1. Scroll
  2. /
  3. Poradniki
  4. /
  5. Instagram bez logowania i bez konta – jak przeglądać profile, zdjęcia i stories innych osób?

Poradniki

5 miesięcy temu

Instagram bez logowania i bez konta – jak przeglądać profile, zdjęcia i stories innych osób?

Programy i aplikacje
40
11
7
40
11

Jak oglądać zdjęcia na Instagramie anonimowo bez logowania? To pytanie zadaje sobie wielu użytkowników aplikacji Instagram, którzy przeglądając profile, nie chcą zostawiać po sobie żadnych śladów. Znamy to sposób!

Korzystanie z Instagrama, jeśli nie mamy konta w aplikacji – czy to możliwe?

Nie wszyscy posiadają konta na Instagramie, a mimo to czasami chcieliby spojrzeć na fotografie innych osób. Jest to możliwe w przypadku przeglądania użytkowników posiadających profile publiczne. Aczkolwiek opcja ta możliwa jest tylko z poziomu przeglądarki na telefonie lub komputerze. Jak oglądać zdjęcia na Instagramie bez logowania? Aby to zrobić, powinno się wpisać w wyszukiwarkę adres www.instagram.com/nazwa. Nazwę należy zamienić na pseudonim konkretnej osoby bądź marki. Inna opcja to wpisanie w Google loginu użytkownika i frazy „Instagram”. 

Zobacz też: Czarny Instagram – zobacz jak włączyć tryb ciemny na Instagramie. Jakie korzyści ma tryb nocny?

Niestety po dłuższej chwili spędzonej na profilu danej osoby, serwis będzie pokazywał powiadomienia, które proszą o zalogowanie się lub rejestrację. Komunikaty mogą zirytować niejedną osobę, dlatego, aby ich uniknąć, warto się po prostu zalogować. Jeśli nie chcesz ukazywać swojego wizerunku, załóż konto i nie podawaj swoich danych ani nie wstawiaj żadnego zdjęcia. To jedyny sposób na poradzenie sobie z natarczywymi powiadomieniami. 

instagram bez konta

Jak przeglądać anonimowo czyjeś zdjęcia i stories na Instagramie? Po co to w zasadzie robić? 

Chęć przeglądania zdjęć bądź relacji anonimowo wcale nie musi świadczyć o próbie stalkowania kogoś i ciągłego śledzenia jego poczynań. Przeglądanie użytkowników anonimowo to świetne rozwiązanie dla znanych marek, które chcą nawiązać pewne współprace, ale dopiero szukają potencjalnych partnerów. Obserwowanie firm anonimowo to również znakomita opcja dla przedsiębiorstw, które chcą sprawdzić poczynania konkurencji w sekretny sposób lub zainspirować się ich contentem. 

Oczywiście, przeglądanie profili anonimowo to dobra metoda na śledzenie byłych partnerów lub osób, które np. zablokowały Twój główny profil. Istnieje wiele powodów, dla których możesz spoglądać na czyjś Instagram bez logowania i jeśli nie wykorzystujesz środków cyberprzemocy – nie ma w tym nic złego. 

Jak oglądać zdjęcia i stories bez konta? Z obejrzeniem profilu anonimowo nie powinno być większego problemu (poza irytującym powiadomieniem, o którym pisaliśmy wcześniej), jednak jak obejrzeć relacje na Instagramie bez logowania? Sama aplikacja nie udostępnia tej opcji, ale istnieje kilka stron, które zostały stworzone specjalnie w tym celu! Najpopularniejszymi są www.insta-stories.com lub www.picuki.com. Wystarczy wpisać nazwę użytkownika i jeśli posiada profil publiczny – można bez problemów obejrzeć jego InstaStory! 

Zakładanie anonimowego (fejkowego) konta na Instagramie – czy to jest legalne? 

Czasami jedynym sposobem na to, aby obejrzeć profile użytkowników bądź ich relacje na Instagramie bez logowania, jest założenie anonimowego konta. Nie istnieje żadne prawo, które mówi, że takie rozwiązanie byłoby nielegalne. Jeśli nie stosujesz wirtualnej przemocy ani mowy nienawiści, a chcesz zachować pełną anonimowość, skorzystaj z tego sposobu. 

Nie musisz występować pod swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem, a nazwa użytkownika może być dowolna. Nie musisz się jednak decydować na wstawianie żadnej fotografii. Twoje konto może być kompletnie puste i służyć tylko do sprawdzania innych internautów.

Prywatne konto na Instagramie – czy da się je przeglądać?

Niektórzy internauci udostępniają swoje treści wszystkim użytkownikom sieci, wtedy ich profil ukazuje się jako publiczny. Inni użytkownicy decydują się na ustawienie swojego konta jako prywatny. W takim przypadku upubliczniane treści dostępne są tylko dla zatwierdzonych obserwujących. 

Jak obejrzeć zdjęcia na Instagram bez logowania dla konta prywatnego? Niestety niemożliwe jest przeglądanie anonimowo kont na Instagramie bez zgody właściciela profilu. Jedyną opcją, z której możesz skorzystać jest utworzenie fejkowego profilu i poproszenie o możliwość zaobserwowania użytkownika, którego chcesz śledzić na serwisie. Jeżeli internauta zaakceptuje Twoją prośbę, możesz śmiało przeglądać profil. Jeśli tak się nie stanie, nie będziesz w stanie przejrzeć konta danej osoby. W Internecie krąży wiele ofert, które proponują udostępnienie danych prywatnych użytkowników, aczkolwiek jest to niezgodne z prawem. 

Wiele osób lub firm wykazuje czasami potrzebę sprawdzenia zdjęć lub relacji Instagram bez logowania. Może to służyć, np. chęci zorientowaniu się w trendach, poszukiwaniu inspiracji czy partnerów biznesowych. Istnieje kilka sposobów na sprawdzenie czyjejś publikacji w ten dyskretny sposób. Takim rozwiązaniem może być założenie anonimowego konta lub skorzystanie ze specjalnych stron, które oferują możliwość potajemnego zobaczenia stories. Nie ma jednak żadnej metody na to, jak zobaczyć fotografie z profili prywatnych. Ustawienie tego rodzaju konta to świadoma decyzja użytkownika i należy ją uszanować. 

Zobacz też: Aplikacja Instagram Lite – co to jest, jak działa i czym różni się od klasycznego Instagrama? Wszystko, co musisz wiedzieć

40
11

Podziel się:

Komentarze (7)

Może ktoś pomoże….mam problem, od niedawna zaczęłam korzystać z Instagrama przez komputer, bo telefon mam w naprawie. Któregoś dnia wyrzucono mnie z logowania jakby powstał jakis błąd. Za każdym razem kiedy wpisuję hasło wywala mnie. Z żadnego innego w domu urządzenia nie mogę wejść na Insta nawet u znajomej na jej komputerze czy telefonie. Nie mam konta zablokowanego ani nie dostałam żadnej informacji od Insta. Podczas logowania jedynie dostaję informację na maila żeby potwierdzić lokalizację, to wszystko. Co robić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.