sweet home

Rozrywka

20.08.2021 13:32

Koreański horror Sweet Home — podstawowe informacje, obsada, kiedy kolejny sezon?

Filmy i seriale
18
0
0
18
0

Serial Sweet Home jest oparty na mandze, w której ludzie starają się przeżyć w świecie pełnym różnorakich potworów. Tytuł zebrał wiele pozytywnych opinii od widzów. Co wiemy o kolejnym sezonie serialu? Czy powstanie?

Sweet Home — podstawowe informacje, zarys fabuły, gdzie oglądać

Podstawowe informacje 

Webtoons to rodzaj cyfrowego komiksu, który powstał w Korei Południowej. Dzięki platformie Netflix Webtoons takie adaptacje w świecie seriali stają się coraz bardziej popularne. Jednym z najbardziej docenianych koreańskich horrorów utrzymanym w tym nurcie jest serial Sweet Home. To tytuł oparty na hitowej serii o tej samej nazwie, napisanej przez Carnby Kim i zilustrowanej przez Youngchan Hwanga. Jest pełen grozy, tajemnic i ekscytujących zwrotów akcji, opartych na emocjonalnym przywiązaniu do bohaterów.

Zarys fabuły 

W Sweet Home poznajemy Hyun Soo, 19-letniego samotnika, który został zmuszony do opuszczenia swojego domu i szkoły po niespodziewanej rodzinnej tragedii. Przeprowadza się do mieszkania w Green Home, który ma stać się jego nowym domem, w którym wreszcie zazna spokoju. 

Zniszczony i wypełniony tajemniczymi, niezwykłymi i podejrzanymi lokatorami Green Home jest miejscem, gdzie można się schronić, jednak cena, jaką trzeba zapłacić, jest o wiele wyższa, niż ktokolwiek mógłby się spodziewać. Lokatorzy zaczynają zmieniać się w potwory, co zmusza bohaterów do walki o życie. Niektórzy z mieszkańców stają na wysokości zadania, inni odsuwają się na bok, a jeszcze inni postanawiają utrudnić życie pozostałym.

Zobacz: Kiedy 2. sezon Emily w Paryżu? Data premiery, obsada, trailer

Sam budynek, gdzie uwięzieni są bohaterowie, jest daleki od idealnego, słodkiego domu. Sweet Home jest ponury, ziarnisty i pesymistyczny. Owszem, co jakiś czas pojawiają się pewne chwytające za serce sceny, jednak nigdy nie trwają one długo, a serial z czasem coraz bardziej pogrąża się w mroku. 

Bohaterowie stale podkreślają różnice między ludźmi i potworami, wzmacniając swoje człowieczeństwo. Niektórzy lamentują nad utraconymi marzeniami, a inni borykają się z problemami psychicznymi. Sweet Home jest pełen różnorodnych osobowości, z których każda w inny sposób radzi się z otaczającą ich rzeczywistością. 

Sweet Home sezon 2 – co wiemy o nim do tej pory?

Kiedy premiera?

Odkąd Netflix zakończył produkcję Sweet Home w grudniu zeszłego roku, wielu widzów z niecierpliwością czeka na Sweet Home Season 2. Koreański serial pozostawił za sobą wiele nierozwiązanych kwestii. Niedawno pojawiła się plotka, że drugi sezon horroru zadebiutuje już w 2022 roku. 

Kręcenie pierwszego sezonu zajęło 8 miesięcy, trwając od czerwca 2019 do lutego 2020 roku. Jeśli doniesienia są prawdziwe, a produkcja wystartuje przed grudniem 2021 roku, wtedy fani otrzymają drugi sezon najprawdopodobniej na przełomie lata i jesieni 2022 roku. Oczywiście, o ile pandemia COVID-19 nie wydłuży czasu pracy nad serialem.

Fabuła 2 sezonu Sweet Home 

Brak oficjalnego wznowienia serialu Sweet Home oznacza, że nie ma jeszcze opisu fabuły drugiego sezonu. Możemy jedynie przypuszczać, jak potoczą się dalsze losy bohaterów. Warto tutaj skupić się na kilku wątkach, które szczególnie interesują społeczność skupioną wokół serialu.

**Spoiler 1 sezonu**

Co się stało z Sang-Wookiem?

Przed finałowymi momentami pierwszego sezonu, ostatni raz widzieliśmy Sang-Wooka umierającego w kałuży własnej krwi, po tym, jak próbował pomóc Yu Ri. Ostatnim zwrotem akcji w tym sezonie było przebudzenie Cha Hyun Soo w wojskowej furgonetce, prowadzonej przez Sang-Wooka.

Co się stało z Sang-Wookiem?
Źródło: tumgir.com

Z głównym bohaterem mogła stać się jedna z dwóch rzeczy. Po pierwsze, Sang Wook przeszedł swoją własną metamorfozę i znajduje się w chwili rozpoczęcia przemiany w potwora. Druga opcja jest taka, że został pokonany przez Cha Hyun Soo, a ponieważ jego moce wydają się przejmować kontrolę nad innymi ludźmi, mógł on zawładnąć ciałem Sang Wooka.

Czy Eun Hyuk nie żyje?

W ostatnich chwilach przed zawaleniem się Green Homes, Eun Hyuk zaczął krwawić w taki sam sposób, jak robiłby to zarażony. Pomimo tego, że został pogrzebany pod gruzami bloku, nie można stwierdzić, że bohater na pewno nie żyje. Jest możliwe, że Hyuk przechodzi teraz przemianę, a jego zdolności regeneracyjne mogą uratować mu życie.

Czy Eun Hyuk nie żyje?
Źródło: pinterest.com

Impulsem do przemiany Eun Hyuka może być jego chęć utrzymania rozbitej rodziny razem. Pomimo tego, że nie jest biologicznym bratem Eun Yoo, nadal czuje się odpowiedzialny za dobro swojej przybranej siostry.

Yi Kyung na polowaniu na Cha Hyun Soo?

Yi Kyung spędziła dużą część pierwszego sezonu, próbując dowiedzieć się, co stało się z jej narzeczonym, Nam Sang Wonem. Pomimo tego, że nie dotrzymała umowy z wojskowymi, dołączyła do armii i najprawdopodobniej będzie polować na Cha Hyun Soo. Jeśli uda jej się go schwytać, być może w końcu dowie się, jaki los spotkał jej narzeczonego.

Sweet home - Yi Kyung
Źródło: thestar.com.my

Co stanie się z pozostałymi bohaterami?


Tylko garstka ocalałych wydostała się z Green Homes. Mimo obietnicy pomocy i bezpiecznej przystani jest bardzo prawdopodobne, że ich kolejne schronienie nie będzie bezpieczne przez długi czas. Eun Hyuk dał jasno do zrozumienia, że wojsko nie może zagwarantować bezpieczeństwa, ponieważ nie może powstrzymać ocalałych przed przemianą w potwory.

Obsada serialu Sweet Home

Pierwszy sezon serialu miał bardzo rozbudowaną obsadę, w której znalazł się nie tylko Cha Hyun-Soo, ale także wiele innych ważnych dla rozwoju fabuły postaci, mieszkających w tym samym budynku. Ze względu na to, że jest to serial, którego akcja toczy się na niewielkiej przestrzeni, widzowie mogą bardzo dobrze poznać grupę bohaterów. Nie ma tu nagłych zwrotów akcji, kiedy konkretna postać pojawiałaby się na przykład tylko raz na kilka odcinków.

Obsada serialu Sweet Home
Źródło: naekranie.pl

Sprawdź: Kosmita na Ziemi – Resident Alien sezon 2. Wszystkie informacje o drugim sezonie czarnej komedii SF

Spodziewamy się, że większość obsady z pierwszego sezonu znów wcieli się w swoje role, co dodatkowo potwierdza wpis w serwisie Soompi:

  • Song Kang jako Cha Hyun-Soo,
  • Lee Jin-Wook jako Pyeon Sang-Wook,
  • Lee Si-Young jako Seo Yi-Kyung,
  • Idź Min-Si jako Lee Eun-Yoo,
  • Park Gyu-Young jako Yoon Ji-Soo,
  • Idź Yoon-Jung jako Park Yoo-Ri,
  • Kim Sang-Ho jako Han Du-Sik.

Jak sądzicie, czy twórcy zdołają utrzymać bardzo wysoki poziom, jaki narzucił sezon pierwszy? Którym bohaterom kibicujecie najbardziej? Dajcie nam znać w komentarzach!

Źródło obrazka głownego: bigbaddice.pl

18
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *