poczta głosowa wyłączanie

Poradniki

28.06.2021 21:49

Podpowiadamy, jak wyłączyć pocztę głosową w telefonie – wyłączenie poczty głosowej u najpopularniejszych operatorów

Android i iOS Telefony i tablety
7
0
0
7
0

Jak wyłączyć pocztę głosową? Podpowiadamy, co zrobić, jeżeli odsłuchiwanie wiadomości jest dla Ciebie uciążliwe. Sprawdź skuteczne sposoby na pozbycie się irytującej automatycznej sekretarki.

Dlaczego wyłączenie poczty głosowej to dobre rozwiązanie? 

Każdy operator ma w swojej ofercie usługę poczty głosowej. Co oczywiście nie oznacza, że osoby będące użytkownikami telefonu muszą i chcą z niej korzystać. Odsłuchiwanie wiadomości pozostawionych przez dzwoniącego często bywa kłopotliwe i zajmuje więcej czasu niż odczytanie SMS-a czy maila. Trzeba też pamiętać, że poczta pochłania “impulsy”, narażając tym samym osobę wykonującą połączenie na dodatkowe koszty

wyłączenie poczty głosowej
Poczta głosowa była przydatna lata temu, kiedy nie korzystaliśmy z internetu

Funkcjonalność wymaga również połączenia telefonicznego z usługą, jednak w wielu miejscach publicznych korzystanie z komórki uważane jest za niegrzeczne, a czasami bywa wręcz zabronione. Wiadomość pozostawioną na automatycznej sekretarce łatwo też zignorować czy po prostu o niej zapomnieć. Rozwiązanie to jest więc często określane jako archaiczne i przydatne jedynie w przypadku telefonów służbowych.

Zobacz też: Jakie były początki komórek? Historia telefonów komórkowych w pigułce

Jak wyłączyć pocztę głosową w najpopularniejszych sieciach w kraju

Proces wyłączenia poczty głosowej jest zależny od operatora, który obsługuje daną sieć komórkową. Oczywiście funkcjonalność ta może być dezaktywowana za pośrednictwem biura obsługi klienta. Kontakt z konsultantem bywa jednak czasochłonny. Znacznie prostszą metodą jest zastosowanie odpowiednich kodów lub wysłanie SMS-a zawierającego właściwą komendę. Do tego celu możesz też wykorzystać swoje konto abonenckie u wybranego operatora. Chcesz wyłączyć pocztę głosową w swoim telefonie? Koniecznie przeczytaj poniższe wskazówki.

jak wyłączyć pocztę głosową

Wyłączenie poczty głosowej w sieci Orange – instrukcja krok po kroku

Jak wyłączyć pocztę głosową w Orange? Operator sieci komórkowej proponuje użytkownikom dezaktywację usługi na kilka sposobów. Jednym z nich jest wysłanie krótkiej wiadomości tekstowej o treści „REZ” pod numer 501.  Kolejna możliwość to wizyta na stronie dostawcy usług telekomunikacyjnych i przeprowadzenie samodzielnej dezaktywacji. Możesz też skorzystać z usług konsultanta, dzwoniąc na infolinię.

Zobacz też: Jak odzyskać dane i kontakty z telefonu, jeśli smartfon się nie włącza, jest po resecie lub ma uszkodzony wyświetlacz

Wolisz operację wyłączenia poczty głosowej przeprowadzić przez internet? Zacznij od zalogowania się do swojego konta na stronie operatora Orange. W kolejnym kroku znajdź sekcję „Umowy i urządzenia”. Po uruchomieniu zakładki wybierz opcję „Zarządzaj usługami i pakietami”. Następnie w dziale „Ustawienia” odszukaj usługę poczty głosowej. Na zakończenie naciśnij przycisk „Zarządzaj” i dezaktywuj funkcję.

Jak wyłączyć pocztę głosową w Play?

Również w przypadku sieci Play operator oferuje kilka sposobów na dezaktywację usługi. Jeśli masz standardową wersję poczty, wystarczy wpisać ciąg następujących znaków: *111*56*2#. Jak wyłączyć pocztę głosową Play, jeśli aktywowano jej profesjonalną wersję? Wpisujesz kod: *111*5*2#, wybierasz przycisk rozpoczynający połączenie i niechciana usługa znika z Twojej komórki. Możesz też skorzystać z usługi w salonie albo połączyć się z Biurem Obsługi Klienta pod numerem *500 lub 790 500 500.

Dezaktywacja poczty głosowej w T-Mobile

Jeżeli masz telefon w sieci T-Mobile i nie chcesz, aby dzwoniąca do Ciebie osoba pozostawiała wiadomość głosową w sytuacji, gdy nie jesteś w stanie prowadzić rozmowy, możesz zawiesić usługę kodem ekspresowym #002#. W kolejnym kroku potwierdź operację klawiszem akceptacji połączenia. Musisz jednak pamiętać, że kod nie będzie działał w przypadku telefonów, które jako opcję domyślną mają ustawione przekierowania na automatyczną sekretarkę. 

Jak wyłączyć pocztę głosową T-mobile w takiej sytuacji? Niestety, jedynym możliwym sposobem załatwienia sprawy jest kontakt z Biurem Obsługi lub samodzielna dezaktywacja poczty przez system internetowy. Co warte podkreślenia, nieużywana przez 3 miesiące funkcja zostaje wyłączona przez operatora automatycznie. 30 dni przed jej dezaktywacją użytkownik otrzymuje wiadomość informującą o planowanych działaniach.

Zobacz też: Funkcja Always On Display — co to dokładnie jest, jak działa i w jakich telefonach jest dostępna?

Poczta głosowa w sieci Plus – jak w łatwy sposób wyłączyć?

Usługi poczty głosowej w sieci Play występują w czterech podstawowych wariantach: Standard, Premium, MMS oraz Notka SMS. Jeżeli Twoich znajomych i rodzinę frustruje pozostawianie informacji za pośrednictwem tej funkcjonalności, możesz w łatwy sposób usunąć ją z telefonu. Jak wyłączyć pocztę głosową w Plusie, tak, aby proces przebiegł szybko i zakończył się sukcesem? Tutaj również istnieje kilka opcji do wyboru. 

Pierwszym i najprostszym sposobem jest wysłanie krótkiego SMS-a o treści: DEAKT PS pod numer telefonu 2601. Jeżeli korzystasz z telefonu na kartę, wpisz i zatwierdź następujący ciąg znaków: *122*00#. Oczywiście w każdym momencie możesz też skorzystać z pomocy konsultantów Działu Obsługi Klienta. Ostatnia opcja dedykowana jest osobom, które chciałyby  rozwiać dodatkowe wątpliwości związane z usługą.

U każdego z największych operatorów sieci komórkowej proces wyłączenia usługi poczty głosowej jest szybki oraz intuicyjny. Kilka prostych czynności wystarczy, aby raz na zawsze pożegnać się z uciążliwą funkcjonalnością. Automatyczną sekretarkę już dawno bowiem zastąpiły krótkie i znacznie bardziej praktyczne wiadomości tekstowe. Zalety innych metod komunikacji elektronicznej sprawiają, że poczta głosowa pomału odchodzi w zapomnienie.

7
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *