Booksy

Poradniki

14.02.2022 15:23

Aplikacja Booksy — dla klientów i firm. Czy warto z niej korzystać, jak działa?

Online Programy i aplikacje
24
20
16
24
20

Booksy — umów wizytę przez aplikację! Fryzjer, barber, kosmetyczka i inne usługi w Twoim mieście za jednym kliknięciem. Jak działa aplikacja Booksy? Poznaj zalety mobilnej rezerwacji wizyt i opinie osób, które już z niej skorzystały!

Booksy — co to dokładnie jest i jak działa?

Booksy to mobilna aplikacja umożliwiająca wyszukanie usług w branży zdrowie i uroda oraz rezerwowanie wizyt online. System funkcjonuje dziś na światowych rynkach, a przystąpiło do niego już tysiące firm, które w wygodny i szybki sposób mogą znaleźć klientów oraz wypromować swoją działalność na rynku. Za powstaniem Booksy stoi Stefan Batory, twórca m.in. iTaxi. To polski przedsiębiorca, który wraz z grupą doświadczonych twórców przyczynił się do uproszczenia modelu rezerwacji wizyt. Aplikacja Booksy to nie tylko fryzjer — wśród dostępnych specjalistów znajdziesz barberów, kosmetyczki, wizażystki, masażystów, tatuatorów, dietetyków, a także profesjonalistów z zakresu technologii, finansów czy telekomunikacji.

Aplikacja Booksy dla Klientów jest bezpłatna. Możesz przeglądać oferty firm bez rejestracji, natomiast w celu zarezerwowania wizyty w salonie konieczne jest założenie konta. Dodatkowo dostępne są opcje płatności online. Użytkownicy mają możliwość wystawiania opinii, które pomagają kolejnym osobom w znalezieniu odpowiadającym im usług. Aplikacja dostępna jest w Sklepie Play oraz AppStore dla posiadaczy smartfonów z systemami Android i iOS. Istnieje również platforma internetowa — Booksy.com o takiej samej funkcjonalności.

Booksy fryzjer, barber, kosmetyczka… Jakie wizyty można umówić przez Booksy?

Aplikacja Booksy jest w stanie pomóc w rezerwacji fryzjera czy barbera w każdym miejscu, choć usługa ta jest najbardziej popularna w dużych polskich miastach. Sprawdzisz dostępność terminów w Twoim mieście, wpisując w wyszukiwarkę np. „Booksy Wrocław”, „Booksy Kraków” lub „Booksy Warszawa” i bez problemu umówisz wizytę w dogodnym dla siebie terminie. Jeśli zależy Ci na znalezieniu konkretnych usług, w wyszukiwarce uwzględnij miasto zamieszkania i działalność, np. „Booksy Szczecin kosmetyczka” i wybierz salon najbardziej odpowiadający Twoim preferencjom i budżetowi.

Booksy

Booksy umożliwia większy zysk nie tylko firmom specjalizującym się w pielęgnacji włosów czy paznokci. Możesz znaleźć usługi oferowane przez fizjoterapeutów, masażystów, trenerów personalnych, psychoterapeutów, stomatologów, a nawet lekarzy. Obecnie aplikacja pomaga również rozwojowi rynków niezwiązanych bezpośrednio z tym sektorem. Należą do nich usługi telekomunikacyjne, motoryzacyjne oraz punkty sprzedażowe.

Jak korzystać z aplikacji?

Jak umówić się w Booksy do fryzjera? Musisz zainstalować na urządzeniu mobilnym aplikację dostępną w AppStore lub Sklepie Play. Otwórz ją, zaznacz ustawienia dotyczące lokalizacji oraz wybierz preferencje — salony dla kobiet, mężczyzn lub wszystkich. Przejdź przez wybór ustawień prywatności, aby móc rozpocząć przeglądanie dostępnych ofert. W wyszukiwarce wpisz lub wybierz z popularnych usług tę, która Cię interesuje. Dla lepszych efektów podaj termin wizyty i lokalizację. Wyniki możesz sortować na podstawie oceny, odległości, a także poleceń Booksy oraz dodatkowych promocji. Gdy znajdziesz salon, w którym chcesz zarezerwować wizytę, wybierz usługę, a następnie kliknij znajdujący się przy niej przycisk Umów.

Czas na założenie konta. Aplikacja poprosi Cię o podanie adresu e-mail, numeru telefonu oraz ustawienie hasła i loginu. Po dokończeniu procesu rejestracyjnego możesz przejść do sekcji Wizyty w dolnym pasku aplikacji, by zobaczyć umówione spotkania. Nie musisz martwić się o to, że zapomnisz o zbliżającym się terminie — dzień przed nim otrzymasz przypominającego SMS-a na podany przy rejestracji numer telefonu. Możesz dodatkowo skorzystać z map, które pomogą Ci odszukać dokładną lokalizację salonu.

Firmy rozliczają rezerwacje w aplikacji po wykonaniu usługi. Przedsiębiorca może zaakceptować płatności mobilne lub wysłać rachunek do uregulowania wiadomością mailową i SMS-em. Pieniądze pojawią się na jego koncie do 5 dni od realizacji płatności.

Booksy Biz, czyli aplikacja dla firm — czy warto? Cennik Booksy dla firm

Booksy dla firm umożliwia przedsiębiorstwom działającym w branży zarządzanie systemem rejestracji online. Booksy Biz to doskonały sposób na pozyskanie nowych klientów bez straty czasu w trakcie wykonywania prac w salonie. Fryzjer, barber i każdy inny usługodawca na Booksy nie musi odbierać telefonów w trakcie pracy, a automatyzacja procesu umożliwia mu kompleksowe zajęcie się klientem i jednoczesne umawianie nowych wizyt. Booksy zapewnia firmom nowe możliwości, ponieważ rejestracja trwa poza godzinami otwarcia salonu, a dostęp do narzędzi marketingowych ułatwia utrzymanie relacji z klientami i zadbanie o promocję biznesu.

Booksy Stefan Batory - CEO
Stefan Batory – założyciel i CEO Booksy | Źródło: booksy.com

W porównaniu do aplikacji Booksy dla Klientów – Booksy Biz jest płatna. Jednak zanim zdecydujesz się na wykorzystanie systemu w Twoim miejscu pracy, możesz skorzystać z darmowego 7-dniowego okresu próbnego. Jeśli przekonasz się do stałej pracy z aplikacją Booksy, w cenniku miesięczny abonament określono na 99 złotych. W ramach wykupionego dostępu Twoi klienci mogą rezerwować wizyty online 24/7 w aplikacji oraz przez powiązane serwisy społecznościowe — Instagram, Facebook, a także Google. Dodatkowo możesz korzystać z narzędzi ułatwiających zarządzanie salonem i w każdej chwili liczyć na pomoc wsparcia technicznego. W abonamencie uwzględniono nielimitowane wiadomości powitalne SMS oraz powiadomienia dla klientów. Za dodatkową opłatą możesz wysyłać SMS-y marketingowe zachęcające do korzystania z usług Twojej placówki, których koszt to 10 groszy od SMS-a. W ofercie otrzymujesz dostęp do jednego konta użytkownika, ale masz możliwość podpięcia kont pozostałych pracowników za opłatą 20 złotych od każdego nowego konta.

Świetnym sposobem na wypromowanie działalności i zyskanie nowych klientów jest funkcja Booksy Boost. To dodatkowe narzędzie, które pozwoli Ci zająć wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania w aplikacji na wpisywane przez klientów hasła, np. „Booksy fryzjer Warszawa”. Dzięki temu zyskasz większy ruch na swojej stronie. Ponadto możesz liczyć na publikację zdjęć Twoich prac na blogu lub profilach w mediach społecznościowych Booksy oraz możliwość planowania akcji promocyjnych: Happy Hours, Flash Sale i Last Minute. Koszt funkcji zależy od liczby pozyskanych klientów. Booksy pobierze prowizję tylko od pierwszej wizyty w salonie osoby, która trafi na profil Twojego salonu i zarezerwuje usługę za sprawą Booksy Boost. Zarobek z kolejnych wizyt tej osoby w pełni wpadnie na Twoje konto.

Monopol na rynku rezerwacyjnym

Booksy stała się światowym liderem na rynku rezerwacji usług online w branży Zdrowie i uroda, a z ofert dostępnych w aplikacji korzystają obywatele 17 krajów — łącznie ponad 13 milionów użytkowników! Firma ma biura na pięciu kontynentach, a w ciągu miesiąca umawia się przez nią milion wizyt, co dowodzi wielkiego sukcesu firmy i polskich deweloperów.

Polski startup założony przez Batorego nie zwalnia jednak tempa – ostatnie miesiące to czas wykupywania konkurencji przez Booksy. Najświeższym zakupem było przejęcie francuskiej spółki Kiute. Choć kwota nie została ujawniona, Batory zaznaczył, że była to jedna z największych polskich inwestycji za granicą. Nie powinno to dziwić, biorąc pod uwagę to, że francuska firma istnieje od 2014 rok i zrzesza pod swoim sztandarem 10 tysięcy salonów na terenie swojego kraju.

Oprócz Kiute, firma zakupiła też swojego polskiego odpowiednika Lavito oraz dwie amerykańskie spółki: Genbook i GoPanache. Podkreśleniem pełnej dominacji na polskim rynku była fuzja z 2020 roku – wtedy to Booksy połączyło się z Versum, które wcześniej było jego głównym konkurentem. Od tego czasu Booksy cały czas prze do przodu, rozszerzając swoje wpływy w kraju oraz poza jego granicami.

Możliwość rezerwacji wizyt online jest odpowiedzią na potrzeby społeczeństwa i wiąże się z rozwojem nowych technologii. To rewolucja, którą coraz częściej można spotkać również w innych sektorach usług. Gdzie pojawi się następnym razem? Może masz pomysł na własny StartUp? Podziel się z nami w komentarzu!

Chcesz kupować taniej? Znamy na to kilka ciekawych sztuczek! Część z nich zebraliśmy w artykule Kody rabatowe Morele – wszystkie promocje i kody zniżkowe na Morele.net w jednym miejscu. Kody promocyjne to doskonała okazja na obniżenie cen produktów dostępnych w sklepie Morele. Dowiesz się jak wykorzystać kod rabatowy i gdzie go w ogóle znaleźć. Prezentujemy także zasady działania Morele Outlet, grup na Facebooku oraz doradzamy, jak robić zakupy na raty w Morele.net.

Sprawdź też:

Źródło obrazu głównego: booksy.com

24
20

Podziel się:

Komentarze (16)

Nigdy więcej. Beznadziejny serwis, który myli fakty, zarzuca klientom, że nie przychodzą na umówione wizyty i na dodatek ich poucza… Życzę szczęścia…

Ochydne praktyki uprawia ta firma. Niestety fryzjer wymusil na mnie podanie telefonu i sie zaczelo, niechciane smsy co 5 minut. Przy zmianie karty sim w telefonie z podanym numerem – kolejne niechciane smsy przychodza mi na nowy numer na nowa karte sim. To znaczy ze zwykly przyslany mi na poczatku sms zawieral kod ktory korzysta z danych w moim telefonie (?) ,

To tylko oszuści. Subskrybujesz na miesiąc w 5 sekund. Ale nie powiedzą ci, że miną 2 miesiące bez możliwości zmiany czegoś. Aby zrezygnować z subskrypcji, potrzebujesz setek listów, telefonów, a to nie gwarantuje, że cię wypuszczą. Gorąco polecam tych oszustów.

Najgorsza aplikacja do zapisów od strony firm, które z niej korzystają. Drodzy Państwo jeśli pobrało Wam pieniądze dwa razy, zapisało samo na wizytę, potwierdziło wizytę a potem się okazało że jej nie ma to wina leży po stronie Booksy a nie firmy, która wykonuje usługę. Ten program jest tak nie dopracowany, że głowa mała. Jeśli im coś zgłaszamy to jedynie co usłyszeliśmy „no pomyślimy nad tym” i tyle się widzieliśmy… jedynie co ich broni to monopol na rynku bo udało im się skonsolidować większość usługodawców ale mam takie marzenie, że kiedyś powstanie lepsza aplikacja (to nie będzie trudne) i wtedy będzie można się przenieść. Booksy żenada

Aplikacja która ciągle ma błędy a o ich naprawę niestety nikt nie spieszy zadbać. Obsługa na mega niskim poziomie. Od 5 dni po zgłoszeniu awarii (brak wyświetlania wizyt, brak wyświetlania barberów w aplikacji dla klientów) na infolinii tylko powtarzają że trzeba czekać nie ma kontaktu ze strony booksy aby poinformować na jakim etapie jest problem. Dramat nie polecam zupełnie, tylko szukają opcji zarobku dla siebie, ściągają kasę za wszystko co możliwe ale za szkody nie odpowiadają.

Booksy. Najgorsza aplikacja jaka istnieje. Koszmar, dramat, masakra. Aplikacja Moment była fantastyczna. Szkoda że już jej nie ma.

Mam pytanie, czy ceny za usługę podane na Booksy, są „sztywne „? Czy np.fryzjer może sobie zażyczyć jaką chce?

Booksy fajne jednak tylko dla klientów którzy robią co chcą w tej aplikacji. Często umawiają się do kilku salonów kosmetycznych czy fryzjerskich , oczywiście można zastrzec sobie termin i wybrać opcję z prowizja, jednak robią się już duże koszty od prowizji a sam abonament też nie jest tani. Więc straszne zdzieranie kasy za prowizję i wszystko inne. Klient oczywiście ma prawo wystawić komentarz, czego przedsiębiorca nie może, a szkoda !! Każdy by wiedział jaki klient się do niego umawia i jaka ma średnia opinie, czy np przychodzi na wizyty czy się spóźnia i czy jest po prostu miły!!
Można klienta zablokować ale to jest już po czasie naszych nerwów. Tak że żadna ochrona dla tych którzy płacą duże kwoty za abonament, a przecież to my przedsiębiorcy za to płacimy!!!!

Nam booksy nie pasowało, miało za dużo konfiguracji. Jest wiele programów do rezerwacji wizyt ale wybraliśmy nextvisit z polecenia i póki co z niego korzystamy. Jest fajny no i przy naszym małym zakładzie wychodzi na pewno taniej…

@Barberro zgadzam się z tobą. Bardzo fajna alternatywa dla Booksów. Żona paznokcie sobie znalazła przez tą stronkę a ja testowo byłem u dwóch barberów. Można wiele nowości odkryć

Polecam wpadaj.pl jeżeli ktoś chce zakładać barbera albo salon kosmetyczny, mają całkiem ciekawy plan i aplikacje dla początkujących przedsiębiorców w bardzo konkurencyjnej cenie, więc polecam chociaż sprawdzić!

Przypomnienie o wizycie na 16:00 przyszło przyszło o 16:02, a o 16:30 przykro nam, że się nie stawiłeś 😀

Ja jako Klientka wolę tradycyjne umawianie się – poplotkować przez telefon z ulubioną fryzjerką albo wpaść po drodzę i się umówić na inny dzień przy okazji wypijając kawkę 😉 ale jako właściciel salonu muszę iść z duchem czasu hihi. Fajnie jest robić ankiety/pytać co klienci wolą, jaki sposób, czy im się podoba bo to w końcu z myślą o nich wszystko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *