Homestyler głowny

Poradniki

27.05.2021 07:42

Autodesk Homestyler – instrukcja do najlepszego programu do aranżacji. Jak używać, jaką wersję wybrać?

Programy i aplikacje
8
1
1
8
1

Jak korzystać z programu do projektowania wnętrz Homestyler? Masz pomysł na aranżację wnętrza i chciałbyś wykonać dobry projekt? Sprawdź naszą instrukcję, a dowiesz się, czym jest i jak działa Homestyler.

Homestyler, czyli jeden z najbardziej znanych programów do aranżacji wnętrz – podstawowe informacje

Na rynku znajduje się sporo programów, które służą do projektowania wymarzonych wnętrz, jednak większość z nich jest dość oporna w obsłudze. Profesjonalne narzędzia tego typu sporo kosztują i zajmują cenne miejsce na dysku. Jeżeli nie pracujesz na co dzień jako projektant wnętrz, zakup takiego programu jest zupełnie zbędnym wydatkiem.

Naprzeciw oczekiwaniom ludzi, którzy chcieliby dobrze rozplanować swoją przestrzeń, ale nie chcą wydawać pieniędzy na drogie aplikacje, wychodzi Homestyler. Narzędzie to dostępne jest dla każdego, kto posiada urządzenie z aktywnym łączem internetowym.

Homestyler społeczność
Społeczność skupiona wokół Homestylera lubi dzielić się efektami swoich prac

Autodesk Homestyler to program, który pozwala użytkownikom na szybkie i łatwe zaprojektowanie swojego wnętrza, z użyciem faktycznych wymiarów pomieszczeń. Ponadto, użytkownik ma możliwość drukowania swoich planów przestrzennych, oglądania zaprojektowanych pomieszczeń w trybie 3D i video.

Samo projektowanie w programie jest bezpłatne i odbywa się z poziomu przeglądarki internetowej – nie musisz ściągać żadnych dodatkowych aplikacji czy programów, które zajmowałyby miejsce na Twoim dysku. Wygoda projektowania sprawiła, że program szybko zyskał sporą popularność.

Z pomocą tej aplikacji w przystępny sposób stworzysz projekt wnętrza swojego mieszkania, domu, a nawet terenu posesji, która do niego przynależy. Projektując, możesz wykorzystać dostępne w programie modele mebli i sprzętu RTV i AGD, w tym także sanitaria.

Jeżeli chcesz przeprowadzić remont lub od nowa urządzić swoje cztery kąty, Homestyler pomoże Ci przetestować wszystkie pomysły i sprawdzić jak będą wyglądały w różnych konfiguracjach. Zatem nim zdecydujesz się na zakup farb, mebli i dodatków, spróbuj zaprojektować wnętrze i wybrać te, które faktycznie spodobają Ci się w Twojej wizualizacji.

Bezpłatna wersja Homestyler oraz pakiet PRO i Master – porównanie

Program Autodesk Homestyler opiera się na narzędziu CAD, ale jest bardzo łatwy w obsłudze, ze względu na domyślny interfejs. Producenci programu oferują trzy opcje korzystania z niego – bezpłatną oraz dwa pakiety abonamentowe.

W darmowej wersji możesz bez limitów projektować wnętrza, od rozplanowania pomieszczeń, aż po wybór dodatków. Płatne abonamenty pozwalają na oglądanie swoich projektów w jakości 4K i nagrywanie materiałów video. Jeżeli jednak zdecydujesz się na korzystanie z bezpłatnej wersji, bo nie chciałbyś płacić za opcje, których być może użyjesz tylko raz, możesz spróbować zapłacić za pojedyncze opcje dodatkowe.

Korzystanie z Homestylera bez opłat pozwala na renderowanie projektów w podstawowej jakości bez limitów. Pakiet PRO, za który zapłacisz 19,90 USD miesięcznie, umożliwia wykonanie 50 wizualizacji w wysokiej jakości oraz 50 renderów Ultra HD i 4K miesięcznie. Dodatkowo masz dostęp do stworzenia 2 panoram swojego projektu. Pakiet Master to koszt rzędu 39,90 USD miesięcznie. W tej opcji abonamentowej tworzenie wizualizacji w każdej rozdzielczości jest nielimitowane, a liczba dostępnych panoram w czasie miesięcznej subskrypcji zwiększa się do 6.

Wersja darmowa Homestylera oferuje tworzenie 100 modeli pomieszczeń w 3D, pakiet PRO daje możliwość generowania 300 trójwymiarowych projektów, a abonament Master – 500. Oprócz tego istotnym udogodnieniem, przy wyborze płatnych pakietów, jest możliwość usuwania znaków wodnych. Darmowa wersja programu nie daje użytkownikom takiej możliwości. 

Aby zapisać swój projekt na dysku lub w chmurze, musisz jednak zarejestrować swój profil i stworzyć konto użytkownika. Odbywa się to przez podstawowy formularz dostępny na stronie programu, po kliknięciu Join Now. Do stworzenia konta potrzebny będzie tylko Twój adres e-mail i hasło. Możesz też skorzystać z opcji łączenia kont np. z Google lub Facebooka. Ten wybór skróci czas rejestracji.

Homestyler efekt prac
Możliwości Homestylera są naprawdę duże / Źródło: homestyler.com

Jakie opcje oferuje Homestyler?

Zastanawiasz się, jakie funkcje daje użytkownikowi Autodesk Homestyler i czy jest on przystępny dla każdego? Z łatwością odtworzysz w nim zarys swojego mieszkania lub domu, wybierając trójwymiarowy i wielopiętrowy projekt. Warto przyjrzeć się bliżej dostępnym opcjom. 

  • Wybór jednostek miary

Pamiętaj, że program nie jest dostępny w polskiej wersji językowej, ale nie musisz martwić się o metrykę – w narzędziach znajdziesz opcje, które pozwalają na dostosowanie jednostek miary.

  • Wstawianie okien i drzwi

Przy tworzeniu projektów masz możliwość wstawienia odpowiednich okien i drzwi, tak, aby odzwierciedlały faktyczny stan Twojego mieszkania. Dzięki temu masz pewność, że wszystko, co zaprojektujesz, stanie we właściwym miejscu. 

  • Rysowanie sufitów

Program umożliwia też rysowanie skośnych sufitów, które są zmorą poddaszy.

  • Linie pomocnicze

Odpowiednie skalowanie pomieszczeń i samych przedmiotów, które się w nich znajdują, jest najważniejszym elementem całego projektu – bez tego żadne wymiary nie odpowiadałyby rzeczywistości. Homestyler, aby ułatwić użytkownikom to trudne zadanie, posiada opcję rysowania linii pomocniczych, bez których projektowanie w 3D nie byłoby miarodajne.

Może Cię zainteresować: Najlepsze darmowe programy i aplikacje do projektowania ogrodu. Proste i niezwykle efektowne!

  • Elementy wyposażenia wnętrz

Program oferuje bogaty katalog wyposażenia wnętrz, w którym znajdziesz rozmaite meble w wielu stylach, oświetlenie, sprzęty RTV i AGD, elementy wyposażenia łazienek, tekstylia i dekoracje. Cały katalog jest podzielony tematycznie na pomieszczenia, co znacznie ułatwia odnajdywanie pożądanych elementów.

Swój pomysł możesz bez ograniczeń modyfikować i zmieniać ustawienie wybranych elementów, wedle swojego uznania. Gotowy projekt możesz wydrukować lub zapisać na dysku i wracać do niego w każdej chwili.

Projektowanie wnętrz w aplikacji Homestyler – instrukcja krok po kroku 

Aplikacja online Homestyler jest, w przeciwieństwie do wielu siostrzanych programów, całkiem prosta w obsłudze. Aby rozpocząć przygodę z projektowaniem wnętrz, postępuj zgodnie z naszym tutorialem, który ułatwi Ci pierwsze kroki w aplikacji.

1. Zakładanie konta 

Wejdź na stronę programu: homestyler.com. Kliknij Join Now w prawym górnym rogu i stwórz swoje konto. Będziesz do tego celu potrzebował swojego adresu e-mail. Jeżeli wolisz, możesz połączyć się za pomocą istniejącego konta Google.

Homestyler tutoriale
Na stronie homestyler.com znajduje się wiele tutoriali z obsługi narzędzia

2. Tworzenie nowego projektu

Z menu startowego wybierz opcję Create New Design. W podstawowym menu możesz wybrać projektowanie w istniejących propozycjach, jednak, na początek, lub kiedy Twoim celem jest zwizualizowanie swojego własnego wnętrza, polecamy tworzenie projektu od początku poprzez rysowanie pomieszczeń. Po prawej stronie dostępne są podstawowe narzędzia. Aby stworzyć projekt, wybierz opcję Building. Z górnego paska narzędzi wybierz opcję Create Room i narysuj dowolny prostokąt – program wymusi podanie wymiarów pomieszczenia i przeskaluje Twój rysunek.

Pamiętaj o sufitach – Twoje pomieszczenie bez nich nie będzie kompletne. Tę opcję znajdziesz w pasku narzędzi, po lewej stronie. Jeżeli sufity Twoich pomieszczeń mają nieregularne kształty, do ich tworzenia wykorzystaj linie pomocnicze.

Każde pomieszczenie możesz dowolnie konfigurować, usuwając lub przenosząc ściany, za pomocą narzędzi z górnego paska. Do wyboru masz różne modele szkicowania planu pomieszczenia – np. domyślne tworzenie prostokątów lub rysowanie pojedynczych linii.

3. Wstawianie okien i drzwi do projektu

Dodaj okna i drzwi, korzystając z narzędzi dostępnych w pasku po lewej stronie. Ustal wymiary okien i drzwi, nadaj im odpowiednią wysokość oraz zmień stronę ich otwierania, tak, aby odpowiadała faktycznym założeniom. Wszystkie te opcje znajdziesz w pasku, który pojawi się po prawej stronie tuż po dodaniu tych elementów.

4. Wypełnianie wnętrz dodatkami

Korzystając z lewego paska narzędzi, ustal podłogi i kolor ścian. Po tym kroku wybierz z menu po lewej stronie katalog mebli i ustawiaj je dowolnie w prosty sposób – przeciągnij wybrany element i upuść.

5. Zapisywanie projektu

Po zakończeniu projektu możesz go wysłać e-mailem, zapisać w chmurze lub na dysku albo wydrukować. Jeśli wykupiłeś pakiet PRO lub Master, masz możliwość stworzenia krótkiego materiału video z wizualizacją swojego wymarzonego wnętrza.

Kiedy poczujesz się pewniej, możesz wybrać opcję projektowania wnętrz na podstawie zdjęć swoich pokoi. Robiąc zdjęcie, powinieneś zwrócić uwagę na umieszczenie w kadrze kątów pokoju. Uwaga: jeśli w Twoim pomieszczeniu znajdują się jakieś przedmioty, przy opcji projektowania ze zdjęcia, nie będzie można ich usunąć.

https://www.youtube.com/watch?v=JXxUCS0c3do

Czy warto wybrać ten program? Poznaj opinie użytkowników

Jeśli chodzi o dostępność programów do projektowania wnętrz, Homestyler jest często polecany do indywidualnego projektowania swoich mieszkań. Należy pamiętać, że funkcje programu są mocno ograniczone, dlatego nie nada się on dla profesjonalistów.

Użytkownicy chętnie polecają Homestyler ze względu na łatwość jego obsługi i dostępność. Jest to program darmowy, z którego każdy może skorzystać. Wizualizacje, według osób, które korzystały z programu, są zadowalające i pozwalają na weryfikację pomysłów. W rankingach programów tego pokroju propozycja od Autodesk zyskuje całkiem wysokie pozycje.

Sprawdź: Płatne i darmowe programy do projektowania kuchni – sprawdź najlepsze planery kuchni online oraz do pobrania

Jeżeli chciałbyś zatem spróbować swoich sił w roli projektanta przestrzeni mieszkalnych, Homestyler to z pewnością dobry program na początek. Sprawdź sam, jak łatwe może okazać się zaplanowanie remontu i przekonaj się, czy Twoje pomysły będą dobrze współgrały z wnętrzami, które chcesz zmieniać. Homestyler gwarantuje dobrą zabawę przy tworzeniu projektów, w dodatku za darmo.

8
1

Podziel się:

Komentarze (1)

Przejrzałem wiele programów j używałem kilku ale homestyler to naprawdę inny level. Moze nie ze robi rzeczy których nie da się zrobić innym narzędziem ale na te inne narzędzia trzeba by wydac z 10tys albo więcej. Ma możliwości naprawde profesjonalnego programu do projektowania a obsługuje sie go tak banalnie ze po 10min testow narysujesz dwa piętra domu w jedno popołudnie… a opcje virtualnej rzeczywistości j oglądanie wnętrza w okularach 3d to naprawdę robi wrażenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *