karta revolut

Technologia

18.01.2023 09:37

Revolut – co to jest, jak działa, czy warto? Wszystko o Revolucie

Biznes Online Zakupy
45
26
16
45
26

Revolut – co to jest? Ta innowacyjna aplikacja do płatności wielowalutowych (i nie tylko!) podbija serca Polaków. Poniżej znajdziesz wszystkie informacje o tym, w jakich sytuacjach przydaje się Revolut – dowiesz się, jak używać i czy warto założyć konto w aplikacji. 

Revolut – co to jest? Podstawowe informacje

Revolut to brytyjski startup, którego początki sięgają 2015 roku. Skupia on swoją działalność na branży FinTech – nowoczesnych technologii finansowych, pozwalających na zarządzanie i dysponowanie pieniędzmi, korzystając z innowacyjnych, wygodnych i opłacalnych rozwiązań. Revolut oferuje obecnie możliwość założenia konta z wirtualną kartą wielowalutową (z opcją zamówienia również jej fizycznej wersji), zamianę walut po międzynarodowym kursie bankowym bez naliczania dodatkowych, wysokich prowizji oraz wiele innych funkcji dodatkowych – między innymi modułu inwestycji w kryptowaluty, oszczędzania pieniędzy za pomocą „sejfów” czy łatwego rozliczania wspólnych rachunków ze znajomymi.

Historia powstania Revoluta doskonale obrazuje cele, do jakich dąży brytyjski startup. Dyrektor generalny firmy, Nikolay Storonsky, wpadł na pomysł jej stworzenia po wycieczce do Las Vegas. Spędzając wakacje w Stanach Zjednoczonych, cały czas płacił swoją brytyjską kartą oraz od czasu do czasu wypłacał gotówkę z bankomatów. Po powrocie z urlopu i przeanalizowaniu wydatków stwierdził z przerażeniem, że koszty przewalutowania stanowiły aż 20% wszystkich opłat uiszczonych podczas pobytu w USA. Wówczas zrodził się pomysł stworzenia usługi, która zminimalizuje te prowizje i pozwoli uniknąć bankowych haczyków właściwych płatnościom międzynarodowym. 

Karta Revolut, wirtualna karta, konto i logowanie – jak można używać Revoluta?

W przypadku Revoluta login jest możliwy na komputerze lub za pomocą aplikacji mobilnej. Jeśli zdecydujesz się na założenie konta, zostaniesz poproszony o weryfikację za pomocą zdjęcia dowodu osobistego oraz własnej twarzy. Od razu po zatwierdzeniu Twojej tożsamości uzyskasz dostęp do wirtualnej karty, z której będziesz mógł natychmiast skorzystać. Jeśli chodzi o doładowanie portfela Revolut – konto zasilisz za pomocą PayPal oraz przelewów natychmiastowych, dzięki którym z łatwością rozpoczniesz korzystanie z Twojej nowej wirtualnej karty.

Rodzaje kart Revolut, zakładanie konta, polecenia

Logowanie do aplikacji i założenie konta Revolut jest banalnie proste. Wymaga jedynie podania numeru telefonu oraz danych potrzebnych do założenia rachunku. Cały proces trwa zaledwie kilka minut. Wiąże się to również z otwarciem bezpłatnego rachunku w Wielkiej Brytanii oraz konta IBAN posługującego się walutą Euro. Pakiet Standard pozwala również na zamówienie darmowej fizycznej karty Revolut – jej wyrobienie jest wówczas darmowe, musisz jednak zapłacić za koszty przesyłki.

W przypadku Revoluta karta wirtualna jest gotowa do użytku już w momencie założenia konta (możesz ją podpiąć do systemów płatności Apple Pay oraz Google Pay). Oprócz niej masz możliwość zamówienia karty fizycznej oraz wybór jej rodzaju i wzoru w zależności od pakietu usług. W przypadku planu Standard dostępna jest jedynie plastikowa wersja karty, jednak jeśli zdecydujesz się na jedną z płatnych opcji, będziesz miał możliwość jej personalizacji. Wykupienie pakietu Revolut Premium za 29,99 zł miesięcznie pozwoli Ci również na wybór jednego z ekskluzywnych wzorów karty, zaś najdroższy abonament, Metal, płatny 49,99 zł za miesiąc umożliwi Ci bezpłatne zamówienie karty Revolut Metal, znacznie bardziej wytrzymałej niż standardowe, plastikowe wersje.

KODY RABATOWE MORELE

Sprawdź też: Revolut – wszystko o aktualnych kosztach za używanie Revoluta

Co ciekawe, masz możliwość skorzystania z programu lojalnościowego Revolut. Polecenie go znajomym sprawi, że otrzymasz atrakcyjne bonusy. Jeśli ktoś założy nowe konto, korzystając z otrzymanego od Ciebie unikalnego linka polecającego, otrzymasz 25 Euro po tym, jak ów użytkownik dokona pierwszych 3 transakcji z wykorzystaniem Revoluta – karty fizycznej. Polecenie za każdym razem będzie skutkowało wpływem wspomnianego bonusu, więc rekomendowanie usług brytyjskiej firmy może być dla Ciebie nie tylko wygodne (ze względu na późniejszą możliwość łatwego rozliczania się ze znajomymi), lecz również opłacalne.   

Płacenie Revolutem, przelewy do znajomych

Po aktywacji konta i karty Revolut możesz bez ograniczeń korzystać z jej wszystkich funkcji. Świetnie sprawdzi się jako karta codziennego użytku. Obsługuje płatności zbliżeniowe, wypłacanie pieniędzy z bankomatów na całym świecie oraz wiele innych funkcji, przydatnych zarówno w obcych krajach, jak i w Polsce. Niewątpliwą zaletą jest możliwość dzielenia płatności na kilku użytkowników Revoluta. Aplikacja automatycznie podzieli rachunek, oszczędzając Ci liczenia. Można wówczas również wysyłać powiadomienia pozostałym użytkownikom, by przypomnieć im o wykonaniu transakcji.

Warto również dodać, że Revolut wspiera także płatności NFC. Jeżeli chcesz się dowiedzieć jak płacić zbliżeniowo telefonem, używając przy tym kartu Revoluta, to koniecznie zajrzyj do naszego artykułu na ten temat!

Revolut za granicą – kursy walut, wypłaty za bankomatów

Celem Revoluta, karty wielowalutowej, od początku było umożliwienie dokonywania transakcji w lokalnej walucie kraju, w którym znajduje się akurat jego użytkownik. W związku z tym jedną ze sztandarowych funkcji karty jest możliwość zamiany waluty na jedną ze 150 dostępnych w ofercie. To, co wyróżnia Revoluta na tle innych usług tego typu jest brak pobieranej prowizji – waluty są wymieniane po międzybankowym kursie, znacznie korzystniejszym od tych oferowanych klientom przez instytucje finansowe.

Podobnie wygląda kwestia wypłacania pieniędzy w krajach zagranicznych. Z Revolutem wypłata z bankomatu do 800 złotych przebiegnie bez dodatkowych opłat związanych z przebywaniem na terenie obcego kraju. Jeśli regularnie wyjeżdżasz za granicę i potrzebujesz wyższego limitu bezpłatnych wypłat gotówki, warto wówczas zdecydować się na jeden z płatnych pakietów usług Revolut – Premium to plan pozwalający na wypłatę z zagranicznych bankomatów aż 1600 zł miesięcznie bez ponoszenia dodatkowych opłat, zaś opcja Metal zwiększa ten limit do 3000 zł.  

Opłaty za Revoluta – czy to faktycznie nic nie kosztuje?

Technicznie rzecz biorąc korzystanie z karty walutowej Revolut może być bezpłatne w przypadku wybrania planu Standard, niewymagającego ponoszenia żadnych miesięcznych opłat. Niestety wówczas obowiązują Cię pewne ograniczenia. Darmowa opcja nie pozwoli Ci na personalizację Twojej karty, nałoży limity na wypłaty bez prowizji w zagranicznych bankomatach oraz sprawi, że będziesz musiał zapłacić za przelewy zagraniczne w przypadku korzystania z określonych w regulaminie walut. Revolut Premium lub Metal zwiększają limity i oferują znacznie więcej opcji niż pakiet Standard, jednak wówczas konieczne jest opłacanie miesięcznego abonamentu.

Warto dodać, że sporo zmieniło się w 2021 roku. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej o aktualnych kosztach za używanie Revoluta, to dowiesz się tego z artykułu, który przygotował nasz kolega z bloga Home – Szymon!

Kryptowaluty Revolut i inne usługi – kilka podstawowych informacji

Jeśli jesteś zainteresowany rynkiem kryptowalut, możesz w nie inwestować korzystając z konta Revolut. Bitcoin jest jedną z kilkudziesięciu wirtualnych walut, w które możesz zainwestować, korzystając ze swojego konta. Oprócz niego znajdziesz w ofercie również Litecoin, Ethereum czy Dogecoin. Używając Revoluta, kryptowaluty możesz kupić już za 1 USD. Koszty zakupu uzależnione są od aktualnego kursu danej waluty i marży naliczanej przez aplikację za obsługę transakcji – jest ona każdorazowo wyświetlana podczas dokonywania wymiany. 

Warto jednak pamiętać, że rynek kryptowalut jest wyjątkowo niestabilny i podatny na manipulacje. Co więcej, ze względu na to, że część inwestorów wciąż niewiele o nim wie, w sieci pojawiło się wiele mniej lub bardziej podejrzanych firm, oferujących pomoc w aklimatyzacji na giełdzie kryptowalutowej. Jeśli obawiasz się, że korzystając z tego typu usług, zostaniesz oszukany, możesz skorzystać jednorazowej karty walutowej Revolut – jest to innowacyjna opcja pozwalająca na dokonanie pojedynczej transakcji za pomocą karty, która utraci swoją ważność natychmiast po jej zakończeniu. Dzięki temu nawet jeśli dane wpadną w niepowołane ręce, oszuści nie będą mogli w żaden sposób ich wykorzystać przeciwko Tobie.

Ciekawostki o Revolucie – te opcje warto poznać!

Warto wiedzieć, że w przypadku korzystania z Revoluta, promocje są nieodłączną częścią Twoich zakupów – wszystko dzięki programowi Rewards. Jest to pakiet rabatów, w ramach których otrzymasz zwrot części wydanych pieniędzy, pod warunkiem, że skorzystasz z usług jednego z partnerów. Oferty są personalizowane i regularnie uzupełnianie, więc szybko znajdziesz wśród nich sklepy, z których na co dzień korzystasz. Zwrot pieniędzy otrzymasz bezpośrednio na swoje konto.

Sprawdź też: Aplikacja Too Good To Go – jak działa? Czy warto z niej korzystać? Poznaj opinie

Co ciekawe, wraz z kontem otrzymasz również kartę Revolut Junior – bezpieczną przestrzeń, w której Twoje dziecko będzie mogło przechowywać pieniądze. Dzięki Twojej pełnej kontroli będziesz mógł łatwo i bez ryzyka uczyć swoje pociechy zarządzania finansami. Twoje wydatki również będą pod stałym nadzorem – konto Revolut oferuje system cotygodniowych raportów i nieustannie analizuje Twoje wydatki. Otrzymasz też natychmiastowe powiadomienia w momencie dokonania transakcji, więc zawsze będziesz dokładnie wiedział, ile wydałeś i jak wygląda obecnie Twój budżet.

W kwestii zabezpieczeń Revoluta opinie użytkowników są niezwykle pozytywne – i nie bez powodu. W każdej chwili masz możliwość natychmiastowej blokady swojej karty oraz wypłaty środków na inny rachunek bankowy. Wszystko to zrobisz z poziomu aplikacji, bez konieczności wykonywania męczących telefonów. Jeśli zaś włączysz opcję weryfikacji z wykorzystaniem Twojej lokalizacji, system automatycznie zablokuje Twoją kartę w przypadku wykonania transakcji z dala od miejsca Twojego pobytu. Nieustannie działają również algorytmy wychwytujące podejrzane transakcje – badania potwierdziły, że są one 7 razy bardziej skuteczne niż w bankach.

https://www.youtube.com/watch?v=xV9VjSpQfm0

Opinie o Revolucie, czyli prawie same zalety – czy faktycznie warto?

Revolut – czy warto zakładać konto? Wszystko zależy od Twoich oczekiwań i potrzeb, jednak jeśli regularnie wyjeżdżasz za granicę lub wykonujesz płatności międzynarodowe, skorzystanie z usług brytyjskiego FinTechu może sprawić, że zaoszczędzisz na wielu kosztach, które zazwyczaj ponosisz podczas wykonywania operacji wielowalutowych. Revolut ma opinię świetnej aplikacji finansowej, z której w dodatku można korzystać całkowicie za darmo – oczywiście akceptując pewne ograniczenia pakietu Standard.

Jeśli więc szukasz sposobu na łatwe zarządzanie swoimi finansami, a przelewy międzynarodowe i płatności wielowalutowe to Twój chleb powszedni, Revolut (kursy wymiany walut są tego świetnym potwierdzeniem) jest idealną propozycją dla Ciebie. Sprawdzi się również w sytuacji, gdy planujesz wakacje za granicą, a nie chcesz wydawać dodatkowych pieniędzy wynikających z niekorzystnych kursów lokalnej waluty. Dzięki innowacyjnemu sposobowi płatności, jakim jest Revolut, opłaty za granicą przestaną być problemem, a wizyty w kantorze nie będą już konieczne. Idealne rozwiązanie, by uniknąć niepotrzebnego stresu związanego z wyjazdami.

Sprawdź też: Faktoring – co to jest i jak działa? Jaki faktoring wybrać?

45
26

Podziel się:

Komentarze (16)

Kiedy wsparcie dla kart Revolut w sklepie Morele.net? Sklepowy procesor płatności – Przelewy24 ich nie akceptuje.

Co za foliarze są tu w komentarzach, ciekawe czy w banku też by nie pokazali dowodu „bo jest rodo”. Ja osobiście polecam wszystkim revoluta. Nie mam tego podłączonego pod jakąś firmę czy coś w tym stylu, jestem po prostu zwykłym użytkownikiem i nie ma żadnych problemów, wszystko działa super

Poważnie myślisz, że aż tak jesteś mądry i przebiegły?? Coś bym ci udowodnił, ale po co masz się huśtać!!!

Jako klient Revolut od prawie 4 lat w tym 2 lata jako subskrybent Metal osobiście nikomu nie polecam tej firmy i sam rezygnuję z ich usług w tym roku po wygaśnięciu opłaconej subskrypcji. Obsługa klienta jest na żałośnie niskim poziomie, na zadane im pytania czekam po ponad 30 dni, bez żadnych rezultatów ich pracy (a oferują klientom Metal priorytetową obsługę…), ciągle tylko słyszę „nadal pracujemy nad Twoim zgłoszeniem” a jakichkolwiek rezultatów brak. Co chwilę przełączają mnie od agenta do agenta a nowi agenci nie zapoznają się z historią zgłoszeń, przez co wiele razy sugerują te same bezużyteczne sugestie, które nie rozwiązują moich problemów zamiast po prostu je wykonać. Generowanie PDFów dla ewentualnej kontroli skarbowej u mnie na telefonie nie działa i nie mogę wygenerować raportów za marzec i kwiecień 2022, temat zgłoszony do działu obsługi klienta, lecz naprawy tego problemu wciąż brak. Pobierają opłaty od klienta, a gdy zadaje pytania jak te opłaty są wyliczane (by po prostu ich sprawdzić czy wszystko się zgadza, gdyż widząc bardzo niski poziom obsługi klienta, obawiam się o błędy w wyliczeniach) to sami nie potrafią na to pytanie odpowiedzieć. Naprawdę, najgorsza firma z której to usług korzystam w swoim życiu i żałuję, że w ogóle do nich dołączyłem parę lat temu. Dodatkowo wstyd mi przed znajomymi i rodziną, gdyż poleciłem ich usługi a teraz sam się ze wszystkiego wycofuję.

Acha, jak zakładasz konto w banku to na lewiznę i kradziony dowód…nie ?!!
Tak, niestety jak zakładasz konto w banku to musisz podać swoje prawdziwe dane.

Dokładnie tak, właśnie to zniechęciło mnie do korzystania z takiej karty. Tylko idiota może udostępniać swoje krytyczne dane firmie krzak zoo.

@GRZEGORZ…. Zapomniałeś wspomnieć, że żeby zasilić konto NIE TRZEBA robić przelewu do banku na Litwie (jest to jedna z dwóch opcji, faktycznie traktowana jako przelew międzynarodowy podlegający opłatom). Każdy myślący użytkownik rewoluta korzysta z tej drugiej i zasila konto kartą debetową. Bez opłat i natychmiastowo.

Autorka zapomniała wspomnieć o jednej istotnej wadzie Revoluta. Żeby zasilić konto, trzeba zrobić przelew do banku na Litwie. Nie dość, że przelewy międzynarodowe są wykonywane znacznie dłużej od przelewów krajowych, to jeszcze banki za przelewy międzynarodowe pobierają prowizję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *