programy do czyszczenia komputera - laptop

Poradniki

26.05.2021 10:34

Darmowe programy do czyszczenia komputera

Komputery Windows
8
0
0
8
0

Szukasz programu do czyszczenia komputera? Zobacz zestawienie darmowych programów, które sprawią, że Twój komputer wrzuci szósty bieg! Pozbądź się niepotrzebnych i szkodliwych aplikacji z dysku!

Dlaczego czyszczenie komputera wpływa pozytywnie na pracę systemu?

Czyszczenie komputera z niepotrzebnych plików jest bardzo ważne dla zachowania sprawnego i szybkiego działania systemu. Jeśli nie będziesz czyścić komputera z wykorzystaniem dobrego programu, będzie się on zacinał i pracował znacznie wolniej. Niepotrzebne pliki zaśmiecają system i zajmują sporo pamięci, co ma bardzo negatywny wpływ na wydajność i jakość pracy. 

Co możesz zrobić, żeby usprawnić pracę swojego sprzętu lub uniknąć zaśmiecenia systemu zbędnymi plikami? Przede wszystkim zwracaj szczególną uwagę na to, co pobierasz. Drugim istotnym krokiem jest utrzymywanie porządku, np. za pomocą darmowych programów do czyszczenia komputera.

Sprawdź też: Programy do tworzenia partycji na dysku

programy do czyszczenia komputera - pulpit
Zaśmiecony nadmiarem plików komputer będzie pracował wolniej – warto więc dbać o porządek

CCleaner – wciąż najpopularniejszy, darmowy program do usuwania niepotrzebnych plików z komputera

Pierwsza aplikacja – CCleaner – to najbardziej znany i popularny program do czyszczenia komputera z jakim się spotykamy. Możesz z niego korzystać nie tylko na komputerze, czy smartfonie – dostępna jest również wersja na Maca. Śmiało można powiedzieć, że to jeden z najlepszych darmowych programów do czyszczenia komputera. CCleaner pomoże Ci oczyścić sprzęt ze śmieci i niepotrzebnych plików oraz nieprawidłowych wpisów rejestru systemu. Nie jest przy tym skomplikowany w obsłudze – wystarczy jedno kliknięcie, żeby program przeskanował urządzenie i je wyczyścił.

System Ninja – darmowe uzupełnienie CCleanera

Druga aplikacja – System Ninja – to program bardzo skuteczny mogący dotrzeć w miejsca, które zostały pominięte przez CCleaner, a więc jest jego świetnym uzupełnieniem. To darmowa aplikacja skanująca dysk twardy i szukająca plików, które mogą zostać usunięte – ma to na celu odzyskanie przestrzeni przez nie zajmowanej i poprawę wydajności. System Ninja cechuje spora skuteczność w lokalizowaniu zbędnych danych, przy czym – co ważne – nie ryzykujemy utraty ważnych plików.

programy do czyszczenia komputera - aplikacja
Nowoczesne aplikacje potrafią zrobić porządek i przyspieszyć komputer dosłownie jednym kliknięciem

Revo Uninstaller – czyszczenie komputera jeszcze nigdy nie było tak proste!

Kolejnym pomocnikiem w usuwaniu niechcianych aplikacji z systemu jest Revo Uninstaller. Ten program pozwala na skuteczne i szybkie czyszczenie komputera ze zbędnych aplikacji. Revo Uninstaller oferuje także dodatkowe opcje uzupełniające ten proces, jak np. czyszczenie plików, które wciąż pozostały po instalacji różnych programów, czy bezpowrotne usunięcie tych niepotrzebnych. Czyszczenie komputera z programem Revo Uninstaller to dobry sposób na odciążenie komputera i pozbycie się zalegających, spowalniających system aplikacji.

IObit Uninstaller – jedna z najbardziej zaawansowanych aplikacji czyszczących

Jeśli zależy Ci na bardziej zaawansowanym sposobie czyszczenia pamięci komputera, zwróć uwagę także na inny program – IObit Uninstaller. Pomoże Ci on usunąć z systemu programy, które są nieużywane, a także umożliwi zarządzanie oprogramowaniem dzięki zawartości różnych dodatkowych ciekawych funkcji. Z IObit Uninstaller możesz również zarządzać aktualizacjami systemu oraz paskami narzędziowymi – np. zainstalowanymi w przeglądarkach internetowych.

programy do czyszczenia komputera - dysk, usuwanie plików
Z czasem plików do usunięcia gromadzi się na dysku coraz więcej – zajmują one niepotrzebnie miejsce

IObit Uninstaller to także dobre rozwiązanie, jeśli masz problem z usunięciem oprogramowania w zwykły sposób lub okaże się to nieskuteczne. Dodatkowo, dzięki programowi IObit Uninstaller, możesz utworzyć w systemie punkt przywracania oraz usunąć więcej niż jedną aplikację w tym samym czasie.

Glary Utilities – aplikacja naszpikowana masą dodatkowych opcji

Używasz systemu Windows? Poznaj następną wartą uwagi aplikację – Glary Utilities! Dzięki niej naprawisz skróty i wpisy w rejestrze, optymalizujesz pracę i pamięć komputera, zaszyfrujesz pliki, skasujesz i odzyskasz dane oraz znajdziesz puste foldery. Glary Utilities umożliwi Ci także czyszczenie komputera z niepotrzebnych plików i analizę dysków. To program, który jest szybki i skuteczny w działaniu, a przy tym bardzo prosty w obsłudze. Jeśli więc szukasz narzędzia zapewniającego wysoką funkcjonalność przy zachowaniu prostoty obsługi – Glary Utilities jest dla Ciebie!

BleachBit – open-source’owy program czyszczący dla posiadaczy Linuksa

Skuteczne usuwanie danych i ochrona prywatności użytkowników? Tylko z narzędziem BleachBit! To kolejny program do czyszczenia komputera – darmowy i bardzo prosty w użytkowaniu. Działa nie tylko na Linuksie, ale także na systemie Windows. Dzięki niemu trwale usuniesz pliki, wyczyścisz dane wielu aplikacji oraz przeglądarek i poczty. Usunięte z pomocą BleachBit dane nie są możliwe do odtworzenia, znikają także wszelkie pozostałości po nich.

programy do czyszczenia komputera - Windows 10
Polecane przez nas programy są dobrym wyborem, jeśli chcemy trochę odświeżyć działanie naszego komputera i systemu Windows 10

Co ciekawe (i istotne w przypadku niektórych plików), BleachBit jest bardzo precyzyjny i nie zostawia żadnych śladów działania. Czyszczenie komputera z tym programem pozwala również na zmianę danych w bazie SQLite3 zanim zostaną usunięte – co skutecznie zapobiega ich odtworzeniu. Z jego pomocą wyczyścisz pamięć RAM, rejestr systemu, cache i wiele innych. BleachBit to prawdziwa gratka dla wszystkich, którzy chcą w prosty i sprawny sposób pozbyć się nie tylko niechcianych aplikacji, ale także wrażliwych danych i śladu po nich.

Podsumowując: porządkowanie pamięci podręcznej komputera oraz czyszczenie komputera z niepotrzebnych plików i śmieci jest bardzo ważne dla zachowania pełnej sprawności sprzętu, którego używamy. Nie jest to jednak trudny, ani kosztowny proces – darmowe programy do czyszczenia komputera skutecznie pomogą Ci usunąć śmieci, zbędne pliki i aplikacje oraz zadbać o bezpieczeństwo i sprawne funkcjonowanie Twojego urządzenia. Już dziś pobierz ten, który najbardziej Ci odpowiada i zadbaj o porządek w swoim systemie!

Sprawdź też: Odzyskiwanie danych z dysku – zestawienie 9 najlepszych, darmowych programów do odzyskiwania utraconych danych

8
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *