1. Scroll
  2. /
  3. Poradniki
  4. /
  5. Aplikacja Booksy — dla klientów i dla firm. Czy warto z niej korzystać, jak działa?

Poradniki

2 miesiące temu

Aplikacja Booksy — dla klientów i dla firm. Czy warto z niej korzystać, jak działa?

Programy i aplikacje
6
4
0
6
4

Booksy — umów wizytę przez aplikację! Fryzjer, barber, kosmetyczka i inne usługi w Twoim mieście za jednym kliknięciem. Jak działa aplikacja Booksy? Poznaj zalety mobilnej rezerwacji wizyt i opinie osób, które już z niej skorzystały!

Aplikacja Booksy — co to dokładnie jest i jak działa?

Booksy to mobilna aplikacja umożliwiająca wyszukanie usług w branży zdrowie i uroda oraz rezerwowanie wizyt online. System funkcjonuje dziś na światowych rynkach, a przystąpiło do niego już tysiące firm, które w wygodny i szybki sposób mogą znaleźć klientów oraz wypromować swoją działalność na rynku. Za powstaniem Booksy stoi Stefan Batory. To polski przedsiębiorca, który wraz z grupą doświadczonych twórców przyczynił się do uproszczenia modelu rezerwacji wizyt. Aplikacja Booksy to nie tylko fryzjer — wśród dostępnych specjalistów znajdziesz barberów, kosmetyczki, wizażystki, masażystów, tatuatorów, dietetyków, a także profesjonalistów z zakresu technologii, finansów czy telekomunikacji.

Booksy

Aplikacja Booksy dla Klientów jest bezpłatna. Możesz przeglądać oferty firm bez rejestracji, natomiast w celu zarezerwowania wizyty w salonie konieczne jest założenie konta. Dodatkowo dostępne są opcje płatności online. Użytkownicy mają możliwość wystawiania opinii, które pomagają kolejnym osobom w znalezieniu odpowiadającym im usług. Aplikacja dostępna jest w Sklepie Play oraz AppStore dla posiadaczy smartfonów z systemami Android i iOS. Istnieje również platforma internetowa — Booksy.com o takiej samej funkcjonalności.

Booksy Biz, czyli aplikacja dla firm — czy warto? Cennik Booksy dla firm

Booksy dla firm umożliwia przedsiębiorstwom działającym w branży zarządzanie systemem rejestracji online. Booksy Biz to doskonały sposób na pozyskanie nowych klientów bez straty czasu w trakcie wykonywania prac w salonie. Fryzjer, barber i każdy inny usługodawca na Booksy nie musi odbierać telefonów w trakcie pracy, a automatyzacja procesu umożliwia mu kompleksowe zajęcie się klientem i jednoczesne umawianie nowych wizyt. Booksy zapewnia firmom nowe możliwości, ponieważ rejestracja trwa poza godzinami otwarcia salonu, a dostęp do narzędzi marketingowych ułatwia utrzymanie relacji z klientami i zadbanie o promocję biznesu.

Sprawdź: Aplikacja Too Good To Go – jak działa? Czy warto z niej korzystać? Poznaj opinie

W porównaniu do aplikacji Booksy dla Klientów – Booksy Biz jest płatna. Jednak zanim zdecydujesz się na wykorzystanie systemu w Twoim miejscu pracy, możesz skorzystać z darmowego 7-dniowego okresu próbnego. Jeśli przekonasz się do stałej pracy z aplikacją Booksy, w cenniku miesięczny abonament określono na 99 złotych. W ramach wykupionego dostępu Twoi klienci mogą rezerwować wizyty online 24/7 w aplikacji oraz przez powiązane serwisy społecznościowe — Instagram, Facebook, a także Google. Dodatkowo możesz korzystać z narzędzi ułatwiających zarządzanie salonem i w każdej chwili liczyć na pomoc wsparcia technicznego. W abonamencie uwzględniono nielimitowane wiadomości powitalne SMS oraz powiadomienia dla klientów. Za dodatkową opłatą możesz wysyłać SMS-y marketingowe zachęcające do korzystania z usług Twojej placówki, których koszt to 10 groszy od SMS-a. W ofercie otrzymujesz dostęp do jednego konta użytkownika, ale masz możliwość podpięcia kont pozostałych pracowników za opłatą 20 złotych od każdego nowego konta.

Świetnym sposobem na wypromowanie działalności i zyskanie nowych klientów jest funkcja Booksy Boost. To dodatkowe narzędzie, które pozwoli Ci zająć wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania w aplikacji na wpisywane przez klientów hasła, np. „Booksy fryzjer Warszawa”. Dzięki temu zyskasz większy ruch na swojej stronie. Ponadto możesz liczyć na publikację zdjęć Twoich prac na blogu lub profilach w mediach społecznościowych Booksy oraz możliwość planowania akcji promocyjnych: Happy Hours, Flash Sale i Last Minute. Koszt funkcji zależy od liczby pozyskanych klientów. Booksy pobierze prowizję tylko od pierwszej wizyty w salonie osoby, która trafi na profil Twojego salonu i zarezerwuje usługę za sprawą Booksy Boost. Zarobek z kolejnych wizyt tej osoby w pełni wpadnie na Twoje konto.

Booksy - polski startup

Booksy fryzjer, barber, kosmetyczka… Jakie wizyty można umówić przez Booksy?

Aplikacja Booksy jest w stanie pomóc w rezerwacji fryzjera czy barbera w każdym miejscu, choć usługa ta jest najbardziej popularna w dużych polskich miastach. Sprawdzisz dostępność terminów w Twoim mieście, wpisując w wyszukiwarkę np. „Booksy Wrocław”, „Booksy Kraków” lub „Booksy Warszawa” i bez problemu umówisz wizytę w dogodnym dla siebie terminie. Jeśli zależy Ci na znalezieniu konkretnych usług, w wyszukiwarce uwzględnij miasto zamieszkania i działalność, np. „Booksy Szczecin kosmetyczka” i wybierz salon najbardziej odpowiadający Twoim preferencjom i budżetowi.

Booksy umożliwia większy zysk nie tylko firmom specjalizującym się w pielęgnacji włosów czy paznokci. Możesz znaleźć usługi oferowane przez fizjoterapeutów, masażystów, trenerów personalnych, psychoterapeutów, stomatologów, a nawet lekarzy. Obecnie aplikacja pomaga również rozwojowi rynków niezwiązanych bezpośrednio z tym sektorem. Należą do nich usługi telekomunikacyjne, motoryzacyjne oraz punkty sprzedażowe.

Jak korzystać z aplikacji Booksy?

Jak umówić się w Booksy do fryzjera? Musisz zainstalować na urządzeniu mobilnym aplikację dostępną w AppStore lub Sklepie Play. Otwórz ją, zaznacz ustawienia dotyczące lokalizacji oraz wybierz preferencje — salony dla kobiet, mężczyzn lub wszystkich. Przejdź przez wybór ustawień prywatności, aby móc rozpocząć przeglądanie dostępnych ofert. W wyszukiwarce wpisz lub wybierz z popularnych usług tę, która Cię interesuje. Dla lepszych efektów podaj termin wizyty i lokalizację. Wyniki możesz sortować na podstawie oceny, odległości, a także poleceń Booksy oraz dodatkowych promocji. Gdy znajdziesz salon, w którym chcesz zarezerwować wizytę, wybierz usługę, a następnie kliknij znajdujący się przy niej przycisk Umów.

Czas na założenie konta. Aplikacja poprosi Cię o podanie adresu e-mail, numeru telefonu oraz ustawienie hasła i loginu. Po dokończeniu procesu rejestracyjnego możesz przejść do sekcji Wizyty w dolnym pasku aplikacji, by zobaczyć umówione spotkania. Nie musisz martwić się o to, że zapomnisz o zbliżającym się terminie — dzień przed nim otrzymasz przypominającego SMS-a na podany przy rejestracji numer telefonu. Możesz dodatkowo skorzystać z map, które pomogą Ci odszukać dokładną lokalizację salonu.

Firmy rozliczają rezerwacje w aplikacji po wykonaniu usługi. Przedsiębiorca może zaakceptować płatności mobilne lub wysłać rachunek do uregulowania wiadomością mailową i SMS-em. Pieniądze pojawią się na jego koncie do 5 dni od realizacji płatności.

Zobacz: Aplikacja Vinted – jak działa, jak sprzedawać na Vinted? Wszystko, co musisz wiedzieć

Booksy — opinie o aplikacji. Jakie najczęściej się pojawiają?

Aplikacja Booksy w AppStore oraz Sklepie Play uzyskała na podstawie przyznawanych gwiazdek ocenę 4,9. Jak na jej temat wypowiadają się użytkownicy? Opinie o Booksy od firm są w większości pozytywne. Usługodawcy są zadowoleni z wygody, którą oferuje im kalendarz rezerwacji online, dzięki czemu mają stały wgląd w zaplanowane i odwoływane wizyty, co zapewnia im oszczędność czasu pracy. Dodatkowo często w salonach pojawiają się nowi klienci, którzy polegają na ocenach wystawionych przez innych. Sprawia to, że biznes się stale rozwija i przynosi dochody.

Konsumenci cenią aplikację Booksy również za wygodny sposób umawiania wizyt — bez oczekiwania w telefonicznych kolejkach i licznych prób dodzwonienia się do ulubionego salonu. Na plus jest duży wybór salonów świadczących usługi. Jeśli zależy Ci na skorzystaniu z oferty podczas ważnej okoliczności, możesz liczyć na pomoc specjalistów, którzy tego dnia będą mogli poświęcić Ci swój czas. Wadą według internautów, nad którą twórcy mogliby popracować, jest możliwość zmiany terminu wykonania usługi przez firmę, choć w większości przypadków wynika to ze zdarzeń losowych. Niekorzystnie oceniane są również częste weryfikacje danych logowania oraz potwierdzanie ustawień prywatności, jednak według większości opinii Booksy to wygodna aplikacja o przejrzystym interfejsie, która pomaga wielu osobom znaleźć salon warty wizyty.

Ogromny wybór laptopów gamingowych

Monopol Booksy na rynku rezerwacyjnym

Booksy stała się światowym liderem na rynku rezerwacji usług online w branży Zdrowie i uroda, a z ofert dostępnych w aplikacji korzystają obywatele 17 krajów — łącznie ponad 13 milionów użytkowników! Firma ma biura na pięciu kontynentach, a w ciągu miesiąca umawia się przez nią milion wizyt, co dowodzi wielkiego sukcesu firmy i polskich deweloperów.

Możliwość rezerwacji wizyt online jest odpowiedzią na potrzeby społeczeństwa i wiąże się z rozwojem nowych technologii. To rewolucja, którą coraz częściej można spotkać również w innych sektorach usług. Gdzie pojawi się następnym razem? Może masz pomysł na własny StartUp? Podziel się z nami w komentarzu!

Źródło zdjęć użytych w tekście: booksy.com

6
4

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.