1. Scroll
  2. /
  3. Rozrywka
  4. /
  5. Hulu w Polsce – czy można oglądać? Najlepsze filmy i seriale na Hulu

Rozrywka

4 miesiące temu

Hulu w Polsce – czy można oglądać? Najlepsze filmy i seriale na Hulu

Filmy i seriale Programy i aplikacje
4
1
0
4
1

Czy Hulu jest dostępne w Polsce? Jakie filmy i seriale oglądać na Hulu? Z tego tekstu dowiecie się, czym jest platforma Hulu, gdzie można ją odtwarzać oraz ile kosztuje.  

Hulu – co to jest i ile kosztuje?

Hulu to nowoczesna telewizja internetowa, która powstała w 2007 roku w Stanach Zjednoczonych. Wówczas do użytkowników trafiła wersja beta, a obecnie Hulu jest w pełni funkcjonalną i popularną platformą, dzięki której możemy otrzymać dostęp do seriali i filmów poprzez strumieniowe media. 

Hulu oferuje zarówno popularne tytuły telewizyjne, jak i własne produkcje Hulu Originals, dzięki czemu stale rozwija swoją bazę treści. Sama telewizja promuje się jako medium, które udostępnia pełne sezony ekskluzywnych seriali i odcinków z bieżących sezonów, hitów filmowych, wspomnianych własnych produkcji, programów dla dzieci i wiele, wiele więcej. 

Działanie Hulu opiera się na klasycznym modelu platformy VOD i jest porównywalne między innymi do takich firm jak Netflix, czy też HBO GO. Właścicielem marki Hulu jest Disney. 

Czy Hulu jest dostępne w Polsce?
Hulu funkcjonuje obecnie wyłącznie na terenie USA

W przeciwieństwie do innych popularnych telewizji internetowych, założyciele Hulu nie postawili na międzynarodowy rozwój i skupili się na budowaniu swojej marki tylko na rynku w Stanach Zjednoczonych. To sprawia, że oficjalnie platforma Hulu dostępna jest tylko w USA i nie można zakupić oficjalnego pakietu dedykowanego rynkowi polskiemu, czy też szeroko rozumianemu rynkowi europejskiemu. 

Ile kosztuje Hulu? Internetowa telewizja Hulu dostępna jest w trzech wariantach abonamentów i opłacana jest w trybie miesięcznym. Podstawowy pakiet Hulu kosztuje 5,99 dolara miesięcznie. Wyższy pakiet Hulu (No Ads) dostępny jest w ramach abonamentu 11,99 dolara miesięcznie i jak nazwa wskazuje – nie wyświetla reklam.

Oba te warianty możemy sprawdzić w ramach 30-dniowej wersji bezpłatnego triala. Najwyższy pakiet Hulu+Live TV dostępny jest w cenie 64,99 dolara miesięcznie oraz możemy sprawdzić go na rynku amerykańskim w ramach 7-dniowej wersji testowej. 

Hulu Polska – czy w naszym kraju da się oglądać Hulu?

Tak jak już wspomnieliśmy, Hulu zostało stworzone z myślą o korzystaniu z platformy na rynku amerykańskim. W związku z tym właściciele tej marki nie przygotowali konkurencyjnej oferty, która dostępna byłaby w oficjalnych kanałach na rynku europejskim. To rodzi wątpliwości i pytania, czy Hulu w Polsce da się w ogóle oglądać?

Gdy spróbujecie odtworzyć telewizję internetową Hulu na terytorium Polski to pojawi Wam się komunikat o treści: „przepraszamy, ale nasza biblioteka wideo jest dostępna tylko na terenie Stanów Zjednoczonych”. Jest jednak sposób na to, by korzystać z zasobów telewizji internetowej Hulu na naszym rynku. 

Hulu w Polsce można uruchomić, jednak wymaga to niezbędnego przygotowania swojego urządzenia do połączenia z dedykowaną siecią. Dzięki temu biblioteka Hulu jest dostępna z każdego miejsca na ziemi dla każdego użytkownika internetu.

Sprawdź też: Filmy na podstawie gier – nasz ranking. Które ekranizacje warto obejrzeć?

VPN – jak oglądać Hulu w Polsce

Korzystanie z telewizji internetowej Hulu w Polsce jest możliwe. Potrzebujemy jednak do tego zmiany adresu IP, która możliwa jest za pomocą programu VPN. Tu zadbajmy o to, by po zmianie nasze IP posiadało parametry identyfikacyjne ze Stanów Zjednoczonych. 

Po takim zaszyfrowaniu naszego adresu IP nasze urządzenie będzie rozpoznawane jako sprzęt wykorzystywany w sieci w USA. Po zmianie IP na amerykański będziemy mogli bez żadnych problemów skorzystać z Hulu na terytorium Polski, dzięki czemu uzyskamy dostęp do bardzo szerokiej bazy materiałów wideo w zasobach tego producenta. 

Jeżeli chcesz korzystać w Polsce z usług Hulu, VPN będzie Ci niezbędny. Jak to działa? Programy VPN szyfrują nasze dane oraz komunikację sprzętu z połączeniem internetowym, dzięki czemu jesteśmy w stanie zabezpieczyć bardziej swoją tożsamość oraz skorzystać z zasobów internetu, do których nie mielibyśmy normalnie dostępu przez blokady regionalne. Szyfrowanie zmienia nasz adres IP na wybraną przez nas lokalizacje, dzięki czemu możemy swobodnie wędrować po sieci, w tym oglądać telewizję internetową Hulu. 

Dzięki wykorzystywaniu programów VPN do zmiany adresów IP możemy korzystać z telewizji Hulu zarówno z poziomu naszego komputera, telewizora z funkcją SMART, jak i z telefonu. Aby skorzystać z telewizji Hulu, koniecznie zarejestruj swoje konto, używając amerykańskich danych w procesie rejestracji

Następnie w programie VPN zmień swój region i wybierze serwer ze Stanów Zjednoczonych. Po wykonaniu tych czynności będziesz mógł swobodnie korzystać z telewizji Hulu na terytorium Polski, a telewizja ta może być ciekawą alternatywą dla popularnego u nas Netflixa.

Najlepsze darmowe VPN do Hulu

Streamowanie Hulu w Polsce możliwe jest tylko za pomocą dedykowanych programów VPN do zmiany adresu IP na adres amerykański. Na rynku możecie skorzystać z darmowych programów VPN, dzięki którym korzystanie z telewizji internetowej Huli będzie bardzo wygodne. 

Większość programów oferuje bezpłatne wersje próbne lub okresy gwarantowanej satysfakcji, a następnie przechodzą w płatne subskrypcje. Z naszej perspektywy trudno znaleźć satysfakcjonujący i w pełni darmowy program do zmiany adresu IP na amerykański i odtwarzania Hulu w Polsce. Jakie programy polecamy?

ExpressVPN

Jednym z rekomendowanych programów do zmiany adresu IP na Waszych urządzeniach jest ExpressVPN. Atutem tego programu jest jego intuicyjna obsługa, dzięki czemu nie będą z nim mieć problemu również osoby mniej zaawansowane technologicznie. Przepustowość programu pozwala na przekazywanie jakości obrazu w HD, co przyda się przy streamowaniu telewizji Hulu. 

Zabezpieczenia prywatności oraz wydajne zabezpieczenia i szyfrowanie przekazu to kolejne atuty tego programu, dzięki czemu należy do najbardziej popularnych na rynku. W przypadku tego programu możecie skorzystać z bezpłatnej wersji testowej, a następnie przejść do płatnej subskrypcji, która zaczyna się już od niespełna 7 dolarów miesięcznie. Serwery ExpressVPN są zlokalizowane w Stanach Zjednoczonych co jest ważnym wymogiem w przypadku chęci odtwarzania Hulu. 

NordVPN

To kolejny renomowany program VPN do zmiany adresów IP na urządzeniach podłączonych do sieci internetowej. Program ten odpowiada za sprawne szyfrowanie oraz zabezpiecza nasze dane, dzięki czemu możemy swobodnie surfować po internecie. 

W NordVPN również możemy skorzystać z 30-dniowej gwarantowanej satysfakcji klienta i odzyskać środki, jeżeli program nie spełni naszych wymagań. Subskrypcja miesięczna pakietu NordVPN rozpoczyna się już od około 4 dolarów miesięcznie. 

W tym momencie program obsługuje ponad 5 tysięcy serwerów i działa na protokołach szyfrowych takich jak OpenVPN, IKEv2/Ipsec, czy też WireGuard. Jest kompatybilny z wieloma systemami operacyjnymi, w tym z Windows, MacOS, iOS, Android, czy też Linux. Z powodzeniem zmieni Wasze IP na amerykańskie, co umożliwi Wam korzystanie z zasobów biblioteki internetowej telewizji Hulu. 

Surfshark VPN

Surfsahrk VPN to stosunkowo tani program do zmieniania adresu IP, który umożliwia między innymi nielimitowaną liczbę równoległych połączeń oraz nie wymaga od klientów logowania się. Dzięki Surfshark jesteśmy w stanie połączyć się praktycznie z każdą stroną internetową w sieci. 

Atutem tego VPNa jest to, że program nie przechowuje żadnych naszych danych, dzięki czemu minimalizujemy ryzyko ich utracenia lub rozpowszechniania dalej. Obecnie Surfshark VPN należy do najtańszych płatnych rozwiązań na rynku i kosztuje około 2 dolarów miesięcznie w podstawowej subskrypcji, która będzie w pełni wystarczająca do obsługi Hulu w Polsce. 

Producent oprogramowania jest pewny swojego produktu, dlatego również udostępnia klientom możliwość zwrotu licencji w ciągu pierwszych 30 dni i odzyskania swojej inwestycji. 

CyberGhost VPN

Ostatnim programem VPN, który chcielibyśmy Wam zaproponować, jest CyberGhost VPN. To program rumuńskiej firmy, która wypuściła go na rynek w 2011 roku. Atutem tego programu jest jego niski koszt, a w minusach możemy wskazać między innymi wolniejsze działanie, niż w przypadku wcześniej wymienionych programów. 

CyberGhost ma również rekordowy okres bezpłatnego korzystania ze swoich usług, ponieważ okres gwarancji wynosi aż 45 dni. Pakiet dostępny jest już od 2 euro miesięcznie i będzie w pełni wystarczający w modelu, w którym chcecie korzystać z zasobów amerykańskiej bazy VOD Hulu. 

Sprawdź też: Najlepsze filmy o porwaniach – zobacz zestawienie najciekawszych produkcji o przetrzymywaniu i porwaniach

Hulu vs Netflix – najlepsze seriale i filmy na Hulu.

Jak wypada porównanie Hulu vs Netflix? Bardzo trudno o miarodajne wyniki, ponieważ większość treści wideo różni się w przypadku obu platform. Łączy je jednak to, że obie coraz mocniej stawiają na produkcje własne, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem. W zasobach Netflixa znajdziemy bardzo dużo europejskich i południowoamerykańskich produkcji, które są dopasowane do danej grupy docelowej. W zasobach Hulu królują rodzime, amerykańskie produkcje. 

Co ogląda się na Hulu? W bibliotece tej platformy znajdziemy bardzo dużo produkcji z uniwersum DC i Marvela, czy też produkcje 21st Century Fox. Najpopularniejsze seriale Hulu to między innymi The Handmaid’s Tale, The Path, The Mindy Project od sieci Fox, czy też Harlots. Hulu seriale to również popularne globalnie tytuły takie jak Outlander, Galmily Gay, czy też Watchmen. Biblioteka filmów również wygląda imponująco i to w niej znajdziemy najwięcej zbieżnych tytułów z Netflixem, zwłaszcza w kasowych amerykańskich produkcjach takich Mission Impossible czy Jumanji

Hulu w porównaniu z Netflixem wypada bardzo korzystnie, a obie platformy mają grono swoich miłośników i sceptyków. Na rynku polskim możemy korzystać z Hulu za pomocą programów VPN do zmieniania adresów IP na amerykańskie. 

4
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.