1. Scroll
  2. /
  3. Rozrywka
  4. /
  5. Better Call Saul sezon 6 – kiedy premiera? Wszystko, co musicie wiedzieć o najnowszym sezonie

Rozrywka

2 miesiące temu

Better Call Saul sezon 6 – kiedy premiera? Wszystko, co musicie wiedzieć o najnowszym sezonie

Filmy i seriale
5
3
1
5
3

Fani w napięciu oczekują na kolejny sezon Better Call Saul. Co o nim wiemy? Czy jeszcze w tym roku będzie możliwość obejrzenia Better Call Saul sezon 6? Data premiery i zwiastun finału serii są nadal owiane tajemnicą, jednak… co nieco już wiadomo!

Better Call Saul sezon 6 – data premiery

Better Call Saul (Zadzwoń do Saula) to niezwykle udany spin-off popularnego serialu Breaking Bad, przez niektórych uważany za lepszy od oryginału. Opowiada on historię Jimmy’ego McGilla (aka Saula Goodmana), zmagającego się z wieloma problemami zawodowymi i prywatnymi prawnika, który, nieustannie szukając drogi na skróty, coraz bardziej pogrąża się w lawinie mniej lub bardziej przypadkowych zdarzeń. 

Źródło: Netflix.com

Zobacz też: The Boys sezon 3 – kiedy premiera? Wszystko, co musicie wiedzieć o najnowszym sezonie

Szósty (i ostatni) sezon opowieści o niepokornym prawniku został zapowiedziany w styczniu 2020 roku, jednak ze względu na pandemię koronawirusa, jego produkcja nie przebiegała tak, jak życzyliby tego sobie zarówno fani, jak i twórcy. Kiedy więc ukaże się finał Better Call Saul?

Jak dotąd Better Call Saul sezon 6 pozostaje jedną wielką niewiadomą. Mimo wczesnej zapowiedzi, problemy spowodowane sytuacją światową znacznie opóźniły produkcję serialu Netflixa. W związku z tym informacja o rozpoczęciu zdjęć do ostatniego sezonu Zadzwoń do Saula obiegła świat dopiero w marcu 2021 roku. Kiedy można więc spodziewać się premiery? Twórcy niczego nie potwierdzili, jednak biorąc pod uwagę zaistniałe okoliczności, mało prawdopodobny wydaje się debiut 6. sezonu Better Call Saul przed końcem 2021.

O czym będzie fabuła szóstego sezonu Zadzwoń do Saula?

Serial Better Call Saul Netflixa dobiegnie nieuchronnego końca wraz z publikacją ostatnich odcinków szóstego sezonu produkcji. Fabuła będzie więc naturalnie dążyła do zakończenia wszystkich rozpoczętych wcześniej wątków, wprowadzając prawdopodobnie nieco mniej nowych postaci i historii, niż w poprzednich częściach serii. Twórcy ogłosili jednak, że Better Call Saul sezon 6 składał się będzie z 13 odcinków, a nie z 10, jak wszystkie poprzednie odsłony serialu. Oznacza to, że historia Saula Goodmana zamknie się w 63 epizodach – dla porównania, serial Breaking Bad liczy sobie jeden odcinek mniej.

Co zaś stanie się z samymi bohaterami? Wielu fanów czeka na dalsze losy zarówno głównego bohatera, jak i postaci drugoplanowych, takich jak, nieznana z samego Breaking Bad Kim Wexler. Gwiazdor serialu Better Call Saul, Bob Odenkirk, zdradził w jednej z rozmów prowadzonych zaraz po rozpoczęciu produkcji 6. sezonu serialu, że chciałby, aby opowieść o Saulu Goodmanie skończyła się pozytywnie dla samego prawnika. Zaznaczył jednak, że nie wie, czy taki scenariusz jest w ogóle możliwy. Biorąc pod uwagę, że na przestrzeni kolejnych sezonów główny bohater nie potrafił nigdy do końca „wyjść na prostą”, trudno oczekiwać, że stanie się to w końcowych odcinkach serialu. Z drugiej strony… kto wie?

Źródło: amc.com

Zwiastun i materiały promocyjne nowego sezonu Better Call Saul!

W oczekiwaniu na Better Call Saul sezon 6, trailer produkcji byłby tym, co uprzyjemniłoby czas fanom i dało zapewne nieco więcej podpowiedzi, co do fabuły przedstawionej w nadchodzących odcinkach. Jednakże Netflix wciąż nie opublikował zwiastuna kolejnego sezonu Zadzwoń do Saula. Jedyne, co pozwala na śledzenie działań ekipy pracującej nad powstawaniem zwieńczenia historii Saula Goodmana, to regularnie pojawiające się na kanałach społecznościowych produkcji zdjęcia z planu. Niestety nie wiadomo, kiedy twórcy zdecydują się na opublikowanie trailera oraz innych materiałów promocyjnych.

Obsada w 6. sezonie Better Call Saul

Better Call Saul sezon 6 to okazja do spotkania ze znanymi z poprzednich odsłon serii bohaterami, co do większości obsady nie będzie więc żadnego zaskoczenia. Bob Odenkirk powróci w roli głównej, a Rhea Seahorn znów zagra Kim Wexler. Na ekranie pojawią się również między innymi doskonale znani fanom serialu Mike Erhmantraut, Giancarlo Esposito, Patrick Fabian i Tony Dalton. Prawdziwe pytanie jednak brzmi, czy zobaczysz głównych bohaterów Breaking Bad – serialu, od którego wszystko się zaczęło?

Dotąd w Better Call Saul nie pojawiły się postaci Waltera White’a oraz Jessego Pinkmana. Zapytani o występ w szóstym sezonie Zadzwoń do Saula aktorzy przyznali, że chętnie wystąpiliby w spin-offie Breaking Bad, jednak dotąd nie otrzymali zaproszenia na plan. Ponadto Aaron Paul (grający postać Pinkmana) stwierdził, że wiedząc, w jakim miejscu znajduje się jego bohater na początku oryginalnego serialu, nie widzi dla niego miejsca w Better Call Saul. Czy przeczucia aktora się sprawdzą? Odpowiedź na to pytanie poznamy zapewne dopiero po premierze finałowego sezonu Zadzwoń do Saula.

Zobacz też: Sky Rojo Sezon 2 – kiedy premiera? Wszystko, co musicie wiedzieć o najnowszym sezonie

Legendarny już serial Better Call Saul zmierza do nieuchronnego końca. Fani z niecierpliwością czekają na wieści z planu, a nade wszystko, na trailer i datę premiery 6. sezonu serii. Jak na razie konkretów ze strony twórców brak, jednak pojawienie się nowych informacji jest tylko kwestią czasu – zwłaszcza że prace na planie trwają już od marca bieżącego roku. Nie zmienia to jednak faktu, że finałowy sezon serialu Netflixa nie ukaże się wcześniej niż pod koniec 2021 roku.

5
3

Podziel się:

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.