tiktoker kim jest

Poradniki

10.01.2022 08:48

TikTok bez znaku wodnego – jak to zrobić? Poradnik

Online Programy i aplikacje
19
2
1
19
2

TikTok to aplikacja bijąca ogromne rekordy popularności. Wielu użytkowników aplikacji zastanawia się, jak pobrać TikToka bez znaku wodnego? I czy da się to w ogóle zrobić? Wytłumaczymy, jak usunąć logo TikToka w artykule.

Powodów, aby pobrać film bez znaku wodnego może być kilka, choć na dobrą sprawę nie wiadomo po co to robić. Nie mniej jednak jesteśmy to w stanie zrozumieć – może twórca potrzebuje wykorzystać TikToka bez znaku wodnego do swojego wideo. W końcu zawsze znak wodny jest czymś irytującym, co może przeszkadzać i niszczyć efekt wizualnie ładnego materiału. Jednak czy jest to w ogóle legalne?

Czy da się pobrać TikToka bez znaku wodnego?

Tak, jest to możliwe na kilka sposobów, jednak nie są one reprezentowane przez TikToka. Oficjalnie nie możemy pobrać TikToka bez znaku wodnego przy użyciu oryginalnej aplikacji. Jednym z głównych powodów jest zabezpieczenie treści udostępnianych przez użytkowników, a przy okazji promocja swojej aplikacji.

W Internecie znajdziemy wiele krótkich, śmiesznych filmików. Zazwyczaj. spoglądając w dolny róg materiału, możemy ujrzeć nazwę twórcy i logo z napisem TikTok. Filmik ze znakiem wodnym możemy pobrać bezpośrednio dzięki aplikacji. Jakie by nie były to powody, aby usunąć znak wodny – wytłumaczymy poniżej, jak to zrobić.

Sprawdź też: TikTok testuje możliwość repostowania

TikTok bez znaku wodnego – sposoby na pobieranie filmiku

W zasadzie wyróżniamy dwie metody rozwiązujące problem wyświetlanego znaku wodnego. Pierwszym sposobem (zdecydowanie najprostszym) jest użycie strony snaptik.app, która pozwala na pobranie filmu momentalnie usuwając znak wodny. Poniżej podajemy instrukcję:

  1. Otwórz filmik, a następnie kliknij w niego tak, jakbyś chciał go udostępnić
  2. Skopiuj adres URL TikToka, którego pragniesz pobrać
  3. Wejdź na stronę Snaptik i wklej link do okienka
  4. Pobierz filmik – gotowe!

To niezbyt skomplikowany proces i każda osoba stosująca się do zaleceń z instrukcji, powinna dać sobie radę. Gdyby jednak powstawały jakieś komplikacje uniemożliwiające pobranie TikToka z Internetu, istnieje dodatkowa witryna – sssTikTok. Działa na tej samej zasadzie co poprzednia strona, zatem postępowanie w razie potrzeby pobrania filmiku, jest identyczne. 

Dla osób posiadających iPhone’a, dobrą witryną do pobierania będzie Mav Export. W tym przypadku zasada działania wciąż pozostaje taka sama jak przy pierwszej stronie. Wybór dostosowanej witryny pod Twoje preferencje jest całkiem spory. Wszystkie z nich oferują podobną jakość pobranych materiałów.

Drugim sposobem jest docięcie TikToka tak, aby usunąć kawałek filmiku z wyświetlanym znakiem wodnym. Programem odpowiednim do tego zadania będzie np. YouCut, ale także inna, dowolna aplikacja umożliwiająca kadrowanie i przycięcie materiału. Minusem tego rozwiązania jest zdecydowanie utrata jakości wideo oraz samego materiału. Film zwyczajnie się zmniejszy, jeśli wytniemy kawałek obrazu. Nie mówiąc już o stracie czasu – cały ten proceder będzie trwał dłużej niż skorzystanie z pierwszego sposobu. Jeśli jednak nie jesteś przekonany do pobierania filmików przy użyciu stron, to rozwiązanie powinno być znacznie lepsze.

Sprawdź też: TikTok – co to jest, jak działa i czy warto go używać? Wszystko, co musisz wiedzieć o TikToku

Czym jest znak wodny na TikToku i czy mogę go usuwać?

Znak wodny to nic innego jak graficzny hologram umieszczony na zdjęciu czy filmie. Jego zadaniem jest zabezpieczenie dzieła, aby było widoczne skąd materiał pochodzi. To najprostszy sposób na przypisanie autorstwa w wielu przypadkach. Na TikTokach znakiem wodnym jest logo aplikacji wraz z nazwą twórcy, który nagrał filmik do sieci. Watermark pilnuje, aby Twoje dzieło nie było ponownie użyte czy zmodyfikowane bez Twojej zgody. Materiały oznaczone tym sposobem można przeglądać, lecz nie modyfikować.

Jak to wygląda w przypadku chęci usunięcia znaku wodnego? W gruncie rzeczy, wymazanie zabezpieczenia jest legalne, jeśli robimy to na własny użytek. Co to oznacza? Pobrany TikTok z usuniętym znakiem wodnym, musi być tylko i wyłącznie oglądany przez naszą osobę. Nie możemy nigdzie udostępniać filmiku pozbawionego oznaczenia, ponieważ będzie to nic innego jak zwykła kradzież.

Podsumowując, jeżeli potrzebujesz usunąć znak wodny z TikToka, możesz to zrobić, ale wtedy materiał zostaje tylko i wyłącznie do Twojej dyspozycji. Udostępnianie jakiejkolwiek treści w Internecie, do której nie posiada się praw autorskich, może w konsekwencji przenieść się na drogę sądową. Zdecydowanie lepiej tego nie robić.

Do czego potrzebujesz usunąć znak wodny z TikToka? Zostaw komentarz!

19
2

Podziel się:

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *