Vivino

Technologia

20.10.2021 16:45

Apka Vivino – narzędzie, które pomoże Ci wybrać najlepsze wino

Programy i aplikacje
12
2
0
12
2

Vivino – co to jest i do czego służy? Ten elektroniczny sommelier pokaże Ci najważniejsze informacje o winach, a także zarekomenduje trunki trafiające w indywidualne gusta użytkowników. Poznaj aplikację, która zrewolucjonizowała proces kupowania win.

Co to jest Vivino?

Miałeś kiedyś problem z kupnem dobrego wina? A może znajdując się w restauracji, nie wiedziałeś, jaki rodzaj trunku dobrać do konkretnej potrawy? Nie musisz już obawiać się nietrafionych zakupów winiarskich, ponieważ w odpowiedzi na wszystkie trudności związane z wyborem odpowiedniego trunku powstało Vivino.

Co to jest Vivino? To największa na świecie winiarska aplikacja, którą można porównać do elektronicznego sommeliera. Aplikacja Vivino to nie tylko mobilna „piwniczka”, na której półkach można znaleźć ponad 13 milionów win, ale i medium społecznościowe dla miłośników tego typu alkoholu. Oprócz podstawowych informacji, takich jak barwa czy szczep napoju, w Vivino znajdziesz również ceny, a także opinie i recenzje degustatorów wybranego wina. Ponadto aplikacja Vivino zawiera także notatki degustacyjne i propozycje potraw pasujących do konkretnego napoju alkoholowego.

Vivino

Zobacz: W czym przyda Ci się Obiektyw Google? Sprawdź najciekawsze zastosowania tej funkcji

Vivino app pełni też funkcję inteligentnego doradcy winiarskiego. Aplikacja zapamiętuje wybierane przez użytkownika napoje oraz wystawione im oceny. Na podstawie tych informacji Vivino proponuje trunki, które mogą przypaść Ci do gustu. Spersonalizowane rekomendacje pozwalają na szybszy oraz zdecydowanie bardziej celny wybór wina.

Jak działa Vivino?

Aplikacja Vivino ma kilka funkcji, ale jedną z głównych i najczęściej wykorzystywanych jest możliwość automatycznego wyszukania wina poprzez sfotografowanie jego butelki. Wystarczy zeskanować etykietę napoju, a apka wyświetli informacje o producencie, regionie, szczepie, przybliżonej cenie oraz opiniach innych użytkowników. Aplikacja Vivino pozwala nawet na sprawdzenie kilku win jednocześnie. Znajdując się przed sklepową półką z różnymi winami, można skorzystać z funkcji szybkiego porównania. Skanując wiele etykiet, w kilka sekund przekonasz się, który z trunków ma najlepsze oceny i jest wart kupna.

Aplikacja Vivino sprawdzi się nie tylko w sklepie, ale i w restauracji. Elektroniczny sommelier może zeskanować również listę win, którą znajdziesz w karcie trunków. Po sfotografowaniu menu przy każdym z napojów pojawi się przypisana mu ocena oraz stosowna informacja o jego specyfice.

aplikacja do szukania win
Źródło: winicjatywa.pl

Poza zyskaniem informacji o napoju Vivino app pozwala także wystawiać własne opinie o trunkach. Na ich podstawie powstaje unikalny profil użytkownika. Recenzowanie wpływa na stworzenie profilu smakowego, czyli własnych preferencji winiarskich. Dzięki nim możesz porównać swoje upodobania z gustami innych użytkowników, a także sprawić, że aplikacja Vivino przedstawi Ci lepiej dopasowane rekomendacje. Co ciekawe, nie musisz udawać się do sklepu w celu odnalezienia proponowanych przez apkę trunków. Vivino pozwala bowiem na zakup win, które w bezpieczny sposób zostaną dostarczone do Twojego domu.

Platformy i opłaty

Vivino dostępne jest zarówno w formie serwisu internetowego, jak i aplikacji mobilnej, którą można zainstalować na urządzeniach z oprogramowaniem iOS oraz Android. Obie formy aplikacji są darmowe i ogólnodostępne. Jedyną opłatą, jaka może wiązać się z użytkowaniem Vivino, jest dokonanie płatności za zamówione wino.

aplikacja vivino
Źródło: vivino.com

Vivino to aplikacja pozwalająca na bardziej trafny i świadomy wybór trunków. Informacje o producencie, regionie czy szczepie to dane, które zainteresują miłośników win. Dla początkujących degustatorów ważne okażą się funkcje takie jak sugerowanie pasujących potraw czy opcja porównywania wielu trunków. Warto pobrać aplikację Vivino i stworzyć własny profil smakowy, który zdecydowanie ułatwi zakup wina.

Źródło obrazka głównego: ecommercenext.org

12
2

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *