pobieranie muzyki z youtube

Poradniki

06.10.2022 14:20

Pobieranie muzyki z YouTube — jak ściągać mp3 z YT?

Programy i aplikacje
34
11
0
34
11

Szukasz sposobów na pobieranie muzyki z Youtube? Istnieją programy oraz strony internetowe, które mogą to umożliwić. Dowiedz się, które wybrać oraz czy pobieranie muzyki w formie mp3 z YT jest legalne.

Awersja do serwisu, chęć trzymania muzyki w formie mp3, brak łączności z internetem w przyszłości – powody, które mogą skłaniać nas do tego, aby ściągać ulubione utwory w formie mp3, są różne. Pobieranie muzyki z YouTube może odbywać się za pośrednictwem dedykowanych temu zadaniu aplikacji oraz stron – w tekście przedstawiamy te, które są najpopularniejszym wyborem i posłużą nam do wykonania zadania.

W przypadku pobierania muzyki na nasz prywatny nośnik często przewija się pytanie o kwestie legalności takiego rozwiązania. Czy grozi nam za to jakaś odpowiedzialność? Czy możemy tak pobraną muzykę rozprowadzać na własną rękę? Na te oraz inne pytania postaramy się również udzielić odpowiedzi w tekście.

Czy pobierania mp3 z YT jest legalne?

Niezależnie od sposobu pobierania muzyki z platformy YouTube (za pośrednictwem dedykowanego oprogramowania lub stron internetowych) wiele osób, które chcą to robić, zastanawia się, czy ten proceder nie przysporzy im kłopotów. Chodzi rzecz jasna o względy legalne tych czynów, stąd też, zanim przejdziemy do podstawowego zagadnienia tego artykułu, postaramy się wyjaśnić wszelkie niejasności.

Pragniemy jednak zaznaczyć, że swoje wyjaśnienia opieramy jedynie na realiach prawnych, które obowiązują w naszym kraju. Tym samym mają one przełożenie jedynie w obrębie granic Rzeczpospolitej Polskiej. Czy zatem w świetle obowiązujących przepisów pobieranie muzyki z YouTube w formacie mp3 i trzymanie jej na własnym, prywatnym dysku jest złamaniem prawa?

pobieranie muzyki z youtube
Czy pobieranie mp3 z YT jest w Polsce legalne?

Polskie prawo podchodzi do tego tematu mniej restrykcyjnie niż np. organizacje zrzeszające wydawców. Pobieranie muzyki z YouTube w mp3 nie jest sprzeczne z prawem i takie postępowanie jest określane jako pobieranie na własny użytek (prywatny – to akurat bardzo ważna kwestia, którą poruszymy za chwilę). Organizacje, które zrzeszają wydawców, apelują o zaprzestanie tego procederu, argumentując to naruszeniem zasad praw autorskich. Nie musicie się jednak obawiać, gdyż organizacje te nie ustanawiają prawa w naszym kraju i nie decydują o tym, kiedy dana osoba je łamie.

Nie oznacza to jednak, że mamy na tym polu całkowicie wolną rękę i możemy robić to, co nam się żywnie podoba. Przed chwilą wspominałem o użytku prywatnym, gdyż takie pobieranie nie ściągnie na nas uwagi władz. Sytuacja zmienia się, gdy zamierzamy rozpowszechniać pobrane utwory w sieci, publikować je gdziekolwiek bez wiedzy i zgody autora albo pobierać z nich jakiekolwiek zyski. Niedozwolone jest również korzystanie z utworów bez wiedzy i zgody autora do umieszczania ich w naszych własnych aranżacjach, a następnie podpisywanie się swoim autorstwem pod tak powstałym dziełem sztuki (w tym przypadku utworem muzycznym).

Sprawdź też: Muzyka z YouTube w tle? Oto poradnik, jak słuchać w tle YouTube’a

Pamiętajmy więc, aby nie rozpowszechniać utworów w sieci oraz nie wprowadzać do nich żadnych zmian. Tak długo jak przetrzymujesz muzykę w formacie mp3 na swoim dysku, pozostaniesz bezpieczny i nie skończy się to żadnymi niemiłymi konsekwencjami. Przypominam jednak, że pobieranie mp3 z YT jest niedopuszczalne w świetle Warunków korzystania z YouTube’a i teoretycznie może się skończyć, np. zbanowaniem konta, jeżeli uda się powiązać, że to właśnie zalogowana osoba pobierała w danym momencie utwór z platformy.

Uważaj na podejrzane strony, które reklamują się jako najlepsze sposoby na pobieranie mp3 z YouTube

W przypadku wpisania w wyszukiwarkę fraz takich jak „mp3 yt”, „download mp3 youtube”, „pobierz muzykę z youtube”, uraczeni zostaniemy ogromną liczbą narzędzi online, które oferują nam proste i szybkie pobieranie, nie tylko z YouTube’a, ale także innych stron. Tutaj gorąco polecamy być czujnym – nie każda strona w sieci jest tym, za co się podaje. Wiele z nich może być pełne błędów lub co gorsza: pobrać na Twój komputer niebezpieczne oprogramowanie, które jest przykryte pod płaszczykiem pliku mp3.

Sprawdź też: Nie tylko YT? Alternatywa dla YouTube – najlepsze strony [TOP10]

W takich przypadkach rekomendujemy ostrożność, unikanie podejrzanych i mało popularnych stron oraz wspomaganie się formami obrony, takimi jak program antywirusowy i firewall. Nie powinniśmy bagatelizować zagrożenia i ściągać plików, co do których nie mamy pewności. Chęć pobrania utworu ulubionego artysty może się wtedy skończyć dużymi problemami.

Pobieranie mp3 z YouTube – najlepsze sposoby

Poniżej prezentujemy przegląd najlepszych metod pobierania mp3 z YT – opisane poniżej sposoby dotyczą nie tylko programów, które możemy zainstalować na naszym dysku, ale także wszelkich narzędzi online. Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy, a ich wybór powinien uwzględniać to, jak często zamierzamy pobierać utwory mp3.

Motionbox YouTube to MP3

Zaczynamy od narzędzia online, które cechują minimalistyczny design, obecność podstawowych funkcji oraz to, że możesz na niej polegać. Wszystko sprowadza się do wybrania rodzaju rozszerzenia (oprócz mp3 strona oferuje także wiele innych formatów) i wklejenia linku do danego utworu. Następnie strona dokonuje konwersji i już po chwili sam utwór wyciągnięty z nagrania jest gotowy. Dużą zaletą jest to, że przed pobraniem możemy go dowolnie przesłuchać – w całości. Choć strona oferuje płatne plany do zakupu, w darmowej formie jest całkowicie wystarczająca do pobierania utworów z YouTube’a.

Motionbox YouTube to MP3, czyli minimalizm przede wszystkim

DoremiZone

DoremiZone to przykład narzędzia dostępnego w dwóch formach – zarówno strony online, jak i osobnego instalatora do pobrania na dysk. Pierwsza opcja w zupełności wystarczy, gdy pobieramy sporadycznie. Osobny instalator warto rozważyć, gdy chcemy np. ściągać całe playlisty.

pobieranie muzyki z youtube - doremizone
DoremiZone umożliwia pobieranie ze strony, lub z zainstalowanego na dysku programu

320YTMp3

Kolejne niezwykle proste w obsłudze narzędzie online. Cała procedura sprawdza się do wklejenia linku (lub wpisania tytułu nagrania) i gotowe: strona rozpoczyna konwertowanie i już po chwili gotowe są wyniki. Plusem tej strony jest to, że możemy ściągać zarówno w formacie mp3, jak i mp4. Jeżeli interesuje nas gorsza jakość, nic nie stoi na przeszkodzie, aby ją również pobrać.

320YTMp3
320YTMp3 to kolejny przykład przejrzystego designu

Free YouTube Download

Narzędzie do pobrania i zainstalowania na dysku, jednak nie ma powodów do obaw, gdyż FYD jest niezwykle prostym programem w obsłudze. Program ten pozwala na pobieranie muzyki z YouTube’a, nawet przy wielu utworach jednocześnie. Filmy bądź piosenki mogą pobierać się automatycznie jedno po drugim, jeśli zostanie zaznaczona opcja zapisywania według określonej listy, np. ulubionych lub ostatnio odtwarzanych nagrań. Korzystanie z Free YouTube Download jest proste i intuicyjne. Należy jedynie umieścić w programie link do wybranej piosenki bądź filmiku, a następnie określić format pliku, w jakim materiał ma zostać zapisany.

pobieranie muzyki z youtube - FYD
Free YouTube Download pozwala na wiele – jest przydatny, gdy ściągamy dużo i często z YouTube’a

ClipGrab

Łatwy i intuicyjny program umożliwiający darmowe pobieranie muzyki z YouTube’a (choć nie tylko). To narzędzie potrafi o wiele więcej niż zwykłe ściąganie pliku. Pobrane nagranie możesz zapisać w wybranym przez siebie formacie. ClipGrab uzyskuje filmy video w zarówno niskiej, jak i wysokiej jakości, toteż tutaj też masz możliwość wyboru. W sytuacji kiedy nie zależy Ci na ściągnięciu pełnej wersji klipu z obrazem i filmem, możesz skorzystać z funkcji wyodrębniania tych dwóch warstw.

ClipGrab posiada własną wyszukiwarkę, dzięki której możesz znaleźć interesujące cię pliki. Wystarczy wpisać nazwę nagrania lub związane z nim słowo kluczowe. Nie musisz już samodzielnie wklejać linku do wybranego pliku — ClipGrab zrobi to za Ciebie. Program bez problemu obsłuży formaty takie jak mp3, mp4, MPEG-4 oraz inne.

ClipGrab
ClipGrab

Youtube to mp3 One

Strona dedykowana ściąganiu mp3 oraz formatów wideo wprost na dyski naszych urządzeń. Jest niezwykle intuicyjna, stąd z pewnością nawet niedoświadczona osoba się na niej nie pogubi. Umożliwia ściąganie różnych formatów audio (również pod względem jakości) oraz wideo jak np. mp4, mkv czy f4v.

Acethinker Free Online YouTube MP3 Downloader

Strona, którą ceni sobie wielu użytkowników – przemawia za nią to, że umożliwia pobieranie nieograniczonej liczby materiałów oraz nie ma limitów długości nagrań, które może obsłużyć. Acethinker jest również bardzo bezpieczny, stąd nie ma obaw, że wraz z ulubionym utworem ściągniemy na dysk malware lub inne niebezpieczne oprogramowanie.

MusicDownload.zone

Darmowe narzędzie, które dostępne jest w języku polskim. Pozwala na szybką konwersję wideo z YT na format mp3, nie ukrywając przed użytkownikiem linku do pobrania pliku. Wszystko odbywa się szybko, łatwo i bez niepotrzebnych rozpraszaczy, które cechują inne, zwłaszcza podejrzane strony. 

pobieranie muzyki z youtube - musicdownload.zone
MusicDownload.zone

youtube-dl

Download manager, który szczyci się tym, że oprócz YT oferuje możliwość pobierania mp3 z ponad 1000 innych stron, które hostują wideo. Może wydawać się odrobinę skomplikowany w obsłudze, ale w sieci (jak i na oficjalnej stronie) istnieje wiele instrukcji, które poprowadzą nas przez proces instalacji oraz skutecznego pobierania.

Sprawdź też: Baner na YT – wymiary grafik na YouTube i darmowy szablon (2022)

Znasz już najlepsze sposoby na pobieranie muzyki z platformy YouTube. Wiesz również, że w naszym kraju nie jest to niezgodne z prawem, o ile pamiętasz o przestrzeganiu pewnych zasad. Mamy nadzieję, że nasze wybory będą dla Ciebie przydatne!

34
11

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *