inpost paczkomat kurier

Poradniki

28.10.2021 09:24

Nie musisz drukować etykiety, by nadać paczkę w Paczkomacie. Aplikacja InPost wystarczy

Programy i aplikacje
9
4
13
9
4

Chciałbyś samodzielnie nadawać przesyłki InPost bez etykiety, ale powstrzymuje Cię brak działającej drukarki? Z aplikacją InPost Mobile to prostsze niż myślisz! Wyjaśniamy, jak nadać paczkę bez dokumentu wysyłkowego.

Przesyłki InPost bez etykiety? To działa!

Dokument z danymi nadawcy i odbiorcy wydaje się nieodłącznym elementem każdej wysyłanej paczki. Nie zawsze masz jednak odpowiednią ilość czasu lub możliwość wydrukowania etykiety. Dzięki firmie kurierskiej InPost nie musisz martwić się o list przewozowy. W każdym Paczkomacie możesz nadać przesyłkę InPost bez etykiety. Wystarczy, że zainstalujesz aplikację InPost Mobile.

Jak nadać przesyłkę InPost bez etykiety?

Do wysłania paczki bez etykiety niezbędna jest aplikacja InPost Mobile. Pierwszy krok, który musisz wykonać, to spakowanie swojej przesyłki i sprawdzenie jej wymiarów. Następnie w aplikacji kliknij środkową ikonę ze strzałką Nadaj. Wybierz odpowiedni gabaryt paczki oraz zdecyduj, czy chcesz wysłać ją na konkretny adres, czy do innego Paczkomatu. Uzupełnij formularz z danymi i opłać usługę.

inpost paczkomat smartfon aplikacja
inPost bez etykiety? To proste! Wystarczy aplikacja.

Zobacz również: Automaty paczkowe Poczty Polskiej — czym dokładnie są? Czy będą konkurencją dla InPostu?

Na ekranie Twojego smartfona pojawi się 9-cyfrowy kod nadania oraz kod QR. To moment, w którym możesz udać się do wybranego Paczkomatu i nadać paczkę bez etykiety. Wystarczy, że na ekranie Paczkomatu wybierzesz opcję Mam kod nadania lub kod zwrotu lub zeskanujesz kod QR z aplikacji. Wtedy drzwiczki jednej ze skrytek otworzą się i będziesz mógł włożyć przesyłkę do środka.

Aplikacja InPost Mobile – co potrafi?

Poza tym, że aplikacja InPost Mobile oferuje możliwość wygodnych nadań bez etykiety, ma także szereg innych zastosowań. Dzięki niej możesz zdalnie otwierać skrytki Paczkomatu, śledzić paczki swoje oraz swoich bliskich czy łatwiej płacić za przesyłki za pobraniem. Ponadto apka powiadomi Cię o zmianach statusu paczek oraz przypomni o odbiorze, gdy będziesz w pobliżu Paczkomatu. InPost Mobile automatycznie pobiera informacje o Twoich przesyłkach, więc nie musisz tracić czasu na wprowadzanie ich indywidualnych numerów.

inpost bez etykiety paczkomat
Paczkomat – szybkie i wygodne miejsce nadawania przesyłek.

Zobacz również: Aplikacja InPost — świetny sposób na otwieranie Paczkomatu i nie tylko. Co jeszcze daje aplikacja InPost?

Skąd pobrać aplikację InPost Mobile?

Aplikację InPost Mobile możesz pobrać w Google Play, AppStore i Huawei AppGallery. To jedyne, sprawdzone źródła, z których powinno się pobrać apkę na swoje urządzenie mobilne.
Nadawanie paczek InPost bez etykiety jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy pobrać aplikację InPost Mobile oraz zanieść przesyłkę do Paczkomatu. Maszyny InPost znajdują się już niemal w każdej miejscowości, więc z pewnością bez trudu znajdziesz urządzenie, w którym wyślesz swoją paczkę. Daj znać w komentarzu, czy masz już jakieś doświadczenia z Paczkomatami i wysyłką bez etykiety.

9
4

Podziel się:

Komentarze (13)

Ja zawsze pisze na paczce markerem nr 9cyfrowy w razie jakby zaginęła czy coś wtedy jest większe prawdopodobieństwo że paczka się znajdzie

Witam co zrobić gdy kod nie działa w paczkomacie? Chce nadać paczkę bez etykiety mam specjalny kod ale nie wchodzi

No dobrze, gdybym nadała paczkę bez etykiety, to skąd kurier, który wyciąga paczkę z paczkomatu będzie wiedział co ma z Nią robić?

Zepsuła mi się drukarka, mam etykietę z allegro, której nie mogę wydrukować. Czy mogę napisać na opakowaniu nr przesyłki, to będzie dobrze?

Ostatnio nadalam paczkę tylko w aplikacji, wlozylam do środka, bez słowa napisanego na paczce, i dotarła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *