jak ściągnąć google books

Rozrywka

31.01.2023 14:18

Czym jest Google Books? Poznaj aplikację Książki Google Play

Google Online
3
0
0
3
0

Google Books to usługa udostępniona za pośrednictwem Google Play. Książki Google występują w wygodnej formie dla czytelnika. Jak skopiować książkę z Google Books? Jak wydrukować książkę z Google Books?

Google Books to niezwykle bogata biblioteka tytułów książek z całego świata w formie elektronicznej, która stanowi nieocenioną pomoc w przypadku poszukiwania konkretnej pozycji. W zależności od dostępności użytkownik może zapoznać się ze stroną tytułową i spisem treści, mieć wgląd do fragmentów danej książki bądź też pobrać ją w całości. Stanowi to swego rodzaju bazę i katalog niemalże wszystkich wydanych na świecie książek.

Google Play Books stanowi część platformy dystrybucyjnej Google Play. Jest to rodzaj internetowej księgarni, w której użytkownicy mogą nabyć e-booki i audiobooki, ale także pozyskać darmowe książki. Google Play umożliwia wygodne przechowywanie w dowolnym momencie swoich zasobów. Opcja przeglądania ich na dowolnym urządzeniu stanowi przewagę tego rozwiązania nad innymi. Jak ściągnąć książkę z Google Books? Jak dodać książki do Google Books? Więcej na ten temat w poniższym tekście. 

Co to jest Google Books? Jak korzystać?

Google Books (Google Książki) to platforma internetowa, która umożliwia użytkownikom wyszukiwanie i czytanie książek z największej na świecie kolekcji. Jest to doskonałe źródło informacji – zarówno dla zwykłych czytelników, jak i naukowców. Dzięki Google Books użytkownicy mogą wyszukiwać książki, czytać je online, a nawet kupować. Jak korzystać z Google Books? W tym celu wystarczy wejść na stronę główną Google Books i wpisać tytuł poszukiwanej książki. Stamtąd można zobaczyć okładkę książki, przeczytać kilka stron, a nawet kupować. Google Books umożliwia także wyszukiwanie książek według autora, tematu lub słowa kluczowego. Ułatwia to znalezienie poszukiwanej książki. Ponadto użytkownicy mogą zapisywać pozycje w swojej bibliotece i mieć do nich dostęp z dowolnego urządzenia. Google Books to świetny sposób na uzyskanie dostępu do szerokiej gamy książek i informacji.

Czytaj wygodnie książki na dowolnym urządzeniu
Google Books to wirtualna księgarnia

Jak pobrać książkę z Google Books?

Google Books – jak pobrać? Google Books to internetowa biblioteka książek, które da się pobierać za darmo. To miejsce, w którym można odszukać książki z różnych źródeł, w tym książki z domeny publicznej, tytuły z otwartym dostępem oraz pozycje bezpośrednio od wydawców i autorów. Jak pobrać książkę z Google Books? Aby to zrobić, należy wyszukać ją i kliknąć przycisk „Pobierz”. W zależności od książki da się ją pobrać w różnych formatach, takich jak PDF, EPUB lub MOBI. Istnieje też możliwość zakupienia jej w Google Books, jeśli nie jest ona dostępna za darmo. Po pobraniu można rozpocząć jej czytanie na swoim komputerze, tablecie lub smartfonie.

Sprawdź też: Zdjęcia Google – kto widzi moje zdjęcia?

Jak dodać książki do Google Books?

Dodawanie książek do Google Books to prosty proces, który można wykonać w kilku krokach. Najpierw trzeba utworzyć konto w serwisie Książki Google. Po założeniu konta istnieje opcja wyszukiwania książki według tytułu, autora lub ISBN. Kiedy znajdzie się pozycję, którą chce się dodać, po prostu należy kliknąć przycisk „Dodaj do moich książek”. Można również dodawać książki do swojej biblioteki, przesyłając plik PDF lub EPUB. Istnieje także opcja dodania tytułu z innych źródeł, takich jak lokalna biblioteka lub księgarnie internetowe. Po dodaniu tytułów do swojej biblioteki ma się do nich dostęp na każdym urządzeniu z zainstalowaną aplikacją Google Books. Dzięki niej można aktywnie śledzić swoje postępy w czytaniu, dodawać notatki i podkreślenia, a nawet dzielić się swoimi ulubionymi książkami ze znajomymi.

Czy Google Books zapewnia darmowe książki?

Google Books to wspaniałe źródło darmowych książek. Zapewnia dostęp do milionów tytułów, w tym tych, których nakład został wyczerpany lub które nie są już dostępne. Jest też możliwość wyszukania dowolnej książki i przeczytania jej fragmentów, aby sprawdzić, czy jest odpowiednia. Istnieje również opcja znalezienia darmowych książek z domeny publicznej i pobrania ich na swoje urządzenie. Dzięki Książkom Google da się czytać je w dowolnym miejscu, czasie i na dowolnym urządzeniu. Jeśli więc szuka się darmowych lektur, Google Books jest zdecydowanie warte sprawdzenia.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Jak wydrukować książkę z Google Books?

Drukowanie książki z Google Books to prosty proces. Na wstępie należy odszukać w serwisie Google Books książki, którą chce się wydrukować. Gdy się już ją znajdzie, trzeba kliknąć przycisk „Drukuj”, znajdujący się po prawej stronie. Spowoduje to otwarcie nowego okna z wersją książki do druku. Można wybrać liczbę stron, które chce się wydrukować, rozmiar strony i rodzaj papieru. Po dokonaniu wyboru wystarczy kliknąć przycisk „Drukuj” na dole strony. Książka zostanie wydrukowana i będzie gotowa do użytku.

3
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *