jak zmienić nazwę na instagramie

Poradniki

29.06.2021 11:53

Zmiana nazwy na Instagramie – jak zmienić nazwę na Instagramie?

Programy i aplikacje
9
1
0
9
1

Jak zmienić nazwę na Instagramie? Czy jest to w ogóle możliwe, a jeżeli tak, to jakie są ograniczenia dotyczące wyboru nowej? Odpowiadamy i przy okazji wyjaśniamy, jak wymyślić nick, by został zaakceptowany przez portal.

Jak zmienić nazwę na Instagramie na telefonie?

Zastanawia Cię pewnie, czy nazwa użytkownika na Instagramie podlega w ogóle ewentualnej zmianie. Co ucieszy wielu, odpowiedź jest twierdząca: tak, da się ustanowić nowy nick na Insta. Co więcej, jej poprawienie będzie bardzo proste, dzięki czemu każdy poradzi sobie z tym zadaniem, rezerwując sobie zaledwie kilkanaście sekund. Wobec tego – jak zmienić nazwę na Instagramie przy pomocy smartfonowej aplikacji?

Bez względu na to, czy posiadasz konto firmowe, czy osobiste, a Twój telefon ma system operacyjny Android lub iOS, cały proces wygląda dokładnie tak samo. Otwórz aplikację, po czym w prawym dolnym rogu kliknij swoje zdjęcie profilowe. Zostaniesz przeniesiony na własne konto. Pośrodku widoku, czyli między siatką postów i ewentualnymi zapisanymi stories a Twoim opisem oraz danymi o liczbie obserwujących, obserwowanych, a także wpisów, osadzono menu szybkiego wyboru. 

W przypadku konta prywatnego zobaczysz wyłącznie Edytuj profil. Jeśli używasz firmowego, dostępne bywają również opcje Promocje, Statystyki, Dodaj sklep czy E-mail. Aby zmienić nazwę na Instagramie, wybierz właśnie Edytuj profil. Ukaże Ci się nowy widok z dostępem do najbardziej podstawowych informacji o koncie. Pierwszą jest opcja zmiany zdjęcia profilowego, a tuż pod nią ustawienie Nazwa dotyczące tej wyświetlanej (np. imię i nazwisko), a nie unikatowej użytkownika (jak anon01).

Sprawdź też: Zapomniałeś hasła do Instagrama? Jak zmienić hasło na Instagramie?

Interesującym Cię ustawieniem będzie Nazwa użytkownika. By wprowadzić nową, kliknij na aktualny nick – zobaczysz okno jego zmiany. Tam wykasuj dotychczasową nazwę, wpisz pożądaną, po czym zatwierdź działanie przyciskiem Gotowe (w górnym prawym rogu). Od teraz Twoje konto stanie się dostępne pod odświeżonym nickiem, co oznacza, że zyskasz również nowy link do profilu. A jak zmienić nazwę użytkownika na Instagramie z poziomu komputera?

Jak zmienić nazwę na Instagramie na komputerze? 

Nadanie swojemu profilowi nowej nazwy przy pomocy laptopa lub peceta okazuje się równie łatwe, co robienie tego, korzystając z wersji mobilnej. W tym przypadku masz dwie możliwości, o ile pracujesz na Windowsie – wówczas dostępna jest bowiem komputerowa odsłona aplikacji (w Microsoft Store). Dla stacjonarek lub laptopów od Apple nie wypuszczono takiego rozwiązania. Druga ze wspomnianych opcji (i jedyna na Macach) to oczywiście oficjalna strona internetowa serwisu.

By zmienić nazwę, przejdź na swoje konto i naciśnij przycisk Edytuj profil. Znajdziesz go u góry strony, tuż obok obecnego nicku. Przy jego pomocy zostaniesz przeniesiony ku widokowi podstawowych ustawień – po lewej stronie zobaczysz Menu pozwalające na przedostanie się do sekcji zmiany hasła czy weryfikacji aktywności związanej z logowaniem. Interesować będzie Cię pierwsza opcja: Edytuj profil. Żeby występować pod nowym nickiem, kliknij pole Nazwa użytkownika, wykasuj obecną, wprowadź tę pożądaną, a następnie zaakceptuj zmiany. 

jak zmienić nazwę na instagramie

Pamiętaj jednak, by przed oficjalnym zatwierdzeniem dobrze się zastanowić, czy na pewno chcesz wybrać właśnie tę propozycję. Może istnieją inne fajne nazwy? Bez wątpienia zastanawiasz się, jakie ma to znaczenie – bo skoro istnieje opcja ich zmiany, z pewnością dostępna jest w wersji wielokrotnej. Teoretycznie tak – praktycznie: warto wcześniej zweryfikować, czy twórca portalu nie nałożył tutaj żadnych ograniczeń.

Ograniczenia w zmianie nazwy na Instagramie

Pod względem samej możliwości zmiany nazwy Instagram nie nakłada na użytkowników żadnych limitów. Oznacza to, że dostajesz dostęp do nielimitowanej opcji wymiany nicków, bez znaczenia pozostaje także częstotliwość jej dokonywania. Nawet jeżeli już po kilku godzinach od nadania swojemu profilowi nowego „imienia” pożałujesz tej decyzji, bez kłopotu zamienisz je na kolejne – tak często oraz tyle razy, ile Ci się zamarzy.

jak zmienić nazwę na instagramie

Ograniczenia dotyczą wyłącznie samych zasad wyboru nazwy. Jak wskazuje dostawca usługi, Twój nick musi być przede wszystkim unikatowy. Jeśli więc wpiszesz w wyszukiwarkę hasło „fajne nazwy na Insta” i będziesz chciał skorzystać z udostępnionego przez inną osobę pomysłu na nick, to musisz pamiętać, że ten może być już zajęty. Instagram oczywiście od razu Cię o tym poinformuje i zaproponuje nawet dostępne alternatywy (np. dopisanie pod koniec nazwy losowego ciągu cyfr).

Nazwa użytkownika ma też limitowaną liczbę znaków: portal dopuszcza ich maksymalnie 30. Nie zastosujesz przy tym żadnych diaktrycznych (czyli liter typowych np. dla polskiego alfabetu: ą, ó czy ć, które są nieakceptowalne) ani specjalnych (wykrzykników, pytajników) – z jednym wyjątkiem nazywanym „podłogą”. Nick powinny tworzyć tylko podstawowe litery, cyfry, kropki oraz podkreślenia.

jak zmienić nazwę na instagramie

Czy można powrócić do starej nazwy na Instagramie?

Zmieniłeś swój nick, ale niedługo później stwierdziłeś, że jednak poprzedni bardziej Cię wyrażał – lub zwyczajnie lepiej brzmiał i wyglądał? Na szczęście masz szansę odwrócić ten proces, natomiast musi zostać spełnionych kilka warunków. Po pierwsze – przy czym prawdopodobnie najważniejsze – nazwa nie może zostać zajęta przez innego użytkownika. Miej również na uwadze, iż konta zakładane są naprawdę często. Jeżeli więc Twój niedawny nick należy do raczej często wybieranych, przed próbą jego przywrócenia sprawdź, czy ktoś nie zdążył Ci go „podprowadzić”.

Sprawdź też: Instagram bez logowania i bez konta – jak przeglądać profile, zdjęcia i stories innych osób?

Kolejny nieco mniej prawdopodobny scenariusz wskazywany przez dział pomocy Instagrama to ustawienie Twojej eksnazwy przez osobę trzecią, po czym jej usunięcie – np. w związku z łamaniem standardów lub praw autorskich. Taka sytuacja miewa miejsce, gdy były nick stanowi znak towarowy działającej firmy, która zgłosiła jej nieautoryzowane wykorzystywanie. Miej też na szczególnej uwadze, że powrót do wcześniejszej nazwy jest możliwy wyłącznie przez 14 dni.

jak zmienić nazwę na instagramie

Jak zmienić wyświetlaną nazwę na Instagramie?

Wyjaśniliśmy, jak zmienić nazwę konta na Instagramie. Wspomnieliśmy przy tym, iż słowo „nazwa” w przypadku tego serwisu odnosi się do dwóch podkategorii: unikatowej, całkowicie indywidualnej dla danego użytkownika, pozwalającej znaleźć dane konto, oraz tej wyświetlanej na profilu. Ta druga może zawierać znaki specjalne i diaktryczne – a nawet emotikony. Nie musi być też wyjątkowa! W aplikacji mobilnej występuje jako Nazwa, a przy wersji przeglądarkowej: Imię i nazwisko

Zmiana tej nazwy również jest dostępna w sekcji Edytuj profil. Aby jej dokonać, wystarczy usunąć obecną, po czym wprowadzić nową i zaakceptować swój wybór. Czynność tę powtórzysz wielokrotnie, bez ograniczeń czasowych i konieczności szukania unikatowego nicku. Cały proces okazuje się więc bardzo prosty – spróbuj sam! Pamiętaj tylko, by nazwa nie łamała żadnych praw autorskich oraz była wolna od wulgaryzmów czy mowy nienawiści.

9
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *