1. Scroll
  2. /
  3. Poradniki
  4. /
  5. Najlepsze aplikacje do Instagrama i Insta Stories – obróbka zdjęć, zarządzanie kontem itd.

Poradniki

2 miesiące temu

Najlepsze aplikacje do Instagrama i Insta Stories – obróbka zdjęć, zarządzanie kontem itd.

Programy i aplikacje
2
0
0
2
0

Aplikacje do Instagrama stanowią w sieci sporą część popularnych narzędzi. Które programy dedykowane fotograficznej platformie społecznościowej są najlepsze? Jakie sprawdzą się przy kontach prywatnych, a jakie przy biznesowych? Poznaj nasze propozycje. 

Aplikacje do Instagrama – w jaki sposób możemy podrasować nasz profil na Insta?

Twój profil na Insta nie musi wyglądać tak samo, jak inne. Nie powinieneś też ograniczać się do korzystania z podstawowych narzędzi, jeżeli chcesz osiągnąć oryginalny efekt. Aby konto już na pierwszy rzut oka wydawało się ciekawe i przyciągało uwagę większej liczby użytkowników, wystarczy wiedzieć, które aplikacje do Instagrama mogą w tym pomóc – znajdziesz takie do kreatywnej obróbki zdjęć, tworzenia stories (czyli tzw. relacji, znikających po 24 godzinach) czy zarządzania kontem biznesowym i zwiększania zasięgów.

przydatne aplikacje

Zobacz też: Hasztagi na Instagramie i innych platformach – wszystko o #hasztagach w 2021

Z Instagrama możesz korzystać w swoim smartfonie, tablecie, a nawet z pozycji komputera z nową wersją oprogramowania. Jeżeli na przykład zależy Ci na precyzyjnej obróbce zdjęć, rozmiar ekranu może mieć znaczenie – akcesoria, które oferują poszczególne apki różnią się między sobą wielkością i „poręcznością”. Dlatego inne programy do Instagrama będą najwygodniejsze w obsłudze na smartfonie, a inne na laptopie – do tych drugich należą między innymi aplikacje pomocne w prowadzeniu analiz i statystyk.

Duża część apek jest bezpłatna, dzięki czemu każdy może zapoznać się z ciekawymi możliwościami uatrakcyjniania profilu na Insta. Są też takie dostępne za symboliczną lub nieco większą kwotę, albo w abonamencie. Ostatnia opcja dotyczy złożonych narzędzi oferowanych przez wyspecjalizowanych producentów. Sprawdzą się przede wszystkim u osób, które prowadzą konta profesjonalne, powiązane z biznesem. Gdzie szukać aplikacji? W sklepie Google Play oraz App Store – zależnie od tego, z jakiego systemu korzystasz.

Najlepsze aplikacje do obróbki zdjęć na Instagramie, tworzenia kolaży i dodawania innych efektów

Jeśli Twoim celem jest podrasowanie wizualnej strony konta na Instagramie, narzędzia do sprawnej obróbki zdjęć mogą się przydać. Edytor samej platformy jest pod pewnymi względami ograniczony (ale dzięki temu prosty i przejrzysty dla „zwykłego” użytkownika), więc nawet wydawca proponuje rozmaite uzupełnienia, takie jak Layout.

aplikacje do instagrama

Layout

Layout jest bezpłatną aplikacją, która przyda się do układania zdjęć na Instagramie. Słowo layout – z angielskiego plan lub układ – odnosi się do przestrzennego rozplanowania na przykład opracowywanego tekstu lub grafiki. Apka Layout to właściwy adres, jeśli chcesz stworzyć atrakcyjne kolaże i zaplanować ciekawy format udostępnianych przez siebie treści.

aplikacje do instagrama

Canva

Ciekawym narzędziem jest także Canva – znana zapewne (nie tylko) początkującym marketerom i osobom, które dbają o social media (ang. media społecznościowe) swoich przedsiębiorstw. Za pomocą Canvy stworzysz zdjęcie do postów na Instagrama, przygotujesz reklamę, dokonasz drobnych przeróbek kolorystycznych i stylowych. Łatwo można tam opracować materiały graficzno-zdjęciowe z tekstem, a wybór fontów jest imponujący. Rysunkowa wstawka? Dodatki inne niż emoji? Tego właśnie szukaj w Canvie.

aplikacje do instagrama

Lightroom

Lightroom to edytor zdjęć na Instagrama dla najbardziej wymagających użytkowników. Wydana przez korporację Adobe (słynącą z profesjonalnych narzędzi do obróbki zdjęć czy tekstu) aplikacja jest dostępna w wersji testowej i płatnej. Nie musisz zatem kupować w ciemno, choć pozytywnych opinii i rekomendacji nie brakuje.

Za pomocą Lightrooma dokonasz dowolnej modyfikacji kolorystycznej, korekt zdjęć i obrazków. Możesz także kombinować z rozdzielczością czy efektami specjalnymi. Wybierz zapisane presety (zestaw ustawień parametrów), jeśli chcesz stworzyć spójny feed (strumień treści). Dzięki funkcji integracji łatwo rozpoczniesz pracę na tablecie, a dokończysz ją na laptopie. Program pozwala także na tworzenie zespołu, co szczególnie przydaje się w przypadku kont firmowych. Dzięki tej opcji możesz przygotowywać materiały wraz ze współpracownikami.

 Najlepsze aplikacje do Insta Stories

Insta Stories umożliwiają dzielenie się zdjęciami lub maksymalnie piętnastosekundowymi filmikami (przy jednym nagrywaniu możesz stworzyć 4 takie klipy), znikającymi po 24 h. Dają one zatem dość krótki czas na prezentację. W przypadku kont biznesowych pełnią głównie funkcję reklamową, a ich zadaniem jest przyciągnięcie uwagi jak największej grupy odbiorców. Strona wizualna stories powinna być starannie dopracowana, zawierać niewiele tekstu i po prostu się podobać – niezależnie, czy umieszczasz tam zdjęcie, czy krótki filmik. Tutaj także edytor samej aplikacji może nie wystarczyć. Jakie dodatkowe programy warto przetestować?

aplikacje do instagrama

Unfold

Unfold to bezapelacyjny faworyt – jedna z najpopularniejszych aplikacji do stories. Krótka prezentacja aplikacji brzmi „Story Maker & Collage” (ang. edytor relacji i kolaży) i to właśnie pole jego specjalizacji. Za pomocą edytora Unfold, o minimalistycznym, eleganckim designie, stworzysz profesjonalne, efektowne stories. Trafiaj do followersów, prezentując spójne wizualnie, estetyczne treści. Nowa czcionka, wygodny szablon na zdjęcie i tekst, oprawa do „mówionych” filmików? To właśnie znajdziesz w Unfold.

inshot aplikacja

Inshot

Inshot jest skrojoną na miarę Instagrama pomocą w obróbce zdjęć i zapisanych nagrań. Pozwoli Ci opracowywać filmiki, zajmując się każdą klatką osobno. Dzięki temu możesz stworzyć najbardziej unikatowe kompozycje, posługując się różnymi filtrami i efektami specjalnymi oraz dowolnie sterując kadrami. Do tego obszerna biblioteka darmowych utworów, które będą przydatne w tworzeniu kompilacji treści. Precyzyjny edytor pozwoli przyciąć filmiki idealnie do optymalnej długości stories. 

Najlepsze aplikacje do hashtagów na Instagramie

Hashtagi są sposobem na zwiększenie popularności Twoich postów w sieci, a szeroko rozpowszechnione zostały właśnie na Instagramie. Możesz wybierać je sam, ale jeśli nie wiesz, jak dobrać odpowiednie, posłuż się aplikacją – ona zrobi to za Ciebie. Które apki do hashtagów na Instagramie są najlepsze?

apki do insta

#Hashtag Inspector Pro

#Hashtag Inspector Pro jest jedną z propozycji tego typu. Przejrzysty interfejs pozwala łatwo i bardzo sprawnie opracować pożądane zagadnienie. Przy pomocy apki dobierzesz najlepsze tagi do posta, który chcesz umieścić w serwisie, nie tracąc jednocześnie czasu na analizowanie ich przydatności. Generuj jak największe zasięgi, podsuwając zainteresowanym użytkownikom sieci to, czego szukają (nawet jeżeli jeszcze o tym nie wiedzą).

spec od hashtagów

Spec od hashtagów

Spec od hashtagów, jak sama nazwa wskazuje, stanowi kolejne narzędzie do hashtagów. Błyskawicznie generuje „trendujące” (z ang. trending – aktualnie cieszące się dużą popularnością) oznaczenia, które pozwolą internetowym wyszukiwarkom pozycjonować Twoje treści jak najwyżej. Dzięki personalizowanej analizie dowiesz się, jaki zasięg zyskują posty i jaka jest skuteczność wybranych tagów – to przydatne szczególnie w przypadku kont biznesowych. 

Najlepsze aplikacje biznesowe do zarządzania kontem na Instagramie

Tak, jak w przypadku innych działów firmy, prowadząc social media danego przedsiębiorstwa, dobrze jest mieć konkretne narzędzia usprawniające i uskuteczniające pracę. Także do Instagrama znajdziesz sporo opcji, które dobrze spełnią się w tej funkcji. Oprócz klasycznych apek pomagających w prowadzeniu statystyk konta masz również do dyspozycji bardziej rozbudowane narzędzia.

repost

Repost

Repost to kultowa wręcz propozycja na liście aplikacji pomocnych w obsłudze Insta. Jeśli na przykład prowadzisz konto sklepu z ubraniami, zapewne zachęcasz użytkowników i użytkowniczki do chwalenia się propozycjami stylizacji i refleksjami na temat produktów. Być może współpracujesz z influencerkami. W takim wypadku działanie promocyjne zdecydowanie się przyda – za pomocą apki Repost sprawnie udostępnisz zdjęcia innych użytkowników na własnej tablicy, a nie tylko w formie stories. To dobry pomysł na interakcję z followersami i ciekawy feed.

preview

Preview

Preview jest perfekcyjnym narzędziem do planowania postów na Instagramie. Dzięki aplikacji w nieskomplikowany sposób zorganizujesz treści swojego konta. Zadbaj o to, aby Twoja tablica była pięknie skomponowana pod kątem kolorystyki – stwórz podgląd zaplanowanych zdjęć lub filmików, skompiluj je w sposób atrakcyjny zarówno dla osób, które właśnie przeglądają instagramową tablicę, jak i dla tych, co odwiedzą Twój profil. Ustal, o jakiej porze będą pojawiać się wrzutki i działaj jak w zegarku razem z Preview.

Najlepsze aplikacje zakupowe do Instagrama

Instagram to także dobre miejsce do prowadzenia sprzedaży. Skorzystaj z apek, które przeniosą Twój biznes na wyższy poziom i pomogą w łatwy sposób zintegrować przestrzeń zakupową z tą marketingową. W porównaniu z okresem funkcjonowania Instagrama część zakupowa jest stosunkowo nowa, ale i do niej znajdziesz ciekawe pomoce w postaci aplikacji.

sklep instagram

Zobacz też: Aplikacja Instagram Lite – co to jest, jak działa i czym różni się od klasycznego Instagrama? Wszystko, co musisz wiedzieć

Shopping on Instagram to połączona z Shopify platforma, dzięki której można na platformie tagować rozmaite produkty. Stanowi praktyczny i użyteczny sposób na zwiększenie ruchu na Twojej stronie, a co za tym idzie – także poprawę sprzedaży i wzrost zysków. Influencerzy tworzący płatne reklamy mogą także w trakcie współpracy oznaczać swoich partnerów, co pozwala obu stronom na skuteczną promocję własnej marki.

Instagram Shoppable Feed działa na z grubsza zbliżonej zasadzie – to świetna opcja dla osób prowadzących sklep. Twórz posty, w których możesz od razu oznaczyć produkty przeznaczone na sprzedaż – tak, aby użytkownicy nie mieli problemu ze znalezieniem miejsca na zakupy (co bywa zniechęcające). Pomóż Twoim obserwatorom w prosty sposób przetransportować się do kasy płatniczej. Podstawowe opcje Instagrama nie pozwalają na łatwe umieszczanie linków do produktów w postach, zatem narzędzia takie jak Instagram Shoppable Feed są niezwykle wygodne i pomocne.

Niezależnie od tego, czy z Instagrama korzystasz wyłącznie hobbystycznie, czy jest to także miejsce Twojej pracy, twórcy internetowych aplikacji mają dla Ciebie szereg ciekawych propozycji. Usprawnienie obsługi platformy, profesjonalna obróbka zdjęć i filmów, pomoc w tworzeniu większych zasięgów i planowaniu grafik to zaledwie kilka możliwości. Oto najlepsze aplikacje do instagrama. Wykorzystaj dzięki nim pełnię instagramowego potencjału.

2
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.