Poradniki

03.01.2023 10:30

Muzyka z YouTube w tle? Oto poradnik, jak słuchać w tle YouTube’a

Google Online Zrób to sam
22
7
5
22
7

Co zrobić, aby YouTube w tle funkcjonował poprawnie, a dźwięk nie wyłączał się przy zablokowaniu smartfona? Aplikacja YouTube w tle – czy może działać? Oto poradnik, jak w prosty sposób słuchać muzyki w tle bez opłat.

YouTube w tle – czy jest to możliwe?

YouTube w tle stanowi funkcję, o którą często pytają użytkownicy serwisu. Platforma promuje treści audiowizualne, ale wiele osób używa jej tylko do słuchania muzyki. Wśród nich istnieje grupa, która w towarzystwie ulubionych utworów chciałaby wykonywać inne czynności na smartfonie – podstawowa aplikacja YT jednak to uniemożliwia. Jednym ze sposobów jest wykupienie konta premium, ale istnieją też inne rozwiązania tego problemu. Poniżej opisujemy dostępne opcje oraz propozycje jak z nich korzystać.

YouTube Premium, czyli jak słuchać YouTube’a w tle

Najbardziej oczywistym sposobem na to, jak odtwarzać YouTube’a w tle, jest wykupienie płatnej wersji konta w cenie 23,99 zł miesięcznie. Obowiązuje bezpłatny okres próbny trwający 14 dni, w których trakcie możesz zrezygnować z subskrypcji, bez uiszczania żadnych opłat. Po tym czasie ustalona kwota zostanie automatycznie pobrana z Twojej karty płatniczej. Dzięki YouTube Premium włączysz interesujące Cię nagranie i zminimalizujesz aplikację bez przerywania muzyki. 

Sprawdź też: YouTube Music i YouTube Premium – co to jest? Wszystko, co musisz wiedzieć

Jak odtwarzać YouTube’a w tle na telefonach z systemem Android?

Kolejne sposoby na to, jak sprawić by aplikacja Youtube w tle działała, wymagają instalowania osobnej aplikacji. Dlatego będą one różne dla posiadaczy systemów operacyjnych Android i iOS. Jeśli jesteś posiadaczem pierwszego, poniżej znajdziesz nazwy stosownych programów oraz ich najważniejsze cechy. Właściciel iPhone’a powinien przeczytać kolejną część artykułu i wybrać programy przystosowane do jego telefonu. Istnieją także aplikacje uniwersalne, kompatybilne z oboma systemami.

Youtube Vanced

Dla Androida odpowiedni będzie YouTube Vanced, stanowiący zmodyfikowaną wersję Youtube’a. Aby maksymalnie ułatwić odbiorcom jego instalacje, powstało Vanced Manager, które zawiera niezbędne do uruchomienia oprogramowanie. Wystarczy wybrać stronę o tej samej nazwie, kliknąć przycisk „Pobierz” i postępować zgodnie z komunikatami. 

kody rabatowe morele

Firefox

Jeśli dotychczasowe sposoby na to, jak słuchać YouTube’a w tle, wciąż wydają się zbyt wymagające, kolejna opcja przypadnie Ci do gustu. Do skorzystania z niej wystarczy zainstalować na smartfonie przeglądarkę Mozilla Firefox. Po jej pobraniu otwórz kartę, wybierz „Menu”, a następnie aktywuj widok stacjonarny. W tym trybie opuścisz apkę bez utraty muzyki, włączysz inne okno czy nawet zablokujesz telefon. 

Autobeat Player

Istnieje jeszcze druga opcja korzystania z muzyki w tle bez kupowania YouTube’a Premium. Napisana specjalnie dla Androida aplikacja spełnia poprzednie wymagania, a ponadto umożliwia tworzenie własnych playlist oraz zapisanie bezpośredniej podstrony wykonawcy. Mowa tu o Autobeat Player. Dzięki niej będziesz mógł wyświetlać utwory przy pełnym ekranie lub otworzyć osobne okienko i tam wyszukiwać piosenki. 

Jak słuchać muzyki z YouTube’a w tle na iPhonie?

Posiadacze sprzętu Apple również mają dostęp do darmowych sposobów na słuchanie muzyki w tle, innych niż wykupienie YouTube Music Premium. Wystarczy postępować tak, jak w przypadku rozwiązań przeznaczonych dla Androida, tylko w katalogu aplikacji wybierać odpowiedniki dostępne na iOS. Niektóre przewyższają pod względem liczby funkcji programy dostępne w Sklepie Play czy AppGallery. Dwie najlepsze opcje znajdują się poniżej. 

Sprawdź też: YouTube jako źródło zarobku? Ile można zarobić w Polsce na prowadzeniu kanału w serwisie YouTube?

Opera

Analogicznie do wariantu wykorzystującego Mozillę Firefox, trikiem dla posiadaczy iPhone’ów jest korzystanie z odpowiedniej przeglądarki, dzięki której aplikacja YouTube w tle będzie działać. Opera udostępnia opcję sterowania muzyką poprzez boczny pasek. Zainstaluj na swoim telefonie ten program i zaznacz opcję trybu komputerowego. Wyszukiwarka zatrzyma się za każdym razem, gdy otworzysz plik wideo lub audio w danej karcie, a po jego zakończeniu automatycznie wznowi dźwięk. 

Musi

Posiadacze sprzętu Apple mogą też sprawdzić aplikację Musi. Program (rzecz jasna darmowy i ogólnodostępny) ma sporo zalet. Są to między innymi wbudowany equalizer, osobny dział tekstów piosenek czy opcja tworzenia kopii zapasowych. Możesz również stworzyć własną bibliotekę lub playlistę, po czym podzielić się nią ze znajomymi. Apka ma czytelny, estetyczny layout, współgrający z designem iPhone’ów.

YouTube w tle nasze porady
Warto słuchać naszych porad, aby wykorzystać pełnię możliwości YouTube’a

YouTube w tle – aplikacje uniwersalne dla Androida i iOS

Stworzono nawet programy udostępniające odtwarzanie muzyki przy zminimalizowanej stronie na obu systemach operacyjnych. Jeśli posiadasz dwa telefony albo jesteś ciekaw możliwości odmiennej marki smartfona, możesz zainstalować wersję uniwersalną. Nie ma ich wiele, ale użytkownicy najczęściej polecają dwa tytuły. Mają dodatkowo dobre opinie i zdążyły zaskarbić sobie zaufanie internetowych melomanów.

VLC

Jedną z pierwszych aplikacji do odtwarzania YouTube’a w tle była VLC. Pierwotnie istniała tylko wersja na Androida, ale od pewnego czasu mogą przetestować ją też posiadacze iPhone’ów. Jest w niej wszystko, co zostało wymienione w poprzednich punktach, a dodatkowo kontrola opóźnienia dźwięku, funkcjonalna lupka oraz czytelny interfejs. VLC pozwala przeglądać pobrane pliki i wyszukiwać nagrania online.

Sprawdź też: Pobieranie muzyki z YouTube — jaki program wybrać?

ListenYo!

Ostatni na liście program nie oznacza wcale najniższej jakości. Serwis ListenYo! umożliwia słuchanie muzyki mimo zablokowanego ekranu, dokładnie jak przy zwykłym odtwarzaczu multimediów. Z tego rozwiązania skorzystasz tylko poprzez uruchomienie ListenYo! w przeglądarce. To nieco bardziej skomplikowana, ale łatwa do opanowania droga. Dostępna jest zarówno w urządzeniu mobilnym, jak i na komputerze. 

Jak widać, nie trzeba wcale inwestować w YouTube Premium, aby mieć opcję muzyki w tle. Jeśli interesuje Cię tylko ta funkcja, wybierz odpowiednią dla Twojego systemu aplikację i ciesz się słuchaniem nawet przy zablokowanym ekranie. W przypadku, gdy chcesz wypróbować inne zalety płatnego konta, takie jak brak reklam, odtwarzanie offline albo włączanie samego audio, wykup wersję subskrypcji za 23,99 zł miesięcznie.

Mamy nadzieję, że wiesz już, jak słuchać YouTube w tle oraz znalazłeś idealną aplikację do tego celu! Koniecznie podziel się w sekcji komentarzy, która z nich jest Twoją ulubioną!

22
7

Podziel się:

Komentarze (5)

No a potem, konto w Banku czyste itd. To że dziś Vanced jest ok, nie znaczy że tak będzie zawsze. Wszystko za darmo, cebulandia kwitnie. 20 zł nie majątek, do pracy też chodzisz za darmo?

youtube vanced – nie ma reklam i można słuchać w tle a jest za darmo. Polecam 🙂 Ja muzyki słucham z YT i dla mnie to było w końcu wybawienie, kiedyś iphony tak mogły ale później znowu nie. Tak wiec ściągać i zakładac ulubione słuchawy 😀 btw szkoda że słuchawki nie mają takiego wbudowanego youtube ale to by było super mieć takie w swoich dotsach 2 może lamax to zrobi w 3 xd

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.