania głosu celebrytów, takich jak gwiazdy muzyki rozrywkowej, aktorzy czy politycy.

Jeżeli z pomocą zmieniacza pragniesz odgrywać różne role, wybierz program z bogatą biblioteką dostępnych efektów audio lub możliwością modyfikowania własnej mowy za pomocą wbudowanego narzędzia do korekty dźwięku. Przydatne okażą się też inne dodatkowe ustawienia, na przykład możliwość zmiany parametrów efektów (na przykład wysokość głosu).

Czym sugerować się przy wyborze zmieniacza głosu?

Przede wszystkim powinna to być cena aplikacji, ocena jej aktualnej wersji i dostępne treści opinii użytkowników oraz (w przypadku aplikacji wymagających płatności) rodzaj modelu rozliczeniowego. Jeśli chcesz korzystać z opcji modyfikowania głosu podczas połączeń na żywo, sprawdź również, czy na pewno w danej pozycji masz taką możliwość.

Zwróć także uwagę na informacje o mikropłatnościach i dowiedz się, co konkretnie jest nimi objęte – może okazać się, że najlepsze funkcje aplikacji pozostaną niedostępne bez uiszczenia opłaty.

Źródło obrazka głównego: digitaltrends.com

22
7

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *