1. Scroll
  2. /
  3. Poradniki
  4. /
  5. Najlepszy odtwarzacz muzyki na Androida — aplikacje do słuchania muzyki dostępne w Google Play

Poradniki

2 miesiące temu

Najlepszy odtwarzacz muzyki na Androida — aplikacje do słuchania muzyki dostępne w Google Play

Programy i aplikacje
3
0
0
3
0

Nie wiesz, jaki odtwarzacz muzyki na Androida wybrać? W tym artykule zapoznasz się z najlepszymi aplikacjami do słuchania muzyki na telefonie. Dowiesz się także, czy za taką apkę warto płacić. Zainteresowany? Zapraszamy!

Odtwarzacze muzyki na Androida, które znajdziesz w Google Play — dlaczego warto je mieć?

Nie każdy smartfon wyposażony jest w wielofunkcyjny i jakościowy odtwarzacz mp3. Wiele osób poszukuje zatem profesjonalnych, bardziej rozbudowanych programów na Androida.

Zdecydowanie największym plusem posiadania aplikacji do słuchania muzyki jest możliwość własnego tworzenia playlist. Większość słuchaczy lubi przecież decydować o tym, co aktualnie gra w ich głośnikach czy słuchawkach. Dzięki aplikacjom dostępnym w Google Play można dostosować sposób odtwarzania do własnych potrzeb. Utwory można zapętlać, ustawiać w dowolnej kolejności czy stosować łagodne przejścia między nimi. To niezwykle komfortowe narzędzia, dzięki którym nie trzeba cały czas ręcznie włączać kolejnych piosenek.

Profesjonalne programy do odtwarzania muzyki zawierają także szereg funkcji technicznych. Wiele z nich wyposażonych jest w korektory graficzne dźwięku. Te natomiast pozwalają na tłumienie i podbijanie basów czy poprawianie jakości odtwarzanych utworów.

Zobacz też: Najlepsze programy i aplikacje do rozpoznawania muzyki – sprawdź, którą wybrać

Każdy z nas lubi rzeczy spersonalizowane do własnych potrzeb. Właśnie to mogą zaoferować aplikacje do słuchania muzyki. W wielu z nich da się zaprojektować własny interfejs, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Najlepsze darmowe odtwarzacze muzyki na Androida

Mówi się, że za dobre rzeczy trzeba płacić. Czy zawsze tak jest? Czy istnieją dobre aplikacje do słuchania muzyki offline za darmo? Oto zestawienie najlepszych aplikacji na Androida, które są dostępne bez opłat w Google Play:

Musicolet Music Player

musicolet aplikacja
Źródło: play.google.com

Bardzo łatwy w obsłudze program, który mimo swojej prostoty, daje mnóstwo możliwości. Producenci zapewniają, że jest to jedyny odtwarzacz na Androida w Polsce, który pozwala na tworzenie i obsługiwanie wielu kolejek jednocześnie. Wszystkie najważniejsze funkcje aplikacji są dostępne w jednym miejscu, co wpływa na sprawność i szybkość obsługi. Program jest kompatybilny z kontrolkami słuchawek, dzięki którym możesz zmieniać utwory, przewijać je czy pauzować. Aplikacja zawiera także korektor graficzny, który umożliwia kontrolę nad jakością dźwięku. Poza tym program nie korzysta z Internetu, co daje możliwość słuchania muzyki w trybie offline.

AIMP

Bardzo popularna aplikacja muzyczna. Zawiera aż 29-pasmowy korektor graficzny i obsługuje różnorodne typy plików. Dzięki niej można posłuchać nie tylko wgranych przez siebie utworów, ale też radia. Z pomocą AIMP zmienisz nawet swój dzwonek w telefonie! Możliwe jest także sterowanie aplikacją za pomocą guzików słuchawkowych i sortowanie plików według własnych upodobań. I coś bardzo docenianego w dzisiejszych czasach – program zawiera tryb nocny i dzienny.

AIMP
Źródło: play.google.com

Music Player – Odtwarzacz Muzyki

To prosty odtwarzacz o stylowym designie. To właśnie w nim stworzysz playlisty dopasowane do Twoich potrzeb. Zawiera 5-pasmowy korektor, który doskonale sprawdzi się przy poprawie dźwięku. Jest dostępny w wielu językach i daje możliwość udostępniania tego, czego słuchasz, w mediach społecznościowych. Zawiera intuicyjne widżety i pozwala na przeglądanie utworów według różnych kategorii.

Foobar2000

To kolejny intuicyjny i prosty w obsłudze program, który obsługuje takie formaty jak: MP3, MP4, AAC, Vorbis, Opus, FLAC, WavPack, WAV, AIFF czy Musepack. Aplikacja zawiera wiele możliwości korekty dźwięku i personalizacji. Funkcja gapless pozwala na słuchanie muzyki bez przerw pomiędzy utworami. Foobar2000 to odtwarzacz, w którym nie zobaczysz żadnych reklam, a kolejne aktualizacje zapewnią Ci coraz lepsze i bardziej komfortowe użytkowanie.

WMA Music Player

Doskonałe narzędzie do odtwarzania plików muzycznych WMA, ale nie tylko. To prosta aplikacja o wielu możliwościach i szerokim zastosowaniu. Zawiera korektor, dzięki któremu utworom można nadać konkretne style, takie jak m.in.: Taniec, Pop, Country, Rock czy Jazz. Aplikacja charakteryzuje się łatwym wyszukiwaniem i możliwością odtwarzania według wybranej kategorii. WMA Music Player posiada też opcję personalizacji tła odtwarzacza i otwierania plików WMA z adresu URL.

Profesjonalny program do odtwarzania muzyki — czy warto sięgnąć po płatne aplikacje?

W sklepie Google Play dostępne są naprawdę wysokiej jakości darmowe aplikacje do słuchania muzyki. Nie zmienia to jednak faktu, że wciąż wielu użytkowników decyduje się na płatne wersje odtwarzaczy.

Wszystko zależy od tego, czego oczekujemy od aplikacji i jak bardzo zaawansowane są nasze umiejętności. Darmowe programy zwykle dają możliwość przerabiania piosenek poprzez użycie korektora. Ten jednak w przypadku płatnych odtwarzaczy bywa o wiele bardziej rozbudowany.

W płatnych programach, takich jak na przykład PlayerPro Music Player, prowadzone są statystyki odtwarzanych utworów. Umożliwia to późniejsze tworzenie inteligentnych list odtwarzania. Znacznie bardziej rozbudowana jest w nich także funkcja personalizacji interfejsu. Poza tym niektóre oprócz dźwięku wyświetlają jeszcze obraz.

Na szczęście większość tego typu aplikacji posiada darmowy okres próbny. Możliwość przetestowania programu na swoim telefonie na pewno ułatwi podjęcie decyzji o zakupie. Jeśli należysz do wymagających użytkowników, koniecznie porównaj wersje próbne płatnych aplikacji z darmowymi odtwarzaczami. Być może okaże się, że wcale nie warto płacić!

A może streaming? Świetne aplikacje do słuchania muzyki — Spotify i Tidal

aplikacja spotify pakiet premium duo

Spotify i Tidal to serwisy umożliwiające słuchanie muzyki na żądanie w wysokiej jakości. Oba oferują ogromne liczby utworów z całego świata. Może warto zdecydować się właśnie na takie aplikacje?

Serwisy te różnią się nieco od programów omówionych powyżej. Są jednak ciągle rozwijającą się i atrakcyjną alternatywą. Spotify oferuje zarówno wersję darmową, jak i płatną. Utwory odtwarzane w darmowej wersji są przeplatane reklamami. Tidal (poza okresem próbnym) nie daje możliwości korzystania ze swojej oferty za darmo.

Aplikacje różnią się od siebie jeszcze pod kilkoma względami. Jest to m.in. obecność teledysków, które pojawiają się w Tidal, ale nie znajdziesz ich w Spotify. Drugi serwis daje natomiast możliwość zdalnego sterowania odtwarzaczem, który znajduje się w innym miejscu niż ty. Wszystko to za pomocą smartfona!

Zobacz też: Tidal vs Spotify — która platforma streamingowa jest lepsza? Zobacz porównanie 2021!

Co w takim razie wybrać? To zależy od Ciebie! Spotify i Tidal to serwisy bardzo do siebie podobne. Oba są niezwykle intuicyjne i funkcjonalne. Jeśli zależy Ci na teledyskach, najwyższej jakości dźwięku i większej różnorodności utworów – wybierz Tidal! A jeśli słuchasz głównie muzyki popularnej i chcesz zaopatrzyć się w wygodną aplikację muzyczną – zainstaluj Spotify! To mnóstwo dobrej muzyki w naprawdę atrakcyjnej cenie.

3
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.