dymki czatu messenger

Poradniki

15.11.2021 18:07

Dymki czatu Messenger – pomagają czy irytują?

Programy i aplikacje
16
1
1
16
1

Jaka jest najbardziej charakterystyczna funkcja komunikatora od Facebooka? Najprawdopodobniej dymki czatu Messenger. Czy warto z nich korzystać? Jak je włączyć i wyłączyć? Czy występują one tylko na smartfonach z Androidem? Odpowiedzi w artykule!

Czym są dymki czatu Messenger?

Dymki czatu Messenger to funkcja, która umożliwia pisanie na czacie podczas korzystania z wszelkich innych aplikacji niż Messenger czy Facebook. Mają postać kółka ze zdjęciem rozmówcy lub ikoną czatu grupowego. Pojawiają się zawsze z boku ekranu, gdy ktoś wyśle wiadomość. Można je przesuwać wyżej, niżej oraz na drugą stronę ekranu. Przesunięcie dymków na sam dół ekranu skutkuje ich wyłączeniem.

dymki czatu messenger
Dymki czatu messenger – czy przydatna opcja?

Zobacz: Jak usunąć wiadomość z Messengera? Poznaj najprostsze sposoby!

By odpisać na otrzymaną wiadomość, wystarczy kliknąć dymek, który pojawi się na ekranie. Rozwinie się wtedy czat z daną osobą lub grupą. Nie trzeba zamykać żadnego okna ani aplikacji, z których się korzysta, żeby uruchomić dymek. Dymki czatu umożliwiają zatem szybszy dostęp do wiadomości i sprawne odpowiadanie.

Jak skorzystać z dymków czatu?

Z dymków czatu należących do aplikacji Messenger może korzystać każdy użytkownik smartfona z systemem Android. Na tych urządzeniach dymki pojawiają się automatycznie. Ich włączanie i wyłączanie jest możliwe z poziomu ustawień aplikacji, co wyjaśniamy poniżej w dwóch krótkich instrukcjach.

Włączenie dymków czatu poprzez wejście w ustawienia
Włączenie dymków czatu poprzez wejście w ustawienia

Z dymków czatu możesz korzystać za każdym razem, gdy ktoś wyśle do Ciebie wiadomość za pośrednictwem Messengera. To właśnie wtedy dymek pojawia się na ekranie, niezależnie od tego, co aktualnie robisz na swoim urządzeniu. Wystarczy go dotknąć, by rozwinąć czat i zobaczyć otrzymaną wiadomość. Można też na nią od razu odpowiedzieć, klikając w pole do wpisywania.

Dymki czatu Messenger na iPhonie, czy to możliwe?

O ile smartfony z systemem Android mogą bezproblemowo obsługiwać dymki czatu Messenger, o tyle nie jest to jeszcze możliwe na iPhone’ach. Jeszcze, ponieważ rozwiązanie to jest w fazie testów w Wietnamie i być może w przyszłości trafi także do innych użytkowników sprzętów z iOS na całym świecie. Użytkownicy, którzy mają dostęp do nowego rozwiązania, mogą testować je za pomocą najnowszej wersji Facebooka i Messengera. Opcja włączenia dymków znajduje się w ustawieniach Facebooka. To właśnie tam można uruchomić powiadomienia wysyłane przez dymki. Jest jednak pewna różnica pomiędzy działaniem dymków czatu na Androidzie i iOS.

Dymki czatu na iPhone - czy to możliwe?
Dymki czatu na iPhone’ach to funkcja, która może w przyszłości zawitać | Źródło: lifewire.com

System Apple nie pozwala bowiem na otwieranie dwóch aplikacji jednocześnie na sobie, dlatego dymki będą działać jedynie podczas korzystania z Facebooka. Wielu użytkowników odbierze to zapewne jako wadę, ale jest to i tak spory krok w kierunku poprawienia komfortu korzystania z komunikatora. Pierwsze testy pokazują też, że dymek czatu na iPhone’ach działa nieco wolniej niż ten na Androidzie. Warto mieć jednak na uwadze, że dymki na Androidach są dostępne i ulepszane od lat, a te na iOS mają dopiero zagościć na smartfonach użytkowników.

Jak włączyć dymki czatu Messenger?

Jeśli na Twoim smartfonie nie pojawiają się dymki Messengera, możesz to z łatwością zmienić. Oto krótka instrukcja, jak włączyć dymki czatu Messenger:

  • Włącz aplikację Messenger na swoim urządzeniu;
  • Kliknij swoje zdjęcie w lewym górnym rogu ekranu;
  • Zjedź na dół i włącz Dymki czatu – zrobisz to za pomocą suwaka po prawej stronie.
Włączony dymki czatu na Androidzie
Włączone dymki czatu na Androidzie | Źródło: eu.community.samsung.com

Jak widzisz, uruchomienie dymków czatu jest banalnie proste, dlatego możesz dowolnie testować korzystanie z Messengera zarówno z dymkami, jak i bez nich. Oczywiście, jeśli Twój smartfon jest wyposażony w system Android.

Jak wyłączyć dymki czatu Messenger?

Wyłączenie dymków czatu Messenger jest równie proste, co ich włączenie i zajmuje zaledwie chwilę. Przedstawiamy krótką instrukcję, jak wyłączyć dymki czatu Messenger:

  • Uruchom aplikację Messenger na swoim smartfonie;
  • Kliknij swoje zdjęcie w lewym górnym rogu ekranu;
  • Zjedź na dół i wyłącz opcję Dymki czatu za pomocą suwaka.

Od teraz dymki czatu nie będą pojawiać się na Twoim ekranie. Jeśli jednak zmienisz zdanie i będziesz chciał do nich wrócić – możesz w każdej chwili włączyć je ponownie. Wystarczy skorzystać z instrukcji powyżej.

Messenger na komputer

Poza tym, że aplikację Messenger można zainstalować na swoim smartfonie z systemem iOS i Android, istnieje także możliwość pobrania jej na komputery z Windows oraz macOS. Aplikacja na laptopie czy pececie oferuje wygodniejsze korzystanie z komunikatora w porównaniu do okna przeglądarki. Messenger może wysyłać powiadomienia, pozwala prowadzić rozmowy głosowe i wideo nawet w kilkadziesiąt osób oraz otwierać okna czatu zarówno na pełnym ekranie, jak i w mniejszym oknie. Celem aplikacji Messenger na komputer, podobnie jak dymków czatu na smartfonie, jest usprawnienie i ułatwienie komunikacji z innymi.

Messenger na komputerze - czy daje radę?
Messenger na komputerze – czy daje radę?

Dymki czatu to element, bez którego niektóre osoby nie wyobrażają sobie komunikacji na czacie. Dla części użytkowników jest to jednak ogromnie irytująca funkcja. Na szczęście użytkownicy smartfonów z Androidem mogą decydować o tym, czy dymki pojawią się na ich ekranach, czy nie. Daj znać w komentarzu, czy Ty korzystasz z dymków Messengera.

16
1

Podziel się:

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *