Technologia

21.12.2021 07:04

TikTok testuje możliwość repostowania

Newsy Programy i aplikacje
3
1
1
3
1

Trwają pierwsze oficjalne testy pozwalające użytkownikom TikToka udostępniać posty innych użytkowników, bez mozolnego i nie do końca legalnego procesu pobierania treści. 

W końcu! TikTok testuje możliwość zupełnie legalnego i wygodnego sposobu na repostowanie treści innych użytkowników. Póki co opcja pojawiła się u wybranych tiktokerów i daje możliwość udostępnienia treści tylko wśród swoich znajomych. Nie zmienia to faktu, że funkcja najprawdopodobniej pojawi się na TikToku. O testach udostępniania poinformował w pierwszej kolejności Matt Navarra.

Oczywiście, możliwość udostępniania finalnie może nie trafić do aplikacji. Biorąc jednak pod uwagę fakt, jak długo jest oczekiwana przez społeczność, możemy spać spokojnie.

TikTok – udostępnianie to zmora

Do tej pory jedyną możliwością na udostępnienie tiktoka było pobranie filmu i opublikowanie go na swoim profilu, co u samych podstaw łamie wszystkie możliwe prawa autorskie. Użytkownicy oznaczali się wzajemnie i po uzyskaniu zgody od drugiej strony nie był to większy problem, jednak sama procedura była (i jest) mozolna i niewygodna. Dodatkowo, w taki sposób udostępniony post nie podbija wyświetleń oryginału.

3
1

Podziel się:

Komentarze (1)

Tylko mogi by zapytac czy chce automatycznie dzielic sie z kims..A moze nie chce automatycznie dzieloc sie z znajomymi…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *