Poradniki

06.12.2021 18:47

Co to jest ColorHexa? Encyklopedia kolorów dla każdego

Programy i aplikacje
14
0
0
14
0

ColorHexa, czyli encyklopedia kolorów, da Ci wszystkie niezbędne informacje, jakie potrzebujesz do poszerzenia wiedzy lub kreatywnej pracy. Poznaj kody w HEX color, dobierz kolory pokrewne i alternatywne z pomocą tego prostego narzędzia.

ColorHexa – czym jest to narzędzie?

ColorHexa to przewodnik po kolorach HTML, a także serwis, który skupia w sobie wszystkie potrzebne informacje oraz dane na temat barw. Od ich uzyskiwania w różnych formatach, przez schematy kolorów, aż po generowanie odcieni. Korzystając z ColorHexy, uzyskasz wszelkie wskazówki potrzebne do projektowania dowolnego interfejsu, czyli layoutu strony www. Takie narzędzie ułatwi więc pracę szczególnie projektantom oraz programistom.

Sprawdź też: Apka Vivino – narzędzie, które pomoże Ci wybrać najlepsze wino

Co ColorHexa potrafi?

Zakres proponowanych danych i informacji jest naprawdę szeroki. Warto zacząć już od strony startowej, na której masz do dyspozycji paletę barw oraz pełną listę kolorów dostępnych w encyklopedii. Aby otrzymać interesujące Cię informacje na temat danego koloru, wystarczy, że wpiszesz go w pasek wyszukiwania (słownie lub liczbowo). Masz także możliwość ręcznego doboru z pomocą okienka prezentującego paletę kolorów. Prawdziwa magia zacznie się jednak z momentem, w którym wybierzesz daną pozycję.

ColorHexa
ColorHexa czyli narzędzie dzięki, któremu poznasz kolory o których nawet nie wiedziałeś! | Źródło: hipsthetic.com

Na samej górze otrzymasz szczegółowe informacje o kolorze, w tym kompozycje RGB i CMYK. ColorHexa dzieli się także z Tobą wiedzą na temat uzyskiwania koloru w wyniku zmieszania różnych barw. Podaje także wartość dla najbliższego możliwego koloru web-safe (z palety barw zoptymalizowanych do pracy z przeglądarkami). Scrollując dalej, zobaczysz opcję konwersji kolorów z kodami oraz oznaczeniami w postaci HEX, RGB, CMYK, HSV, HSL oraz innych szczegółowych przestrzeni. Oprócz tego ColorHexa zaproponuje Ci schematy kolorów, biorąc pod uwagę barwy dopełniające, analogiczne czy monochromatyczne. Wygenerowane zostaną także alternatywne odcienie, uzyskiwane przez dodawanie czerni i bieli, a niżej także szarości. Wyszukiwanie kończy się interesującym zobrazowaniem, jak Twój kolor widziany jest przez osoby ze ślepotą barwną czy innymi wadami wzroku.

Czy ColorHexa jest darmowy?

ColorHexa to prawdziwa baza wiedzy o kolorze w internecie, która daje użytkownikowi dużo cennych informacji oraz wskazówek. Pojawia się więc pytanie, czy taka usługa jest darmowa? Tak – wszystkie funkcje dostępne w serwisie są całkowicie bezpłatne.

Interfejs narzędzia ColorHaxa
Encyklopedia kolorów czy ColorHexa | Źródło: uxpro.cc

ColorHexa to przydatne, inspirujące i, co ważne, w pełni darmowe narzędzie z wieloma funkcjami. Stanowi dużą pomoc dla projektantów stron w znajdowaniu pożądanych odcieni oraz kolorów w wielu dostępnych formatach.

Źródło obrazka głównego: wpshout.com

14
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.