1. Scroll
  2. /
  3. Technologia
  4. /
  5. Rainmeter – aplikacja do personalizacji pulpitu. Piękny pulpit Windows 10 dzięki Rainmeter Skins

Technologia

5 miesięcy temu

Rainmeter – aplikacja do personalizacji pulpitu. Piękny pulpit Windows 10 dzięki Rainmeter Skins

Programy i aplikacje Windows
5
1
0
5
1

Chciałbyś zmienić wygląd swojego pulpitu? Potrzebujesz łatwiejszego dostępu do informacji i aplikacji, z których często korzystasz? Sprawdź naszą propozycję. Dostosuj pulpit Windows 10 dzięki Rainmeter – najlepsze skórki i widgety dla komputera.

Czym jest Rainmeter?

Program Rainmeter pozwala na dostosowanie wyglądu pulpitu Twojego urządzenia z systemem operacyjnym Windows. Jest to darmowe narzędzie, dzięki któremu wybierzesz istotne dla siebie widgety, które będą się wyświetlać na Twoim desktopie. Jako otwarty i ogólnodostępny program, Rainmeter gromadzi tzw. skórki, tworzone przez użytkowników swojej społeczności.

Sprawdź też: Autodesk Homestyler – instrukcja do najlepszego programu do aranżacji. Jak używać, jaką wersję wybrać?

Windows 10 w dobrej cenie

Widgety, oprócz podstawowych informacji, takich jak pogoda, kalendarz czy zegar, mogą pokazywać na komputerze dodatkowe informacje, w zależności od Twojego wyboru. Możesz zatem w prosty sposób podejrzeć zużycie pamięci, poziom naładowania baterii, ale też kontrolować pocztę e-mail z poziomu ekranu głównego czy zarządzać odtwarzaczem multimediów.

Wybierając narzędzie Rainmeter do personalizacji swojego pulpitu, zyskujesz nie tylko możliwość wyboru ciekawego motywu głównego, ale także możesz dopasować skórki do indywidualnych potrzeb, wybierając i rozmieszczając konkretne widgety według swojego uznania.

Rainmeter skins - społeczność
Społeczność zgromadzona wokół Rainmeter tworzy wspaniałe skórki

Rainmeter – instalacja

Instalacja narzędzia z motywami na pulpit Windows 10 jest intuicyjna i przebiega bardzo sprawnie. Aby cieszyć się z możliwości oferowanych przez Rainmeter, postępuj według poniższej, krótkiej instrukcji dodawania programu do systemu.

Pobieranie programu Rainmeter

Wejdź na stronę www.rainmeter.net i pobierz aplikację – masz do wyboru wersję Beta lub Final. Dla uzyskania pełni możliwości zaleca się pobranie pełnej wersji programu. Narzędzie możesz ściągnąć w wersji zarówno na system 32-bitowy, jak i 64-bitowy. Po pobraniu programu zainstaluj go na swoim komputerze.

Pierwsze kroki w personalizacji pulpitu z Rainmeter

Po zainstalowaniu programu wyświetli się okno powitalne. Wystarczy, że klikniesz PPM i z menu kontekstowego wybierzesz opcję Zarządzaj. Teraz masz dostęp do narzędzi personalizacji desktopu.

Sprawdź też: Darmowe programy do czyszczenia komputera

Ustawianie wybranych widgetów

Dodawanie widgetów odbywa się przez kliknięcie PPM na dowolny, wyświetlający się domyślnie panel i wybranie opcji z menu kontekstowego. Każdy widget możesz umieścić w wybranym miejscu na pulpicie poprzez przytrzymanie LPM i przeciągnięcie. Kiedy ułożysz odpowiednio okna, pamiętaj, aby wyłączyć funkcję ich przesuwania – dzięki temu zapobiegniesz przypadkowemu przemieszczeniu widgetów.

Dostosowanie widgetów

Niektóre widgety są proste – na przykład pogoda albo zegar na pulpit Windows 10. Istnieją też panele będące miniaturami aplikacji. Są one przydatne i oferują szybki dostęp do najczęściej używanych przez Ciebie funkcji programów. Przykładem może być wykorzystanie Rainmeter do obsługi Spotify albo widget z poczty e-mail. W ostatnim przypadku musisz skonfigurować panel, aby pobierał informacje z odpowiedniej strony – zrobisz to, korzystając z opcji menu kontekstowego.

Rainmeter Hub – gdzie znaleźć skórki i motywy?

Rainmeter skins są ogólnodostępne, a użytkownicy mogą tworzyć własne propozycje i umieszczać motywy dla Windows 10 w Internecie, udostępniając je do pobrania dla zainteresowanych. Rainmeter Hub pozwala na odnalezienie i instalowanie skórek oferujących widgety zarówno podstawowe, jak i Rainmeter clock, czy kalendarz na pulpit Windows 10, ale też te bardziej zaawansowane, dotyczące zewnętrznych aplikacji, tworzone przez sympatyków programu.

Na stronie www.rainmeterhub.com znajdziesz gotowe do pobrania motywy na pulpit, w tym ruchome tapety na Windows 10. Rainmeter visualizer pozwala na personalizowanie wyglądu i funkcjonalności desktopu w systemach Windows. Wszystkie najważniejsze aplikacje możesz mieć w zasięgu wzroku i kontrolować tym samym istotne dla siebie informacje.

Rainmeter – polskie skórki i motywy Windows 10

Jeżeli interesują Cię widgety w języku polskim, możesz przejrzeć Internet w poszukiwaniu polskich skórek Rainmeter. Program jest ogólnodostępny, otwarty i niezwykle popularny, dlatego użytkownicy z całego świata proponują swoje autorskie rozwiązania i udostępniają je innym użytkownikom. Polskie skórki i gadżety na pulpit Windows 10 znajdziesz poza standardowym wyszukiwaniem w Google, przeszukując popularne witryny internetowe, takie jak np. DeviantArt lub reddit.com.

Jak dodać własne widgety na pulpit?

Dodawanie gotowych skórek i motywów na pulpit jest intuicyjne, jednak jeżeli masz potrzebę stworzenia swoich własnych widgetów, możesz to zrobić po zapoznaniu się z instrukcją, którą oferuje narzędzie Rainmeter. Edytor tekstu Rainmeter umożliwia skorzystanie z podręcznika, który wyjaśnia krok po kroku tworzenie widgetów w programie.

Ponadto, społeczność Rainmeter, za sprawą popularności narzędzia, jest wyjątkowo rozbudowana. Z tego względu z łatwością znajdziesz fora i strony internetowe, na których użytkownicy programu dzielą się radami i spostrzeżeniami na temat tworzenia nowych elementów na pulpit. Jeżeli chcesz, możesz nauczyć się, jak projektować własne skórki i spersonalizować swój pulpit lub udostępnić tworzone przez Ciebie motywy dla innych użytkowników.

Rainmeter to rozbudowane narzędzie, które pozwala dostosować pulpit do potrzeb użytkownika. Dzięki programowi nie tylko upiększysz desktop, ale też nadasz mu indywidualny wymiar funkcjonalności, dzięki zastosowaniu widgetów z miniaturami aplikacji, okien z notatkami i kalendarzem, zegarów na pulpit i innych gadżetów. Rainmeter to nie tylko program – to społeczność, która tworzy coraz to ciekawsze rozwiązania do personalizacji ekranu głównego. Przekonaj się, jak łatwo możesz zmienić wygląd pulpitu i przetestuj Rainmeter – warto!

5
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.