Technologia

21.12.2021 06:47

Twitch banuje konto Amazona

Newsy Online
3
0
0
3
0

Znany z rozdawania banów na lewo i prawo Twitch zbanował w poniedziałek konto Prime Video od Amazona. Ban został już ściągnięty.

Należący do Amazona Twitch zbanował w poniedziałek hiszpańskojęzyczne konto Prime Video po tym, jak podczas transmisji przez ułamek sekundy było widać kobiecy sutek. Prezenterka Henar Alvarez, prowadząca komediową transmisję Esto es un LATE, zażartowała, że jednym ze sposobów na zakończenie live’a może być pokazanie biustu, unosząc koszulkę. Zrobiła to na tyle niefortunnie, że przez ułamek sekundy było widać jej sutek. Z racji tego, że nagość jest niedozwolona na Twitchu, konto zostało zbanowane na 24 godziny.

Alvarez dodała przed końcem transmisji, że “przecież nas za to nie zbanują”. Okazuje się, że jednak zbanowali. 

Twitch znany ze swojej konserwatywności

Platforma znana jest z niejasnych zasad i regularnego banowania użytkowników, nawet jeśli bezpośrednio nie złamali regulaminu. W tym roku sporo kontrowersji wzbudziło banowanie użytkowników streamujących z jacuzzi. Jedna z popularniejszych streamerek, Amouranth, straciła cały dochód z reklam. 

Oczywiście oglądając jej streamy możemy się domyślić z jakiego powodu, z drugiej jednak strony kryjąca się za pseudonimem Kaitlyn Siragusa wielokrotnie wypowiadała się o tym, że nie złamała żadnych oficjalnych zasad. W przeszłości Twitch wycofał możliwość używania popularnej emotki, w oparciu o komentarze streamera, z którym emotka była związana.

3
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *