aplikacja inpost

Technologia

30.09.2021 17:20

Aplikacja InPost — świetny sposób na otwieranie Paczkomatu i nie tylko. Co jeszcze daje aplikacja InPost?

Programy i aplikacje
13
1
0
13
1

Aplikacja InPost to oprogramowanie, które zdecydowanie ułatwia korzystanie z usług kurierskich. Znajdziesz w niej pobliskie Paczkomaty, tracking paczek, funkcję managera przesyłek i wiele innych udogodnień. Poznaj przydatną aplikację firmy InPost!

Aplikacja InPost – do czego służy?

Aplikacja InPost to mobilna usługa wdrożona przez jedną z najpopularniejszych firm kurierskich w celu ułatwienia klientom korzystania z jej oferty. Aplikacja InPost pomaga w obsłudze Paczkomatów i nie tylko. Dzięki aplikacji użytkownik może łatwo nadać i odebrać przesyłkę. Aplikacja InPost Mobile umożliwia nadawanie paczek bez konieczności drukowania etykiet, a także odbieranie przesyłek poprzez zdalne otwieranie Paczkomatu InPost. Oprócz tego aplikacja oferuje też opcję śledzenia przesyłek. Połączone jest ono z informowaniem o aktualnym statusie paczki, dzięki któremu stale jesteś na bieżąco i wiesz, co dzieje się z Twoim zamówieniem. Przesyłki zamówionej przez InPost nie trzeba również wyszukiwać poprzez ręczne wpisywanie numeru przewozowego. Aplikacja InPost automatycznie aktualizuje swój panel, gdzie wyświetla wszystkie zamówienia, do których przypisany jest Twój numer telefonu. Przy pomocy aplikacji mobilnej można przeprowadzić również płatność za pobraniem oraz przekierowanie paczki InPost. Dodatkowo aplikacja ma funkcję, która wskazuje drogę do Paczkomatu lub wysyła powiadomienie, gdy znajdujesz się blisko niego.

aplikacja inpost

Zobacz: Automaty paczkowe Poczty Polskiej — czym dokładnie są? Czy będą konkurencją dla InPostu?

InPost – aplikacja mobilna rewolucją w śledzeniu przesyłek?

Śledzenie przesyłek nie jest nową usługą. Możliwość sprawdzenia aktualnego statusu paczki była dostępna na rynku już od jakiegoś czasu. Jednak aplikacja InPost zrewolucjonizowała znaną usługę, wprowadzając technologie, które są o wiele wygodniejsze dla klientów. Kiedyś tracking przesyłek dostępny był jedynie na stronach internetowych przewoźników. Wchodząc na witrynę firmy kurierskiej, należało w tzw. lupce wpisać numer przewozowy przesyłki. Wykonawszy tę czynność, można było zobaczyć aktualne informacje o statusie zamówienia. Jednak przewoźnicy nie wysyłali powiadomień o poszczególnych etapach transportu – aby się o nich dowiedzieć, trzeba było samemu sprawdzać status paczki poprzez ciągłe wpisywanie numeru przesyłki. Aplikacja InPost Mobile zmieniła tę niewygodną praktykę i wprowadziła na rynek oprogramowanie, które automatycznie wyszukuje zamówienia po numerze telefonu odbiorcy i generuje powiadomienia o aktualnym położeniu paczki. Klient, który zainstalował aplikację InPost Mobile, jest więc stale na bieżąco i może łatwiej zaplanować odbiór swojej przesyłki z Paczkomatu.

śledzenie przesyłki inpost
Źródło: symetria.pl

Aplikacja InPost – najlepsze funkcje i możliwości, jakie daje

Aplikacja InPost Mobile to odpowiedź na potrzeby nowoczesnego społeczeństwa. Program przewoźnika znacznie ułatwia korzystanie z usług kurierskich. Aplikacja, którą można pobrać poprzez Google Play lub App Store, stanowi wygodne rozwiązanie zarówno dla nadawców, jak i odbiorców przesyłek. Dowiedz się, jak działają najlepsze funkcje aplikacji InPost Mobile.

Otwieranie Paczkomatu

Paczkomat InPost to maszyna czynna całą dobę. Ta cecha sprawia, że odbiorcy mogą przyjść po swoją paczkę w dowolnym momencie dnia lub nawet nocy. Odbiór paczki z Paczkomatu to bardzo łatwy proces. Można go przeprowadzić na kilka sposobów. Pierwszy z nich opiera się na skorzystaniu z ekranu Paczkomatu i wpisaniu na nim 6-cyfrowego kodu zawartego w powiadomieniu, które wysłała aplikacja. Oprócz numeru zezwalającego na odbiór przesyłki aplikacja generuje również kod QR. Chcąc otworzyć Paczkomat przy jego użyciu, należy zeskanować go przez czytnik.

otwieranie przesyłki przez aplikację inpost
Źródło: android.com.pl

Innym sposobem odbioru paczki z Paczkomatu InPost jest opcja zdalnego otworzenia skrytki. Aplikacja InPost Mobile ma funkcję, która łączy się internetowo z Paczkomatem i pozwala na bezdotykowy odbiór paczki. Chcąc otworzyć skrytkę w aplikacji, musisz wejść w zakładkę „zamówienia” i znaleźć to, które jest gotowe do odbioru. Znajdziesz tam klawisz „Otwórz skrytkę”. Wciśnij go i poczekaj, aż aplikacja sprawdzi, czy znajdujesz się przy właściwym Paczkomacie. Po pozytywnej weryfikacji lokalizacji skrytka z Twoją paczką automatycznie się otworzy. Zdalne otwieranie skrytek to wygodna opcja odbioru, która eliminuje potrzebę stania w kolejce oraz niepotrzebny kontakt z dotykanym przez innych klientów ekranem. Bezdotykowy odbiór świetnie spisał się w trakcie pandemii koronawirusa, odpowiadając na wzmożoną potrzebę poczucia bezpieczeństwa.

InPost tracking

Śledzenie przesyłek to jedna z głównych funkcji aplikacji InPost Mobile. Tracking paczek pozwala dowiedzieć się, gdzie aktualnie znajduje się zamówienie. Dużym plusem aplikacji jest automatyczne wyszukiwanie zamówień i dodawanie ich do śledzonych paczek w głównym panelu InPost Mobile. Atutem aplikacji InPost jest też to, że wysyła powiadomienia przy każdej zmianie statusu paczki. Dzięki programowi jesteś więc na bieżąco informowany o postępach transportu i możesz łatwiej przewidzieć, kiedy paczka zostanie umieszczona w Paczkomacie InPostu. Widząc powiadomienie o tym, że kurier odebrał już przesyłkę z sortowni, dowiesz się, że paczka dotrze do Paczkomatu w ciągu kilku godzin. Powiadomienia ułatwią Ci zaplanowanie swojego dnia tak, aby mieć czas na odbiór oczekującego zamówienia i nie przegapić terminu.

Sprawdź też: Karta Moja Biedronka – jak założyć? Wszystko o karcie Biedronki

Menadżer paczek InPost

Menadżer paczek InPost to funkcja, która ułatwia nadawcom korzystanie z usług firmy kurierskiej. Użytkownik managera InPost może wygenerować etykietę przewozową, sprawdzić historię wysyłanych zamówień, śledzić nadane paczki oraz opłacać ich transport. Zebranie wszystkich tych funkcji w jednej aplikacji zdecydowanie ułatwia nadawanie przesyłek.

Menadżer paczek
Źródło: docplayer.pl

W celu skorzystania z menadżera paczek InPost należy zarejestrować się do programu na stronie przewoźnika. Po aktywacji konta i zalogowaniu wejdź w zakładkę „Wyślij przesyłki”, w której nadasz etykietę. W tym kroku trzeba będzie podać niezbędne dane odbiorcy oraz wymiary paczki. Następnie trzeba opłacić zamówienie, wydrukować etykietę i nakleić ją na spakowaną przesyłkę. Ostatnim krokiem będzie umieszczenie paczki we wskazanym w zamówieniu Paczkomacie. Aby skrytka się otworzyła, zeskanuj numer paczki i wpisz kod nadania z etykiety.

Przekierowanie paczki InPost w aplikacji

Aplikacja InPost Mobile oferuje również komfortową usługę przekierowania paczki kurierskiej. Firma InPost wychodzi naprzeciw potrzebom zabieganych klientów i pozwala zmienić sposób dostawy paczki. Przekierowanie paczki InPost jest darmowe. Można wykonać je, wchodząc w zakładkę zamówienia i klikając przycisk „Przekieruj”. Jeśli wiesz, że w momencie dostawy nie będzie Cię w domu, możesz przekierować paczkę do pobliskiego Paczkomatu lub PaczkoPunktu (punktu obsługi klientów InPost), z których odbierzesz zamówienie w bardziej dogodnym terminie.

InPost awaria – co robić, jeśli aplikacja nie działa

Co zrobić, jeśli aplikacja InPost Mobile nie działa na Twoim telefonie? Najpierw sprawdź, czy masz zainstalowaną najnowszą wersję systemu InPost. Jeśli wykonasz zaległe aktualizacje, a program wciąż nie będzie chciał się włączyć, możesz odinstalować i ponownie pobrać aplikację. Gdy i to nie przyniesie efektu, zgłoś problem za pomocą formularza kontaktowego na stronie InPost.

Nie musisz obawiać się, że przez awarię aplikacji InPost Mobile nie będziesz mógł odebrać swoich paczek z Paczkomatu. Firma kurierska oprócz generowania powiadomień w aplikacji wysyła również wiadomości e-mail, w których znajdziesz kod odbioru uprawniający do wyciągnięcia przesyłki z Paczkomatu. Nie mając dostępu do aplikacji, sprawdzaj więc skrzynkę internetową i oczekuj wiadomości e-mail o możliwości odbioru paczki.

InPost awaria
Źródło: tabletowo.pl

Aplikacja InPost to system, dzięki któremu klienci przewoźnika mogą lepiej zarządzać swoimi przesyłkami. Łatwe nadawanie, bezdotykowy odbiór, śledzenie czy przekierowywanie paczek to podstawowe funkcje tego narzędzia. Aplikacja InPost to program, który zdecydowanie warto pobrać na swój telefon, aby ułatwić sobie proces odbierania przesyłek.

13
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *