Avatar

Rozrywka

31.01.2023 13:15

Avatar: najważniejsze informacje i przyszłość serii Jamesa Camerona

Filmy i seriale
2
0
0
2
0

Avatar: Istota wody to pełen efektów film science-fiction, który podbija kina na całym świecie. Czy James Cameron planuje realizację kolejnych części? Kiedy wyjdzie Avatar 3 i Avatar 4? Ile powstanie części? Wszystkie informacje znajdziesz w naszym artykule!

Niedawno w kinach pojawiła się druga części filmu, która podobnie jak pierwsza, została bardzo dobrze przyjęta przez widzów. Reżyser James Cameron już zapowiedział realizację kolejnych części tego dzieła. Na kiedy planowane są kolejne premiery? Gdzie można obejrzeć Avatar i Avatar 2? Zostań z nami i poznaj szczegóły.

Avatar 2 – najnowszy film z uniwersum

Avatar: Istota wody jest kontynuacją pierwszego dzieła Jamesa Camerona. Światową premierę mamy już za sobą, podobnie jak polską, która miała miejsce 16 grudnia 2022 roku. Po sześciu tygodniach od premiery wpływ z biletów przekroczył już 2 miliardy dolarów. To nie wszystko, w Polsce film obejrzało już ponad 3 miliony Polaków. Avatar 2 jest wśród TOP 10 najpopularniejszych tytułów w historii po 1989 roku. Ta skala oglądalności i box office z biletów potwierdza niepowtarzalność i wielkość tego dzieła na całym świecie.

Fanom pierwszej części przyszło długo czekać na kontynuację – aż 13 lat! Wspaniała gra aktorska, dobrana obsada i scenariusz tworzą film z pewnością jednak wynagrodziły cały ten czas czekania.. A czy na pewno będziemy musieli tak długo czekać na Avatar 3? Zapowiedzi głoszą, że nie, a trzeciej części filmu z uniwersum doczekamy się niebawem!

Avatar
Fani na drugą część musieli czekać aż 13 lat

Akcja w Istocie wody rozgrywa się ponad dekadę po wydarzeniach pierwszej części, kiedy to Na’vi odparli inwazję ludzi na Pandorę. Jake Sully (w jego postać wciela się Sam Worthington) dowodzi klanem Omaticaya. Razem z Neytiri, synami i adoptowaną córką tworzą piękna rodzinę. Blisko rodziny jest także syn pułkownika Milesa Quaritcha, który urodził się na Pandorze i nie mógł być przetransportowany na Ziemię. Niestety ich spokojne życie przerywa powrót ludzi na Pandorę. Spowodowane jest to nieuniknionym umieraniem Ziemi, stąd też chcą przygotować Pandorę do kolonizacji. Rozpoczynają budowę bazy operacyjnej o nazwie Bridgehead City. Wśród przybyłych na Pandorę są rekombinanci i pułkownik Miles Quaritch. I od tego momentu życie Sully’ego, jego rodziny i mieszkańców Pandory jest zagrożone.

Sprawdź też: Zobacz zwiastun Avatar: Frontiers of Pandora – informacje o nowej grze z uniwersum Jamesa Camerona

Pierwsza część filmu Avatar

Przed premierą pierwszej części filmu Avatar reżyser James Cameron ogłosił, że jeśli jego dzieło odniesie sukces, to wyreżyseruje dwie kontynuacje filmu. Miesiąc po premierze potwierdził swoją zapowiedź.

Pierwsza część Avatara, która zapoczątkowała planowaną serię filmów, weszła do kin w grudniu 2009 roku. Produkcja wiązała się z gigantycznym budżetem w wysokości ponad 280 milionów dolarów, kolejne 150 milionów dolarów wydano na promocję filmu. Bardzo szybko stał się najbardziej dochodowym filmem wszechczasów, osiągając wpływy na około 2 miliardy dolarów. Avatar zdobył trzy Oscary w kategoriach: najlepsza scenografia, najlepsze efekty specjalne i najlepsze zdjęcia.

Historia filmu sięga 1994 roku, kiedy James Cameron napisał wstępny scenariusz, a w sierpniu 1996 ogłosił, że po zakończeniu prac nad Titanikiem rozpocznie produkcję filmu science-fiction, który będzie wykorzystywał generowanych komputerowo aktorów. Prace nad filmem miały ruszyć w 1997 roku, jednak okazało się, że obecna technika komputerowa nie podoła temu wyzwaniu.

Projekt został wstrzymany, a Cameron poświęcił swój czas na współudział w rozwoju animacji komputerowej. Ciekawostką jest, że miał swój współudział w stworzeniu technologii, którą wykorzystano do stworzenia postaci Golluma we Władcy Pierścieni.

Avatar
Avatar: Istota wody to najnowszy film z tego uniwersum – reżyser nie mówi jednak, że to koniec

W 2006 roku James Cameron wrócił do produkcji filmu science-fiction jakim był Avatar. Każdy element, który pojawia się w filmie ma swoje znaczenie. Na przykład język plemienia Na’vi jest połączeniem spółgłosek ejektywnych i języka maoryskiego. Natomiast aktorka Sigourney Weaver, grająca biologa badającego Pandorę, uczyła się sposobu badania roślin na uniwersytecie.

Do nagrywania scen użyto dwuobiektywowe kamery Reality System, które zostały zaprojektowane przez Camerona. Jego wkład w rozwój technologii i determinacja w dążeniu do realizacji produkcji okazała się większa niż stojące na drodze przeszkody.

Obsada serii Avatar

Sam Worthington wcielił się w rolę Jake’a Sully’ego sparaliżowanego komandosa, dla którego Pandora stała się prawdziwym domem. To on wraz z Zoe Saldana, znaną z filmu jako Princess Neytiri stworzył rodzinę. Okrutnego pułkownika Milesa Quaritcha zagrał Stephen Lang. W rolę Dr Grace Augustine wcieliła się Sigourney Weaver. Natomiast wojowniczkę Na’vi o imieniu Ronal odgrywa znana wszystkim z Titanica Kate Winslet. Są to czołowi aktorzy, którzy tworzą główne postacie filmu.

Sprawdź też: James Cameron – sylwetka reżysera. Co trzeba o nim wiedzieć?

Aktorzy świetnie wcielili się w postacie i z pełnym zaangażowaniem odegrali swoje role. Dzięki temu, dzisiaj możemy oglądać dobrą grę aktorską w obydwóch częściach filmu Avatar.

Avatar: gdzie obejrzeć obie części?

Na Disney+ znajdują się najlepsze kinowe hity i to właśnie tam obejrzymy pierwszą część filmu Avatar. Na ten moment Avatar 2 nie jest dostępny do obejrzenia w Disney+. Wszyscy, którzy chcą obejrzeć kolejny fenomen Camerona muszą udać się do kin. Na Disney+ film może pojawić się dopiero w marcu.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Plany na przyszłość: Avatar 3 i kolejne filmy

Najlepsza wiadomość dla fanów obydwóch części filmu Avatar. James Cameron chętnie dzieli się planami związanymi z rozbudową uniwersum. Uwaga! Ma powstać Avatar 3, ale i także jego czwarta, piąta, szósta i siódma część. Zapowiada się na to, że Avatar będzie serią filmową z najlepszymi efektami.

Zaskakująca jest planowana data premiery filmu Avatar 3, która przypada na 20 grudnia 2024 roku. To już niebawem! Aż niewiarygodne, w końcu między pierwszą a drugą częścią minęło aż 13 lat. Ciekawostką jest, że podczas realizacji filmu Avatar 2, zostały nakręcone sceny do kolejnych części.

Kolejna część filmu Avatar 4 ma pojawić się w kinach 18 grudnia 2026 roku. O fabule tej części na razie nic nie wiadomo, ale scenariusz do filmu został już ukończony. Ciekawostką jest, że Avatar 5 ma rozgrywać się na Ziemi, a premiera tej części datowana jest na 22 grudnia 2028 roku. Avatar stanie się serią filmową o niepowtarzalnych efektach specjalnych i nieziemskiej fabule. Już nie możemy się doczekać!

Obrazy użyte w tekście: mat. prasowe

2
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *