1. Scroll
  2. /
  3. Rozrywka
  4. /
  5. 6. sezon Better Call Saul będzie niesamowity, zdradza jeden z aktorów

Rozrywka

25.11.2021 16:11

6. sezon Better Call Saul będzie niesamowity, zdradza jeden z aktorów

Filmy i seriale Newsy
5
0
0
5
0

Tony Dalton, odgrywający rolę Lalo Salamanki, twierdzi że 6. (i ostatni) sezon Better Call Saul wywoła opad szczęk wśród fanów. Czego możemy się spodziewać?

Dalton o 6. sezonie Better Call Saul

Dalton, odgrywający w serialu rolę jednego z bossów kartelu, postanowił delikatnie odsłonić rąbka tajemnicy w kwestii ostatniego sezonu produkcji, opowiadającej wydarzenia sprzed tych ukazanych w Breaking Bad. Fani mogą już zacierać ręce! Aktor, zapytany o opinię po przeczytaniu scenariusza do sezonu 6. odpowiedział, że jest niezwykle podekscytowany.

Nie macie pojęcia co się wydarzy. To po prostu niesamowite co ci goście napisali. Niesamowite.

– cytując słowa Daltona, przytoczone przez serwis screenrant.com, możemy się spodziewać wielkiego trzęsienia ziemi w finalnym sezonie historii Saula Goodmana.

Szczegóły dotyczące 6. sezonu

Pomijając kwestie podekscytowania aktora, czy znamy więcej szczegółów dotyczących ostatniego sezonu serialu? Jak możemy wyczytać w naszym innym tekście, będzie to najdłuższy sezon ze wszystkich poprzednich. W jego skład wejdzie 13 odcinków, a emisja zostanie podzielona na dwie części.

O samej fabule też niewiele wiadomo, aczkolwiek można się tu pokusić o pewne domysły. Z wypowiedzi Daltona możemy wnioskować, że Better Call Saul podąży tropem ostatniego sezonu Breaking Bad. Mowa tu o brutalności i trzymaniu w napięciu a także spektakularnym końcu żywota głównych antagonistów.

[Uwaga spoiler dotyczący końcówki 5. sezonu] Jak mogliśmy zobaczyć w ostatnim odcinku 5. sezonu, Lalo zyskuje powód do zemsty na Mando. Nieudana próba morderstwa na Lalo może być więc głównym wątkiem w nadchodzącym sezonie. Wszak coś takiego z pewnością będzie wymagać odpowiedzi z jego strony.

Kiedy premiera? Informacje o serialu

Premiera 6. sezonu Better Call Saul przewidziana jest na początku 2022 roku. Fani już wkrótce poznają finał historii Saula Goodmana, choć jak było to wspomniane powyżej, nastąpi to w dwóch częściach z racji podzielenia sezonu.

Serial stworzony przez Vince’a Gilligana i Petera Goulda, opowiada o wydarzeniach, które mają miejsce siedem lat przed tymi ukazanymi w Breaking Bad. Fani Breaking Bad mogą się z niego dowiedzieć wiele o przeszłości kluczowych bohaterów z tej produkcji. Podobnie jak w nim, akcja skupia się Albuquerque, w stanie Nowy Meksyk.

Głównym bohaterem jest Jimmy McGill, początkowo prawnik, który jednak z czasem zmienia swoje podejście do wielu kwestii. Przybierając imię Saula Goodmana, dalej działa w prawniczym “rzemiośle”, tym razem jednak często przekraczając granice prawa. Jego zachłanność, doprowadza do reprezentowania kryminalistów w sądzie i zanurzeniu się w przestępczy półświatek po samą szyję.

Sprawdź też: Better Call Saul sezon 6 – kiedy premiera? Wszystko, co musicie wiedzieć o najnowszym sezonie

Obsada sezonu 6.

Kogo zobaczymy w ostatnim sezonie? Rzecz jasna, w rolę charyzmatycznego Goodmana powraca Bob Odenkirk. Obok niego zobaczymy także Jonathana Banksa i Giancarlo Esposito, znanych doskonale fanom Breaking Bad (Mike Ehrmantraut i Gus Frings).

Oprócz głównych twarzy serialu, zobaczymy jeszcze Michaela Mando (znanego graczom z Far Cry’a 3), Michaela McKean’a, Rhea Seehorna czy wspomnianego wyżej Tony’ego Daltona.

Ten ostatni, dołączył do serialu w czwartym sezonie. Początkowo jego rola była mniej znacząca, jednak z czasem stał się jednym z głównych bohaterów produkcji. Rola Lalo Salamanki okazała się także biletem do wielkiego świata aktorskiego dla Daltona. Obecnie fani będą mogli go także zobaczyć w nadchodzącym serialu Hawkeye.

Źródło: screenrant.com, papyrus.greenville.edu

5
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.