MSI Prestige 16 AI EVO na Computex 2024

Technologia

04.06.2024 11:26

MSI na Computex 2024. Sztuczna inteligencja i innowacje

Komputery Newsy Podzespoły
1
0
0
1
0

MSI, uznany lider w branży technologii komputerowej, na tegorocznych targach Computex 2024 postanowił pokazać pełnię swoich możliwości. Zobacz, jakie innowacyjne rozwiązania czekają na użytkowników!

Firma MSI na targach Computex 2024 zaprezentowała szeroką gamę produktów, od komputerów i monitorów po routery, zwracając uwagę zarówno entuzjastów technologii, jak i inwestorów. Głównym tematem przewodnim była oczywiście sztuczna inteligencja, która zdobywa coraz to szersze uznanie w wielu urządzeniach elektronicznych, nie tylko w komputerach i smartfonach.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

MSI na Computex 2024: nagrody i wyróżnienia

Podczas targów, MSI zdobył prestiżową nagrodę Computer Best Choice Golden Award za laptop Prestige 16 AI Evo, wyposażony w najnowszy procesor Intel Core Ultra 9, pojemną baterię 99,9 Wh i ładowanie Power Delivery PD 3.1 o mocy 140 W.

Sprawdź też: Recenzja MSI Prestige 16 AI Evo. Nowy Intel daje radę!

Kolejnym wyróżnionym produktem była nowa konsola gamingowa MSI Claw, która dzięki najnowszej aktualizacji poprawiła wydajność nawet o 150%, zapewniając płynność w 100 najpopularniejszych grach na platformie Steam.

Konsola gamingowa MSI Claw
Nowa konsola gamingowa MSI Claw o poprawionej wydajności zdecydowanie zasłużyła na wyróżnienie

Innowacje w sztucznej inteligencji

MSI nie zaniedbało również dziedziny sztucznej inteligencji, a w zasadzie to skupiło się na niej w pierwszej kolejności. Nowością jest AI ARTIST, narzędzie offline do konwersji tekstu na obraz, które dodatkowo tworzy pliki PSD z warstwami, co docenią użytkownicy Adobe Photoshop. Firma zaprezentowała także komputery z serii MEG Vision X AI, wyposażone w MSI AI Engine, który umożliwia generowanie tekstu, sesje Q&A, tworzenie podsumowań dokumentów lokalnych oraz sterowanie za pomocą Microsoft Copilot, wszystko bez połączenia z internetem.

Sprawdź bestsellery MSI:

Zrównoważony rozwój i nagrody

MSI zwrócił także uwagę na kwestie ekologiczne. Komputer AiO, który zdobył nagrodę Best Choice, wykonany jest z tworzyw pochodzących z recyklingu i wyposażony w oprogramowanie MSI Power Meter, pozwalające na oszczędzanie energii oraz szacowanie emisji dwutlenku węgla i kosztów zużycia energii. Wspiera również AI Boost NPU. W dobie ESG ten sprzęt niewątpliwie będzie hitem sprzedażowym w skupiających się na ekologii przedsiębiorstwach.

Monitory MSI
Nowe monitory od MSI cechuje wysoka płynność, precyzja kolorów i super technologia HDR

Nowe technologie w płytach głównych i monitorach

Firma zaprezentowała także nowości w segmencie płyt głównych, w tym platformę Project Zero z tylnymi złączami oraz najnowsze systemy Thunderbolt i wirtualną rzeczywistość DigiME. W dziedzinie monitorów gamingowych, modele MSI MPG 341CQPX i MAG 271QPX, korzystające z paneli QD-OLED, zapewniają świetne parametry dla graczy, takie jak wysoka płynność, precyzja kolorów i znakomity HDR.

Sprawdź też: MSI Prestige 14 (A12U) – test smukłego laptopa z RTX 3050

Peryferia gamingowe i akcesoria

W segmencie peryferiów gamingowych, MSI zaprezentowało nową klawiaturę STRIKE z funkcją Hot Swap i autorskimi przełącznikami MSI SONIC, a także myszkę VERSA o rozdzielczości maksymalnej 26 tys. DPI, bezprzewodowe kontrolery FORCE i headset MAESTRO.

Podzespoły MSI
Które podzespoły MSI najbardziej wzbudziły Twoją ciekawość?

Monitory od MSI, które są równie warte uwagi:

Innowacyjne rozwiązania dla użytkowników iPhone’ów

Dla użytkowników iPhone’ów MSI przygotowało przenośny dysk SSD DATAMAG 40 Gb/s/20 Gb/s, umożliwiający szybki transfer danych i wysokiej jakości nagrania wideo, a także obudowę SSD DATAVAULT 20 Gb/s z funkcją lokalizacji za pomocą aplikacji Apple Find My.

MSI Vision naprawdę robi duże wrażenie już pod samym wizualnym względem

Routery nowej generacji

W dziedzinie sieci, MSI wprowadziło routery z serii Roamii, w tym system mesh Wi-Fi 7, który oferuje przepustowość niezbędną do streamingu 4K/8K, grania online i doświadczeń AR/VR. Routery te wyposażone są w technologię Wi-Fi 7 z pasmami 320 MHz, 4K-QAM, Multi-RU i MLO, zapewniając prędkości do 21 Gb/s i zasięg do 6200 stóp kwadratowych.

MSI na targach Computex 2024 zaprezentowało szeroki wachlarz innowacji i nowych produktów, potwierdzając swoją pozycję jako lidera w branży technologii komputerowej.

Sprawdź też: PlayStation 5 – recenzja po pół roku. Czy warto było polować w dniu premiery na PS5 od Sony?

1
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *