programy do projektowania kuchni

Poradniki

14.05.2021 09:25

Płatne i darmowe programy do projektowania kuchni – sprawdź najlepsze planery kuchni online oraz do pobrania

Programy i aplikacje
7
1
0
7
1

Czeka Cię remont kuchni, a może kupujesz nowy dom lub mieszkanie, ale nie chcesz zatrudniać architekta? Zaprojektuj kuchnię sam! Stwórz wizualizację w specjalnym programie do planowania kuchni. My podpowiemy Ci jak to zrobić i jakie aplikacje do projektowania warto wybrać.

Program do projektowania kuchni online lub do pobrania – jaki wybrać?

Masz masę pomysłów i wizji swojej kuchni, ale nie wiesz jak je połączyć i zrealizować? Nie jesteś pewien, czy wszystkie szafki zmieszczą się na danej ścianie? Pomocny będzie program do projektowania kuchni. Istnieje szereg takich aplikacji, zarówno do ściągnięcia na komputer, jak i dostępnych online. Planery oraz darmowe programy do projektowania wykazują się podobnymi funkcjami. Są proste w obsłudze, tutaj nie ma raczej dużego znaczenia, który program wybierzesz. Jeśli jednak chcesz zaprojektować kuchnię bardziej profesjonalnie, lepiej zdecydować się na wersję płatną. 

Podstawowe informacje o planerach kuchni

Program do projektowania kuchni to sposób na uniknięcie rozczarowania podczas pierwszego spojrzenia po remoncie czy przeprowadzce do nowego domu na miejsce, w którym codziennie spędzasz czas. Dzięki niemu możesz reorganizować i modyfikować meble, sprzęty AGD i RTV, dekoracje, armaturę, oświetlenie czy kolory ścian. Poprzez stworzone wizualizacje jesteś w stanie w nieskończoność, bez ponoszenia kosztów przebudowy, zmieniać swoje koncepcje i tworzyć wymarzoną, idealną kuchnię. 

Najlepsze darmowe programy do projektowania kuchni

Sweet Home 3D – plan domu 2D z podglądem 3D

sweet home 3d
Przykładowa wizualizacja / Źródło: Sweet Home 3D

Sweet Home 3D to darmowy program do projektowania kuchni. Wykorzystuje widok zarówno w dwu-, jak i trójwymiarze. Ten kitchen planner pozwoli Ci zaprojektować pomieszczenie z najwyższym stopniem dokładności. Dodatkowo planer jest naprawdę prosty w obsłudze. Za pomocą wyszukiwarki możesz łatwo lokalizować i importować obiekty według ich typu, np. znajdować okna, oświetlenie, armaturę, meble itp. Sweet Home 3D umożliwia także tworzenie renderingów oraz animacji również z uwzględnieniem światła słonecznego. Zastanawiasz się nad frontami kuchennymi – połysk czy może mat? Podejmij decyzję dzięki wizualizacjom, które stworzysz. Przydatną funkcją jest też możliwość wczytania graficznego pliku ze skanem projektu kuchni.

Kitchen Draw – kuchnia na wymiar

Kitchen Draw to propozycja przeznaczona stricte do projektowania kuchni, dzięki czemu aplikacja wyposażona jest w wiele profesjonalnych funkcji dedykowanych właśnie do tego typu pomieszczeń. Pozwoli Ci ona zaprojektować kuchnię w najmniejszych szczegółach. Ten kitchen planner umożliwia stworzenie mebli na wymiar, dopasowanych rozmiarem do potrzeb pomieszczenia, którym dysponujesz. Poza projektem i wizualizacją Kitchen Draw pozwala przygotować również kosztorys. Zaletą programu jest także możliwość wykreowania obrazu fotorealistycznego. Dzięki temu otrzymasz efekt niebywale zbliżony do wyglądu prawdziwej fotografii. Aplikacja do projektowania kuchni do pobrania działa za darmo przez 20 godzin, jednak tyle czasu powinno wystarczyć Ci na stworzenie wizualizacji wymarzonej kuchni. 

3D Creator Family Line – program do projektowania kuchni firmy Black Red White

3d creator brw
Program od BRW posiada opcję wstępnej wyceny online / Źródło: BRW

3D Creator to program do projektowania kuchni 3D opracowany przez firmę Black Red White. Ogromną zaletą planera jest możliwość trójwymiarowej wizualizacji pomieszczenia, co pomoże Ci w wyborze mebli i dodatków. Program do projektowania kuchni BRW został wyposażony w bibliotekę mebli kuchennych Family Line, zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych. Moduł do aranżacji jest bardzo prosty i intuicyjny. Projektowanie kuchni stanie się łatwiejsze dzięki funkcjonalnym rozwiązaniom, takim jak wybór szablonu pomieszczenia, możliwość dorysowania ścian działowych, aranżacja pomieszczenia pod kątem rozmieszczenia drzwi, okien, ścian działowych, podestów czy wstawianie szafek do pomieszczenia za pomocą prostej metody „przeciągnij i upuść”. Program podaje też powierzchnię podłogi oraz ilość zajętego przez meble i AGD miejsca. Po zakończeniu projektowania kuchni możesz wygenerować cennik i wydrukować zamówienie.

Ikea Kitchen Planner – program do projektowania kuchni online od najpopularniejszej sieci meblowej

Program Ikea Kitchen Planner umożliwi Ci stworzenie projektu bez potrzeby ściągania go na komputer. Nie posiada on wymyślnych możliwości i efektów wizualnych, ale za to jest bardzo prosty w obsłudze. Ten program do projektowania kuchni online pozwala na wybieranie poszczególnych elementów umeblowania i przenoszeniu ich do projektu stworzonego przez nas pomieszczenia. Graficzny interfejs okazuje się bardzo pomocny podczas szukania odpowiednich przedmiotów w systemie programu. Dzięki temu możesz w prosty sposób zobaczyć na podglądzie, czy dany stół, lampa lub blat pasuje do Twojej wizji. Dodatkową zaletą jest także możliwość sprawdzenia kosztu wykorzystanych przez nas materiałów i elementów umeblowania oraz ich zakup w sieci sklepów, również z dostawą do domu.

Leroy Merlin Planer 3D – nowa kuchnia od projektu po dostawę

Kolejną siecią dającą możliwość własnego projektowania kuchni w darmowym programie jest Leroy Merlin. Stwórz własną funkcjonalną przestrzeń – przy pomocy instrukcji dostępnej na stronie wykonaj pomiar pomieszczenia, następnie wybierz elementy wyposażenia. Czy wiesz, że różne rozstawienie elementów kuchni może dawać zupełnie odmienny odbiór? Dlatego w Leroy Merlin Planer 3D posiadasz opcję testowania ustawienia mebli i sprzętu. Ponadto widok przestrzenny daje możliwość idealnego dobrania odległości między poszczególnymi elementami. Ten program do projektowania kuchni 3D zapewnia intuicyjną obsługę i łatwą nawigację po projekcie. Po zakończeniu wizualizacji wystarczy, że złożysz zamówienie online lub w pobliskim sklepie, a pracownicy Leroy Merlin wniosą zakupioną kuchnię pod wskazany adres. 

Kitchenplanner.net – darmowy planer online 

Darmowy planer online kitchenplanner.net jest programem do tworzenia kuchni w 3D. Jest prosty w obsłudze, działa bez zarzutu i bez konieczności pobierania na komputer. Rzut pomieszczenia możesz dowolnie dopasować – nie ma żadnego znaczenia czy planujesz aneks kuchenny, kuchnię z blatem kuchennym w kształcie L czy U. Drzwi i okna również umiejscawiasz według uznania. Zaprojektuj kuchnię drewnianą, tradycyjną, nowoczesną czy na wysoki połysk. W bibliotece programu do projektowania kuchni znajdują się dolne szafki w dwóch wysokościach, szafki wysokie w czterech wysokościach i szafki wiszące oraz górne także w czterech wysokościach. Ponadto dostępne są szafki na urządzenia, np. wysokie szafki na lodówkę lub piec, zlewozmywak lub kuchenkę oraz szafki ze stali nierdzewnej jako wolnostojące urządzenie. 

Najlepsze płatne programy do projektowania kuchni

PRO100 – aplikacja, z której korzystają profesjonalni architekci

program do projektowania pro100
Źródło: ecru.pl

PRO100 to jeden z najpopularniejszych programów do aranżacji wnętrz. Aplikacja ta cieszy się niezwykle dużą popularnością wśród internautów, pomimo że z założenia kierowana jest zwłaszcza do producentów mebli, dekoratorów i architektów wnętrz. Ten program do projektowania kuchni do pobrania umożliwia szybką trójwymiarową wizualizację projektu, w której do dyspozycji masz liczne gotowe moduły, wycenę projektu i rzuty z wymiarowaniem. Najmocniejszą stroną PRO100 jest zapewne realistyczny moduł wizualizacji 3D z systemem symulacji oświetlenia. Planer kuchni wyposażony jest w obszerny katalog przedmiotów, który zawiera asortyment mebli, akcesoriów, elementów oświetleniowych, uchwytów, a także wybór ścian, drzwi i okien. Planowanie kuchni z PRO100 jest wyjątkowo intuicyjne, a w programie istnieją różne tryby widoków, które umożliwią Ci oglądanie pokoju pod dowolnym kątem. Program może też generować raporty w celu wyświetlenia listy użytych materiałów, wymiarów i kosztorysu.

Ashampoo Home Design – wszystkie funkcje w jednym programie

Ashampoo Home Design zawiera wszystkie elementy wyposażenia, od szafek, drzwi, okien, balkonów, aż po instalacje elektryczne i sanitarne. W tym programie do projektowania kuchni obejrzysz swoje pomieszczenie pod naprawdę wieloma kątami. Program oferuje kilka trybów wyświetlania, które pomagają ustawić wizualizację 3D na widok perspektywiczny z lewej lub prawej strony. Planer pozwala pracować zarówno w widoku dwu-, jak i trójwymiarowym, a także w łączonym. Ashampoo Home Design da Ci dostęp do tysięcy obiektów 3D. Wystarczy, że je zaimportujesz i dodasz do projektu. To najprostsza droga do uniknięcia przykrych niespodzianek i rozczarowań – wszystko będzie pasować do siebie idealnie. Dzięki ogromnemu wyborowi mebli, elementów dekoracyjnych oraz roślin, nie musisz martwić się o efekt. Program działa sprawnie i intuicyjnie. Możesz szybko uzyskać dostęp do każdej funkcji programu, dzięki czemu praca z zasobami staje się płynniejsza, a skomplikowane obliczenia i animacje dostępne są w kilka sekund.

KD Max – profesjonalne narzędzie do projektowania kuchni

Program do projektowania kuchni KD Max został pierwotnie opracowany dla projektantów kuchni, stolarzy oraz producentów mebli, aby zwiększyć szybkość i komfort ich pracy. Przygotowanie kompletnego projektu kuchni w KD Max tzn. narysowanie kształtu pomieszczenia, wstawienie mebli i akcesoriów z biblioteki obiektów, wprowadzenie niezbędnych poprawek oraz wykonanie realistycznej wizualizacji zajmie Ci około 15-20 minut. Ten płatny program pozwala również na tworzenie wysokiej jakości panoram 360° i animacji.

Niezależnie od tego, czy dysponujesz niewielkim aneksem kuchennym, czy też przestrzenną kuchnią, chcesz, by była ona ładna i funkcjonalna. Aranżując to pomieszczenie, nie musisz już korzystać z usług profesjonalnego dekoratora czy architekta. Internet oferuje obecnie wiele różnorodnych programów do samodzielnego projektowania kuchni. Są one niewątpliwie pomocne, dlatego przed urządzaniem „serca” domu warto przemyśleć zakup aplikacji lub ściągnięcie darmowego kitchen plannera. 

7
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *