Technologia

03.08.2022 09:18

Czym jest e-podróżnik? Wszystko o wyszukiwarce połączeń

Online Programy i aplikacje
10
0
0
10
0

E-podróżnik pomoże Ci znaleźć transport na terenie Polski, jak i pozostałych krajów europejskich. Planujesz wycieczkę i szukasz idealnego połączenia? Ten serwis ułatwi Ci to zadanie.

E-podróżnik – co to jest?

E-podróżnik to nic innego jak bardzo popularna wyszukiwarka połączeń kolejowych i autobusowych. Portal w swojej ofercie ma możliwość zakupu biletów od ponad 1500  przewoźników zarówno na terenie naszego kraju, jak i zagranicy. Względem poprzednich lat możliwości e-podróżnika znacznie się zwiększyły. W tej chwili można nabyć bilety także od Przewozów Regionalnych czy Kolei Śląskich.

Co więcej, to nie jest wszystko, co może zaoferować e-podróżnik. Za pomocą portalu możesz znaleźć połączenie za pośrednictwem małych busów bądź usłudze door to door, przy wykorzystaniu kierowców. Możliwości i opcji jest całkiem sporo, ponieważ wyszukanie połączenia z żądanych przez nas dwóch punktów generuje dużo propozycji transportu.

e-podróżnik
Za pomocą e-podróżnika znajdziesz bilet dla siebie łatwo i szybko

Dostępna duża liczba przewoźników, których zrzesza e-podróżnik, powoduje, że klient może w łatwy sposób porównać propozycje transportu oraz wybrać tę najlepszą ofertę. Wyszukiwarka jest dostępna na smartfony z systemem Android, a także za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

E-podróżnik – data uruchomienia 

Wyszukiwarka e-podróżnik została uruchomiona w 2008 roku i od tego momentu przez cały czas prężnie się rozwija. Historia serwisu jest dosyć interesująca, a sam pomysł na stworzenie tego typu portalu powstał znacznie wcześniej od daty uruchomienia. Na tę ideę wpadła dwójka studentów z Krakowa, natomiast sama wizja serwisu została opisana w pracy magisterskiej.

Powstanie spółki Investors.pl (aktualnie Teroplan S.A.) nastąpiło w 2007 roku w Oświęcimiu. Firmę zaczęli prowadzić Jakub Stuglik i Andrzej Soroczyński, a także dołączył do nich dodatkowy inwestor Tomasz Hajnos – to właśnie te osoby są właścicielami serwisu e-podróżnik.

Sprawdź też: Aplikacja na rower – jaką wybrać? Najlepsze i darmowe aplikacje na telefony

Od 2008 roku firma zdecydowanie się rozrosła, ponieważ w 2019 roku akcjonariuszem została Wirtualna Polska, odkupując 10 procent akcji. W tej chwili główna siedziba spółki znajduje się w Krakowie, natomiast sama firma zatrudnia ponad 100 osób. E-podróżnik to tylko jeden z wielu przykładów wśród polskich przedsiębiorców, gdzie z kilkuosobowej struktury tworzy się całkiem duża, dobrze prosperująca firma.

Jak działa e-podróżnik?

Jeśli planujesz podróż w dowolne miejsce na terenie naszego kraju, to koniecznie przyda Ci się do tego serwis e-podróżnik. Zasada działania serwisu jest prosta i totalnie nieskomplikowana. Nie oznacza to jednak, że wyszukiwarka jest nieprecyzyjna, wręcz odwrotnie! Menu do wpisywania lokalizacji posiada możliwość szukania po adresie czy charakterystycznych punktach w danych miejscach.

W praktyce oznacza to, że e-podróżnik potrafi precyzyjnie wyszukać idealne połączenie z żądanego przez nas miejsca. Po uzupełnieniu najważniejszych parametrów otrzymujemy zazwyczaj kilka propozycji transportu. W większych miastach możliwości pojawia się bardzo dużo, ponieważ e-podróżnik zrzesza wielu przewoźników. Serwis przeszukuje bazę harmonogramów jazdy i stara się przedstawić Ci możliwie wszystkie, najlepsze dostępne połączenia.

Użytkownik momentalnie otrzymuje informację o godzinie odjazdu i przyjazdu, a także o konkretnym adresie, skąd będzie wyruszał transport. Zaprezentowane zostają nam także czas podróży i cena. E-podróżnik w wygodny sposób przedstawi Ci najciekawsze sposoby na pokonanie wyznaczonej trasy.

Sprawdź też: Opóźnienia PKP – jak sprawdzić? Jaka rekompensata?

Jak kupić bilet na wyszukiwarce połączeń?

Jeżeli chcemy sprawdzić interesujące nas połączenie, wystarczy, że wpiszemy adres, przystanek lub po prostu miasto, z którego chcemy wyruszyć. Wyszukiwarka dysponuje sporym zasobem lokalizacji, a więc proces oczekiwania nie powinien trwać długo. Aby kupić bilet na e-podróżniku, musimy uzupełnić okienko, wpisując adres lub inne charakterystyczne punkty miejsca, z których chcemy wyruszyć w podróż

Następnym krokiem, jaki musimy wykonać, to wpisanie punktu docelowego. Tak jak w poprzednim kroku, może być to miasto, ale także dokładny adres. Ostatnim krokiem jest zaznaczenie daty wyjazdu oraz opcjonalnej godziny, jaka nas interesuje. Gdy dokończymy wpisywanie kryteriów, klikamy „Znajdź połączenie”.

jak kupić bilet e podróżnik
Po wybraniu skrajnych miejsc podróży, klikamy „Znajdź połączenie”

Otrzymane wyniki możemy łatwo przewertować, a gdy wybierzemy najlepszy wariant transportu, na prawo wyświetla nam się opcja „Kup bilet”. Należy nacisnąć ten przycisk, a następnie wyświetli nam się formularz, jaki musimy uzupełnić. W zależności od rodzaju transportu możemy być poproszeni o zaznaczenie różnych opcji. Dla przykładu, wybierając PKP na początku, zaznaczamy klasę przejazdu, zniżkę czy liczbę pasażerów.

Formularz nie jest skomplikowany i z jego uzupełnieniem poradzi sobie każdy. Kolejnym krokiem będzie uzupełnienie danych osobowych podróżnego lub kilku pasażerów, a następnie adres do wysyłki elektronicznego biletu na wybranego e-maila. Kolejnymi etapami jest podsumowanie, aby potwierdzić, że nasze dane się zgadzają. Na końcu czeka nas płatność, którą możemy zrealizować na różne sposoby. Co ciekawe, za pomocą serwisu e-podróżnik jesteśmy w stanie nabyć bilet miesięczny czy okresowy.

E-podróżnik – jak zwrócić bilet?

Jeśli chcemy zwrócić bilet na portalu e-podróżnik, możemy to zrobić za pośrednictwem panelu wbudowanego na stronie. Pierwszym etapem jest zalogowanie się do niego, klikając przycisk „Twoje bilety”, używając przy tym 20 cyfrowego numeru biletu. Ten identyfikator odnajdziesz bezpośrednio na bilecie lub w e-mailu, jaki otrzymałeś.

Sprawdź też: Aplikacja Booksy — dla klientów i firm. Czy warto z niej korzystać, jak działa?

Jeżeli przed zakupem biletu stworzyłeś konto na portalu e-podróżnik, procedura zwrotu jest prostsza, ponieważ wystarczy, że zalogujesz się na swój profil. Gdy już wejdziesz w sekcję swoich biletów, wybierz przycisk „Zwrot biletu”. Jak wygląda dalsza procedura? Aby wszystko przebiegło poprawnie, musisz spełnić warunki zwrotu. Wśród nich jest m.in. data, która nie może zostać przekroczona. Kwota zostanie także pomniejszona o opłatę serwisową. Co warto dodać, pieniądze wracają w postaci bonu do wykorzystania na następną podróż.

Czym są transporty door to door?

Na niektórych połączeniach istnieją propozycje w stylu door to door, ale na czym to polega? W praktyce oznacza to, że przewoźnik nie ma stałych przystanków, a transport odbywa się spod adresu wskazanego przez podróżnego. Może być to dowolne miejsce, lotnisko, przystanek, hotel czy dom. Samochody, jakie obsługują transport door to door, to 9-osobowe minivany.

e-podróżnik
Rozkład jazdy jest mocno zróżnicowany

Należy zwrócić uwagę, że tego typu transport charakteryzuje się orientacyjnymi godzinami przyjazdu, ponieważ bus podjeżdża po indywidualne osoby, w różne miejsca. Z tego względu wzrasta ryzyko wystąpienia pewnych opóźnień. Bilet możesz nabyć za pośrednictwem serwisu e-podróżnik.

Sprawdź też: Sprawdź gdzie wieje – Windfinder. Co to za aplikacja pogodowa?

A czy Ty miałeś okazję korzystać z tej wyszukiwarki połączeń? Jakie masz doświadczenia? Podziel się komentarzem.

10
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *