Poradniki

19.07.2022 12:18

Pobieranie muzyki z YouTube — jaki program wybrać?

Google Online Programy i aplikacje
30
10
0
30
10

Jak wygląda pobieranie muzyki z YouTube? Portal jest jednym z najpopularniejszych miejsc w Internecie, w którym można słuchać piosenek. Nie każdy jednak lubi korzystać z tego serwisu. Jak pobrać muzykę z YouTube? Jaki program wybrać?

Pobieranie muzyki z YouTube a prawa autorskie

Zanim zdecydujesz się na pobieranie muzyki z YouTube, sprawdź, co na ten temat mówią przepisy. Na gruncie prawa polskiego ustawodawca zezwala na ściąganie plików, jednak zastrzega, że mogą być one wykorzystywane jedynie we własnym zakresie. Użytkownik nie tylko nie może pobierać opłat za ich rozpowszechnianie, ale także nie wolno mu rozprowadzać materiałów za darmo.

Sam portal YouTube zastrzega w regulaminie, że osoby, które publikują treści na swoich kanałach, zgadzają się na powszechne korzystanie z plików przez odbiorców. Inny punkt regulaminu poucza także, że użytkownicy serwisu nie mogą powielać, pobierać, rozpowszechniać, transmitować, wyświetlać, sprzedawać, licencjonować, zmieniać, modyfikować lub w inny sposób wykorzystywać treści materiałów na YouTube. Zachowania takie dopuszcza jedynie w takim stopniu, w jakim przyzwala na to prawodawca.

Sprawdź też: Muzyka z YouTube w tle? Oto poradnik, jak słuchać w tle YouTube’a

Mimo że platforma YouTube jest najpopularniejszym miejscem w internecie, które skupia muzykę z całego świata, to korzystanie z portalu może być nieco uciążliwe, jeśli nie posiada się konta premium. Wówczas użytkownik pozbawiony jest wielu udogodnień, takich jak możliwość słuchania muzyki bez konieczności oglądania reklam. Dlatego też wiele osób wybiera pobieranie muzyki z YouTube na komputer czy inne urządzenie. W związku z tym mogą pojawiać się wątpliwości odnośnie do legalności takich procedur.

Internauci nie łamią jednak przepisów prawa, ponieważ jest to działanie w pełni legalne. Specjalnie skonstruowane programy do ściągania muzyki w formacie Mp3 i nie tylko umożliwiają słuchanie ulubionych utworów wszędzie tam, gdzie chcesz, bez konieczności podłączania urządzenia do Internetu. To kolejny powód, dla którego użytkownicy YouTube’a decydują się na pobieranie muzyki z platformy.

Darmowe programy do pobierania muzyki z YouTube’a

Pobieranie muzyki z YouTube może okazać się proste za sprawą specjalnych programów. W internecie można znaleźć wiele aplikacji, które umożliwiają nieodpłatne ściąganie plików z tego serwisu. Wśród nich znajdują się m.in. aTube Catcher, Free YouTube Downloader czy ClipGrab. Przyjrzyjmy się bliżej tym popularnym narzędziom.

aTube Catcher — program do pobierania muzyki z mnóstwem dodatkowych opcji

Pobieranie muzyki z YouTube za darmo umożliwia program aTube Catcher. Jest to narzędzie, które udostępnia ściąganie plików z wielu różnych platform internetowych. Wśród swoich funkcji posiada opcję rejestrowania obrazu, który akurat pojawia się na pulpicie urządzenia. Oznacza to, że możesz nagrywać teledyski piosenek, które ściągasz, lub dowolny widok z ekranu komputera czy telefonu. 

atube
Tak prezentuje się program aTube Catcher / źródło: atube.me

Pliki pobrane za pomocą aTube Catcher mogą być zapisane w dowolnym formacie dostosowanym do urządzenia, na którym będziesz je odtwarzać. Ten darmowy program jest wyposażony także w funkcję nagrywania dźwięków, które przechodzą przez kartę dźwiękową urządzenia. Oznacza to, że zarejestrowane brzmienie będzie miało dużo lepszą jakość niż materiał nagrany z poziomu mikrofonu. Opcja ta daje możliwość modyfikowania plików według własnych upodobań.

Free YouTube Download — popularne narzędzie do pobierania muzyki z YouTube

Innym bezpłatnym programem, dzięki któremu ściągniesz ulubione kawałki na własne urządzenie, jest Free YouTube Download. Za jego pomocą można pobierać nie tylko piosenki, ale także filmy. Nagrania wizualne są zapisywane w bardzo wysokiej rozdzielczości – w opcji video Full HD i 8K. Jeśli chcesz rozdzielić dźwięk i obraz z danego filmu, aplikacja Free YouTube Download ci to umożliwi. Możesz bez problemu zapisać muzykę i wideo jako dwa osobne pliki. 

Program ten pozwala także na pobieranie muzyki z YouTube przy wielu utworach jednocześnie. Filmy bądź piosenki mogą pobierać się automatycznie jedno po drugim, jeśli zostanie zaznaczona opcja zapisywania według określonej listy, np. ulubionych lub ostatnio odtwarzanych nagrań. Korzystanie z Free YouTube Download jest proste i intuicyjne. Należy jedynie umieścić w programie link do wybranej piosenki bądź filmiku, a następnie określić format pliku, w jakim materiał ma zostać zapisany.

ClipGrab — lekki i szybki program do pobierania muzyki i nie tylko

ClipGrab jest jednym z łatwiejszych programów umożliwiających darmowe pobieranie muzyki z YouTube’a. To narzędzie potrafi o wiele więcej niż zwykłe ściąganie pliku. Pobrane nagranie możesz zapisać w wybranym przez siebie formacie. ClipGrab uzyskuje filmy video w zarówno niskiej, jak i wysokiej jakości, toteż tutaj też masz możliwość wyboru. W sytuacji, kiedy nie zależy ci na ściągnięciu pełnej wersji klipu z obrazem i filmem, możesz skorzystać z funkcji wyodrębniania tych dwóch warstw.

pobieranie muzyki z youtube
Tak prezentuje się program ClipGrab / źródło: clipgrab.org

Program ClipGrab posiada własną wyszukiwarkę, dzięki której możesz znaleźć interesujące cię pliki. Wystarczy wpisać nazwę nagrania lub związane z nim słowo kluczowe. Nie musisz już samodzielnie wklejać linku do wybranego pliku — aplikacja ClipGrab zrobi to za ciebie. Program bez problemu obsłuży formaty takie jak Mp3, Mp4, MPEG-4 czy OGG Vorbis.

Sprawdź też: YouTube Music i YouTube Premium – co to jest? Wszystko, co musisz wiedzieć

Twórcy wyszli naprzeciw potrzebom internautów, dzięki czemu rynek aplikacji umożliwiających pobieranie muzyki z YouTube’a jest bardzo szeroki i oferuje wiele darmowych narzędzi. Każdy program wyposażony jest w kilka dodatkowych funkcji, dlatego sam wybierz, który z nich spełni wszystkie Twoje wymagania i ciesz się korzystaniem z zasobów YouTube’a bez łączenia się z internetem i oglądania reklam. Pliki pobrane na własne urządzenie to prawdziwy komfort na miarę XXI wieku. 

Czy już wiesz jak wygląda pobieranie muzyki z YouTube w praktyce? Daj znać w komentarzach czy wolisz ściągąć, a może przesłuchujesz utwory na żywo.

30
10

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.