a2mobile

Technologia

18.02.2023 23:41

a2mobile – doładowanie, pakiety, konfiguracja. Co oferuje?

Online Telefony i tablety
4
0
2
4
0

a2mobile to wirtualny operator, oferujący usługi telekomunikacyjne w systemie pre-paid. Jaka jest jego historia, jak kształtuje się jego oferta, a także jak wygląda konfiguracja wszelkiego rodzaju usług?

MVNO, czyli telefonie wirtualne, nie znajdują się zbyt często na naszych ustach. Z pewnością jednak warto poświęcić im trochę uwagi, bowiem nierzadko potrafią nas naprawdę pozytywnie zaskoczyć. Jedną z największych sieci typu MVNO jest cenione od wielu lat na polskim rynku a2mobile – jeden z najstarszych wirtualnych operatorów w naszym kraju.

a2mobile – do jakiej sieci należy? Ogólne informacje

a2mobile to telefonia komórkowa będąca tak zwanym wirtualnym operatorem. Oznacza to, że marka ta nie korzysta tylko i wyłącznie ze swojej infrastruktury, a tak naprawdę podpina się pod możliwości innego, większego dostawcy. W tym przypadku jest to Plus oraz Premium Mobile, które notabene również jest wirtualnym operatorem Plusa. 

Historia a2mobile jest naprawdę ciekawa. Operator ten wszedł na rynek w 2008 roku i pierwotnie znajdowała się pod opieką spółki Aero2 – stąd również nazwa samej telefonii. Po pewnym czasie a2mobile zostało przejęte przez Polkomtel, co ostatecznie doprowadziło do fuzji ze wspomnianym wcześniej Plusem. Od tamtej pory a2mobile korzysta z infrastruktury jej sieci oraz tego, co zdążyła przez kilka lat przygotować firma Aero2. Od 2018 roku pieczę nad działaniem telefonii przejęło Premium Mobile.

a2mobile – pakiety i cennik dostępne w ramach oferty

a2mobile jest operatorem opartym na systemie pre-paid, za pomocą którego mamy możliwość doładowywania swojego konta i poszerzanie go o różne funkcjonalności. W przypadku sieci a2mobile doładowanie jest naprawdę proste – wystarczy, że w telefonie „zadzwonimy” pod działające w a2mobile kody. Każdy z nich oferuje coś innego, dzięki czemu jesteśmy w stanie z łatwością dostosować nasz pakiet do naszych potrzeb.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Najtańszy pakiet a2mobile, oferujący 10 GB Internetu oraz nielimitowane połączenia, MMS-y i SMS-y kosztuje 19,90 zł miesięcznie. Jeżeli chcemy zaś postawić na obsługę 5G oraz aż 120 GB internetu, zapłacić będziemy musieli 59,90 zł miesięcznie. Jest to jednak dość konkurencyjna cena, patrząc na ogół rynku telefonicznego – w a2mobile Internet jest dość tani, choć niewyczerpywalne pakiety w tej sieci niestety nie występują.

a2mobile – doładowanie na kilka sposobów

Wspomnieliśmy już o pierwszym sposobie na doładowanie swojego konta a2mobile – z pomocą specjalnego kodu za pośrednictwem naszego telefonu. Są jednak na to jeszcze inne opcje. Operator oferuje bowiem również swój zewnętrzny serwis doladowania.a2mobile.pl, za którego pośrednictwem jesteśmy w stanie zasilić nasze konto abonenckie. To jednak nie wszystko – doładować nasze konto możemy również w jednym z 10 000 punktów partnerskich na terenie całej Polski, a także przez bank, wybierając opcję Plus na kartę.

Jak przenieść się do a2mobile? Zasady przeniesienia numeru

W obecnych czasach zmiana numeru telefonu może być naprawdę problematyczna – kto chociaż raz musiał przez to przechodzić, z pewnością wie, o czym tak właściwie mówimy. Oczywiście większość naszego kontaktu przeniosła się całkowicie do Internetu, lecz nadal bardzo często korzystamy ze zwykłych rozmów telefonicznych. W takim przypadku zmiana numeru telefonu zmusza nas do poinformowania naszych znajomych, tak by w ogóle byli w stanie się do nas dodzwonić. Na szczęście aktualnie przenoszenie numeru z jednego operatora do drugiego jest proste, a a2mobile oczywiście oferuje taką usługę.

a2mobile
Starter a2mobile | Źródło: myvimu.com

Jak więc wygląda w przypadku a2mobile przeniesienie numeru? Za pomocą formularza znajdującego się na stronie internetowej telefonii możemy wypełnić wniosek. Uruchamia to działanie ze strony operatora, który w naszym imieniu dogrywa wszystkie szczegóły z naszym obecnym operatorem. To naprawdę proste!

Konfiguracja internetu i MMS-ów w a2mobile – kody

Najłatwiejszą opcją na zarządzanie swoim numerem w a2mobile są kody, którymi operujemy bezpośrednio z naszego telefonu. Oto najważniejsze z nich:

 • *222*1# – Pakiet nielimitowanych rozmów, SMS-ów i MMS-ów oraz 10 GB Internetu
 • *249*1# – Pakiet nielimitowanych rozmów, SMS-ów i MMS-ów oraz 30 GB Internetu
 • *299*1# – Pakiet nielimitowanych rozmów, SMS-ów i MMS-ów oraz 45 GB Internetu
 • *249*2# – Pakiet nielimitowanych rozmów, SMS-ów i MMS-ów oraz 55 GB Internetu
 • *299*2# – Pakiet nielimitowanych rozmów, SMS-ów i MMS-ów oraz 65 GB Internetu
 • *299*3# – Pakiet nielimitowanych rozmów, SMS-ów i MMS-ów oraz 120 GB Internetu
 • *234*1# – Dodatkowy pakiet 5 GB Internetu
 • *234*10# – Dodatkowy pakiet 10 GB Internetu
 • *234*20# – Dodatkowy pakiet 20 GB Internetu
 • *111# – Sprawdzenie stanu konta
 • *111*kod# – doładowanie konta z pomocą kodu
 • SMS o treści „internet” na numer 8090 – konfiguracja sieci internetowej
 • SMS o treści „mms” na numer 8090 – konfiguracja MMS-ów

Największe zalety a2mobile na kartę. Opinie użytkowników

Jednym z najważniejszych atutów a2mobile z pewnością jest fakt, że nie jesteśmy uwiązani żadnym abonamentem – jeżeli chcemy zmienić pakiet, wystarczy nam do tego tylko jedna komenda w telefonie. Zasięg Plusa pozwala zaś na komfortowe korzystanie z funkcji operatora.

Jakie jest zaś zdanie klientów o a2mobile? Pod kątem obsługi klienta czy stosunek ceny do oferowanych usług jest dla nich największą zaletą. Najwięcej minusów pojawia się przy zasięgu oraz szybkości Internetu, lecz jest to mimo wszystko pewien standard w przypadku telefonii wirtualnych.

Źródło obrazka głównego: telepolis.pl

4
0

Podziel się:

Komentarze (2)

Sam korzystam z ich usług a jestem u nich z dwoma numerami także polecam 🙂

Uważam że jest to jedna z atrakcyjniejszych ofert na karte(,min-10gr sms-10gr w promocji) 19gr/min ,19gr/sms rok wazne konto

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *