Blokowanie reklam tło

Poradniki

15.06.2021 08:57

Podpowiadamy jak zablokować reklamy — skuteczne sposoby na pozbycie się reklam

Online
20
4
0
20
4

Nie ma internauty, który nie spotkałby się z nachalną reklamą w sieci. Jak je zablokować? Czy to możliwe i skuteczne? Zapraszamy do lektury artykułu, z którego dowiesz się, jak zablokować reklamy w przeglądarce internetowej i na telefonach.

Blokowanie reklam w najpopularniejszych przeglądarkach

Zastanawiasz się, jak zablokować wyskakujące reklamy w otwartych oknach internetowych przeglądarek? Możesz pozbyć się niepożądanych komunikatów, dzięki rozwiązaniom wyszukiwarki, z której korzystasz. Takie rozwiązanie nie wymaga posiadania umiejętności instalacyjnych i najczęściej stanowi darmowy sposób usunięcia uciążliwych reklam, które przeszkadzają podczas codziennego korzystania z Internetu. Zobacz, jak włączyć takie ustawienia w najpopularniejszych przeglądarkach!

Mozilla Firefox

Chcesz wiedzieć, jak zablokować niechciane reklamy w przeglądarce internetowej Mozilla Firefox? Producent oferuje możliwość zatrzymania wyskakujących okienek, które zakłócają pełny widok strony. To komunikaty, które bez Twojej zgody wyświetlają się automatycznie i choć nie zakłócają pełnego obrazu, przeszkadzają w korzystaniu z otwartej witryny internetowej. Okienka pop-up są różnej wielkości i pojawiają się przeważnie na środku otwartej przeglądarki. Zdarza się tak, że niektóre reklamy do złudzenia przypominają komunikaty push, jednak korzystając jedynie z właściwości samej przeglądarki, nie da się ich wyłączyć.

Jak zablokować reklamy?

W celu zablokowania pojawiających się komunikatów pop-up należy otworzyć menu przeglądarki i wybrać sekcję „opcje”. Otwórz panel „Prywatność i bezpieczeństwo” i w zakładce „Uprawnienia” zaznacz pole wyboru przy opcji „Blokowanie wyskakujących okien”, co rozwiąże problem z pojawiającymi się komunikatami. Jeśli chcesz zmodyfikować listę zablokowanych witryn i pozwolić wybranej domenie na wyświetlanie takich treści — dodaj jej adres URL w sekcji „Wyjątki”. Listę uprawnionych witryn w każdej chwili możesz edytować, poprzez dodawanie i usuwanie adresów URL.

Opera

Nie musisz się zastanawiać, jak wyłączyć reklamy w przeglądarkach internetowych, jeśli na co dzień korzystasz z Opery! Producentowi zależy na wysokiej wydajności i szybkim działaniu programu, dlatego w nowej wersji Opery blokada reklam została wbudowana w przeglądarkę. Nie musisz instalować rozszerzeń i aplikacji systemowych, aby usprawnić proces surfowania po internecie, a jedynie włączyć tę funkcję w ustawieniach. Możesz dostosować pojawianie się reklam według preferencji oraz ilość witryn, w których najbardziej przeszkadzają Ci wyświetlane komunikaty. Reklamy są blokowane automatycznie już podczas pobierania informacji o stronie, dzięki czemu skutecznie wyeliminujesz niechciane treści.

Sprawdź: YouTube bez reklam, za darmo. Jak zablokować reklamy na YT szybko i bezpiecznie?

Safari

Pojawianie się niechcianych powiadomień pop-up i reklam mogą w łatwy sposób zablokować posiadacze komputerów Mac, korzystający z przeglądarki Safari. W oknie aplikacji należy zastosować polecenie „Preferencje” i w następnej kolejności wybrać panel „Witryny”. Na liście znajdującej się po lewej stronie znajdziesz ustawienia, które możesz dopasować do swoich potrzeb. Jak wyłączyć blokowanie reklam? Znajdź opcje: „Blokady zawartości” oraz „Okna wyskakujące”, zaznacz te ustawienia i w następnym kroku wybierz odpowiadającą Ci opcję z podręcznego menu obok witryny. Jeśli nie wyświetla Ci się lista skonfigurowanych witryn, przejdź do sekcji: „Odwiedzając inne witryny” i dopasuj potrzebne ustawienia.

Google Chrome

Jak wygląda sprawa z blokowaniem reklam w najpopularniejszej przeglądarce na komputery osobiste? Google Chrome oferuje możliwość wstrzymania pojawiania się reklam, które są uciążliwe lub wprowadzają użytkownika w błąd. W tym celu przejdź do ustawień przeglądarki, a następnie sekcji „Prywatność i bezpieczeństwo”. Znajdziesz tu „Ustawienia witryn”, a w nich reklamy. Wystarczy, że włączysz zalecaną opcję i gotowe! Tą samą drogą możesz również wyłączyć uciążliwe okna pop-up.

Microsoft Edge

Nie ma sposobu na to, jak zablokować wszystkie reklamy w Microsoft Edge, ale przeglądarka umożliwia podstawową funkcję wstrzymania wyskakujących okien. Przejdź do ustawień i kliknij „Wyświetl zaawansowanie ustawienia”. Znajdziesz tam opcję „Blokuj wyskakujące okna”, a wszystko, co musisz zrobić, to przesunąć suwak zgodnie z preferencjami. Możesz również zmienić ustawienia plików cookie.

Jak zablokować reklamy — sprawdzone wtyczki do przeglądarek

Z myślą o użytkownikach, dla których rozwiązania proponowane przez producentów przeglądarek internetowych nie są wystarczające, powstały rozszerzenia przeznaczone blokowaniu reklam. Sprawdź, które z nich cechują się niezawodnym systemem działania oraz jak skutecznie zablokować występujące reklamy w Chrome i innych przeglądarkach!

Może Cię zainteresować: uBlock Origin — najlepszy sposób na blokowanie reklam? Sprawdzamy uBlock Origin w Chrome i innych przeglądarkach

Adblock Plus

To jedna z najpopularniejszych wtyczek umożliwiająca blokowanie reklam. Rozszerzenie jest bezpłatne i działa w większości przeglądarek internetowych, w tym: Firefox, Google Chrome, Safari, Internet Explorer czy Opera. Jak zablokować reklamy przy pomocy tej wtyczki? Dodatek blokuje niechciane treści na podstawie list filtrów, a jego zakres dotyczy również wykrywania złośliwego oprogramowania oraz skryptów śledzących i wykradających dane. Minusem jest brak możliwości pełnego zablokowania wszystkich komunikatów, ponieważ wtyczka pozwala na wyświetlanie się reklam dopuszczalnych.

uBlock Origin

uBlock Origin to niezawodna wtyczka, która pozwala blokować wszystkie treści i cechuje się niskim wykorzystaniem zasobów procesora. Takie właściwości zwiększają szybkość ładowania się stron internetowych i umożliwiają wysoką wydajność. uBlock Origin może działać w przeglądarkach: Chrome, MS Edge, Opera, Firefox, Chromium i wszystkich wersjach Safari starszych niż 13. Nie dopuszcza do wyświetlania treści akceptowalnych, a bogate menu pozwala skonfigurować dodatek według osobistych preferencji. Rozszerzenie jest bezpłatne.

uBlock Origin - pomocny gdy trzeba zablokować reklamy
uBlock Origin pozwala za pomocą jednego kliknięcia sprawdzić, jak wiele reklam dana strona usiłuje nam wcisnąć

Ghostery

Rozszerzenie, które choć również oferuje blokowanie reklam, to jego siła tkwi w ochronie Twojej prywatności. Ghostery skupia się na tym co dla internauty jest niewidoczne – blokuje wszelkie trackery, które służą do zbierania informacji – jak np. nawyków w sieci etc. To bardzo przydatna wtyczka, której wkład w ochronę Twojej prywatności będzie bardzo duży. Dodatek występuje w dwóch wersjach — podstawowej bezpłatnej oraz płatnej wersji premium, która dostarczy Ci informacji na temat podejrzanych śledzeń.

Oprogramowanie do blokowania reklam — blokery

Czy istnieje inny sposób, by skutecznie zablokować reklamy w Google Chrome i innych przeglądarkach? Jest nim instalacja na PC tak zwanych blokerów, czyli programów służących filtrowaniu treści, które stanowią funkcjonalne narzędzia i usprawniają pracę przeglądarki. Przeczytaj, który z nich warto mieć na swoim komputerze!

AdGuard

Największą popularność wśród blokerów reklam posiada AdGuard, czyli oprogramowanie dla systemów: Windows, Mac, Android i iOS, które cechuje duża ilość funkcji umożliwiających komfortowe korzystanie z Internetu. AdGuard umożliwia wstrzymanie wszystkich reklam, a także ochronę prywatności i danych. Możliwa jest również kontrola rodzicielska. Jak zablokować reklamy na YouTube? AdGuard będzie z pewnością pomocny w tym zagadnieniu.

AdMuncher

Kolejna propozycja programu blokującego reklamy, który dostępny jest dla systemu operacyjnego Windows to AdMuncher. Pobierając ten bloker, możesz cieszyć się przeglądaniem treści filtrowanych i brakiem niechcianych komunikatów. Z funkcji programu możesz korzystać bezpłatnie.

AdFender

AdFender to aplikacja dla systemu operacyjnego Windows w wersji: 7, 8, 8.1 oraz 10, która blokuje wszystkie rodzaje reklam, chroni prywatność użytkownika i blokuje narzędzia śledzące. Wybierając to oprogramowanie, możesz w szybszy i bardziej prywatny sposób przeglądać ulubione witryny.

Ghostery - blokuje reklamy i nie tylko
Ghostery to świetne rozszerzenie dla osób ceniących sobie prywatność – polecane m. in. przez Edwarda Snowdena / Źródło: c-sharpcorner.com

Blokada reklam w telefonie z Androidem lub iOS

Jak zablokować reklamy w telefonie? W zależności od posiadanego rodzaju urządzenia, a co za tym idzie — systemu operacyjnego istnieją różne metody, które pozwolą Ci cieszyć się surfowaniem po internecie na urządzeniu mobilnym. W przypadku telefonów z Androidem warto zainstalować przeglądarkę Opera i korzystać z jej wbudowanej funkcji blokowania reklam. Sprawdzi się również Adblock Browser dostępna w sklepie Google Play oraz Firefox Focus. Jeśli zależy Ci tylko na wyłączeniu opcji pojawiania się okien pop-up w Google, zmień ustawienia witryn w taki sam sposób, jak dla przeglądarki Chrome, który opisywaliśmy wcześniej w tym artykule.

Na urządzeniach mobilnych z systemem iOS możesz wyłączyć w ustawieniach przeglądarki Safari wyskakujące okna pop-up oraz alerty o fałszywych witrynach. Jeśli zależy Ci na całkowitym wyłączeniu reklam — zainstaluj aplikację AdGuard, która znajdziesz w App Store. To rozwiązanie kompleksowe, które pozwoli Ci zwiększyć szybkość stron internetowych i zapewni ochronę prywatnych danych.

Reklamy mogą skutecznie utrudniać komfort surfowania po sieci. Mamy nadzieję, że nasz artykuł ułatwi Wam tę czynność i pozwoli uniknąć problemu z nachalnymi reklamami.

20
4

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *