1. Scroll
 2. /
 3. Poradniki
 4. /
 5. Pixlr Express – aplikacja do edycji zdjęć oraz Pixlr X i Pixlr E online. Najlepsze darmowe edytory zdjęć

Poradniki

25.05.2021 07:41

Pixlr Express – aplikacja do edycji zdjęć oraz Pixlr X i Pixlr E online. Najlepsze darmowe edytory zdjęć

Online
4
0
0
4
0

Pixlr Express to poprzednia nazwa aplikacji z rodziny produktów Pixlr – bijących rekordy popularności edytorów zdjęć. Jakie funkcje oferują poszczególne wersje? Czy są dobrą alternatywą dla Photoshopa? Ile kosztują wersje premium produktów Pixlr?

Rodzina produktów Pixlr, czyli aplikacja mobilna, programy online, baza zdjęć oraz narzędzie do usuwania tła

Pixlr to oparty na chmurze zestaw narzędzi i programów do obróbki, przechowywania oraz udostępniania obrazów. Jego pierwsza wersja, która była jednoosobowym, niezależnym projektem Ole Sevanderssona, niezwykle szybko zdobyła popularność wśród użytkowników. W 2011 roku – trzy lata po powstaniu – znany przede wszystkim z profesjonalnych pakietów oprogramowania dla inżynierów Autodesk przejął kontrolę nad Pixlr. Choć pierwotnie był on stworzony dla amatorów, obecnie oferuje zarówno prostą, jak i zaawansowaną edycję zdjęć.

Pod nazwą Pixlr 2021 Design Edition producent ukrył najnowszy fotoedytor w dwóch wersjach online – uproszczonej X i dedykowanej bardziej doświadczonym użytkownikom E. Poza działaniem w oknie przeglądarki obie dostępne są też do instalacji na komputerze. W sklepach Apple App Store i Google Play znajdziesz także wersję mobilną aplikacji. Portfolio produktów Pixlr uzupełniają przeznaczony do inteligentnego usuwania tła Remove BG, a także bazy zdjęć tzw. stockowych i szablonów.

Pixkl X
Pixlr X

Pixlr Express – aplikacja dostępna dziś pod nazwą Pixlr

Niezwykle popularny Pixlr Express – podobnie jak pokrewne Pixlr Editor oraz Pixlr-o-matic – był oparty na technologii Adobe Flash, której oficjalne wsparcie techniczne zakończyło się 31 grudnia 2020 roku. Zmusiło to wielu deweloperów, w tym również Autodesk, do przebudowania oferty i wprowadzenia fundamentalnych zmian w działaniu wielu aplikacji. Te modyfikacje nie ominęły Pixlr, którego nowe wersje dostępne są za pośrednictwem przeglądarki, na smartfony i tablety, a także komputery PC i Mac.

Pixlr X, Pixlr E, aplikacja oraz Remove BG – czy są bezpłatne?

Pixlr X, Pixlr E, Remove BG oraz aplikacje mobilne w podstawowych wersjach dostępne są za darmo, w ramach subskrypcji free. W przypadku wersji działającej w przeglądarce bezpłatny pakiet obejmuje:

 • podstawowy program do obróbki zdjęć online w dwóch wariantach różniących się dostępną paletą narzędzi i interfejsem
 • opcję inteligentnego usuwania tła,
 • limitowany zestaw nakładek i naklejek z dostępem do darmowej części bazy stockowej,

W przypadku wersji darmowej w oknie programu wyświetlają się reklamy, których nie można wyłączyć.

Mobilny edytor zdjęć Pixlr dostępny na systemy iOS i Android oferuje łatwe w użyciu podstawowe narzędzia, pozwalające na szybkie przerabianie zdjęć, przede wszystkim w celu zamieszczenia ich w serwisach społecznościowych. Choć już podstawowa wersja oferuje dość duże możliwości i wiele ciekawych filtrów, dostępne są również ciekawe pakiety płatnych opcji. Obejmują one dodatkowe ramki, szablony i efekty, a także opcję wyłączenia reklam.

Poziom subskrypcji Premium – dostępny jako trzydziestodniowa wersja próbna lub w cenie 7,99 € miesięcznie – obejmuje wszystkie wersje i produkty Pixlr na Twoich urządzeniach. Poza opcjami dostępnymi w wersji darmowej obejmuje ona:

 • pełny dostęp do Pixlr X i E, również w wersjach na komputery Mac i PC,
 • rozbudowane narzędzia do edycji, w tym oparte na AI,
 • 3000 dodatkowych nakładek, 7000 dodatkowych ikon i naklejek, 5000 tekstów dekoracyjnych, 18000 aktywów oraz szablony,
 • obsługę wysokiej rozdzielczość obrazu do 8196 × 8196 pikseli,
 • samouczki wideo,
 • brak reklam.

Może Cię zainteresować: GIMP – krótki poradnik krok po kroku. Zobacz, jak używać najlepszego darmowego programu graficznego

Pixlr Creative Pack to najwyższy poziom subskrypcji dostępny w cenie 29,99 € miesięcznie. Poza opcjami dostępnymi w wersji Premium znajdziesz w nim również:

 • darmowy dostęp do zasobów stockowych obejmujących 10 milionów grafik, szablonów, czcionek, zdjęć, wideo i plików 3D,
 • 28000 dodatkowych nakładek,
 • gwarancję prawną w wysokości 25000 $,
 • całodobowe wsparcie techniczne.

Edytor zdjęć online Pixlr oferuje również opcję zarabiania na aplikacji. Jeżeli jesteś twórcą grafik, szablonów, zdjęć, czcionek czy filmów, możesz dołączyć do programu partnerskiego. W tym celu wypełnij wniosek na stronie i prześlij do weryfikacji kilka plików swojego autorstwa. Po przyjęciu do programu uzyskasz możliwość umieszczania w bazie stockowej swoich dzieł, za których pobrania będziesz uzyskiwać od innych użytkowników opłaty licencyjne.

Jakie funkcje oferują?

Szczególną zaletą edytorów Pixlr i czynnikiem, dzięki któremu zdobyły one ogromną bazę użytkowników na całym świecie, jest niezwykle intuicyjna obsługa. Nawet pozornie nieco mniej przystępna wersja E dzięki przemyślanemu menu oraz szczegółowym opisom poszczególnych funkcji jest zaskakująco łatwa w opanowaniu.

Możliwości aplikacji mobilnej Pixlr

Dostępna na iOS i Android wersja mobilna aplikacji Pixlr oferuje szerokie możliwości retuszu zdjęć, stawiając przede wszystkim na łatwość obsługi i szybkość. Pozwala Ci więc błyskawicznie poprawić zdjęcie przed umieszczeniem go w serwisach społecznościowych. Wśród jej możliwości znajdziesz między innymi:

 • funkcję Auto Fix, dzięki której jednym kliknięciem dostosujesz kolory, ekspozycję i kontrast zdjęcia,
 • podstawowe narzędzia umożliwiające przycięcie, obrót, wyostrzenie czy rozmycie obrazu,
 • funkcje usuwające przebarwienia, zaczerwienienia oczu, wygładzające skórę i wybielające zęby,
 • pakiety efektów, ramek, nakładek i filtrów, umożliwiających błyskawiczne stylizowanie zdjęcia,
 • dodawanie tekstu do zdjęć za pomocą różnych czcionek,
 • tworzenie własnych efektów fotograficznych.

Sprawdź: Programy graficzne do rysowania – darmowe programy do rysowania na komputerze i tablecie

Pixlr X i jego opcje

Pixlr X to prostsza wersja fotoedytora online, dedykowana mniej zaawansowanym użytkownikom. Doskonale sprawdza się jednak również, gdy szczególnie zależy Ci na czasie lub gdy chcesz wypróbować na większym ekranie filtry dostępne w aplikacji mobilnej. Belka przy lewej krawędzi zawiera pogrupowane narzędzia, udostępniające takie możliwości edycji jak:

 • dostosowanie wymiarów zdjęcia,
 • nakładanie filtrów,
 • prosty retusz, np. poprzez narzędzia łatki i stempla,
 • dodawanie tekstu, nakładek, naklejek oraz zdjęć, umożliwiające błyskawiczne tworzenie kolaży i innych kompozycji,
 • kadrowanie i wycinanie,
 • automatyczne i ręczne dostosowanie kolorów, parametrów ekspozycji, flar, winiety itd.,
 • rysowanie na zdjęciu.

Wśród możliwości Pixlr X znajdziesz ponadto obsługę większości popularnych formatów zapisu zdjęć, takich jak PSD (Photoshop), PXD, JPEG czy PNG. Dzięki intuicyjnemu zorganizowaniu narzędzi w sekcjach ułożonych w kolejności, w jakiej korzysta z nich większość użytkowników, jest on idealny do szybkich edycji obrazów.

Zaawansowany edytor Pixlr E

Pixlr E to narzędzie, w którym bez trudu odnajdą się profesjonaliści przyzwyczajeni do tradycyjnej organizacji menu Photoshopa czy Gimpa, ale dzięki szczegółowym opisom jest on też przyjazny początkującym. Jego narzędzia zorganizowane są w dwóch belkach – podzielonej na kategorie górnej oraz – zawierającej najczęściej wykorzystywane opcje – lewej krawędzi ekranu. Oprócz możliwości oferowanych przez uproszczone wersje programu Pixlr E pozwala wykorzystać między innymi takie narzędzia jak:

 • lasso i magiczna różdżka ułatwiające zaznaczanie obszarów o skomplikowanych kształtach lub zbliżonych kolorach,
 • wycinanie i maskowanie, w tym z przezroczystością opartą na Remove BG,
 • formowanie, pozwalające łatwo przesuwać i rozciągać fragmenty obrazu,
 • klonowanie i gąbka, dzięki którym dostosujesz i uzupełnisz małe fragmenty zdjęcia.
Pixlr E
Pixlr E

Czy Pixlr to dobra alternatywa dla Photoshopa?

Pixlr E stanowi bardzo silną konkurencję dla pecetowego Photoshopa, oferując większość jego możliwości. A jak wypada porównanie między pozostałymi wersjami tych programów?

Adobe również ma wersję online swojego edytora, dostępną za darmo pod nazwą Adobe Photoshop Express. To niezwykle łatwy w obsłudze edytor, który jednak nie zdobył dużej bazy użytkowników. W porównaniu do Pixlr X oferuje bardzo ograniczoną paletę funkcji, opierając się w swoim działaniu na automatyzacji obróbki. Bardziej rozbudowane są narzędzia mobilne Photoshop, ale rozbicie ich na osiem różnych aplikacji powoduje niepotrzebne komplikacje, więc i w tym przypadku Pixlr można uznać za lepsze rozwiązanie. 


Rodzina produktów Pixlr obejmuje intuicyjne edytory dedykowane zarówno początkującym, jak i bardziej zaawansowanym użytkownikom, a także ogromne bazy stockowe. Dużymi zaletami oprogramowania są dostępność różnych wersji, w tym online i na urządzenia mobilne, menu w języku polskim oraz ogromny wybór narzędzi nawet w darmowym wariancie. Wszystko to sprawia, że Pixlr zasłużenie cieszy się ogromną popularnością.

4
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.