aplikacja jedzenie

Technologia

30.07.2021 12:35

Aplikacja Too Good To Go – jak działa? Czy warto z niej korzystać? Poznaj opinie

Programy i aplikacje
30
10
6
30
10

Każdego dnia wyrzucamy do śmieci dosłownie tony jedzenia. Aplikacja Too Good To Go pomaga zmienić ten stan rzeczy oraz oferuje wiele ciekawych promocji.

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, jak wielki problem mamy z wyrzucaniem jedzenia. Szacuje się, że aż 1/3 światowej żywności jest marnowana. Ma to ogromny, negatywny wpływ na planetę, a jednocześnie przynosi straty każdemu z nas – konsumentom, restauratorom czy właścicielom sklepów. Na szczęście, obecnie możemy korzystać z rozwiązań, które pozwalają nam wykorzystywać dobre do spożycia jedzenie, które zostałoby wyrzucone.

Przykładem jest wspierająca ideę zero waste globalna aplikacja To Good To Go, z której mogą korzystać również obywatele Polski. Duńczycy, którzy są jej twórcami, długo zastanawiali się, w jaki sposób można ograniczyć marnotrawstwo jedzenia. Okazało się to całkiem proste. Wystarczy bowiem zaproponować restauracjom oraz sklepom możliwość wystawienia dań lub produktów w niższej cenie – w sytuacji, gdy wiedzą one, że dana żywność nie sprzeda się przed upływem terminu ważności. Dzięki aplikacji zyskują wszyscy – również klienci, którzy mogą kupować to, czego potrzebują znacznie taniej.

Dlaczego lokale mają problem z marnowaniem jedzenia?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z problemów restauracji, związanych z koniecznością zaplanowania zakupów oraz przygotowania dostatecznej ilości jedzenia. Wiadome jest, że nie może go zabraknąć. Jednocześnie jednak lokal nie jest w stanie określić dokładnie jaka liczba klientów odwiedzi go danego dnia.

Oczywiście, można obserwować to, jak ruch zmienia się na przestrzeni dni tygodni czy miesięcy, jednakże zawsze należy mieć zapas, by nie rozczarować klientów. Doprowadza to do sytuacji, gdzie praktycznie codziennie niektóre dania oraz produkty są wyrzucane. Szkodzi to wszystkim – planecie, ponieważ dodatkowo zanieczyszczamy środowisko, restauracjom, które odnotowują straty oraz osobom, których dochody nie pozwalają na zakup posiłku w regularnej cenie. Jednocześnie prawo nie pozwala na ich darmowe wydawanie. Aplikacja To Good To Go jest łącznikiem pomiędzy konsumentem a sprzedawcą, który pomaga zmniejszyć skalę marnowania jedzenia.

Sprawdź też: Aplikacja Strava – opcje, po polsku, logowanie – wszystko o sportowej aplikacji Strava

Jak działa Too Good To Go? Jak korzystać z aplikacji?

Przejdźmy jednak do tego, co najważniejsze: jak działa aplikacja Too Good To Go? Mówiąc najprościej – restauracje, bary, pizzerie i sklepy z żywnością mogą nawiązać z nią współpracę. W oparciu o nią każdego dnia oszacowują jakie dania lub produkty ulec mogą zmarnowaniu. Z nich tworzy się paczki z jedzeniem, które sprzedawane są w znacznie niższej niż regularna cenie.

Osoby, które korzystają z aplikacji Too Good To Go, mogą poszukiwać restauracji w pobliżu miejsca, w którym się znajdują, sprawdzać co oferuje dany lokal (lub sklep spożywczy – bo one również mogą współpracować z Too Good To Go) oraz to, w jakich godzinach sprzedawane będzie jedzenie. Nie wiedzą jednak co otrzymają. Mogą za to mieć pewność, że produkty będą świeże oraz pyszne – sprzedawane są bowiem jedynie pełnowartościowe dania i wyroby.

Mocne i słabe strony aplikacji Too Good To Go

Jak każde rozwiązanie, tak również aplikacja Too Good To Go ma swoje mocne oraz słabe strony. Wśród zalet wymienić możemy między innymi fakt, że możesz sporo zaoszczędzić. Co więcej, zarówno Ty, jak i lokal oferujący posiłek przyczyniacie się do rozwijania idei zero waste i zmniejszacie zatrważający wskaźnik marnowania jedzenia. Biorąc pod uwagę ile wody zużywa się podczas jego produkcji – każdy ocalony posiłek ma pozytywny wpływ na stan naszej planety. Jest to również prosty sposób na wspieranie ulubionych restauracji w okolicy – korzystając z oferowanych posiłków zmniejszasz ich straty. Nie bez znaczenia jest również fakt, że aplikację bez dodatkowych opłat pobierzesz niezależnie od tego, z jakiego telefonu korzystasz.

Sprawdź też: Najlepsze aplikacje do Instagrama i Insta Stories – obróbka zdjęć, zarządzanie kontem itd

Warto jednak wspomnieć również o słabszych stronach, które cechują tę aplikację. Przede wszystkim jest to konieczność odbioru osobistego, co nie zawsze jest wygodnym rozwiązaniem. Dla wielu osób dość problematyczny jest również fakt, że nie wiedzą co właściwie znajdzie się w ich paczce.

Czy warto korzystać z tego rozwiązania?

Przejdźmy więc do podsumowania. Czy warto postawić na tę aplikację? Odpowiedź jest prosta – oczywiście, że tak. Każdy krok, który przesuwa nas w stronę zero waste, jest na wagę złota. Oczywiste jest, że nie da się korzystać z niej każdego dnia. Jednak nawet okazjonalne wyszukanie restauracji z dobrym jedzeniem jest krokiem w stronę ochrony naszej planety. Do tego otrzymujemy również naprawdę atrakcyjne ceny. Co więcej, za pomocą Too Good To Go możemy zamawiać jedzenie już z kilkudziesięciu miast Polski. Jest więc to aplikacja, dzięki której jedzenie realnie się nie marnuje. Warto zatem ją sprawdzić!

30
10

Podziel się:

Komentarze (6)

Niestety w Warszawie firm sprzedaje posiłki również do nieczynnych restauracji i inkasuje pieniądze za nie zrealizowane usługi. Gdy zgłosiłam , że zostałam oszukana firma nie poczuwała się do zwrotu pieniędzy, w odpowiedzi wysyłając mi rachunek za nie zrealizowaną usługę. Uważajcie co kupujecie , bo jak widać nie są to oferty sprawdzone. Nie dajcie się naciągać !!!!!!

W Niemczech gdzie mieszkam jest to popularne, niestety można płacić tylko kartą. Nie wiadomo co będzie w paczce, dlatego jeśli ktoś jest wegetarianinem, musi zamawiać w restauracji wegetariańskiej, jeśli ktoś nie jada mięso oprócz wieprzowiny, najlepiej w restauracji arabskiej, żeby nie było ryzyka że trafisz na coś czego nie jadasz.

W Norwegii, gdzie mieszkam, jest to dość popularna apka, którą bardzo często używają sklepy z żywnością. Norwegia różni się bardzo od Polski pod wieloma względami. Sklepy z żywnością to najczęściej takie średniej wielkości sklepy (prawie w ogóle nie ma małych rodzinnych sklepików), w których można kupić żarło z grila, sałatki, itd. To często się marnuje pod koniec dnia i właśnie wtedy wchodzi too good to go. 1h przed zamknięciem można za darmo otrzymać sporo dobrego jedzenia. Stacje benzynowe też tego używają, bo też serwują świeże jedzenie. Piekarnie również. Ogólnie bardzo popularne, ale restauracje akurat dużo rzadziej w to wchodzą. Polsce bardzo polecam, aby to rozpowszechnić, super inicjatywa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *