grafika wektorowa dla tekstu jak usunąć hasło z pdf z odbezpieczonym plikiem pdf

Poradniki

14.03.2024 08:41

Jak usunąć hasło z PDF? Zdejmowanie blokady pliku

Programy i aplikacje
4
1
0
4
1

Zabezpieczenie pliku PDF hasłem nie jest ostateczne, takie hasło można zdjąć. To, jak usunąć hasło z PDF, opiszemy w kilku krokach, podając na to 2 sposoby. Wówczas unikniesz każdorazowego wpisywania hasła, od razu przechodząc do dokumentu.

Miej jedynie na uwadze, że niniejszy poradnik nie przedstawia sposobu na złamanie hasła. Zanim usuniesz hasło z pliku PDF musisz je znać. Po co w takim razie wiedza, jak usunąć hasło z PDF, skoro jest znane i możesz je wpisać? Chociażby po to, żeby nie robić tego za każdym razem, kiedy masz pewność, że zawartość pliku nie wpadnie w niepowołane ręce. Hasła, te bardziej złożone, mogą wymagać od nas ich ciągłego szukania lub karkołomnego wpisywania czy przeklejania. Zdjęciem blokady zawsze zaoszczędzisz trochę czasu. No to do rzeczy.

Jak usunąć hasło z PDF? Prosto i w kilku krokach

plik pdf zabezpieczony hasłem na tle komputera grafika wektorowa
Słowo daję, prościzna!

Jest na to prosta sztuczka. Wykorzystaj do tego dowolny czytnik plików PDF, wprowadź znane Ci hasło i postępuj według instrukcji poniżej.

  1. Wybierz opcję drukowania. Najczęściej pod zakładką Plik -> Drukuj.
  2. W polu wybierania urządzenia, wybierz Microsoft Print to PDF.
  3. Naciśnij opcję Drukuj.
  4. Wskaż ścieżkę zapisu nowego pliku PDF bez hasła i Zapisz.

W efekcie utworzysz kopię pliku PDF, ale niezabezpieczoną hasłem. To najprostszy sposób, bo pozwala na wykorzystanie dowolnego oprogramowania do odczytu pliku, a ten powinien zawierać opcję druku. Jeżeli hasło nie zostało usunięte, będziesz potrzebować innego rozwiązania.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Warto nadmienić, że eksport do nowego pliku PDF nie jest jedynym sposobem. Taki plik, w zależności od czytnika możesz wyeksportować do innego formatu, na przykład tekstowego txt lub Word.

Zdejmowanie hasła w programie Adobe Acrobat

Usuwanie ochrony hasła z PDF w programie Adobe Acrobat również nie należy do trudnych zadań. Oto, jak to zrobić:

  1. Otwórz plik w programie Adobe Acrobat.
  2. Wybierz opcję Narzędzia -> Ochrona -> Szyfruj -> Usuń zabezpieczenia.

Wówczas wyświetli Ci się zastosowane zabezpieczenie, które możesz odpowiednio usunąć. Adobe Acrobat należy do tych czytników plików PDF, który pozwala na zapisanie pliku jako tekst albo skonwertowanie go na format programów Word, Excel lub PowerPoint.

Sprawdź także: Zamiana PDF na Word, czyli jak zamienić PDF na Word?

Zabezpieczanie hasłem plików PDF

Służy przede wszystkim temu, aby zawartości pliku PDF nie mogły odczytać osoby trzecie. Zwykle takie dokumenty posiadają nasze wrażliwe dane lub inne treści, którymi nie chcemy dzielić się z innymi. Przykładem takiego pliku PDF będzie zawarta umowa kredytowa, dla której hasłem może być nasz numer PESEL. Jeśli w dokumencie nie umieszczamy niczego, co mogłoby zagrozić czyimś danym, to nie ma potrzeby zakładania hasła na taki dokument.

Programy biurowe w Morele.net

Jak założyć blokadę na plik przed dostępem niepożądanych osób?

Jeżeli po tym, jak usunąłeś hasło z PDF, chcesz raz jeszcze ukryć zawartość pliku za hasłem, użyj do tego wspomnianego programu Adobe lub internetowych konwerterów, takich jak PDFEncrypt, iLovePDF lub Smallpdf. Choć oczywiście najbezpieczniejszym rozwiązaniem pozostaje licencjonowane oprogramowanie na komputerze.

  1. W programie Adobe Acrobat wybierz Narzędzia -> Ochrona.
  2. Ustaw hasło lub metodę zabezpieczenia.
  3. Potwierdź OK oraz zapisz.

Sprawdź też: Jak zaszyfrować plik PDF? Zobacz, jak założyć hasło na PDF!

Źródło: grafika główna oraz zdjęcia Adobe Stock

4
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *