Aplikacja Legimi

Rozrywka

05.10.2023 11:29

Legimi: najlepsza aplikacja do audio- i ebooków? Opinie i cennik

Online Programy i aplikacje
11
1
1
11
1

Legimi to jedna z opcji obok Empik Go lub Storytel, która oferuje kuszącą ofertę dla moli książkowych. Czym wyróżnia się ta platforma? Czy aplikacja Legimi ma dobre opinie? A może zasługuje, by ją nazwać najlepszą aplikacją do audiobooków i ebooków?

Czytasz mnóstwo książek i słuchasz wielu audiobooków, a bez czytnika ebooków praktycznie nie wychodzisz z domu? W takim razie musisz poznać aplikację Legimi. Opinie na temat tej platformy przekonują, aby zapoznać się z jej ofertą. W związku z tym z naszego tekstu dowiesz się najważniejszych informacji o Legimi – co to za aplikacja, co oferuje i jak z niej korzystać. Przedstawimy także aktualny cennik za abonament na danej platformie, a do tego porównamy ją do najpopularniejszych konkurencyjnych stron. Zapraszamy do lektury!

Legimi – co to? Na czym polega platforma?

Legimi można porównać do Netflixa, Spotify i innych serwisów streamujących, które udostępniają treści w ramach abonamentu. W tym przypadku chodzi jednak nie o filmy czy muzykę, a o ebooki i audiobooki. To prawdziwa gratka dla tzw. moli książkowych, ponieważ przy regularnej płatności użytkownik otrzymuje dostęp do ogromnej puli tytułów do przeczytania lub odsłuchania.

Nie musisz martwić się o żadne dodatkowe płatności. Przy abonamencie bez limitów możesz sięgać po tyle książek, ile chcesz. Jest to ogromna oszczędność dla miłośników i miłośniczek czytania. Dowiedzmy się zatem więcej o ofercie Legimi i dostępnych pakietach.

Co oferuje Legimi? Opinie użytkowników

Zaznaczone zostało, że Legimi daje użytkownikowi dostęp do ogromnej liczby ebooków i audiobooków. Obecnie jest to ponad 200 tysięcy pozycji, spośród których można znaleźć największe bestsellery i gorące nowości. Oferta jest naprawdę bogata i zadowoli ona każdego czytelnika. Na platformie znajdują się bowiem tytuły z przeróżnych gatunków: od literatury obyczajowej, kryminałów i literatury faktu, po fantastykę, horrory oraz powieści przygodowe, a kończąc na lekturach, czy też książkach dla dzieci i młodzieży. Nie brakuje też różnego rodzaju poradników, literatury popularnonaukowej, a nawet czasopism.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Niektóre tytuły wolisz mieć w formie papierowej? Żaden problem. W Legimi jest także możliwość zakupu książki w formie fizycznej. Co więcej, ciekawym rozwiązaniem dla stałych użytkowników jest Klub Mola Książkowego, który pozwala zbierać punkty na Legimi. Opinie zbiera to bardzo dobre, ponieważ punkty wymieniane są później na bardzo korzystne rabaty, w tym na zakup książek papierowych.

Dlaczego warto zainwestować w subskrypcję na Legimi? Opinie o tym, że miesięczna cena abonamentu to praktycznie koszt jednej książki zdecydowanie za tym przemawia. Co więcej, użytkownik nie musi się więcej martwić o nieudany zakup książki – na Legimi w każdej chwili możesz przestać czytać pozycję, która jednak do Ciebie nie przemawia i wybrać coś innego. Za co jeszcze czytelnicy chwalą sobie Legimi? Opinie pozytywne zbiera możliwość dowolnego zmieniania trybu tekstowego na dźwiękowy i odwrotnie. Są to tzw. synchrobooki. Dzięki temu w wolnych chwilach możesz spokojnie czytać, a przy bardziej dynamicznych zajęciach dokończyć opowiadanie słuchając audiobooka.

Połączenie czytnika e-booków i aplikacji Legimi to idealne rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w domu, jak i w podróży lub na wakacjach

Warto dodać, że Legimi to spółka stawiająca na nowości, a nie spoczywająca na laurach. Jednym z innowacyjnych rozwiązań jest implementacja sztucznej inteligencji w roli wirtualnego księgarza, który dobiera użytkownikowi nowe propozycje książek w oparciu o jego wcześniejsze preferencje. Ponadto Legimi jako pierwsze w Polsce skierowało swój produkt bezpośrednio do publicznego klienta instytucjonalnego, tj. do bibliotek. Widać zatem, że platforma zamierza dynamicznie się rozwijać.

Ile kosztuje Legimi? Abonament i pakiety – cennik

Platforma Legimi przygotowała nie tylko bogatą ofertę ebooków i audiobooków, ale także kilka możliwości subskrypcji. Dzięki temu każdy użytkownik może wykupić w Legimi abonament zgodnie z tym, jak często i dużo czyta. Ile zatem zapłacimy za dostęp do książek z Legimi? Cennik można podzielić na abonament bez limitu lub z limitem stron.

Sprawdź też: Ebook – co to jest i jak działa? Skąd pobrać ebooki za darmo?

Oferta Legimi bez limitu stron obejmuje dwie możliwości: abonament z umową na 12 miesięcy lub z umową na czas nieokreślony. Poza okresem trwania umowy, użytkownik może zdecydować się na jeden z dwóch pakietów.

 • Ebooki + audiobooki bez limitu (umowa na 12 miesięcy i na czas określony kosztują 49,99 zł/m-c, z czego pierwszy wariant jest obecnie w promocyjnej cenie 44,99 zł/m-c).

Jest to najczęściej wybierana opcja, ponieważ daje najwięcej możliwości. Pakiet ten pozwala na czytanie i słuchanie bez limitu (na czytnikach Kindle jest ograniczenie do 10 miesięcznie). Do tego użytkownik otrzymuje darmową dostawę książek papierowych przy zakupach za minimum 50 zł, dostęp do Legimi na 4 różnych urządzeniach, a także możliwość wrzucenia do aplikacji 4 własnych ebooków miesięcznie. W cenniku znajdziemy też informację, że do czytelnika co miesiąc wraca 10 zł. Dokładniej chodzi o punkty Klubu Mola Książkowego, które są równowartością podanej kwoty, ponieważ za nie można dokonywać kolejnych zakupów na Legimi. Abonament z ebookami i audiobookami ma jeszcze jedno dodatkowe udogodnienie – pozwala zmieniać formaty za pomocą wcześniej wspomnianych synchrobooków.

 • Ebooki bez limitu (umowa na 12 miesięcy za 39,99 zł/m-c lub umowa na czas nieokreślony 44,99 zł/m-c).

Jest to pakiet Legimi bez audiobooków, który jednak dalej pozwala na czytanie bez limitu (na urządzeniach Kindle 7 miesięcznie). Inną różnicą jest brak możliwości zmiany formatu za pomocą Synchrobooków. Poza tym korzyści przy tym abonamencie są takie same.

Sprawdź też: Mól książkowy przygląda się czytnikom ebooków

Jak wspomnieliśmy, w Legimi istnieje też abonament z limitem stron. Pora zatem przyjrzeć się cennikowi i warunkom. Dokładniej zaproponowane są 3 możliwości.

 • Ebooki 1500 (29,99 zł/m-c) – umożliwia przeczytanie 1500 stron (średnio 3 książki), co miesiąc do użytkownika wraca równowartość 8 zł w postaci punktów Klubu Mola książkowego, a do tego abonament daje dostęp do Legimi na 3 dowolnych urządzeniach + pozwala wrzucić 3 własne ebooki miesięcznie.
 • Ebooki 1000 (24,99 zł/m-c) – umożliwia przeczytanie 1000 stron (średnio 2 książki), co miesiąc do użytkownika wraca równowartość 6 zł w postaci punktów Klubu Mola książkowego, a do tego abonament daje dostęp do Legimi na 3 dowolnych urządzeniach + pozwala wrzucić 2 własne ebooki miesięcznie.
 • Ebooki 300 (9,99 zł/m-c) – umożliwia przeczytanie 300 stron (średnio 1 książkę), co miesiąc do użytkownika wraca równowartość 2 zł w postaci punktów Klubu Mola książkowego, a do tego abonament daje dostęp do Legimi na 2 dowolnych urządzeniach + pozwala wrzucić 1 własnego ebooka miesięcznie.

Uwaga dla osób, które chcą zdecydować się na abonament z limitem stron: Legimi w przypadku tych pakietów nie obsługuje czytników Kindle.

Masz trudność z podjęciem decyzji, czy abonament Legimi będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem? Istnieje opcja, aby to sprawdzić. Wybierz jeden z pakietów i wypróbuj go przez 3 dni za darmo. Zanim jednak to zrobisz, to wiedz, że w cenniku jest jeszcze inny ciekawy wariant.

Oryginalna oferta Legimi – abonament i czytnik za 1 zł

Jesteś zainteresowany abonamentem na ebooki i audiobooki, ale nie masz czytnika, który bez problemu zabierzesz ze sobą w każde miejsce? Jest na to sposób. W cenniku Legimi znajdziesz również pakiety z e-czytnikiem. Do wyboru są 3 modele czytników: PocketBook Touch Lux 5, inkBOOK Calypso Plus oraz PocketBook Era. Niezależnie które urządzenie weźmiesz, dostępne są 2 wcześniej opisane pakiety, tj. ebooki + audiobooki bez limitu lub ebooki bez limitu – dają one użytkownikowi dokładnie te same udogodnienia.

Sprawdź też: Kobo Clara 2E – recenzja eko-czytnika ebooków

Jak wygląda cennik Legimi, gdzie w grę wchodzi abonament + e-czytnik? Cena różni się w zależności od wybranego pakietu i urządzenia, a także od czasu trwania umowy.

PocketBook Touch Lux 5 / inkBOOK Calypso Plus

Pakiet ebooki + audiobooki bez limitu:

 • umowa na 24 miesiące – abonament 64,99 zł/m-c + czytnik za 1 zł;
 • umowa na 12 miesięcy – abonament 64,99 zł/m-c + czytnik za 299 zł;
 • umowa na 6 miesięcy – abonament 64,99 zł/m-c + czytnik za 399 zł;
 • umowa na czas nieokreślony – abonament 49,99 zł/m-c + czytnik za 499 zł.

Pakiet ebooki bez limitu:

 • umowa na 24 miesiące – abonament 59,99 zł/m-c + czytnik za 1 zł;
 • umowa na 12 miesięcy – abonament 59,99 zł/m-c + czytnik za 299 zł;
 • umowa na 6 miesięcy – abonament 59,99 zł/m-c + czytnik za 399 zł;
 • umowa na czas nieokreślony – abonament 44,99 zł/m-c + czytnik za 499 zł.

PocketBook Era

Pakiet ebooki + audiobooki bez limitu:

 • umowa na 24 miesiące – abonament 74,99 zł/m-c + czytnik za 249 zł;
 • umowa na 12 miesięcy – abonament 74,99 zł/m-c + czytnik za 599 zł;
 • umowa na 6 miesięcy – abonament 74,99 zł/m-c + czytnik za 799 zł;
 • umowa na czas nieokreślony – abonament 49,99 zł/m-c + czytnik za 979 zł.

Pakiet ebooki bez limitu:

 • umowa na 24 miesiące – abonament 69,99 zł/m-c + czytnik za 249 zł;
 • umowa na 12 miesięcy – abonament 69,99 zł/m-c + czytnik za 599 zł;
 • umowa na 6 miesięcy – abonament 69,99 zł/m-c + czytnik za 799 zł;
 • umowa na czas nieokreślony – abonament 44,99 zł/m-c + czytnik za 979 zł.
Oferta z czytnikiem Legimi za 1 zł to doskonała opcja dla osób, które nie mają odpowiedniego sprzętu do czytania ebooków

Oczywiście w tym przypadku warto przeanalizować nie tylko to, która umowa będzie najbardziej pasowała naszym preferencjom. Dobrze też sprawdzić specyfikacje techniczne i możliwości oferowanych czytników. Wszystkie cenne informacje znajdziesz na oficjalnej stronie Legimi.

Jaki czytnik do Legimi? Czytniki ebooków pozwalające na korzystanie z abonamentu Legimi

Wielu osobom z pewnością wystarczy abonament Legimi bez czytnika w pakiecie. Wtedy jednak może pojawić się wątpliwość, czy na naszym urządzeniu możliwe będzie poprawne uruchomienie aplikacji. Warto rozwiać te wątpliwości. Aplikacja Legimi jest dostępna na wszystkich najpopularniejszych czytnikach ebooków i systemach operacyjnych. Pobrać ją można zarówno z Google Play, App Store, HUAWEI AppGallery, jak i z witryny Microsoft.

Co więcej, Legimi podaje listę czytników, które poprawnie obsługują usługę abonamentowego dostępu do ebooków. Oznacza to, że urządzenia te zostały gruntownie przetestowane pod tym kątem, a aplikacja Legimi jest z nimi w pełni kompatybilna. Są to konkretne modele od następujących producentów:

 • PocketBook – Era, Inkpad X, Touch Lux 5, Color, Touch HD 3, Touch Lux 4, InkPad 3, Aqua 2, InkPad 3 Pro, Touch Lux 3, Touch Lux 2, Touch Hd 2, Touch HD, InkPad Lite;
 • inkBOOK – Calypso Plus, Prime HD, Lumos, Classic 2, Prime, Calypso, Explore, inkBOOK 8, Onyx, Obsidian, Focus;
 • OnyxBoox – C67ML Carta2+, C67ML Carta+, C67ML Carta, C67 AfterGlow 2, T68 Lynx, C65 HD Storia, C65 HD AfterGlow.

Powyższe modele idealnie sprawdzą się jako czytniki ebooków Legimi. Kindle też wymieniane były w ramach wcześniej opisywanego cennika – jak zatem wygląda sytuacja dla ich posiadaczy?

Jak zainstalować Legimi na Kindle?

Naturalnie w ramach abonamentu korzystać można również z czytników Kindle. Warto jednak podkreślić, że usługa Legimi dostępna jest dla posiadaczy modeli Kindle Touch, 7, 8, 10, Paperwhite 1-5, Voyage, Oasis 1-3. Co więcej, jak zwróciliśmy już uwagę, czytniki Kindle nie są obsługiwane w ramach abonamentów z limitem stron.

Sprawdź też: Rakuten Kobo Elipsa 2E – test czytnika. Jest dobrze, ale?

Jak zainstalować Legimi na Kindle? Do synchronizacji na czytnik książek pobranych w ramach abonamentu służy dedykowana aplikacja Legimi na Kindle. Należy pobrać ją na komputer (z systemem Windows lub Mac OS) z oficjalnej strony usługodawcy. Po zainstalowaniu aplikacji należy zalogować się w niej wybierając opcję „Mam już pakiet”. Kolejne kroki instalacji Legimi na Kindle wyglądają następująco:

 • po zalogowaniu i kliknięciu „dalej” pojawia się komunikat z prośbą o podłączanie czytnika;
 • gdy podłączysz już urządzenie, rozpocznie się synchronizacja – wybierz tytuły, które chcesz mieć na swoim Kindle. Jednocześnie możesz ponownie przesłać wcześniej wysłaną już książkę lub usunąć niechciane/przeczytane już pozycje;
 • Postęp synchronizacji książek jest widoczny na dolnym pasku okna w aplikacji. Po zakończeniu procesu można już cieszyć się nowymi książkami na urządzeniu.
Jak zainstalować Legimi na na Kindle? Nie jest to trudne, a gwarancją tego rozwiązania jest brak zalegających książek w formie papierowej

Jak widać, proces synchronizacji książek Legimi na Kindle nie jest skomplikowany. Należy jednak mieć świadomość, że nie wszystkie pozycje abonamentowe dostępne są na Kindle, dlatego też nie wszystkie mogą pojawić się w oknie wyboru książek przy synchronizacji czytnika. Co więcej, warto pamiętać, że w ramach opłaty abonamentowej można wysłać na czytnik 7 lub 10 książek w ciągu miesiąca. Książki przesłane na czytnik w poprzednich miesiącach nadal będą dostępne do przeczytania, z kolei niewykorzystane limity nie przechodzą na kolejny miesiąc. Dobrze jest zatem pilnować, aby możliwość wybrania tytułów nie przepadła nam po miesiącu. W aplikacji na komputerze można sprawdzić limit, tzn. ile jeszcze książek przysługuje w danym okresie rozliczeniowym. Możesz też upewnić się, jaki jest okres obowiązywania abonamentu.

Legimi na oficjalnej stronie podaje jeszcze jedną istotną informację, mianowicie: po zmianie okresu rozliczeniowego, czyli po przekroczeniu daty ważności konieczne jest ponowne zsynchronizowanie aplikacji z czytnikiem, aby wcześniej przesłane na czytnik książki nadal były dostępne.

Najlepsza aplikacja do audiobooków i ebooków – Legimi, Empik Go czy Storytel?

Legimi nie jest oczywiście jedyną opcją. Konkurencję dla tej platformy stanowi m.in. Empik Go oraz Storytel. Wybór pomiędzy nimi może stanowić jednak pewne wyzwanie, ponieważ każda z tych platform ma swoje atuty, ale też słabsze strony. Warto zatem pokrótce przyjrzeć się każdej z nich.

Przypomnijmy, że Legimi przyciąga uwagę dużą liczbą dostępnych tytułów (ponad 200 tysięcy), a także elastycznością ofert abonamentowych (bez limitu stron, z limitem stron, a nawet z czytnikiem za 1 zł). Ceny oscylują w granicach od 9,99 zł za abonament z limitem 300 stron, do 49,99 zł za opcję bez limitu zawierającą ebooki i audiobooki. Jakie są słabe punkty Legimi? Opinie wskazują jedynie na to, że kłopotliwa bywa aplikacja na komputery – zdaniem niektórych użytkowników jest nieco przestarzała.

Empik Go zdobywa punkty z kolei za swoją przejrzystość i łatwość obsługi, jak również za dostępność oryginalnych seriali i podcastów. Oferta Empik Go jest urozmaicona, a użytkownik może wybierać między abonamentem Go Mini za 24,99 zł, który umożliwia dostęp do dwóch dowolnych tytułów miesięcznie, a opcją Go Max za 44,99 zł, oferującą nieograniczony dostęp do biblioteki. Niższa cena miesięczna jest dostępna przy płatności za dłuższy okres.

Na koniec pozostaje Storytel, który imponuje swoją obszerną biblioteką, liczącą ponad 400 tysięcy tytułów oraz produkcjami Storytel Original. Ceny abonamentów zaczynają się od 18,90 zł miesięcznie za pakiet Basic (10 godzin słuchania lub czytania miesięcznie), przez 39,90 zł za opcję Unlimited, do 49,90 zł za pakiet Family, oferujący dostęp bez limitów na 2-3 konta.

Wybór nie pozostaje prosty. Decyzja o najlepszej aplikacji do audiobooków i ebooków zależeć będzie od indywidualnych preferencji użytkownika. Należy wziąć pod uwagę częstotliwość korzystania z tego typu aplikacji, a także to, jakie pozycje dostępne są w katalogach wskazanych platform. W związku z tym bardzo rozsądnym pomysłem jest wypróbowanie okresów próbnych, aby na tej podstawie wybrać aplikację, która najlepiej spełnia Twoje oczekiwania.

Sprawdź też: Ranking TOP 7 tabletów – najlepsze tablety 2023

11
1

Podziel się:

Komentarze (1)

Mam iPhone’a oraz iPada i na nich słucham oraz czytam. Nic się nie zacina, aplikacja jest rewelacyjna. W szczególności opcja synchrobooków, to najlepsze, co mnie spotkało.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *