jak zablokować reklamy na yt

Poradniki

31.05.2021 17:59

YouTube bez reklam, za darmo. Jak zablokować reklamy na YT szybko i bezpiecznie?

Online
16
8
12
16
8

YouTube to wspaniałe narzędzie do poznawania świata, ale irytujące reklamy są źródłem frustracji milionów jego użytkowników. Jeśli zastanawiasz się jak oglądać YouTube bez reklam za darmo — z tego artykułu dowiesz się jak to robić zarówno na telefonie, jak i komputerze.

Oglądanie YouTube bez reklam bez płacenia za subskrypcję – czy to możliwe i legalne? Podstawowe informacje

Rozwiązanie wydaje się proste – płacisz za subskrypcję YouTube Premium i cieszysz się wolnym od reklam serwisem. Dla osób, które nie chcą być subskrybentami, istnieją alternatywne rozwiązania, dzięki którym możliwe jest niezakłócone oglądanie ulubionych materiałów.

Oglądanie YouTube bez reklam, nie płacąc za subskrypcję jest jak najbardziej legalne. Aby to zrobić, w zależności od urządzenia należy skorzystać z wtyczek lub przeglądarek dostępnych w zasobach sklepów z aplikacjami. Znajdujące się w nich programy są dozwolonymi sposobami na omijanie reklam w YouTube.

reklamy na youtube

Jak wyłączyć reklamy z YouTube na telefonie – sposoby na wyłączenie reklam na Androidzie

Na początek łyżka dziegciu – oficjalna aplikacja YouTube na Androida i iOS nie pozwala na wyłączenie reklam za darmo. Pozbyć się ich można w jedyny, zaaprobowany przez Google (właściciel YouTube) sposób, czyli wykupując subskrypcję Premium. Alternatywnym rozwiązaniem jest skorzystanie z jednej z konkurencyjnych dla Chrome’a przeglądarek.

W przypadku smartfonów działających na systemie Android najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z przeglądarek Firefox lub Opera. Obie umożliwiają korzystanie z wtyczek blokujących reklamy, choć w różny sposób.

Mozilla Firefox nie jest domyślnie wyposażony w żadne wtyczki. Jednakże podobnie jak w przypadku wersji desktopowej, możliwa jest ich instalacja z poziomu menu Ustawienia. „Ognisty lis” oferuje kilka wtyczek uprzyjemniających surfowanie po Internecie. Jedną z nich jest Adblock, dzięki któremu pozbędziesz się reklam na YT.

Drugą przeglądarką dobrą do oglądania filmów na YouTube jest Opera. Ma ona wbudowaną wtyczkę do blokowania reklam. Działa ona od razu po zainstalowaniu przeglądarki.

Użytkownicy smartfonów iPhone mogą oglądać YouTube bez reklam, korzystając nie tylko z Opery i Firefox. Także domyślna przeglądarka Safari może je blokować. W tym celu z App Store pobierz jedną z aplikacji: Adblock Browser, Adamant lub 1Blocker (darmowe) lub płatne Blocker i Crystal. Po ich instalacji, w Ustawieniach Safari należy kliknąć Blokady zawartości, by je włączyć.

Zobacz też: Pobieranie muzyki z YouTube — jaki program wybrać?

YouTube bez reklam na komputerze – wtyczki i odpowiednie przeglądarki

Komputerowe systemy operacyjne dają większe pole manewru użytkownikom. Przeglądarek obsługujących wtyczki jest o wiele więcej. Można je instalować zarówno na Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge, Opera, jak i Vivaldi.

Przeglądarki te posiadają własne sklepy z aplikacjami ułatwiającymi wiele czynności wykonywanych w przeglądarce. Wyjątkiem jest Vivaldi, która korzysta ze sklepu Chrome Web Store.

Wtyczki, dzięki którym usuniesz reklamy z YouTube w wersji na komputer to m.in. Adblock, uBlock, AdGuard i Ghostery. Możesz zainstalować je pojedynczo lub wszystkie naraz. Zainstalowanie więcej niż jednej to jeszcze lepsza gwarancja, że żadna reklama nie zakłóci Twojej sesji z YT.

Dla jeszcze większego komfortu polecamy wtyczkę blokującą język programowania HTML5. Dzięki temu, zarówno na YouTube, jak i innych witrynach, blokowane będzie automatyczne odtwarzanie filmów. Wtyczki o różnych nazwach z frazą HTML5 również znajdziesz w zasobach przeglądarkowych sklepów z aplikacjami.

Jak wyłączyć reklamy na YouTube wg regulaminu, czyli YouTube Premium

youtube bez reklam

Jeśli jednak nie chcesz instalować wtyczek, zmieniać ulubionej przeglądarki lub rezygnować z oficjalnej aplikacji YouTube na smartfony, jedynym rozwiązaniem pozostaje wykupienie subskrypcji Premium.

Wykupienie planu premium jest bardzo proste. Serwis sam zachęca do jego nabycia po wejściu i zalogowaniu się na swoje konto. Ta sama sytuacja ma miejsce w przypadku aplikacji na urządzenia mobilne. Możesz też zrobić to z poziomu strony www.youtube.com/premium.

YouTube Premium to nie tylko brak reklam i ekskluzywne treści dla subskrybentów, ale też odpowiedź na często zadawane przez internautów pytanie, jak ściągać filmy z YouTube. Płatne konto YT umożliwia to w legalny sposób.

YouTube to jeden z symboli Internetu, który jest nie tylko jego częścią, ale wręcz go kształtuje. Jak na każdą potężną i dochodową platformę przystało, także i na niej jest wiele reklam. Na szczęście przedstawione wyżej sposoby pozwolą Ci ten problem rozwiązać.

Zobacz też: YouTube Music i YouTube Premium – co to jest? Wszystko, co musisz wiedzieć

16
8

Podziel się:

Komentarze (12)

Skoro Google dopuszcza reklamy, to znaczy że ma z tego poważne zyski. Blokowanie jakichkolwiek materiałów w Google
powinno być natychmiast zlikwidowane. A jeżeli nie to co? Zablokować Google i nałożyć na początek karę np. 5 mln Euro!!

gdyby były by puszczane za zgodą właściciela to by każdy wybierał opcję bez reklam. A newpipe i yt vanced to rozwiązanie na yt bez reklam za darmo

Manipulują nami jak sie da za darmo wtyczka to oddajesz całą swoja prywatność wpisywaną oknie przeglądarki jak i wszystko co wpisujesz do kont bankowych i innych prywatnych miejsc w ręce nie znanych i podejrzanych programów z niejasną historia a większości powiązana ze swiatem przestępczości

Chwileczkę a nikt nie wspomina o innych minusach adblockerow i innym podobnym programom niby w platnej subskrypcji masz bez reklam najmniej szkodliwe ale tu moneta ma dwie strony medalu platna subskrypcja te całe działanie pcha nas w szukanie rozwiązania za darmo jak wtyczki blokujące. Wtyczki mają ciemne strony jak ad block i inne mu podobne ktore sczytuja wszystkie dane ktore wpisujemy w przeglądarce i wszystkie inne rzeczy ktore robimy na stronach z zainstalowana wtyczka wiec tak czy tak mamy bez reklam z wtyczka tylko ze oddajemy swoja cala prywatność i nie jasna sytuaja jest gdzie te dane sa wykorzystywane i przechowywane i kto jest właścicielem tychże wtyczek nie ma nic za darmo

Reklama co film? Na telewizorze co 2 minuty. Oglądam yt w przeglądarce Samsung Internet z wtyczką Yotubeadblocker ale nie na każdym sprzęcie jest ona dostępna jako dodatek.

za nic nie płace wszystko ściągam z neta lecę jak kombajn .Wszystko mam powyłączane a kokiesy w szczególności i jak jkas strona tego nie akceptuję to wypad . Z jutuba korzystam jak z komórki czyli prawie nigdy .

Prawda. Dzięki regulaminowi stworzonemu dla YT na potrzeby wyzysku (wygląda na wymuszenie – zupełnie jak mafijne ultimatum) Google nie działa na korzyść użytkownika – tworzy rzeczywistość dla wymuszenia dodatkowego przychodu z reklam. YT zarządza dobrem kultury światowej, ale nie dba o wolny dostęp tych dóbr dla każdego w wygodny sposób. Czy dzisiejsze Google to już tylko mafia reklamowa czy normalna? Bandyci stosują wymuszenia haraczy, niszczą urządzenia by osiągnąć swój nikczemny cel… Czym więc kieruje się (i różni się się od bandytów) Google?

Zapłaciłbym za premium ale nie z karty kredytowej to samo tyczy się konsoli Xbox i game pass chcąc wykupić musisz podać kartę kredytową karty podarunkowej nigdzie nie można kupić ?

Reklamy powinny być puszczane za zgodą właściciela telefonu a nie na siłw toku tube nie jest właścicielem internetu i niech się nie żądzi nie swoim i nie wyłączać mi piosek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *