1. Scroll
  2. /
  3. Poradniki
  4. /
  5. YouTube bez reklam, za darmo. Jak zablokować reklamy na YT szybko i bezpiecznie?

Poradniki

2 miesiące temu

YouTube bez reklam, za darmo. Jak zablokować reklamy na YT szybko i bezpiecznie?

Online
2
0
0
2
0

YouTube to wspaniałe narzędzie do poznawania świata, ale irytujące reklamy są źródłem frustracji milionów jego użytkowników. Jeśli zastanawiasz się jak oglądać YouTube bez reklam za darmo — z tego artykułu dowiesz się jak to robić zarówno na telefonie, jak i komputerze.

Oglądanie YouTube bez reklam bez płacenia za subskrypcję – czy to możliwe i legalne? Podstawowe informacje

Rozwiązanie wydaje się proste – płacisz za subskrypcję YouTube Premium i cieszysz się wolnym od reklam serwisem. Dla osób, które nie chcą być subskrybentami, istnieją alternatywne rozwiązania, dzięki którym możliwe jest niezakłócone oglądanie ulubionych materiałów.

Oglądanie YouTube bez reklam, nie płacąc za subskrypcję jest jak najbardziej legalne. Aby to zrobić, w zależności od urządzenia należy skorzystać z wtyczek lub przeglądarek dostępnych w zasobach sklepów z aplikacjami. Znajdujące się w nich programy są dozwolonymi sposobami na omijanie reklam w YouTube.

reklamy na youtube

Jak wyłączyć reklamy z YouTube na telefonie – sposoby na wyłączenie reklam na Androidzie

Na początek łyżka dziegciu – oficjalna aplikacja YouTube na Androida i iOS nie pozwala na wyłączenie reklam za darmo. Pozbyć się ich można w jedyny, zaaprobowany przez Google (właściciel YouTube) sposób, czyli wykupując subskrypcję Premium. Alternatywnym rozwiązaniem jest skorzystanie z jednej z konkurencyjnych dla Chrome’a przeglądarek.

W przypadku smartfonów działających na systemie Android najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z przeglądarek Firefox lub Opera. Obie umożliwiają korzystanie z wtyczek blokujących reklamy, choć w różny sposób.

Mozilla Firefox nie jest domyślnie wyposażony w żadne wtyczki. Jednakże podobnie jak w przypadku wersji desktopowej, możliwa jest ich instalacja z poziomu menu Ustawienia. „Ognisty lis” oferuje kilka wtyczek uprzyjemniających surfowanie po Internecie. Jedną z nich jest Adblock, dzięki któremu pozbędziesz się reklam na YT.

Drugą przeglądarką dobrą do oglądania filmów na YouTube jest Opera. Ma ona wbudowaną wtyczkę do blokowania reklam. Działa ona od razu po zainstalowaniu przeglądarki.

Użytkownicy smartfonów iPhone mogą oglądać YouTube bez reklam, korzystając nie tylko z Opery i Firefox. Także domyślna przeglądarka Safari może je blokować. W tym celu z App Store pobierz jedną z aplikacji: Adblock Browser, Adamant lub 1Blocker (darmowe) lub płatne Blocker i Crystal. Po ich instalacji, w Ustawieniach Safari należy kliknąć Blokady zawartości, by je włączyć.

Zobacz też: Pobieranie muzyki z YouTube — jaki program wybrać?

YouTube bez reklam na komputerze – wtyczki i odpowiednie przeglądarki

Komputerowe systemy operacyjne dają większe pole manewru użytkownikom. Przeglądarek obsługujących wtyczki jest o wiele więcej. Można je instalować zarówno na Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge, Opera, jak i Vivaldi.

Przeglądarki te posiadają własne sklepy z aplikacjami ułatwiającymi wiele czynności wykonywanych w przeglądarce. Wyjątkiem jest Vivaldi, która korzysta ze sklepu Chrome Web Store.

Wtyczki, dzięki którym usuniesz reklamy z YouTube w wersji na komputer to m.in. Adblock, uBlock, AdGuard i Ghostery. Możesz zainstalować je pojedynczo lub wszystkie naraz. Zainstalowanie więcej niż jednej to jeszcze lepsza gwarancja, że żadna reklama nie zakłóci Twojej sesji z YT.

Dla jeszcze większego komfortu polecamy wtyczkę blokującą język programowania HTML5. Dzięki temu, zarówno na YouTube, jak i innych witrynach, blokowane będzie automatyczne odtwarzanie filmów. Wtyczki o różnych nazwach z frazą HTML5 również znajdziesz w zasobach przeglądarkowych sklepów z aplikacjami.

Jak wyłączyć reklamy na YouTube wg regulaminu, czyli YouTube Premium

youtube bez reklam

Jeśli jednak nie chcesz instalować wtyczek, zmieniać ulubionej przeglądarki lub rezygnować z oficjalnej aplikacji YouTube na smartfony, jedynym rozwiązaniem pozostaje wykupienie subskrypcji Premium.

Wykupienie planu premium jest bardzo proste. Serwis sam zachęca do jego nabycia po wejściu i zalogowaniu się na swoje konto. Ta sama sytuacja ma miejsce w przypadku aplikacji na urządzenia mobilne. Możesz też zrobić to z poziomu strony www.youtube.com/premium.

YouTube Premium to nie tylko brak reklam i ekskluzywne treści dla subskrybentów, ale też odpowiedź na często zadawane przez internautów pytanie, jak ściągać filmy z YouTube. Płatne konto YT umożliwia to w legalny sposób.

YouTube to jeden z symboli Internetu, który jest nie tylko jego częścią, ale wręcz go kształtuje. Jak na każdą potężną i dochodową platformę przystało, także i na niej jest wiele reklam. Na szczęście przedstawione wyżej sposoby pozwolą Ci ten problem rozwiązać.

Zobacz też: YouTube Music i YouTube Premium – co to jest? Wszystko, co musisz wiedzieć

2
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.