plakat filmu spider-man across the spider-verse

Rozrywka

29.05.2023 12:54

Spider-Man Across the Spider-Verse – data premiery, obsada, fabuła

Filmy i seriale
10
0
0
10
0

Spider-Man: Across the Spider-Verse to kontynuacja znakomicie przyjętej animacji z 2018 roku. Co o niej wiadomo? Kiedy premiera oraz o czym będzie fabuła? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej!

Produkcja reżyserii Boba Persichettiego, Petera Ramseya i Rodneya Rothmana, czyli Spider-Man: Uniwersum okazała się sukcesem. Na tyle dużym, że film w 2019 zdobył Oscara w kategorii “Najlepszy długometrażowy film animowany”. To było pewne, że zapowiedź kontynuacji będzie tylko kwestią czasu. Przeczucie nie zawiodło wielu internautów, w tym nas, bo Spider-Man: Across the Spider-Verse już niebawem pojawi się w kinach! 

Wprawdzie Spider-Man wystąpił już w MCU (Marvel Cinematic Universe) niejednokrotnie, tak dalej prawa do postaci (oraz całego pajęczego uniwersum) posiada Sony Pictures. Ich produkcje niekoniecznie cieszą się wielkim uznaniem (Venom, Morbius), ale zupełnie inaczej sytuacja się ma właśnie w przypadku Spider-Man: Uniwersum. Czy kontynuacja przygód MIlesa Moralesa i spółki okaże się równie dobra?

Spider-Man: Across the Spider-Verse – data premiery

Oficjalna data premiery Spider-Man: Across the Spider-Verse to 2 czerwca 2023 roku. Pierwotnie produkcja miała pojawić się 8 kwietnia 2022 roku, ale ze względu na związane z pandemią obawy dotyczące wyniku kasowego, została przeniesiona na 7 października 2022 roku. Jak już wiadomo – tego terminu także nie udało się dotrzymać.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Warto wspomnieć, że Spider-Man: Across the Spider-Verse to tylko pierwsza z dwóch planowanych kontynuacji. Prace nad nią rozpoczęły się jeszcze przed premierą pierwszego filmu w 2018 roku. Oficjalne ogłoszono go w listopadzie 2019 roku, a prace animacyjne rozpoczęły się w czerwcu 2020 roku. Druga część, czyli Beyond Spider-Verse ma planowo zadebiutować w 2024 roku. 

Zwiastun Spider-Man: Across the Spider-Verse

Pierwszy zwiastun z filmu Spider-Verse: Across the Spider-Verse, czyli Spider-Man: Poprzez multiwersum, pojawił się 5 grudnia 2021 roku. Przedstawiał on trochę więcej, niż oczekiwano i mniej więcej nakreślił czego się spodziewać po tej produkcji. 

Ponad rok później, 13 grudnia 2022 roku, Sony PIctures opublikowało pierwszy, właściwy zwiastun. Skupiał on się przede wszystkim na Milesie i wprowadził nas do tzw. Spider-Force. Świata Spider-Manów. Poza tym wyszły jeszcze dwa kolejne trailery – 4 kwietnia i 22 maja. 

Sprawdź też: Chronologia filmów Marvela. Jak oglądać filmy Marvela?

Na obydwu przejawia się ten sam motyw – Miles spotyka Spider-Mana 2099, który zdaje się przeciwny dołączeniu młodzieńca do ich drużyny Spider-Manów. Odnosi się nawet do kwestii związanych z Człowiekiem Pająkiem z Ziemi-199999, co stanowi nawiązanie do filmu Spider-Man: Bez drogi do domu. Poza tym na samych zwiastunach można zauważyć mnóstwo wersji Spider-Mana – Spider-Punk, Spider Woman, Spider-Man z PS4 czy Scarlet Spider. To tylko “kropla” z całego morza, zwanego Spider-Force.

Fabuła w Spider-Man: Poprzez multiwersum

Zakończenie Spider-Man: Uniwersum przedstawiało Miles Moralesa i innych Spider-Manów z innych wymiarów, którzy wyłączyli niebezpieczną maszynę Wilsona Fiska. Bohaterowie powrócili do swoich odpowiednich wymiarów po finałowej bitwie, a Miles zaakceptował odpowiedzialność za swoje nowe życie, zarówno z maską Spider-Mana, jak i bez niej. Jednak niespodzianka, Spider-Gwen znalazła sposób, aby skontaktować się z nim ze swojego własnego wymiaru.

Jak sugeruje zabawna scena popokazowa z Spider-Man: Uniwersum, Miguel O’Hara, znany również jako Spider-Man 2099, odegra ważną rolę w kontynuacji, prowadząc Spider-Force. To pewnego rodzaju świat Spider-Manów, zrzeszający ich z wielu wymiarów. Zadaniem tej placówki jest obrona integralności multiversum. Wbrew oczekiwaniom, Miles znajdzie się w konflikcie zarówno z Spider-Force, jak i z Gwen, gdy omawiają, jak radzić sobie z zagrożeniem ze strony niezwykle niebezpiecznego złoczyńcy o imieniu Spot.

Fani mogą spodziewać się zobaczenia pięciu różnych wszechświatów: Ziemia-65 (miejsce działania Gwen Stacy), miasto Mumbattan (dom nowo ogłoszonego Spider-Mana India), Nueva York (świat Spider-Mana 2099), lata 70. inspirujące Nowe Londyn (rewir Spider-Punka) oraz tajemniczego piątego wszechświata, który jest ściśle strzeżony. Niestety – jeśli podobał Ci się występ Spider-Man Noir, to ten w tym filmie nie powróci. Przynajmniej takie jest oficjalne oświadczenie. Historia już nas nauczyła, żeby niekoniecznie ufać takim doniesieniom.

Obsada w Spider-Man: Across the Spider-verse

Kogo usłyszymy w Spider-Man: Across the Spider-Verse? W obsadzie głosowej powracają: Shameik Moore (Miles Morales), Hailee Steinfeld (Gwen Stacy), Jake Johnson (Peter B. Parker), Oscar Isaac (Miguel O’Hara, znany również jako Spider-Man 2099), Brian Tyree Henry (Jefferson Davis), Jorma Taccone (The Vulture) oraz Luna Lauren Vélez (Rio Morales).

Sprawdź też: Najlepsze filmy – jakie są premiery kinowe w tym roku?

Do coraz bardziej zapełniającej się listy gwiazdorskich głosów dołączają: Jason Schwartzman (Jonathan Ohnn, znany również jako The Spot), Issa Rae (Jessica Drew, znana również jako Spider-Woman), Daniel Kaluuya (Hobart „Hobie” Brown, znany również jako Spider-Punk), Greta Lee (Lyla, asystentka sztucznej inteligencji Miguela) oraz Shea Whigham (George Stacy, ojciec Gwen). Witamy również Spider-Mana India, którego głosu użyczy Karan Soni.

Zwiastun Spider-Man: Across the Spider-Verse sugerują także cameo filmowych Spider-Manów, czyli Toma Hollanda, Toby’ego Maguire’a oraz Andrewa Garfielda.

Oto najważniejsze informacje na temat Spider-Man: Across the Spider-Verse. Jak nastawienie przed filmem? Nie możesz się doczekać? Bilety już kupione? Daj nam znać w komentarzu! 🙂

10
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *