Chirs Evans jako Gene Kelly

Rozrywka

05.01.2022 14:26

Chris Evans gwiazdą musicalu? Aktor wcieli się w rolę Gene’a Kelly’ego

Filmy i seriale Newsy
9
0
0
9
0

Chris Evans znany jest najbardziej jako Kapitan Ameryka. Aktor postanowił teraz pójść całkowicie inną drogą. Pracuje nad filmem, w którym zagra Gene’a Kelly’ego – tancerza, aktora i reżysera znanego z musicali.

Zgodnie z informacją, którą podaje serwis Deadline, Chris Evans planuje zaskoczyć swoich fanów, wcielając się w znaną postać amerykańskiego musicalu (m.in. z lat 40. i 50.). Mało tego będzie to film oparty na pomyśle samego aktora – w związku z czym będzie on także producentem projektu. Oprócz niego producentami zostaną także Rian Johnson i Ram Bergman. Warto wspomnieć, że cała trójka pracowała już razem podczas realizacji filmu Na noże. Równie obiecująco brzmi fakt, że za scenariusz odpowiedzialny będzie John Logan, który był już trzykrotnie nominowany do Oscara (za filmy: Gladiator, Aviator oraz Hugo i jego wynalazek). Należy jednak podkreślić, że to dopiero pomysł wchodzący w życie: wciąż brakuje reżysera, tytułu filmu, a także studia, które będzie powiązane z daną produkcją.

Sprawdź też: Ridley Scott – filmy reżysera. Najlepsze filmy Ridleya Scotta

Chris Evans zagra Gene’a Kelly’ego, lecz nie będzie on jedyną postacią z głównej obsady. Film opowie historię 12-latka, który pracuje w wytwórni filmowej MGM. Akcja rozgrywać się będzie w 1952 roku. Podczas realizacji najnowszego widowiska z udziałem Gene’a Kelly’ego, chłopiec zaczyna wyobrażać sobie przyjaźń z kultowym aktorem. Chcąc przybliżyć postać gwiazdy, warto przypomnieć najbardziej znany fragment musicalu filmowego w jego wykonaniu. Stał się on wręcz ikoniczny w postrzeganiu tego gatunku w kulturze masowej:

https://www.youtube.com/watch?v=D1ZYhVpdXbQ

Piosenka Singin’ In The Rain pochodzi z musicalu o tym samym tytule (po polsku przetłumaczony jako Deszczowa piosenka) z 1952 roku. Oprócz tego Gene Kelly zasłynął z takich produkcji jak: Amerykanin w Paryżu czy Zaproszenie do tańca. Należy podkreślić, że w wymienionych tytułach był zarówno aktorem i reżyserem. Co więcej, Gene Kelly pozostawał aktywny zawodowo prawie do końca swojego życia (zmarł w 1996 roku).

Z uwagi na bogaty dorobek musicalowego artysty, Chris Evans stanie przed wielkim wyzwaniem. Niewątpliwie jest to dla niego też nowy etap w karierze. Co prawda aktor zagrał wcześniej m.in. na Broadwayu w 2018 roku w sztuce pt. Lobby Hero (otrzymał nawet nominację do nagrody Drama League za swój występ), aczkolwiek jego doświadczenie aktorskie, gdzie liczy się taniec i muzyka, nie jest zbyt obszerne. Czy Chrisowi Evansowi uda się z uśmiechem zatańczyć w deszczu?

Sprawdź też:

9
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *