Jak pobrać film z FB na telefon lub komputer?

Poradniki

02.10.2023 09:16

Jak pobrać film z FB na komputerze lub telefonie?

Programy i aplikacje Telefony i tablety
11
0
0
11
0

Jak pobrać film z Facebooka? Czy pobieranie filmów jest dozwolone i legalne? Czy istnieją bezpieczne metody pobierania wideo? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym poradniku. Krok po kroku wyjaśniamy, jak pobrać film z FB i czy jest to zgodne z prawem.

Chcesz pobrać filmy z Facebooka, ale nie wiesz, jak to zrobić? Zastanawiasz się, czy Facebook udostępnia taką możliwość? Facebook to rozbudowany serwis społecznościowy, ale niestety nie oferuje swoim użytkownikom magicznego przycisku do pobierania materiałów wideo. Na całe szczęście istnieją inne, sprawdzone sposoby, które rozwiązują ten problem. W tym poradniku dowiesz się, jak pobrać film z FB za pomocą dostępnych narzędzi. Sprawdź!

Jak pobrać film z FB? Popularne metody pobierania wideo

Jeśli właśnie zainteresował Cię jakiś film i chcesz go pobrać na telefon, to możesz to zrobić za pomocą jednej z dostępnych metod. Warto w tym momencie wspomnieć, że film pobierzesz nie tylko na telefon, ale też na komputer czy tablet. Niezależnie, czy Twoje urządzenie bazuje na systemie operacyjnym Android, iOS, macOS czy Windows, Pobieranie filmów z Facebooka jest proste.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Jedną z najpopularniejszych metod jest pobieranie wideo za pomocą dostępnych narzędzi online. Poza tym pobieranie filmów jest możliwe przy użyciu wtyczek przeglądarkowych i aplikacji mobilnych. Jeśli chcesz wiedzieć, jak pobrać z FB materiały wideo, sprawdź dalszą część poradnika. Wyjaśniamy, krok po kroku, co zrobić, aby pobrać film z FB na urządzenia mobilne.

Krok po kroku – pobieranie filmu z Facebooka za pomocą narzędzi online

Opublikowane na Facebooku materiały wideo pobierzesz za pomocą dostępnych narzędzi online. Aby to zrobić, otwórz w przeglądarce jedną z niżej podanych stron:

 • fdown.net
 • savefrom.net
 • getfvid.com

Oprócz wyżej wymienionych, możesz spotkać inne strony służące do tego samego celu. Jeśli już masz otwartą stronę, zauważ, że na środku znajduje się pole z instrukcją. W zależności, z którego narzędzia korzystasz, będzie miało odmienne brzmienie – np. wystarczy wstawić link lub wprowadź adres URL filmu na Facebook.

Jak ściągnąć film? Wykonaj niżej opisane czynności:

 • Otwórz w nowym oknie przeglądarki jedno z proponowanych narzędzi.
 • Skopiuj adres URL wideo opublikowanego na Facebooku z paska adresu przeglądarki lub kliknij wideo prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję kopiowania z menu kontekstowego: Skopiuj adres URL.
 • Wróć do narzędzia online i wklej skopiowany link do pola wprowadzania danych.
 • Naciśnij: Pobierz, Download lub Ściągnij – nazwa jest uzależniona od wybranego narzędzia.
 • Pobrane wideo znajdziesz w folderze służącym do przechowywania plików ściągniętych z internetu.

Krok po kroku – pobieranie filmu z Facebooka przy użyciu wtyczek przeglądarkowych

Pobieranie z FB materiałów wideo może przebiegać sprawniej przy użyciu wtyczek przeglądarkowych. W tym celu możesz skorzystać z wtyczki od Google o prostej nazwie: Pobieranie Wideo – pobierz wideo dla przeglądarki Chrome. Rozszerzenie pozwala na bezpośrednie pobieranie filmu za pomocą jednego przycisku.

Sprawdź też: Pobieranie muzyki z YouTube — jak ściągać mp3 z YT?

Wtyczki przeglądarkowe do pobierania filmów skracają cały proces – nie musisz otwierać programu i kopiować linku. Poza tym pozwalają pobierać filmy nie tylko z Facebooka, ale też innych serwisów.

Jak ściągnąć film przy użyciu wtyczki przeglądarkowej? Wykonaj następujące kroki:

 • Otwórz przeglądarkę Google Chrome.
 • Wejdź na stronę Chrome Web Store.
 • Wpisz nazwę wtyczki: Pobieranie Wideo – pobierz wideo.
 • Kliknij: Dodaj do Chrome, a następnie: Dodaj rozszerzenie.
 • Przypnij rozszerzenie do paska.

Gdy wtyczka wykryje materiały wideo, zauważysz zmianę koloru przy ikonie rozszerzenia. Jeśli chcesz pobrać wykryte wideo, kliknij wtyczkę, a następnie strzałkę w dół. W ten sposób rozpoczniesz pobieranie pliku.

Krok po kroku – pobieranie filmu z Facebooka za pomocą aplikacji mobilnych

Aplikacja to nic innego jak zainstalowany na urządzeniu mobilnym lub komputerze program do pobierania filmów. Z tej metody korzystają między innymi użytkownicy smartfonów i telefonów Apple. Jeśli posiadasz telefon z systemem operacyjnym Android oraz iOS możesz skorzystać z aplikacji 4K Video Downloader. Jest to polecana wśród użytkowników Androida i iOSa aplikacja do pobierania z FB materiałów wideo. Oprócz tej aplikacji znajdziesz inne działające na podobnej zasadzie.

Aplikacje i wtyczki przeglądarkowe to najwygodniejsze sposoby na pobieranie wideo z FB

Jak ściągnąć film za pomocą aplikacji? Wykonaj krok po kroku:

 • Pobierz i zainstaluj aplikację na urządzeniu (polecaną lub inną dostępną w sklepie).
 • Skopiuj adres URL filmu z FB, który chcesz pobrać.
 • Otwórz aplikację i wklej w odpowiednie miejsce skopiowany adres URL.
 • Najczęściej w tym momencie możesz wybrać jakość wideo i format.
 • Kliknij: Pobierz.

Pobrany z FB materiał wideo znajdziesz w folderze przechowującym ściągnięte pliki z internetu lub wybranej do zapisania pliku lokalizacji.

Pobieranie filmów na komputerze

Jak pobrać film z FB na komputer? Niezależnie, czy pracujesz na systemie Windows, czy macOS, możesz pobrać filmy na komputer przy użyciu opisanych niżej sposobów.

Metody pobierania wideo na komputer:

 • za pomocą narzędzi online,
 • przy użyciu wtyczek przeglądarkowych,
 • za pomocą aplikacji mobilnych.

Zasada działania jest podobna. Jeśli chcesz pobrać film z FB za pomocą narzędzi online, otwórz jeden z proponowanych:

 • fdown.net
 • savefrom.net
 • getfvid.com

Skopiuj adres URL filmu opublikowanego na Facebooku i wklej w pole narzędzia, a następnie rozpocznij pobieranie. Poza tym sposobem możesz zainstalować rozszerzenie do przeglądarki i pobierać filmy za pomocą jednego kliknięcia podczas ich oglądania. Jak najbardziej sprawdzi się omawiane w poradniku rozszerzenie Pobieranie Wideo – pobierz wideo lub inne dostępne w sklepie i kompatybilne z przeglądarką wtyczki. Ostatni z możliwych sposobów na pobranie filmów z FB to aplikacje. I w tym przypadku idealnie nadaje się 4K Video Downloader. Wystarczy wkleić link w główne pole na adres i wybrać jakość klipu oraz docelowe miejsce zapisu.

Pobieranie filmów na urządzenia mobilne

Jak pobrać film z FB na telefonie? Jeśli spodobał Ci się film i chcesz go pobrać, to bez problemu możesz wybrać jeden z omawianych już sposobów. Metodyka postępowania jest taka sama. Sposób pobierania filmu wygląda nieco inaczej, gdy chcemy pobrać film z FB z grupy zamkniętej.

Sprawdź też: Zdjęcia Google – jak pobrać zdjęcia z dysku Google?

Jak pobrać film z FB z grupy zamkniętej? Najlepszym sposobem na to, jak pobrać film z prywatnej grupy na FB jest skorzystanie z narzędzia Facebook Private Video Downloader. Jeśli nie wiesz, jak pobrać film z grupy na FB, wykonaj następujące kroki:

 • Otwórz narzędzie Facebook Private Video Downloader (narzędzie od getfvid.com).
 • Wejdź na prywatną grupę na FB.
 • Wciśnij kombinację klawiszy CTRL + U do wyświetlenia źródła strony.
 • Skopiuj całość, wciskając klawisze CTRL + A.
 • Przejdź do serwisu Facebook Private Video Downloader.
 • Kliknij myszką pole: Wklej tutaj źródło strony wideo i wciśnij kombinację CTRL + V.
 • Kliknij: Pobierz i gotowe.

Bezpieczeństwo i ochrona prywatności podczas pobierania filmów

Zanim zaczniesz korzystać z aplikacji czy narzędzia, dokładnie przeczytaj regulamin serwisu. Poza tym w zakładce FAQ znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, które nurtują użytkowników. Dostępne narzędzia dają możliwość pobierania filmów, jednak same nie przechowują materiałów, ani też kopii pobieranych materiałów. W tym przypadku filmy są przechowywane na serwerach Facebooka. Co więcej, narzędzia takie jak np. getfvid.com nie śledzą historii pobierania swoich użytkowników, więc są całkowicie anonimowe i przy tym darmowe. Jeśli masz obawy, to przed pobraniem filmów zapoznaj się z polityką bezpieczeństwa serwisu.

Sprawdź też: Skąd pobrać Windows 10 za darmo? Jaki warunek trzeba spełniać, aby pobrać Win 10 za darmo?

Jakość wideo i formaty dostępne do pobrania

Przede wszystkim jakość wideo jest uzależniona od materiału przesłanego przez samego autora. Poza tym masz możliwość wyboru jakości wideo i formatu podczas pobierania materiału. Na przykład savefrom.net pozwala na pobieranie filmów w formacie MP4, a także jako SD, HD, Full HD, 2K i 4K. Niemniej, należy mieć na uwadze fakt, że jakość wideo zależy od przesłanego pliku. Ze słabej jakości materiału nie zrobisz wyrazistego i ostrego filmu w jakości Full HD.

Prawa autorskie i ograniczenia przy pobieraniu filmów z Facebooka

Już wiesz, za pomocą jakich narzędzi oraz jak pobrać film z FB na telefon czy komputer. Teraz możemy przejść do bardzo ważnej kwestii, jaką są prawa autorskie i ograniczenia. Musisz wiedzieć, że nie możesz bezprawnie wykorzystywać i udostępniać cudzej twórczości do własnych celów, nawet jeśli nie czerpiesz z niej korzyści majątkowych. Co to oznacza? Nie możesz bezprawnie udostępniać filmów jako własne. Innymi słowy, nie wolno podszywać się pod właściciela filmu, ani udostępniać go publicznie bez zgody autora. Nie możesz zabrać czyjejś twórczości i wykorzystywać ją w niezgodny z prawem sposób.

Filmy z FB na komputerze
Pamiętaj o tym, że nie możesz wykorzystywać i udostępniać cudzej twórczości z FB do własnych celów

Kiedy możesz pobrać film? Jeśli chcesz mieć materiał na własny użytek i obawiasz się, że zniknie z sieci. Często pobierane są wszelkiego rodzaju poradniki z obawy przed ich bezpowrotnym usunięciem. W każdej chwili możesz skorzystać z pobranego na swoje urządzenie filmu i go odtworzyć. Dodatkowo warto zapytać autora filmu o zgodę na pobranie i zapisanie kopii.

Użycie pobranych filmów w różnych celach

Najczęściej filmy z FB są pobierane wtedy, gdy obawiamy się, że autor filmu usunie treść. Materiał ma dla nas ważną wartość edukacyjną lub przedstawia istotne informacje. Do takich materiałów wideo mogą należeć wspomniane już poradniki. Bez dwóch zdań, publikowane na FB materiały są chronione prawem autorskim, ale mogą być wykorzystywane w formie tak zwanego dozwolonego użytku. Na własny użytek każdy może pobrać film z FB, pod warunkiem, że nie będzie go wykorzystywał w sposób łamiący prawo. Poza własnym użytkiem kolejną dopuszczalną formą jest użytek na cele edukacyjne. Na podstawie tej zasady nauczyciele i uczniowie mogą wykorzystywać cudze utwory, ale tylko i wyłącznie w celach edukacyjnych. Każde sprzeczne z prawem wykorzystywanie cudzego utworu jest nielegalne.

Pamiętaj, że zawsze warto zapytać autora filmu o zgodę na pobranie materiału.

Sprawdź też: Jak zaktualizować sklep Play na telefonie i tablecie? Poradnik

11
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *