dom z papieru korea kiedy premiera

Rozrywka

17.06.2022 14:28

Dom z Papieru: Korea – data premiery i najważniejsze informacje

Filmy i seriale
11
0
0
11
0

Dom z Papieru: Korea, jak sama nazwa wskazuje, jest koreańskim spin-offem jednego z najpopularniejszych seriali na Netfliksie, czyli La Casa De Papel. Kiedy premiera i o czym będzie ten serial? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

Oryginalny Dom z Papieru się zakończył wraz z ostatnim odcinkiem 5. sezonu, zwieńczając los gangu Dalego. Najwierniejsi fani nie mają jednak powodu do smutku, gdyż „marka” ta dalej jest eksploatowana.
Na ten moment pewne są dwa spin-offy tego hiszpańskiego hitu – jeden poświęcony przeszłości Berlina, a drugi to właśnie Dom z Papieru: Korea, którego premiera odbędzie się już niebawem! Co wiadomo o tym serialu?

money heist korea obsada
Koreański spin-off z pewnością zapowiada się naprawdę ciekawie! | źródło: materiały prasowe

Dom z Papieru: Korea – kiedy premiera? Najważniejsze informacje

Premiera serialu odbędzie się już 24 czerwca 2022 roku, a obejrzeć go będzie można na Netfliksie. Prace nad spin-offem rozpoczęły się 18 września 2021 r., a zdjęcia zakończono w styczniu. Pełny tytuł produkcji to dokładnie Dom z papieru: Korea – Wspólna strefa ekonomiczna

Wartym uwagi jest fakt, że dyrektorem wykonawczym produkcji jest Alex Pina – twórca oryginalnej serii. Będzie on czuwał nad jak najwierniejszym odzwierciedleniem pierwotnej wersji. Optymizmem napawa również to, że Pina jest fanem koreańskiego kina i bardzo je sobie chwali, dlatego śmiało można założyć, że czeka nas kolejny hit.

Zainteresowanie koreańskimi serialami dramatycznymi nasiliło się po premierze Squid Game (swoją drogą, drugi sezon został potwierdzony!), które pobiło rekord Money Heist w kategorii najczęściej oglądanego nieanglojęzycznego serialu na Netfliksie. Spin-off  jest szansą nie tylko na rozgrzanie serc, które tęsknią za jedną z najbardziej rozbudowanych narracji o napadach na bank. Być może Dom z Papieru: Korea przekona jeszcze większą liczbę widzów do oryginalnych koreańskich produkcji.

Ile odcinków będzie miał serial?

Pierwszy sezon składał się będzie z 12 odcinków, które będą trwać około 1 godziny każdy. Jest to podobna liczba odcinków jak w dwóch pierwszych sezonach hiszpańskiego oryginału, zanim Netflix odnowił go na trzy pozostałe sezony. Sezon zostanie podzielony na dwie połowy po sześć odcinków każda.

W oczekiwaniu na  Domu z Papieru: Korea zawsze możesz sprawdzić, jakie inne seriale pojawią się na Netfliksie w czerwcu. Na platformie dostępna jest również oryginalna wersja oraz dwa filmy dokumentalne opisujące kulisy sukcesu serialu.

Zwiastun Domu z Papieru: Korea

Na początku tego roku świat obiegła wieść, iż zdjęcia do koreańskiego Domu z Papieru zostały zakończone. Wraz z tą informacją opublikowano także pierwszy zwiastun, przedstawiający obsadę produkcji i ujawniający jej oficjalny tytuł, czyli Dom z Papieru: Korea – Wspólna strefa ekonomiczna. Rzeczony materiał możecie obejrzeć powyżej.

Drugi zwiastun został opublikowany 20 maja 2022 roku i zawiera on już nieco więcej informacji na temat fabuły serialu. Wygląda na to, że historia rozpoczyna się od zjednoczenia Korei Północnej i Południowej oraz stworzenia nowej waluty. Choć wydawałoby się, że gospodarka ulega poprawie, tak ostatecznie wzbogacają się wyłącznie… bogaci. Wygląda też na to, że maska z Domu z Papieru nieco będzie się różnić. Tym razem zabraknie wizerunku Dalego. Trailer możecie obejrzeć poniżej: 

Obsada w koreańskim Domu z Papieru

Jak wynika ze zwiastunów, w produkcji bierze udział cała plejada popularnych aktorów. W jedną z głównych ról, a dokładniej w Berlina, wcieli się Park Hae-soo, którego możecie kojarzyć z jego roli w Squid Game. Zagrał on tam postać Cho Sang-woo, przyjaciela Gi-Huna. Oto obsada Dom z Papieru: Korea:

 • Yoo Ji-Tae (Oldboy, Dom, który zbudował Jack) – The Professor. 
 • Park Hae-Soo (Squid Game, Czas łowów)  – Berlin.
 • Jun Jong-Seo (Płomienie, The Call) – Tokio.
 • Lee Won Jong (Cesarzowa Ki, Król fauli) – Moskwa. 
 • Kim Ji-Hoon – Denver. 
 • Jang Yoon-Ju (Weteran, Three Sisters) – Nairobi.
 • Park Jung-Woo (Pandora, Fly High Butterfly) – Rio. 
 • Kim Ji-Hoon – Helsinki.
 • Lee Kyu-Ho (#alive, Bezkarni) – Oslo. 
 • Kim Yun-jin (Lost: Zagubieni, Kochanki) – Seon Woo-jin.
 • Kim Sung-o (Człowiek znikąd, Giant) – Cha Moo-hyuk.
 • Park Myung-hoon (Parasite) – Cho Youngmin.

Choć bohaterowie Domu z Papieru: Korea będą używać tych samych aliasów, co bohaterowie oryginalnego La Casa de Papel, to jednak należy nastawić się na to, że ich osobowości będą zupełnie odmienne. Napomniała o tym m.in. aktorka Jun Jong-Seo, która w wywiadzie dla Dazed Korea zdradziła, że:

Używają tych samych aliasów, ale ich osobowości są kompletnie odmienne (od oryginalnych postaci). Choć główni bohaterowie są złodziejami, to każdy bez problemu powinien się z nimi utożsamić (pod pewnymi względami)…

Fabuła w Money Heist: Korea

Dom z Papieru: Korea będzie przede wszystkim adaptacją cenionej już hiszpańskiej serii, dlatego cały zarys będzie w dużej mierze podobny do oryginału. Serial skupi się na grupie złodziei, którzy pod wodzą niejakiego Profesora będą próbowali dokonać niemalże niemożliwego napadu na bank. 

Jak wskazuje oficjalny tytuł, serial będzie poruszał kwestię społeczno-gospodarczego konfliktu Korei po obu stronach granicy. Wspólna strefa ekonomiczna to odniesienie do nowo utworzonego (i fikcyjnego) regionu, w którym w realnym świecie przebiega granica między Północą a Południem.

Drugi zwiastun zdradza, że nowo zjednoczony rząd Korei wykorzysta Wspólną strefę ekonomiczną jako bazę do stworzenia nowej gospodarki. Na podstawie tego, co widzieliśmy do tej pory, wygląda na to, że nasza bohaterska banda złodziei będzie próbowała dokonać podobnego napadu, jak w hiszpańskim oryginale, tyle że tym razem ich celem będzie nowo wybita waluta zjednoczonej Korei. Jest to z pewnością interesujące ujęcie oryginalnej historii. Fakt, że serial osadzony jest w bardziej fikcyjnym świecie, daje nieco szersze pole do popisu. 

Czekacie na Dom z Papieru: Korea? Czy może całkowicie odbiliście się od oryginalnej serii? Dajcie nam znać w komentarzu! Zachęcamy także do kontaktu z nami na facebooku i instagramie! 🙂 

11
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *