Poradniki

14.07.2022 11:11

Aplikacja na rower – jaką wybrać? Najlepsze i darmowe aplikacje na telefony

Android i iOS Programy i aplikacje Social media
23
3
2
23
3

Aplikacja na rower oferująca nawigację rowerową, mapy rowerowe z wyznaczonymi trasami czy kontrolę przebytych kilometrów to niezbędne oprogramowanie dla każdego sportowca. Pomożemy Ci wybrać najlepszy darmowy program rowerowy na smartfona!

Aplikacja na rower – must have każdego fana jednośladów!

Dobra aplikacja na rower znacznie usprawnia poruszanie się jednośladem i planowanie wycieczek. Pozwala ona m.in. sprawdzić mapy rowerowe czy ustawić nawigację rowerową. Większość tradycyjnych aplikacji z GPS-em przeznaczonych jest przede wszystkim dla kierowców samochodów – mogą one nie wskazywać dróg, które dostępne są tylko dla rowerzystów i pieszych. To jednak niejedyna zaleta aplikacji na rower (iOS czy Android).

Jakie funkcje powinna posiadać dobra aplikacja rowerowa?

Ciężko określić, jakie są najważniejsze cechy aplikacji na rower – wszystko zależy od Twoich indywidualnych potrzeb. Są jednak pewne podstawowe funkcje, które powinno posiadać dobre oprogramowanie rowerowe, również to darmowe. Dzięki takiej aplikacji na smartfona możesz nie tylko podejrzeć mapy rowerowe i ustawić nawigację, lecz także sprawdzić ilość przebytych kilometrów, prędkość jazdy czy liczbę spalonych kalorii. 

Najlepsze aplikacje na rower na Android

Pierwsza aplikacja na rower Android to Kolarstwo – Rowerowy Tracker. Dzięki niej możesz obserwować wszystkie swoje treningi na mapach rowerowych, sprawdzać statystyki i ustawiać nawigację. Ta aplikacja na rower pozwala na ustawienie konkretnego celu danego treningu – takie jak dystans, czas lub też ilość kalorii, które zamierzasz spalić podczas jazdy. Po zakończeniu zadania dostaniesz powiadomienie dźwiękowe. Ta aplikacja zapisuje też Twoje wyniki, dzięki czemu możesz sprawdzać, czy udaje Ci się robić postępy. 

Najlepsze aplikacje na rower - szosa
Dobra aplikacja zaprowadzi Cię na najlepsze trasy w okolicy

EXA Bike Tracker: Best Bike – Rower i Kolarstwo to darmowa aplikacja na rower dla wszystkich, którzy kochają kolarstwo, również górskie. Program mierzy prędkość Twojej jazdy na rowerze, dystans i wysokość nad poziomem morza. Posiada też nawigację rowerową GPS. Możesz w niej rejestrować i oznaczać trasy na mapie rowerowej oraz przeglądać pełne statystyki swojej aktywności sportowej. Nie potrzebujesz dostępu do mobilnego internetu, aby korzystać z tej aplikacji na rower – wystarczy GPS. Chcesz podzielić się swoimi osiągnięciami? Lubisz rywalizację? Dzięki funkcji udostępniania i dodawania znajomych możesz porównywać wyniki z przyjaciółmi, organizować zawody sportowe i inne formy rywalizacji rowerowej

Dzięki prostej aplikacji GPS na rower Komoot – Cycling, Hiking & Mountain Biking Maps możesz z kolei sprawdzić, które szlaki wycieczek są popularne w poszczególnych miesiącach i jakie mają parametry, np. kąty nachylenia dróg. Pozwala to bardziej szczegółowo zaplanować wyprawę – samemu czy też ze znajomymi lub rodziną. Dodatkowym atutem jest fakt, że nawigacja i mapy rowerowe działają również offline. Możesz szybko zdecydować o celu swojej następnej wyprawy, dzięki zaznaczonym punktom na mapie – od szczytów górskich, parków i leśnych ścieżek po pojedyncze szlaki.

KODY RABATOWE MORELE PC
Kliknij w baner i zacznij oszczędzać z kodami rabatowymi!

Najpopularniejsze aplikacje na iPhone

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy profesjonalnym kolarzem, w aplikacji na rower iPhone o nazwie Map My Ride znajdziesz funkcje i narzędzia, jakich potrzebujesz, aby pozostać zmotywowanym do jazdy. Za każdy przejechany kilometr otrzymasz informacje zwrotne i statystyki, które pomogą Ci poprawić wyniki. W tej aplikacji na rower możesz analizować tempo, dystans czy czas trwania jazdy, spalanie kalorii, ustawiać nawigację rowerową oraz wyznaczać trasy na mapach rowerowych.

Map My Ride zapewni Ci także aspekt społecznościowy – połącz się ze znajomymi i innymi sportowcami, aby zyskać odpowiednią motywację, udostępniaj treningi, dołącz do wyzwań, by rywalizować z innymi. Za jej pomocą możesz nawet brać udział w konkursach i wygrywać nagrody. Aplikacja jest dostępna dla wszystkich systemów. 

Sprawdź też: Sprawdź gdzie wieje – Windfinder. Co to za aplikacja pogodowa?

Strava to prawdopodobnie najlepsza aplikacja na rower. Jest idealnym panelem treningowym zarówno dla osób trenujących na szosie, jak i dla tych ścigających się po górskich lub leśnych ścieżkach. Korzystając z aplikacji Strava, masz dostęp do map rowerowych stworzonych przez innych kolarzy oraz nawigacji. Możesz monitorować swoją aktywność fizyczną, zapisać ją, dodać nazwę i zdjęcie, a następnie wszystko udostępnić swoim znajomym, aby porównać z nimi swoje wyniki czy zachęcić ich do wspólnej aktywności.

Używając tej aplikacji, dowiesz się, ile czasu spędziłeś na rowerze, poznasz swoje wyniki, a także sprawdzisz, ilu rowerzystów podąża tą samą drogą. Ta aplikacja na rower działa zarówno na iPhonie, jak i na Androidzie.

Jaką wybrać aplikację na rower stacjonarny?

Warto wiedzieć, że ćwiczenia na rowerze stacjonarnym również można monitorować za pomocą aplikacji. Jaki program wybrać? Do lepszych aplikacji na rower stacjonarny należy Exercise Bike Workout. Możesz wybrać jeden z sześciu różnych treningów. Aplikacja przesyła Ci podpowiedzi i informuje o postępach ćwiczeń. Jeśli umożliwisz jej dostęp do Asystenta głosowego, będziesz mógł słuchać wskazówek trenera i jeszcze bardziej się w ten sposób motywować. Jest to prosty sposób na spalenie kalorii i poprawę kondycji nawet we własnym domu. Tę aplikację na rower stacjonarny obsłuży zarówno iPhone, jak i telefon z systemem Android.

Która apka na rower będzie działać offline?

Większość opisanych programów umożliwia korzystanie z części funkcjonalności bez połączenia z internetem. W tym zastosowaniu przoduje aplikacja na rower offline Naviki. Jej główną cechę stanowi to, że pozwala ona na optymalizację tras pod kątem posiadanego pojazdu. Jeśli jesteś właścicielem roweru szosowego i zaznaczysz taką opcję, aplikacja na rower będzie Cię prowadziła drogami o dobrej nawierzchni. Gdy chcesz unikać ulic lub masz ochotę na jazdę wśród natury, opcja roweru górskiego spisze się doskonale.

Możesz też wybrać jazdę rekreacyjną – wtedy to aplikacja zapewnia trasę po spokojnych drogach i ścieżkach dla kolarzy. Mapy i nawigacja działają również w wersji offline, nie musisz zatem bać się o brak internetu podczas jazdy. Trasy możesz planować w drodze, a także w domu, na stronie www.naviki.org. Aplikacja działa zarówno w systemie Android, jak i iOS. 

Twórcy aplikacji oferują bardzo wiele rozwiązań, które pozwolą Ci usprawnić Twoją rowerową aktywność. Wyznaczanie tras i analiza map ułatwią planowanie wycieczek, a funkcjonalności takie jak rejestrowanie tętna i ilość spalanych kalorii pomogą we właściwym prowadzeniu treningu.

Sprawdź też: Ranking aplikacji do liczenia kalorii. Najlepsze liczniki kalorii na smartfona

23
3

Podziel się:

Komentarze (2)

Cześć, przeczytałem i mam prośbę o poradę w związku z nawigacją, ale nie wiem czy ktoś te komentarze w ogóle czyta, więc jak będzie jakiś odzew, to napiszę o co chodzi.

Oczywiście, że komentarze są czytane. Czasem nie możemy na pewne problemy poradzić, zawsze jednak może trafić się osoba obeznana z tematem wśród naszych użytkowników. Napisz więc w czym problem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.