forza horizon 5

Rozrywka

10.11.2021 13:23

Forza Horizon 5 ma już miliony graczy. Phil Spencer pęka z dumy

Gry Newsy
10
0
0
10
0

Nie pamiętam, czy kiedykolwiek w historii gier komputerowych, recenzenci byli aż tak jednomyślny. Forza Horizon 5 szturmem zyskała uznanie praktycznie każdego, kto zdążył w nią zagrać. Wyniki gry, w pierwszych dniach dostępności, tylko potwierdziły ten entuzjazm, na co zdążył już zwrócić uwagę Phil Spencer.

Gry poświęcone motoryzacji to jedne z najpopularniejszych pozycji, niezależnie od tego, którą platformę weźmiemy pod lupę. Takie tytuły jak Need For Speed, Gran Turismo, Colin McRae, F1 czy wspomniana Forza, trwale wpisały się w krajobraz platform służących do dystrybucji gier.

Najświeższa z najpopularniejszych pozycji, Forza Horizon 5, miała swoją oficjalną premierę 9 listopada. Tak niewiele czasu wystarczyło w zupełności, by całkowicie przyćmić wyniki sprzedażowe poprzedniej części.

Forza Horizon 5 z rekordowym otwarciem w historii Xbox Game Studios

Pierwsze wyniki popularności Forza Horizon 5 zawdzięczamy samemu szefowi Xboxa. Phil Spencer opublikował wpis na Twitterze, z którego dowiadujemy się, że w grę gra już 4,5 miliona graczy z całego świata. Biorąc pod uwagę, że wyniki dotyczą tylko jednego dnia, czapki z głów!

Wynik 4,5 miliona graczy oznacza, że najnowsza odsłona serii Forza pobiła poprzednią trzykrotnie, bijąc przy okazji rekord otwarcia wszystkich gier wyprodukowanych przez Xbox Game Studios.

Game Pass pomógł pobić rekord?

Lakoniczny komunikat Phila Spencera, niestety, nie uwzględnia podziału na poszczególne platformy, na których dostępna jest gra Forza Horizon 5. Wiemy jedynie, że pod uwagę wzięto platformy PC, Xbox Series X|S i Xbox Cloud Gaming.

Ilu, spośród graczy zachwyconych nową samochodówką Microsoftu, korzysta z niej w ramach subskrypcji Xbox Game Pass, nie wiemy. Możemy się jedynie domyślać, że jest to całkiem spora liczba, wszak oferta subskrypcyjna firmy Microsoft jest bardzo korzystna. Dodatkowo, właśnie trwa atrakcyjna promocja, w ramach której kilka miesięcy abonamentu można zdobyć za zaledwie kilka złotych.

Jedna z najlepszych gier samochodowych w historii?

Osobiście, na wirtualnych drogach Meksyku spędziłem zaledwie nieco ponad dwie godziny, dlatego, na tę chwilę, ciężko mi się wypowiedzieć, czy podpisuję się pod opinią, jakoby Forza Horizon 5 miała być jedną z najlepszych gier samochodowych, jakie powstały kiedykolwiek.

Jestem jednak bezwzględnie pewien, że gra wygląda świetnie, jeździ się bardzo przyjemnie i niezwykle trudno ulec pokusie jeszcze jednego wyścigu.

Gracie już?

Przeczytaj również: Historia gier Forza Horizon — najważniejsze informacje o kultowej serii wyścigów z otwartym światem

10
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *