jak zobaczyć usunięte wiadomości na messenger

Poradniki

12.02.2024 08:23

Jak zobaczyć usunięte wiadomości na Messenger? Instrukcja

Online Social media
5
0
0
5
0

Pospiesznie usunąłeś wiadomość i żałujesz? Sprawdź instrukcję, jak zobaczyć usunięte wiadomości na Messenger. Być może kilka podanych przez nas wskazówek pomoże Ci odzyskać dostęp do informacji, dla których Messenger był ostatnim miejscem.

W pełni rozumiemy, dlaczego chcesz zobaczyć usunięte wiadomości na Messenger. Może to ważna data, jakieś hasło albo potrzeba wspominek z czatowania ze znajomymi. Niestety proces odzyskiwania wiadomości nie jest tak klarowny, jakbyśmy sobie tego życzyli. Dlatego specjalnie stworzyliśmy instrukcję, dzięki której – mamy nadzieję – uda Ci się odzyskać każdą informację, która trafiła do bliżej nieokreślonej otchłani po wciśnięciu czerwonego przycisku delete. Oto jak to zrobić, krok po kroku.

Jak odczytać usunięte wiadomości na Messenger?

Ta rada najlepiej sprawdzi się u użytkowników Androida z uwagi na to, że w przeciwieństwie do iPhone’ów smartfony z tym systemem mogą zapisywać historię powiadomień. Dlatego, aby móc odczytać usunięte wiadomości na Messenger musisz wykonać następujące kroki:

  1. Wejdź w Ustawienia.
  2. Wybierz Powiadomienia.
  3. Następnie wybierz Historia powiadomień.
  4. Załącz opcję Używaj historii powiadomień.

W zależności od urządzenia kroki mogą się od siebie nieznacznie różnić.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Od tej pory będziesz w stanie przeglądać wszystkie powiadomienia, które zdążyłeś przesunąć palcem, a do których chciałbyś jednak powrócić. Przyda się to przy innych aplikacjach, ale stanowi przede wszystkim odpowiedź na to, jak odczytać usunięte wiadomości na Messenger – przez powiadomienia.

W związku z tym, kiedy wiesz, że dana wiadomość została usunięta, jedynym sposobem, aby ją odczytać, to zerknąć na powiadomienie, które będzie wyświetlać treść rzeczonej wiadomości.

Odzyskiwanie usuniętych wiadomości na Messengerze

messenger na smartfonie i czaty z ludźmi
Na całe szczęście Facebook zawsze robi dla nas kopię zapasową

Wiadomości na Messengerze, poza naszym urządzeniem, przechowuje również Facebook. I to nie tylko konwersacje. W każdej chwili możesz pobrać wszystkie dane z portalu społecznościowego z wybranego okresu aktywności. Zaloguj się na swoje konto i zrób, co następuje.

  1. Wybierz swoje konto i przejdź do Ustawień.
  2. Znajdź opcję “Pobieranie informacji”, która przeniesie Cię do Centrum kont Facebooka.
  3. Kliknij Pobierz lub prześlij swoje dane.

Sprawdź też: Messenger – zmiana zdjęcia. Jak zmienić zdjęcie na Messengerze

W następnej kolejności wybierz interesujący Cię profil (gdyż np. Instagram także dopuszcza możliwość pobrania danych) i postępuj według instrukcji. Pamiętaj, aby zdecydować się na jakiś okres. Im szerszy zakres aktywności, tym więcej danych do pobrania. A to równa się dłuższy czas pobierania i konieczność posiadania dużych ilości wolnego miejsca na urządzeniu. Możesz także pobrać dane na dysk Google.

Aplikacje do odczytywania usuniętych wiadomości

Uczciwie nie chcemy polecać żadnych aplikacji do odczytywania usuniętych wiadomości. Bardzo prawdopodobne, że takie odnajdziesz lub takich sugestie otrzymasz szukając odpowiedzi na swoje pytanie w sieci. Kłopotliwe z tymi aplikacjami jest to, że wspomniane dane udostępniasz osobom trzecim. A niektóre z nich, pobrane z mniej zaufanych źródeł, stanowią zagrożenie dla Ciebie i Twojego urządzenia. Dlatego, chcąc odzyskać usunięte wiadomości zastosuj się tylko do wyżej wskazanych porad, które nie wychodzą poza środowisko Twojego własnego telefonu czy samego Facebooka.

5
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *