1. Scroll
  2. /
  3. Poradniki
  4. /
  5. Jak usunąć wiadomość z Messengera? Poznaj najprostsze sposoby!

Poradniki

16.09.2021 15:45

Jak usunąć wiadomość z Messengera? Poznaj najprostsze sposoby!

Programy i aplikacje Telefony i tablety
7
0
0
7
0

Po wysłaniu wiadomości w Messengerze rozmyśliłeś się i chcesz, by zniknęła? Dzięki udostępnionej przez komunikator funkcji możesz łatwo i szybko usunąć wiadomości. Jak to zrobić?

Usuwanie wiadomości z Messengera – co należy wiedzieć?

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wielu użytkowników, Facebook udostępnił możliwość usuwania wiadomości wysłanych poprzez komunikator Messenger bez ograniczenia czasowego, które wcześniej wynosiło 10 minut. Sam mechanizm pozbywania się niechcianych wiadomości pozostał podobny niezależnie od platformy czy urządzenia, z którego korzysta użytkownik.

W aplikacji Messenger możesz usuwać zarówno wiadomości swoje, jak i innych użytkowników. Pamiętaj jednak, że tylko w tym pierwszym przypadku cofnięcie wysłanych treści będzie widoczne u pozostałych uczestników czatu. Innymi słowy, jeśli zdecydujesz się usunąć wiadomość, którą wysłał ktoś inny, wszystkie osoby biorące udział w konwersacji (poza Tobą) wciąż będą mogły ją zobaczyć.

jak usunąć wiadomość w messengerze
Źródło: galaktyczny.pl

Zobacz: Messenger – zmiana zdjęcia. Jak zmienić zdjęcie na Messengerze

Pamiętaj również, że rozmówca, który zdążył odczytać treść usuniętej wiadomości, mógł zdążyć ją zapisać, na przykład robiąc zrzut ekranu lub kopiując ją. Mógł też skorzystać z funkcji zgłoszenia wiadomości. Jeśli się na to zdecydował, Facebook wciąż będzie miał dostęp do jej treści i będzie w stanie rozpatrzyć zgłoszenie nawet wtedy, gdy wiadomość zostanie usunięta przez autora.

Chcesz usunąć wiadomość w Messengerze? Sprawdź, jak się za to zabrać

Kasowanie niechcianej wiadomości w Messengerze jest bardzo łatwe. Metoda jej usunięcia zależy jednak od platformy, na jakiej korzystasz z aplikacji. Oto jak możesz skasować zarówno wiadomość, jak i całą rozmowę w Messengerze w aplikacji mobilnej oraz jej przeglądarkowej wersji.

Jak usunąć wiadomości w aplikacji mobilnej Messenger?

Otwórz aplikację i wybierz odpowiednią konwersację. Zlokalizuj wiadomość, którą chcesz usunąć, kliknij ją i przytrzymaj. Z wysuniętego z dolnej części okna podręcznego menu wybierz opcję „Usuń”. Jeśli chcesz, by treść przestała być widoczna dla pozostałych uczestników rozmowy, kliknij następnie „Cofnij wysyłanie”. Jeżeli wiadomość została usunięta poprawnie, w jej miejscu pojawi się dymek z napisem „Cofnięto wysyłanie wiadomości”.

usuwanie wiadomości w aplikacji mobilnej
Źródło: digicular.com

Chcesz skasować całą zawartość czatu z daną osobą? Po prostu usuń konwersację. Otwórz aplikację, kliknij i przytrzymaj krótko pożądany wątek. Pojawi się menu, z którego należy wybrać opcję „Usuń”, a następnie zatwierdzić wybór.

Usunięcie wiadomości w Messengerze poprzez przeglądarkę

Zaloguj się do Facebooka, a następnie kliknij ikonę Messengera, znajdującą się w prawym górnym rogu okna. Z dostępnej listy wybierz konwersację – jeśli interesujący Cię wątek nie znajduje się na liście, przewiń ją w dół za pomocą suwaka lub skorzystaj ze znajdującej się zaraz pod nią opcji „Pokaż wszystko w Messengerze”.

Na czacie zlokalizuj wiadomość, którą chcesz usunąć, najedź na nią kursorem myszy i kliknij wyświetlającą się przy niej ikonę trzech kropek. Wybierz „Usuń”, a następnie „Cofnij wysłanie w odniesieniu do wszystkich”. Jeżeli udało się poprawnie usunąć wiadomość, w jej miejscu zobaczysz napis „Cofnięto wysyłanie wiadomości”.

Usunięcie wiadomości w Messengerze poprzez przeglądarkę
Źródło: businessinsider.com

Chcesz skasować całą konwersację? Kliknij ikonę Messengera w prawym górnym rogu okna Facebooka. Z listy wybierz odpowiedni czat. Kliknij pole ze zdjęciem profilowym i nazwą odbiorcy. Z otwartego w ten sposób podręcznego menu wybierz opcję „Usuń czat”, a następnie zatwierdź.

Tryb znikających wiadomości – automatyczne kasowanie konwersacji w Messengerze

W aplikacji Messenger na urządzenia mobilne Facebook daje użytkownikom możliwość skorzystania z trybu znikających wiadomości. Do czego służy? Uruchomienie go otwiera specjalne okno czatu, w którym możesz wziąć udział tylko Ty i wybrana osoba. Wszystkie wysyłane w ramach tej konwersacji wiadomości są tymczasowe i znikną, gdy tylko opuścimy nowy czat. Potem odzyskanie ich w aplikacji nie będzie już możliwe. W trybie tym Messenger nie pozwala użytkownikom kopiować wiadomości.

Tryb znikających wiadomość - nowa funkcja w Messengerze
Źródło: jaklatwo.pl

Należy pamiętać, że skorzystanie z tej opcji nie daje żadnej ze stron rozmowy stuprocentowej gwarancji prywatności. Nasz rozmówca wciąż może nagrywać obraz lub zapisać zrzut ekranu – jeśli jednak to zrobi, ruchy te zostaną wykryte przez aplikację, która wyświetli w oknie czatu stosowny komunikat. Istnieją jednak inne, bardziej dyskretne metody zarejestrowania zawartości konwersacji (na przykład nagrywanie ekranu za pomocą kamery w drugim urządzeniu), zalecamy więc ostrożność podczas korzystania z aplikacji Messenger również w tym trybie.

7
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.