darmowy internet

Poradniki

31.05.2021 20:25

Dostęp do darmowego internetu w Polsce [2021]. Najnowsze informacje

Online
16
2
4
16
2

Darmowy internet, który jest dostępny na terenie całego kraju? Brzmi fantastycznie, ale czy jest aż tak kolorowo? Jak zdobyć darmowy internet od Aero2? Jakie są inne opcje?

Darmowy internet na terenie kraju, czyli otwarte sieci wifi – jak wygląda sytuacja w Polsce w 2021?

W wirtualnej rzeczywistości możemy dzisiaj pracować, oglądać filmy i komunikować się z innymi. Niekiedy pakiety transmisji danych są dosyć drogie. Co zrobić, żeby mieć darmowy internet w telefonie lub na komputerze? W wielu miejscach publicznych, takich jak restauracje, centra handlowe, urzędy, możesz podłączyć się do udostępnianych przez nie hotspotów.

W Polsce to rozwiązanie jest bardzo popularne, listę takich punktów aktualizuje np. serwis WiFi Map. Trzeba się jednak liczyć z tym, że nie zawsze jest to szybkość transferu, która zapewnia komfort pracy. Część operatorów proponuje specjalne pakiety, które pozwalają na korzystanie z niektórych aplikacji (YouTube, Facebook itp.) bez pobierania danych z sieci komórkowej. Ciekawym rozwiązaniem jest też pakiet Aero2, o którym dokładniej piszemy w dalszej części artykułu. Jak widzisz, sposobów na darmowy internet jest kilka.

Zobacz też: Hotspot, tethering – sprawdź, jak udostępniać internet z telefonu. Wyjaśniamy, jak ze smartfona zrobić router

darmowy internet w Polsce

Aero2 – co to jest i dlaczego ich internet jest darmowy?

Aero2 jest operatorem telefonii komórkowej na terenie Polski, wchodzącym w skład grupy mediowo-komunikacyjnej Cyfrowy Polsat. Jako sieć telekomunikacyjna, Aero2 świadczy rozmaitego typu usługi. Zalicza się do nich między innymi BDI, czyli Bezpłatny Dostęp do Internetu. Jest to innowacyjne rozwiązanie, którego zadaniem jest rozszerzenie dostępności internetu. Jako jeden z najważniejszych celów serwis Aero2 stawia sobie minimalizację wykluczenia cyfrowego..

Misją Aero2 jest uczynienie z dostępu do internetu oczywistości zamiast przywileju. Internet Aero2 jest darmowy, ponieważ usługa nie ma komercyjnego charakteru. Jak to wygląda w praktyce? Funkcjonowanie takiego rozwiązania umożliwia kilka konkretnych mechanizmów, które wprowadził operator, a jego legalność umocowana jest w polskim prawodawstwie.

Bezpłatny Dostęp do Internetu to doskonałe rozwiązanie dla osób, które sporadycznie korzystają z sieci albo takich, które nie mogą sobie pozwolić na comiesięczne, wysokie opłaty abonamentowe. To również doskonała propozycja dla studentów, którzy traktują internet jako bazę informacyjną, oraz na przykład dla osób zmagających się z bezrobociem. Obsługa BDI jest prosta i intuicyjna, a możliwości naprawdę szerokie.

Wszystkie szczegóły znajdziesz na stronie aero2.pl / Źródło

Jakie prędkości osiąga połączenie od Aero2?

Maksymalna prędkość transmisji danych dla jednego użytkownika to nie więcej niż 512 kb/s, to jednak wystarczy, by móc realizować wszelkie potrzeby z zakresu poszukiwania informacji oraz komunikacji. Można także korzystać z niektórych rozrywek (na przykład prostych gier typu pasjans). Jeśli zastanawiasz się, jak włączyć darmowy internet w telefonie, odpowiedź jest prosta – wystarczy zapoznać się z ofertą Aero2 na stronie internetowej, a następnie postępować według przejrzystej instrukcji..

Parametry techniczne BDI są klarowne i określone jasno przez regulamin. Każdy użytkownik jednorazowo może korzystać z internetu przez 60 minut, dzięki czemu usługa nie jest objęta obowiązkiem składania PIT-8C. Po przypisaniu karty SIM Aero2 do danego numeru pozostaje on własnością tej osoby i nie można dokonać cesji, na mocy której prawa do użytkowania BDI zostaną przeniesione na kogoś innego.

Mogłoby się wydawać, że darmowa opcja korzystania z internetu nie może być atrakcyjna. Jest jednak inaczej – dzięki internetowi Aero2 masz możliwość realizowania wszelkich podstawowych potrzeb w sieci, takich jak sprawdzanie poczty, korzystanie z komunikatorów internetowych itd. Aby móc korzystać z Bezpłatnego Dostępu do Internetu, niezbędny jest odpowiedni zasięg. Orientacyjną mapę zakresu sieci na terenie kraju można znaleźć na stronie dostawcy.

Źródło

Jak zamówić dostęp do darmowego internetu od Aero2?

Jak zrobić darmowy internet w telefonie? Przede wszystkim trzeba złożyć odpowiedni wniosek przez stronę internetową i zamówić kartę SIM Aero2. Są one dostępne w wersji micro SIM lub nano SIM, w zależności od typu urządzenia, jakim dysponujesz. Formularze znajdują się w serwisie Aero2, a ich wypełnienie nie zajmuje dużo czasu. 

Złożenie wniosku wiąże się z jednorazowymi, częściowo zwrotnymi opłatami. Aby móc otrzymać kartę Aero2, należy uiścić płatność w wysokości 20 zł oraz dodatkowo 14 zł. Jest to depozyt, czyli kaucja za użytkowanie karty i opłata za dostawę kurierską – jest to swego rodzaju skromna i symboliczna inwestycja w odłożoną w czasie korzyść. W przypadku rozwiązania umowy i chęci zwrotu karty należy odesłać ją na wskazany adres, a depozyt zostanie zwrócony na konto osoby uiszczającej płatność. Swoją kartę powinieneś otrzymać w ciągu 14 dniod złożenia wniosku i opłaceniu usługi.

Pamiętaj, że nie wystarczy złożenie wniosku i przyjęcie przesyłki z kartą – trzeba jeszcze włączyć pobieranie danych. Najważniejsza jest zatem odpowiednia konfiguracja urządzenia – na stronie internetowej Aero2 są wskazane przejrzyste wytyczne dotyczące całego procesu. Niezbędne są odpowiednie terminale, urządzenie bez systemu SIM-lock oraz kompatybilne oprogramowanie. Należy mieć również na uwadze regulamin świadczenia usługi. Zapoznanie się z nim jest najważniejszym krokiem, który należy wykonać, jeżeli rozważasz skorzystanie z tej oferty

Zobacz też: Wszystko, co musisz wiedzieć o roamingu. Co to jest i jak włączyć?

Wady i zalety Aero2

Jak większość rzeczy na świecie, nawet Bezpłatny Dostęp do Internetu – choć brzmi idyllicznie – ma pewne wady, które warto wziąć pod uwagę, jeśli myślisz o współpracy z Aero2. Jedną z nich jest wspomniane stosunkowo wolne łącze – nie sprawdzi się zapewne w przypadku złożonych graficznie, skomplikowanych gier online ani też do oglądania filmów w wysokiej jakości, gdyż transfer na to nie pozwoli. Z kolei konieczność odświeżania połączenia co 60 minut sprawia, że to również dość ryzykowne rozwiązanie na przykład do prowadzenia rozmów biznesowych i profesjonalnych, wykładów online czy uczestniczenia w zdalnych lekcjach, czy warsztatach

Zalet Bezpłatnego Dostępu do Internetu Aero2 jest jednak zdecydowanie więcej. Warto zwrócić uwagę, że obejmują one różne płaszczyzny – między innymi ekonomiczną czy społeczną. Kilka najważniejszych korzyści znajduje się w poniższym zestawieniu:

  • bezpłatny dostęp do sieci – poza opłatą za dostawę karty nie ponosisz dodatkowych kosztów,
  • brak skomplikowanych wymagań technicznych, przejrzysta instrukcja korzystania z usługi,
  • przyczynianie się do walki z wykluczeniem cyfrowym,
  • szeroki zasięg w całym kraju.

Sprawdź też: Brak dostępu do internetu. Co robić, gdy internet nie działa jak należy?

Usługa darmowego internetu pomaga zniwelować różnice w dostępie do informacji, co przyczynia się do stopniowego zmniejszania dystansu społecznego i wyrównania szans edukacyjnych młodych ludzi. Dostęp do sieci nie musi być uzależniony od tego, czy ktoś jest z dużego miasta, czy niewielkiej miejscowości. Niesie to ze sobą pozytywne konsekwencje w postaci niwelowania wykluczenia cyfrowego i upowszechnienia jego zasobów jako źródła informacji i pośrednika kontaktu z innymi osobami. Być może ta propozycja sprawdzi się również u Ciebie!

16
2

Podziel się:

Komentarze (4)

Wyrwę trochę z kontekstu
„W Polsce to rozwiązanie jest bardzo popularne, listę takich punktów aktualizuje np. serwis WiFi Map.” nie widzę linku do mapy.

Swoją drogą wpisywanie kodu jest rzeczą bezsensowną – nie zrozumiałą dla mnie.
ale po co!? zasadnicze pytanie.

Potwierdzam, działa jestem mega zadowolony ,mam niską rentę a dzięki aero 2 mam dostęp do internetu, nawet filmy da się oglądać ,jedyne co denerwuje to reset co jakiś czas i wpisywanie hasła

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *